Tříská zadní náprava.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Tříská zadní náprava.

Příspěvek od presscott » čtv říj 11, 2007 18:17

Uz delsi dobu mi pri prejeti nejake nerovnosti triska zadni naprava. Myslel jsem si, ze jsou v pr*eli tlumice a jdou na dorazy, ale dneska jsem kupoval nove a beze zmeny. Zvuk bych prirovnal k jezdeni po rafku..takovy tupy, tvrdy.
Takze ted je jasne, ze je neco s napravou, ale nemam poneti, co by to mohlo byt....navic jsem si az dneska vsimnul, ze tam nikde nejsou pera, ani integrovane v tlumicich, ale ze je tam jen zkrutna tyc. :roll:
Ma nekdo poneti o tom, co tam muze triskat? :?:
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
Václav Sedlář
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: pát črc 06, 2007 09:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Václav Sedlář » čtv říj 11, 2007 23:10

Nevím, jestli zadní náprava funguje zhruba na stejném principu, jako u r19-torzní tyč má uprostřed jehličkové ložisko a to je asi v háji-mě to taky bouchá a nové prý asi 1300-2000kč. :?
Renault R19 Chamade,r.v.1994,1794ccm,65kw.
Renault Laguna Grandtour (Concorde), r.v. 1998,1598ccm/79kw.
Renault Laguna III Grandtour, r.v. 2010,1995ccm/110kw.

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott » pát říj 12, 2007 09:48

A nevis nahodou, pod jakym nazvem "dilu" to mam hledat? Nasel jsem jen lozisko vzpery McPherson, ale vzadu asi McPherson neni :roll: .
http://www.elitecat.cz/ArticleSelection.aspx?B=0
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
HOPPA
Člen RCČR
Příspěvky: 416
Registrován: úte srp 01, 2006 14:03
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od HOPPA » pát říj 12, 2007 10:42

presscott a nebouchá Ti výfuk o nápravu? To je taky takový kovový tupý zvuk :wink: Zakvrdlej s ním vzadu a uvidíš.Jinak vzadu je torzní tyč,kdyby byla KO,máš zadek dole :? Dá se přetočit :wink:

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott » pát říj 12, 2007 11:17

Vyfuk byla prvni vec, kterou jsem kontroloval...kdyz s nim hybu rukou, nikde netriska...jedine, ze by se jeden silentblok (u nadrze) vzdycky na vetsich hrbolech vice "natahnul" :) . Ale to docela pochybuju.
Torzka vypada OK, neni nijak ohnuta nebo tak. Navic vice triska leve kolo nez prave.....prave spis skoro vubec.
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
Václav Sedlář
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: pát črc 06, 2007 09:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Václav Sedlář » pát říj 12, 2007 11:39

HOPPA píše:presscott a nebouchá Ti výfuk o nápravu? To je taky takový kovový tupý zvuk :wink: Zakvrdlej s ním vzadu a uvidíš.Jinak vzadu je torzní tyč,kdyby byla KO,máš zadek dole :? Dá se přetočit :wink:
No ještě tam je to ložisko uprostřed-je v háji, ale torzky jsou OK a zadek mi neklesl.
Renault R19 Chamade,r.v.1994,1794ccm,65kw.
Renault Laguna Grandtour (Concorde), r.v. 1998,1598ccm/79kw.
Renault Laguna III Grandtour, r.v. 2010,1995ccm/110kw.

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott » sob říj 13, 2007 01:56

Tak u me myslim v prosredku lozisko neni...teda vypada to tak, protoze jedine uchyty, ktere drzi tu tozku, jsou na krajich (uplne na koncich)..tak nevim. Zitra s tim jedu ke znamemu, ktery se na to podiva okem odbornika :lol:
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
HOPPA
Člen RCČR
Příspěvky: 416
Registrován: úte srp 01, 2006 14:03
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od HOPPA » sob říj 13, 2007 02:00

presscott píše:..kdyz s nim hybu rukou, nikde netriska....
Jenže rukou mu nenadělíš takové vibrace,jaké má při jízdě :? Takže hezky nožičkou :wink:

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott » sob říj 13, 2007 02:08

HOPPA píše:
presscott píše:..kdyz s nim hybu rukou, nikde netriska....
Jenže rukou mu nenadělíš takové vibrace,jaké má při jízdě :? Takže hezky nožičkou :wink:
Ještě Ti může mlátit tlumič :?
Vidim, ze tady nekdo ponocuje... :D .
No mozna ty vibrace takove neudelam, ale ty razy se mi nezdaji, ze by sly od vyfuku...teda muzu ho jeste zkusit parkrat nakopnout, ale nevim nevim. Uvidime.. :wink:
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
HOPPA
Člen RCČR
Příspěvky: 416
Registrován: úte srp 01, 2006 14:03
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od HOPPA » sob říj 13, 2007 02:25

presscott píše:
HOPPA píše:
presscott píše:..kdyz s nim hybu rukou, nikde netriska....
Jenže rukou mu nenadělíš takové vibrace,jaké má při jízdě :? Takže hezky nožičkou :wink:
Ještě Ti může mlátit tlumič :?
Vidim, ze tady nekdo ponocuje... :D .
No mozna ty vibrace takove neudelam, ale ty razy se mi nezdaji, ze by sly od vyfuku...teda muzu ho jeste zkusit parkrat nakopnout, ale nevim nevim. Uvidime.. :wink:
Neponocuji,přijel jsem z práce.Já vím,že u mého mlátí výfuk a jsou to slilentbloky a je špatně posazený,ale kašlu na to,nemám na to čas.Až v zimě :wink:

Uživatelský avatar
Václav Sedlář
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: pát črc 06, 2007 09:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Václav Sedlář » sob říj 13, 2007 07:43

presscott píše:Tak u me myslim v prosredku lozisko neni...teda vypada to tak, protoze jedine uchyty, ktere drzi tu tozku, jsou na krajich (uplne na koncich)..tak nevim. Zitra s tim jedu ke znamemu, ktery se na to podiva okem odbornika :lol:
Je to možný, že na cliu není, ale jinak je to uprostřed.
Renault R19 Chamade,r.v.1994,1794ccm,65kw.
Renault Laguna Grandtour (Concorde), r.v. 1998,1598ccm/79kw.
Renault Laguna III Grandtour, r.v. 2010,1995ccm/110kw.

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott » úte říj 16, 2007 19:19

Takze dneska jsem se na to podival, a zjistil jsem, ze jsou asi v pr*deli silentbloky mezi ramenem/uchycenim.
Jinak tady je nejake foto, jak to vypada...

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

mastickar
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 13, 2007 12:16

zadní náprava

Příspěvek od mastickar » úte lis 13, 2007 12:25

Dobrý den,
Měl jsem stejný problém rány dělají silenbloky v ramenu.
Mě bouchalo pravé zadní rameno , hrozně brzo to oddělá tlumiča nění se geometrie vozu.
Sehnal jsem celou zadní nápravu na vrakovišti a přemontoval ji. Je nutné ji najít z bouraného auta protože když se vezme ze starého tak je to k prdu , Zadní náprava je bolest těchto aut , brzo odcházejí ty ramena.

Jinak starou doma ještě mám , levá strana je dobrá ale nevým jak by se to dalo rozdělat kdyby ji někdo chtěl

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott » úte lis 13, 2007 17:19

A mohl bys prosimte popsat postup prace, jak si napravu sundal, popripade co vsechno vymenil? Menil si i celou torzku, uchyceni ke kare a ramena? nebo jen ramena? Protoze mi se zda, ze ty silentbloky jsou v drzakach pripevnenych ke kare.
Kdyz jsem se dival, jak by to slo rozdelat, kdybych chtel vymenit jen ty silentbloky (hned prvni foto), tak jsem moc nepochopil to uchyceni torzky do drzaku na kare. Je tam jakysi tisici-hranovy cep s vnitrnim zavitem, zkousel jsem ho vybit, ale ani jsem s nim nehnul :? .
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

mastickar
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 13, 2007 12:16

Příspěvek od mastickar » stř lis 14, 2007 09:41

Asi se to dá rozdělat ale ja to nerozdělával . Dělal mi to jeden chlápek a je vymontovaná celá náprava. Napiš mi email něco ti pošlu -návod v Pdf jsou tam i obr jak se to rozdělává a foto te vymontovane napravy mám ji v garáži.

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott » stř lis 14, 2007 16:06

mastickar píše:Asi se to dá rozdělat ale ja to nerozdělával . Dělal mi to jeden chlápek a je vymontovaná celá náprava. Napiš mi email něco ti pošlu -návod v Pdf jsou tam i obr jak se to rozdělává a foto te vymontovane napravy mám ji v garáži.
Ok, muj mail: presscott@seznam.cz
Budu ti moc vdecny, jestli to teda posles...asi bych si to netroufl sam jen tak rozdelat. :wink:
thx
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
HOPPA
Člen RCČR
Příspěvky: 416
Registrován: úte srp 01, 2006 14:03
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od HOPPA » čtv lis 15, 2007 03:26

Podrobný návod na přesazení torzních tyčí :wink:
http://www.renault-megane.cz/viewtopic.php?t=3212

mastickar
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 13, 2007 12:16

Příspěvek od mastickar » čtv lis 15, 2007 07:38

Ja si myslým pokud to bouchá jako mě to bouchalo tak to bude vymlácenej silenblok v te nápravě.

jak piše lada na konci v odkazu od Hoppa. viz:

Silentblok je v ramenu,ale ten tak často neodcházi jako samotná torz.tyč.V případě špatného silentbloku se musí rozkuchat celá náprava v tom případě je levnější a rychlejší koupit jinou použitou nápravu.Nejhorší na tom je,že repliky tyčí nikdo nevyrábí.Podle mě budeš mít jenom víc unavenou jednu tyč tak jak jsem to měl já.Po přesazení se auto krásně srovnalo a zadek jsem zvedl o cca 1,5 cm víš než od výrobce. Wink

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott » čtv lis 15, 2007 20:14

Vsem dekuji za rady... :wink:
Takze ted jen najit nejaky vrakac, kde budou mit Clio...a to je tady u nas docela problem. Vsude jen skodovky.....a nebo ksefty s pouzitymi dily, ktere jsou ale mnohem drazsi nez nove :roll: .
Btw. ma 5-dver stejnou napravu jak 3dver?
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
HOPPA
Člen RCČR
Příspěvky: 416
Registrován: úte srp 01, 2006 14:03
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od HOPPA » ned lis 18, 2007 13:23

presscott-Má ji stejnou,včera jsem ji přehazoval a je to super-doporučuji koupit nové brzdové trubičky a hadičky a povyměn'ovat to najednou :wink: Večer vložím foto před a po výměně :roll:

Uživatelský avatar
HOPPA
Člen RCČR
Příspěvky: 416
Registrován: úte srp 01, 2006 14:03
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od HOPPA » ned lis 18, 2007 19:28

Foto před

Obrázek


a po výměně :wink:

Obrázek

Antonio
Advanced member
Příspěvky: 381
Registrován: stř kvě 02, 2007 20:32
Bydliště: Litovel

Příspěvek od Antonio » čtv lis 29, 2007 21:15

Tak jsem dneska taky opravoval zadní nápravu na Cliu,taky to docela mlátilo při přejezdu i menších nerovností.Zjistil jsem ,že jsou špatné silenbloky na uložení ramen.Při zvednutí auta a sundání kola stačí s tím zahýbat a hned jsem vědel o co jde.Silenbloky byly úplně v pr... Tak jsem se dal do toho.Kupovat použitou nápravu jsem nechtěl chtějí za ní až moc peněz.To vyměnit silebloky vyjde levněji (stály 850Kč za oba).Nápravu není potřeba ani sundávat z auta celou ,jde to udělat i doma v garáži při použití základního nářadí.Stačí auto zvednout a podložit zadek třeba dvěmi pneumatikami pod rezervu.Sundat kola,odpojit tlumiče na koncích ramen a povolit šrouby ,které drží nápravu (2+2).To je na tom to nejhorší ty jdou dost blbě,musel jsem je i nahřívat autogenem abych to povolil(je potřeba 19 ořech ten delší).Nápravu jsem si podložil špalkama v prostřed ,aby nespadla na zem a není potřeba odpojovat brzdy ta hadička dovolí s tím i docela hýbat(je potřeba si na to dát majzla).Potom důležitá věc- seznačit si před vytahováním torzních tyčí jak to bylo natočeno pro opětovnou montáž.Kdo má už natažený torzky může si to přesadit o jeden zub a bude to v poho,ale jinak napřesazovat budete to zase vracet zpátka.Vytáhnout ji vyklepnout starej silenblok očistit a dát nový.(ten má několik provedení průměrů já jsem viděl v katalogu tři rozměry).Vše to dát celé dohromady a je náprava po opravě za pár korun ,než dávat druhou.Celé to trvalo tak asi 2,5 hodiny.
SCENIC 2000-1,6 16V,rodinný autobus
Clio 91-1,2 -nyní minulost
VW Golf Variant 96-1,8l 66kW LPG pojízdný stěhovák

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott » sob pro 01, 2007 17:51

Tak tech 890kc neni strasna cena. V pondeli bych se mel dozvedet cenu, za jakou je budu mit ja. Nakonec jsem se rohodl pro jejich vymenu, protoze tady u nas sehnat celou napravu na Clio za dobrou cenu, to je skoro bez sance.

OT: Pred par dny jsem potreboval zkontrolovat svorku na vyfuku (u tlumice), takze jsem hodil desku pod leve zadni kolo a pod to stary rafek (nalezato), a vyjel na to. Udelal jsem, co sem potreboval, al pak, kdyz jsem sjel, jsem si vsimnul, ze prave predni kolo, ktere bylo pri tom najezdu dorazene na doraz tlumice, je ted mnohem "terenejsi", nez druhe predni kolo. Kdyz stojim na rovne ceste, tak je to i trochu videt, ze je auto naklonene na ridicovu stranu. Nevi nekdo, co se mohlo stat nebo co s tim??? :?:
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
HOPPA
Člen RCČR
Příspěvky: 416
Registrován: úte srp 01, 2006 14:03
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od HOPPA » stř pro 05, 2007 01:27

presscott-nevím,kolik vážíš a jestli převážně jezdíš sám,ale kamarád má 140 kg a jeho Škoda je taky malinko nahejčmo :lol:-i když vystoupí-jezdí převážně sám :lol:

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott » sob pro 08, 2007 14:40

HOPPA píše:presscott-nevím,kolik vážíš a jestli převážně jezdíš sám,ale kamarád má 140 kg a jeho Škoda je taky malinko nahejčmo :lol:-i když vystoupí-jezdí převážně sám :lol:
Tak to ne, moje vaha je vzhledem k tvemu kamaradovi zhruba polovicni. Myslim, ze tim to nebude... :wink:

Jinak thx to antonio, po tom, co jsem svemu prodejci dilu dal to cislo + vyrobce, tak hned druhy den meli slentbloky na prodejne :) . Chteli 400kc za oba dohromady. Ted jen najit cas na vymenu...
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů