Tříská zadní náprava.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

green
Junior member
Příspěvky: 123
Registrován: úte bře 06, 2007 10:23

Příspěvek od green » sob pro 15, 2007 22:04

Custe chlapi tak mi prave prdla torzni tyc vleva, pravou jsem jste nevyndal:(
Ovsem jelikoz jsem nekde cetl ze existuji zadni napravy se dvema torzkama i se 4 ma prosim jak to mam poznat?

V mem pripdae jsou pres celou napravu 2 dlouhe tyce, ktere jsou uprostred rozdeleny,tudiz tam mam 4 tyce zrejme. Prvni par tyci je ten na kterem se cela kyvka hyba a ten druhy par je zrejme nejaky stabilizacni. Moje otazka zni je to naprava se dvema torzkama ci ctyrma nebo ten jeden par je jakoby stabilizacni?

Dalsi otazka - je rozdil mezi napravou s bubnovejma brzdama a s kotoucema?Sice mam 1.2 ale mam tam kotouce.

lze na moje clio typ 96-98 dat napravu z clia 91-96? a z 3-deraka na 5-ti dver?
---------------------------------------------------------------------------------
Po dalsim zkoumani jsem se ujistil ze opravdu mam napravu se 4-ma torznima tycema z nich jedna je praskla.
Nevi nekdo zda-li torzni tyc z takoveto napravy je stejna jako z napravy se 2-ma tycema?
Praskla torzni tyc ma 26 zubu (tisicihranu) , prumer ozubene casti 26.6mm,prumer tyce 21mm, delka 59,3mm

Dekuji mockrat za kazdou radu

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott » sob pro 22, 2007 22:29

Muzes se podivat na me fotky na 1. strane tohoto threadu. Tam je moje naprava vyfocena...tu "tycku" spojujici obe ramena bych jako torzni tyc neoznacil...ale nevim.
Co se tyce naprav u 3 a 5 dverove verze, tak tam jsou napravy stejne. Ale u modelu 91-96 a 96-98 si nejsem jisty. Ale rekl bych, ze budou taky stejne.
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Ammur
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 12, 2008 16:31

Zadní naprava na cliu 16v +2,0 16v

Příspěvek od Ammur » pon led 14, 2008 21:13

nevíte někdo nahodou jestli pasuje na clio 16v zadni naprava z meganu cupé 2,0 16v?(popř.z jakého jineho typu než z clia?)dík za radu....

___________________
williams 170ps
[/i][/b]

salamik
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon pro 24, 2007 13:45
Bydliště: Louny

Příspěvek od salamik » čtv čer 26, 2008 16:24

ahoj muže mi někdo poradit kde seženu silenbloky na uložení ramen na renault clio91 v mototechnách u nás nemám šanci.Děkuji předem za radu. salamik@seznam.cz
štěpan

pepinoE39
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pát srp 08, 2008 22:24

Příspěvek od pepinoE39 » stř úno 18, 2009 20:17

Ahoj, mě teda ty silentbloky jen vržou.ahoj všem

Uživatelský avatar
R11
Člen RCČR
Příspěvky: 623
Registrován: pon úno 18, 2008 16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R11 » čtv úno 19, 2009 00:41

Tak zkus uprostred ty hlavni tyce, co spojuje obe kola udelat maznici a vycpi to tukem. Me to pomohlo, nekde je tu odkaz v sekci R11. kde to popisuju.
:mrgreen: Jirka :mrgreen:

<> Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r. v. 1986 :arrow: foto ZDE
<> Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, 5 dv., r. v. 2010

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott » čtv úno 19, 2009 17:41

Ale pokud mu to vrze v silentblocich, tak mu maznice uprostred tyce npomuze :). Staci silikonovym olejem vystrikat ty silenty a melo by to pomoct....na chvilku :).
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

pepinoE39
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pát srp 08, 2008 22:24

Příspěvek od pepinoE39 » pát úno 20, 2009 08:34

Ahoj, jo ten silikonovej olej bude stačit i když jen na chvíli ale aspon to nebude dřít. ahoj všem

Uživatelský avatar
Axlik
Advanced member
Příspěvky: 288
Registrován: pon úno 07, 2011 19:28
Bydliště: Němčice nad Hanou

Re: Tříská zadní náprava.

Příspěvek od Axlik » pon dub 25, 2011 21:41

No to je fakt zajímavý, mě v servise řekli, že ty silentbloky se daj koupit jen origo valeo a stojí 7tis..Dáte mi prosím odkaz na nějakej internetovej obchod kde je maj, popř. když s tím zajedu do lepšího servisu, byli by schopní mi to objednat a udělat za nějakej levnej peníz..Zhruba kolem 1500 ?? Mám pravou stranu spadlou a levou nahoře a dost mě to štve..Auto nezatačí, nehlučí..Ale když stojím, tak je tam pár centimetrovej rozdíl..
Clio RN 1.2 rv. 91
Všecko na něm bylo špatně, tak sem ho poslal do světa, ať se sním trápí někdo jinej :D
Aktuální : Clio RT 1.4 rv. 92 :)

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Experienced member
Příspěvky: 683
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:33
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tříská zadní náprava.

Příspěvek od JOE_Cik » úte dub 26, 2011 10:34

taky sem sundaval celou nápravu a menil silentbloky :-D

Obrázek

silentbloky sem nemohl nikde sehnat byť sem mel jejich original číslo, pak mi je objednal kamarad z polska prisly za par dni cca 800,- Kč za kus... :-D
a pak sem parkrat šteloval výšku vozidla....ne a ne se trefit aby to bylo stejně... :-D :-D

Obrázek

ale pomohl mi k tomu tenhle šikovnej připravek :-D :-D :-D

Obrázek

Obrázek
Renault Clio 1,2 i ... rv 97 - prodáno
Renault Clio 1,8 16V .... letadlo :D - prodáno a zbořeno
Renault Clio 1,2 i 16V ....rv 07 - prodáno
Renault Megane Combi 1,6 16V ...rv01 - prodáno a už nikdy více:-D
Renault Clio 1,2 16V ...rv 12 - voňaFFka :-D
Renault Clio SPORT 172 PH2 ...rv02 - letadlo :-D
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi s čipem kámo - familywagen :-D
služebáček - Logan DCI, A8 4,2 TDI Quattro :-D

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Tříská zadní náprava.

Příspěvek od presscott » sob dub 30, 2011 22:52

Já ty silentbloky sehnal v autodílech (pravda, že tam mám maličkou protekci :P ), vyšly mě oba dva dohromady 400kč. Jeden pár jsem dostal MalóAkron a druhý Pirelli, který jsem bral pro známého.

Nesouměrná výška může být taky špatně vsazenými torzními tyčemi. Jedna může být posunutá o jeden zoubek a už to jde vidět. Já si to poznačil ryskami a nic jsem nemusel pak seřizovat. Spíše mi teď vadí, jak jsou ty torzky měkké. Když dozadu posadím 2 dospělé lidi, tak na větších hrbolech si zadek sedne na tlumiče :x a vyžvýkává mi jejich silentbloky. Za 3 roky 2 sady vyžvýkané. Teď tam vyřežu gumovou vložku z pneumatiky kamionu a ta snad vydrží víc. :roll:
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
Axlik
Advanced member
Příspěvky: 288
Registrován: pon úno 07, 2011 19:28
Bydliště: Němčice nad Hanou

Re: Tříská zadní náprava.

Příspěvek od Axlik » ned kvě 01, 2011 23:10

Když to jebnu na zvedák, můžu je tam nasadit správně ? :) ale jinak si fakt myslím, že je to silentblokama, protože tam mám zadek dost nízko oproti jiným cliím co vidím..
Clio RN 1.2 rv. 91
Všecko na něm bylo špatně, tak sem ho poslal do světa, ať se sním trápí někdo jinej :D
Aktuální : Clio RT 1.4 rv. 92 :)

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Tříská zadní náprava.

Příspěvek od presscott » pon kvě 02, 2011 23:08

Axlik píše:Když to jebnu na zvedák, můžu je tam nasadit správně ? :) ale jinak si fakt myslím, že je to silentblokama, protože tam mám zadek dost nízko oproti jiným cliím co vidím..
Teoreticky ano, když zvedneš celý zadek do vzduchu. Prakticky to bude trošičku horší, pač torzní tyče nevytáhneš jen tak rukou, můžou být na koncích přirezlé a bude to chtít vytahovák (celozávitový šroub s maticí, tuším M6 nebo M8 a pořádnou podložku). Vnitřní ozub je kratší, než vnější, takže tyč nemusíš vytahovat úplně. No a nasunout je souměrně zas takový problém nebude, všimni si, že na ramenech u uchycení (to kulaté, v čem je silentblok) jsou trojůhelníčkové výčnělky. Podle nich jsem nápravu seřizoval já....aby se zbytkem nápravy svíraly stejný úhel :) [snad se to dá pochopit :| ].
U mě se vybité silentbloky projevily hlavně třískáním, ale vyloženě ocelovým tvrdým třískáním po přejezdu díry/kanálu. Jako kdybych jel po ráfkách bez pneumatik.
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
Axlik
Advanced member
Příspěvky: 288
Registrován: pon úno 07, 2011 19:28
Bydliště: Němčice nad Hanou

Re: Tříská zadní náprava.

Příspěvek od Axlik » úte kvě 03, 2011 21:38

Jj celkem jsem to pochopil :) díky, až se dostanu ke zvedáku, mrknu na to..Rány se mi žádný neozývaj, jen lehký vrzání když sednu dozadu..
Clio RN 1.2 rv. 91
Všecko na něm bylo špatně, tak sem ho poslal do světa, ať se sním trápí někdo jinej :D
Aktuální : Clio RT 1.4 rv. 92 :)

spajk0
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 25, 2015 21:00

Příspěvek od spajk0 » stř bře 25, 2015 21:08

zdar kluci nema nekdo zadní naprava na clio rv96 1.4...mam na jedne strane keclou napravu,takze torzka k.o ...popr. jde tam naprava z neceho jineho ?

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů