nestartuje - nepíná relé

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
japr1
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 10, 2020 20:41

nestartuje - nepíná relé

Příspěvek od japr1 » úte lis 10, 2020 20:52

Ahoj,


potřebuji poradit. Mám CLIO r.v. 1998.
Nechytá mi motor. Startér se točí, ale nerosvítí se oranžová kontrolka motoru (vstřikování). Současněn necvakne relé palivového čerpadla a ani palivové čerpadlo není při otočení klíčku slyšet.

Šel jsem po drátech, palivové čerpadlo při přemostění relé jede. Nicméně problém není v relé palivového čerpadla, ale v tom prvním hlavním relé (ve skříňce u motoru) . Relé jsem proměřoval a je funkční, ale nespíná.
Nedaří se mi dohledat, odkud jde spínání tohoto hlavního relé. Hnědý drátek mizí v útrobách kabeláže a nemám se čeho chytit.

Díky za radu
Jarda

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: nestartuje - nepíná relé

Příspěvek od Dawes » pát lis 20, 2020 09:29

Ahoj,
sice nemám zkušenost přímo s Cliem, ale obecně... relé čerpadla a vstřikovačů (zapalování u benzínu) je spínáno jednotkou motoru podmíněně na základě kladné odezvy imobilizéru. Pokud jednotka vyhodnotí data z nějakého čidla jako nekorektní, nebo nedostane souhlas s během motoru od imobilizéru, není relé pumpy a vstřikovače/zapalování sepnuto.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti