Prosklená střecha

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
JohnyS
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pát črc 01, 2011 00:59
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Prosklená střecha

Příspěvek od JohnyS » sob črc 02, 2016 12:35

Zdarec. Můžete mi někdo poradit. Mám prosklenou střechu a půlka se dá otevřít a zavřit. Když ji dovírám tak se sama nedovře a jako by tam něco přeskakovalo. dokážete mi poradit kde je problém a jak si to případně opravím sám?
Renault Laguna combi 1.9 dti r.v 1998

Uživatelský avatar
m.king
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: sob úno 04, 2012 20:16
Bydliště: Čejkovice

Re: Prosklená střecha

Příspěvek od m.king » ned črc 03, 2016 10:39

Dělalo mě to taky, otevřít šla v pohodě při zavírání jsem jí musel pomoct rukou. Už je to rok a moc si nevzpomínám, ale vím že jsem měl sundaný elektromotor a dával jsem tam vymezovací kroužek. Na soustruhu jsem si udělal tři výšky a myslím, že 12 mm bylo správně. Od té doby to valí bez problému, škoda, že jsem to nenafotil.
Megane Scenic JA0G0C 1998 / 2.0i - 83.5 kW - F3RP7 - 29.11.2016 prodán
Obrázek

Twingo 1999 / 1.2i - 43 kW , prosklená střecha
Obrázek

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: Prosklená střecha

Příspěvek od Dan Black » pon črc 04, 2016 20:07

Pokud si dobře pamatuju - po stranách to chodí ve dvou šroubovicích, omrkni jestli tam není moc bordelu. (vyčistit+promazat voděodolnou vazelínou)
Taky ten kousek mezi zasunutím-zavřením celé sklo sedne dolů, v předních rozích prohlédni vodicí packy.
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

Hanus1987
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: sob dub 25, 2015 21:57

Re: Prosklená střecha

Příspěvek od Hanus1987 » stř črc 06, 2016 23:21

Ahoj přidávám se k tématu. Skrz skleněnou střechou mi profukuje. Problém je v tom, že při zavření ten plastový štít proti větru nesejde úplně dolů. Prostě se nedovře. Co s tím můžu dělat??? Dá se někde koupit nové těsnění střešní ho okana?? Ještě se chci zeptat zda někdo nemá na prodej ten plastový háček té vnitřní rolety toho střešního okna?
Renault Twingo 1.2 43 kW prosklená střecha

vfr800
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 03, 2017 08:59

Re: Prosklená střecha

Příspěvek od vfr800 » stř kvě 03, 2017 09:26

Zdravím.
Já mám jiný problém, ale taky se to týká prosklené střechy.
Rozsypaly se mi plastové vodicí válečky (nosníky?), které drží stínící rolety v plastovém krytu v panoramatické střeše. Nenepadá Vás, kde by se daly sehnat tyto válečky - nosníky? Na vrakáčích jsou pouze Twinga se zasouvací plátěnou střechou a když mi v Renaultu řekli cenu co chcou za komplet, tak jsem šel do kolen. :roll:

Děkuji za jakékoliv nápady, či odkazy.

Odpovědět

Zpět na „Renault Twingo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti