Reproduktory twingo II 2010

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
klobasa23
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 15, 2016 12:26

Reproduktory twingo II 2010

Příspěvek od klobasa23 » ned čer 05, 2016 12:03

Dobrý den,

zakládám nové téma, protože jsem nenašel žádné, které by řešilo můj problém
Koupil jsem dvojkové twingo rv 2010, chtěl jsem si udělat lepší hudbu, bylo tam neoriginální špatné radio k tomu ve dveřích kvalitní papírové repro... v palubovce by mělo být hádám výškové repro, ovšem tam žádné nebylo a ani vzadu ve dveřích.
dal jsem nové radio, natáhnul kabely od baterky do kufru + z rádia do kufru pro přípravu na basák, pak jsem rozebral tapecáky v předních dveří, vyndal stávající repráky s rámečkem, dal rámeček nový pro neoriginální repráky atd.. jednoduše řečeno vyměnil jsem přední repro, dal basák do kufru a nové radio, všechno bez problému.
teď uvažuji, že doplním ještě repro dozadu do dveří, ale tam ta instalace asi bude složitější a nechci všechno rozebírat, aby jsem zjistil jaká velikost repro tam bude pasovat... nemáte někdo zkušenosti, jesti tam například pasuje to samé, jako dopředu? tzn. koupit zase stejné rámečky pro neoriginální repro 130mm, stejně jako dopředu?

díky

klobasa23
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 15, 2016 12:26

Re: Reproduktory twingo II 2010

Příspěvek od klobasa23 » úte čer 07, 2016 17:20

nikdo nic?

klobasa23
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 15, 2016 12:26

Re: Reproduktory twingo II 2010

Příspěvek od klobasa23 » ned čer 19, 2016 17:33

:shock: :?:

Uživatelský avatar
Fosfor
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned kvě 24, 2015 21:03

Re: Reproduktory twingo II 2010

Příspěvek od Fosfor » ned čer 19, 2016 20:37

Dvojkovy Twingari sem asi moc nelezou ;) Ja planuju pridat zadni repraky do myho jednickovyho Twinga - jen vymyslet, kam je tam dat;) Ale to ti asi moc nepomuze...
Twingo 1.2 16V 55 kW 2001 šedé; spotřeba 7,4 město, 5,4 dálnice (jezdilo se s ním dobře)

klobasa23
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 15, 2016 12:26

Re: Reproduktory twingo II 2010

Příspěvek od klobasa23 » stř čer 22, 2016 18:10

co jsem koukal na forum, tak tohle je jediné o twingu, tudíž nevím kam jinam koukat...
a máš pravdu to mi asi moc nepomůže :D hold to asi budu muset rozebrat, aby jsem zjistil na čem jsem no... :(

Uživatelský avatar
Fosfor
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned kvě 24, 2015 21:03

Re: Reproduktory twingo II 2010

Příspěvek od Fosfor » stř čer 22, 2016 20:39

GL a pak poreferuj.
Twingo 1.2 16V 55 kW 2001 šedé; spotřeba 7,4 město, 5,4 dálnice (jezdilo se s ním dobře)

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: Reproduktory twingo II 2010

Příspěvek od Dan Black » pát črc 08, 2016 23:02

Fosfor píše:Ja planuju pridat zadni repraky do myho jednickovyho Twinga - jen vymyslet, kam je tam dat;) Ale to ti asi moc nepomuze...
Originál montáž pro zadní repro vypadá takhle:
Obrázek

A montuje se na ty kruhové záslepky nad tlumičema...
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

klobasa23
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 15, 2016 12:26

Re: Reproduktory twingo II 2010

Příspěvek od klobasa23 » sob črc 09, 2016 17:22

tak jsem dneska měl rozebranou jednu stranu vzadu a bohužel jsem neudělal fotky, ale zjistil jsem, že tam budou pasovat 130mm, akorát tam není nikde místo na klasický rámeček a jsou tam jenom dva otvory (ovály) pro šroub atp. naproti sobě 150mm. Hloubka repro by měla být v pohodě, je tam celkem dost místa, už jsem objednal repro https://www.mall.cz/reproduktory/pionee ... ab=reviews tyhle mám jak vepředu, tak budou i vzadu. Bude potřeba vyvrtat díry pro uchycení repráků a pod repro dát nějakou gumovou podložku, nebo něco podobného, aby to nebylo kov na kov, jinak to nebude žádná hrozná práce, dále se jen natáhnout kabely pod lištama, což znamená vycvaknout a nasoukat, to je taky v pohodě, pak dám foto, až to budu dělat :)

klobasa23
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 15, 2016 12:26

Re: Reproduktory twingo II 2010

Příspěvek od klobasa23 » čtv črc 14, 2016 16:30

tak jsem to všechno už udělal, ale bohužel jsem zapoměl fotit.
je to celkem jednoduchá demontáž. v kufru je nahoře plast, drží ho dvě hvězdičky, pak lze snadno vyndat. dole na tom velkém bočním krytu celé zadní části v kufru je jedna plastová záslepka, pak se musí ze dveří vytrhnout gumová izolace (jde lehce ven, pak jde také lehce znovu napasovat. Veprostřed dveří z bohu je jediná hvězdička, která drží celý zadní boční kryt. V kufru je dobré vycvakat kobereček, jsou to zase jen dva plastové vruty, takové záslepky, jde to snadno. Nejhorší část je vycvaknout celý boční kryt, nejlepší je odspoda a je potřeba zabrat (u obou stran jsem urval jeden zobáček, ten jsem zase následně přilepil), jde to docela dost blbě. Je třeba si dát pozor u dveří na spodní a horní část krytu v místě kde se napojuje na další kryt, aby se nevytrhlo úplně všechno.
Když je kryt venku tak při prvním zjistění lze vidět, že tam je místo na 130mm reproduktor, bohužel na originální, kde jsou dvě pacičky na přidělání a ne 4. Jednoduše jsem přiložil repro na 2 otvory, další 2 jsem si označil a provrtal plech. U montáže repro je potřeba vymezit 2 díry podložkama, protože to není dělaní pro uchycení ze 4 stran a tím pádem bez vypodložení by každá strana byla v jiné pozici a repro by bylo prohlé.
Poté jen zapojit repro a natáhnout kabely :)
Já jenom odcvakal dolní lištu u spolujezdce, ta šla ven snadno, protáhl jsem kabely z pravé i levé zadní strany, hned dole v rohu pod palubní deskou je místo na protažení kabelů a pak zezadu rovnou až do radia (a napájel na kabely u konektoru), to byla ta nejlehčí část

třeba to také někomu někdy pomůže :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Twingo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů