PÍSKÁNÍ, DRHNUTÍ RENAULT TWINGO 1.2 43KW R.V 2001

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
koubis tdi
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 18, 2016 06:36

PÍSKÁNÍ, DRHNUTÍ RENAULT TWINGO 1.2 43KW R.V 2001

Příspěvek od koubis tdi » stř kvě 18, 2016 06:37

Zdravím mám problém ze svým pracantem Renault twingo 1.2 43kw. Po ujetí zhruba 6 km se pravděpodobně od levého kola cca od 50 km/h začne NEPRAVIDELNĚ OZÝVAT TAKOVÉ VELMI HLASITÉ DRHNUTÍ AŽ PÍSKÁNÍ a vždy to přestane na pár sekund a poté zase začne. Brzdy jsou nové a nedělají to, ložiska v kolech též nové, vnější homokinetické klouby neloupají při zatačení, nakonec se měnila i převodovka s podezřením na diferenciál, ale po výměně převodovky se nic nezměnilo a stále stejný problém. Situace se nezmění ani když jedu z kopce s vypnutým motorem a bez zařazené rychlosti, brždění na zvuk vliv nemá, když vymáčknu spojku, tak též to vliv nemá.

Malinko se mi zdá, že když vezmu za levou poloosu tak má mírnou axiální i malinkou radiální vůli, je to normální?

V servisu mi řekli, že to může dělat i manžeta poloosy, je to možné?

Už si nevím rady co by způsobovalo takhle ohlušující zvuk.


Díky za rady... Smile

Jonáš Černohous
Experienced member
Příspěvky: 533
Registrován: úte pro 15, 2009 09:57
Bydliště: Medlešice kousek od PCE.

Re: PÍSKÁNÍ, DRHNUTÍ RENAULT TWINGO 1.2 43KW R.V 2001

Příspěvek od Jonáš Černohous » sob čer 11, 2016 15:41

Mam vlastni zkusenost ze takove to zvuky muze vydavat i kloubek na tycce rizeni :wink: , takze sundat manzetu a namazat. Treba to tim neni ale kdyz to drhlo me tak uz sem byl zoufalej a hledal i nemozne az sem to nasel .
Renault laguna II Grandtour 1.8 16v
Renault laguna 2.2 DT uz se nad ni zatahuji mracna :-D
John Deere 8 335R mimo kuze v plny palbe

Odpovědět

Zpět na „Renault Twingo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti