twingo centralní zamykání problém

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
klobasa23
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 15, 2016 12:26

twingo centralní zamykání problém

Příspěvek od klobasa23 » ned kvě 15, 2016 12:41

Ahoj,

pročetl jsem forum a nikde nenašel věcné informace k mému problému.
Mám dvojkové twingo, rok výroby 2010. Nefunguje centrální zamykání přes zámek ve dveřích (zamknou se jen dveře řidiče, bez typického cvaknutí). Dálkové zamykání funguje jak má.
Když jsem se zamyslel jak by takové centrální zamykání mohlo v jednoduchosti fungovat, tak mě napadlo že tam bude nějaká řídící jednotka pro centrál, která bude mít 2 vstupy pro příjem signálu, jeden bude na bezdrát tlačítkem v klíči a druhý vstup bude přes kabel vedený od zámku ve dveřích. Od jednotky povedou dráty ke dveřím řidiče, spolujezdce a do kufru, dráty budou spínat něco jako elektromagnet co bude značit typické cvaknutí zámků...
Máte někdo nějakou radu jak postupovat v řešení problému aníž by jsem muset rozebrat půlku auta? Například kde najdu tu jednotku pro centrál... prvně zkusím rozdělat dveře řidiče a kounout zda není uvolněný konektor, koroze na kontaktech atp. ale když tady bude vše v pořádku, tak nevím co potom dál...

díky za případnou pomoc :)

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: twingo centralní zamykání problém

Příspěvek od kotasekh » ned kvě 15, 2016 18:59

A neni to treba vlastnost? :). Myslim ze minimalne odemykani funguje tak, ze pri pouziti klice se otevrou jen dvere ridice. Jak je to u zamykani - to nevim. Ale samozrejme pokud ti to od kdysi fungovalo a ted najednou prestalo, ber muj prispevek jako bezpredmetny.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: twingo centralní zamykání problém

Příspěvek od Zefek » ned kvě 15, 2016 19:14

Žádný Renault neměl centrál skrz zámek, který se otevírá klíčem. Centrál je vždy spojený přes dálkový ovladač.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

klobasa23
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 15, 2016 12:26

Re: twingo centralní zamykání problém

Příspěvek od klobasa23 » ned kvě 15, 2016 20:04

sice nemám přehled co jaká značka a model má mít a co nemá, ale to jako vážně? to se mi zdá jako blbost, aby dvojkové twingo nemělo centrál skrze zámek u dveří, co když se stane situace, kdy se vybije baterka? vzhledem k tomu že tohle twingo má jen jeden zámek na straně řidiče, jinak kufr a spolujezdec zámek nemá, tudíž by auto zůstalo odemčené (je pravda, že zámek ve dveřích jsem nepoužil tak dlouho, že ani nevím jestli to někdy fungovalo a nebo ne :D)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: twingo centralní zamykání problém

Příspěvek od Zefek » ned kvě 15, 2016 20:11

Ano, to jako vážně. Pokud se vybije baterka, pak kufr nelze otevřít z principu zapojení - spíná se odskos a pokud není proud, tak to prostě neodskočí. Na každých dveřích je ze zadní strany kolečko s křížem a tak se dá auto zamknout šroubovákem. Pokud nefunguje dálkáč, pak se auto dá zamknout při otevřených dveřích tak, že se podrží na dobu delší než 5 vteřin tlačítko centrálu uvnitř kabiny. Dveře se zamknou a hned odemknou a pak se definitivně zamknou. Renault používá zámek pouze pro nouzový vstup do auta a jen pro dveře řidiče.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

klobasa23
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 15, 2016 12:26

Re: twingo centralní zamykání problém

Příspěvek od klobasa23 » ned kvě 15, 2016 20:23

ještě poslední věc k tématu, tou baterkou jsem myslel baterku v klíči. tak že jestli jsem to pochopil, když mi z nějakého důvodu nepůjde tlačítko na klíči, podržím centrál v autě vystoupim zavřu a auto se zamkne. když se mi rozbije centrál, tak už to nezavřu tlačítkem centrálu v autě, ale šroubovákem... a co kufr? ten se taky pak zavírá šroubovákem? a to definitivní zamknutí mám chápat, tak že už to nijak neodemknu?

mirobra
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 11, 2015 15:26

Re: twingo centralní zamykání problém

Příspěvek od mirobra » ned lis 11, 2018 17:58

Ahoj.
Mám pro Vás novou otázku. Koupil jsem Twingo 1997. Dva obyčejné klíče bez DO. Centrál na stropě funguje.
Kde seženu DO k tomuto centrálu?

Odpovědět

Zpět na „Renault Twingo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů