Divný zvuk motoru + problém se startem

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
suldik
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: čtv dub 30, 2015 08:43

Divný zvuk motoru + problém se startem

Příspěvek od suldik » stř črc 15, 2015 15:06

Dobrý den.

Už jsem tu jedno téma psal, ale tentokrát mám jiný problém. Moje Twingo začalo mít při spuštěném motoru divný zvuk, takové jakoby "šustění". Dělalo to málo no ted mám pocit jakoby mi tam něco dřelo či co. Není to něco fatálního, je to jakobych měl igelitový sáček v řemenu :D Auto má vyměněný olej, filtry i rozvody. Když nastartuju tak mám pocit jako by auto jelo na 3 válce jelikož volant celkem dost brní. Zní to nějak podobně jako ložisko ale opravdu nemám ponětí kde může být problém. Nedávno jsem sedl do auta, otočil klíčkem a nic se nestalo , šel slyšet jen takový pískot (od řídící jednotky?) nebo systém poruchy? , jak jsem zmiňoval v mém předchozím tématu : http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=83344
Odpojil jsem kabel od originálního alarmu pod kapotou a najednou fungoval budík i palubovka, nastartoval jsem a místo rezervy mi to ukázalo 2 kuličky a od té doby tam je i ten zvuk při chodu motoru, hlavně při jízdě.
Fakt si nevím rady jelikož jsem auto dával do servisu už několikrát a přijde mi jakoby se mechanikovi do toho moc nechtělo :D Netuším co by na tak malém motoru mohlo být špatně.. má najeto jen 138 000. Když na volnoběh zapnu světla at už parkovačky nebo normální tak mi klesnou a nebo se zvýší otáčky. Dokonce mi i displej probliknul, může být vadná ŘJ jestli tam nějaká je? :D ročník 95.
Za každou radu budu vděčný 8)

Přeji hezký den Twingaři :wink:
Renault Twingo 1.2 40kw C06 r.1995
Dovoz z Francie - el.stahování oken, el.zrcátka, ABS, přídavný otáčkoměr, barva na zakázku.
Mám ho z Kinder vajíčka :D

Odpovědět

Zpět na „Renault Twingo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů