Problém s imobilizerém

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
ivosisko
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 15, 2013 13:08
Bydliště: Ostrava

Problém s imobilizerém

Příspěvek od ivosisko » ned pro 15, 2013 13:30

Dobrý den, mám podobný problém, jako zde. To znamená, že odemknu dálkou, kontrolka imobilizéru zhasne, snažím se nastartovat, ale startér točí motorem bez jediného škytnutí. Několikrát "zamknu/odemknu" přes snímač, který je u zrcátka (mezi tím se pokouším nastartovat), ale povede se mi to až na poněkolikáte. Ovšem jeden případ ze tří se stane, že motor naskočí ihned po prvním otočení klíčkem (a to i když bylo vozidlo několik týdnů mimo provoz). Myšlenku o padájicí hladině v karburátoru jsem opustil a získal jsem podezření na onen imobilizér. Ovšem v tom odkazovaném příspěvku jsem zjistil, že zlobit by mohl i jakýsi snímač otáček.
Chci se zeptat: dá se nějak jednoduše imobilizér vyřadit, abych se postupně dopracoval k závadě? Vozidlo je ročník 97.
Díky, Ivo

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Problém s imobilizerém

Příspěvek od Zefek » ned pro 15, 2013 14:11

Imobilizér jednoduchým trikem vyřadit nejde. Ale na diagnostice by byl vidět jeho stav. I když myslím si, že to bude něčím jiným, když kontrolka v pohodě zhasne.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
ivosisko
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 15, 2013 13:08
Bydliště: Ostrava

Re: Problém s imobilizerém

Příspěvek od ivosisko » čtv pro 19, 2013 10:48

Děkuji za reakci. Mě na tom mate skutečnost, že je celkem jedno, jestli bylo auto odstavené 10 minut nebo 10 týdnů - někdy chytne během zlomku sekundy a jindy mu trvá poměrně dlouho (při posledním pokusu to dokonce "střelilo do výfuku", což jsem vyhodnotil, že s benzínem "není problém", ale jako by mu "něco nedovolilo" směs zapálit). Asi mi nezbude, než ona diagnostika, jen se obávám, že to bude na dlouhé lokte a tudíž "drahé". Jsou ještě nějaké nápady či myšlenky?
Díky, Ivo

lordwasill
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pon dub 19, 2010 15:54
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s imobilizerém

Příspěvek od lordwasill » čtv led 02, 2014 12:30

Ahoj. Přidám se k tématu. Máme Twingo rok 2001 a problém s imobilizérem máme také. Odmeknu auto ale kontrolka nad volantem stále bliká rychle a nedovolí nastartovat, zamknu auto a zase odemknu a po několikátem pokusu kontrolka přestane blikat a můžu nastartovat.

Na diagnostice je chyba klíču protože nezašle kompletní kód při odemčení.

1) Lze obejít imobilizer?
2) Koupit nový klíček?
3) Jiné řešení?

Popřípadě existuje někdo v okolí Prahy, kdo by dovedl deaktivovat imobilizér v řídící jednotce?

Dik moc.
Renault Megane II Grandtour 1.5dCi, 74kW, r.v.05, cca 230000km.

Uživatelský avatar
ivosisko
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 15, 2013 13:08
Bydliště: Ostrava

Re: Problém s imobilizerém

Příspěvek od ivosisko » sob úno 01, 2014 11:58

lordwasill: na Tvůj dotaz neumím odpovědět, ale domnívám se, že imobilizer nějak hacknout jde, jen jestli to nebude dražší, než odstranění závady. Nové klíče by měly jít pořídit, ale bez servisu se asi neobejdeš.

Zefek: nakonec mě situace donutila dát auto do servisu a měl jsi pravdu - imobilizer to nebyl - šlo o vadné čidlo otáček. Nebylo to zase až tak drahé - 1.300,- Kč (z toho čidlo 600,-).
Díky, Ivo

Jonáš Černohous
Experienced member
Příspěvky: 533
Registrován: úte pro 15, 2009 09:57
Bydliště: Medlešice kousek od PCE.

Re: Problém s imobilizerém

Příspěvek od Jonáš Černohous » pon úno 03, 2014 16:10

to jste to mel v servisu Renault ? podle ceny usuzuji ze ano :lol:
Renault laguna II Grandtour 1.8 16v
Renault laguna 2.2 DT uz se nad ni zatahuji mracna :-D
John Deere 8 335R mimo kuze v plny palbe

hageen
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 19, 2014 17:08

Re: Problém s imobilizerém

Příspěvek od hageen » stř úno 19, 2014 17:28

ahoj, mám problém s imobiliserem...dnes jsem si byl v servisu pro auto a už jsem ho nenastartoval..kod jsem dával ručně..dnes když jsem ho zadaval ručně přes páčku stěraču tak jsem asi spletl kod rosvitil se ten žlutý klihák a imo začalo blikat stále... ručně už zadat nejde(stále bĺiká kontrolka) je možné že se imo zablokovalo?poradí někdo co s tím?díky jedná se o twingo rok 1995

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Problém s imobilizerém

Příspěvek od Zefek » stř úno 19, 2014 20:44

Zkus na hodinu odpojit baterku a pak to zkus znova. Jinak znovu připojení baterky počkej tak 10 minut, než to zkusíš zadat.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

hageen
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 19, 2014 17:08

Re: Problém s imobilizerém

Příspěvek od hageen » čtv úno 20, 2014 07:10

díky zkusím..

hageen
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 19, 2014 17:08

Re: Problém s imobilizerém

Příspěvek od hageen » sob úno 22, 2014 07:58

bohužel stále nic..

hasmic
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 03, 2012 19:26

Re: Problém s imobilizerém

Příspěvek od hasmic » ned dub 13, 2014 14:49

lordwasill píše:Ahoj. Přidám se k tématu. Máme Twingo rok 2001 a problém s imobilizérem máme také. Odmeknu auto ale kontrolka nad volantem stále bliká rychle a nedovolí nastartovat, zamknu auto a zase odemknu a po několikátem pokusu kontrolka přestane blikat a můžu nastartovat.

Na diagnostice je chyba klíču protože nezašle kompletní kód při odemčení.

1) Lze obejít imobilizer?
2) Koupit nový klíček?
3) Jiné řešení?

Popřípadě existuje někdo v okolí Prahy, kdo by dovedl deaktivovat imobilizér v řídící jednotce?

Dik moc.
Smím vědět, jajk to nakonec dopadlo? Dal jsi odstranit ten imo? A pakliže ano, funguje dálkové ovládání nebo se to tím taky vyřadí?
Díky za info!

hasmic!

Wakizashi
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:49

Re: Problém s imobilizerém

Příspěvek od Wakizashi » čtv lis 20, 2014 12:09

Dobrý den,

mám problém s Twingem r.v. 95 a mám podezření na klíč nebo imo. Dveře nejdou otevřít na dálku a po manuálním odemčení (zámky či tlačítkem u senzoru) nejde deaktivovat Imo, abych mohl nastartovat a červená kontrolka bliká relativně rychle. Když jsem mačkal klíček namířený na senzor, tak se blikání na chvilku zastavilo a kontrolka chvilenku svítila déle, takže klíček asi vysílá. Schválně jsem zkoušel i zamířit na fotoaparát, aby se ukázalo bílo-fialové světlo a to tam je.

Měl jsem pocit, že pomáhalo, když jsem mačkal několikrát odemykán/zamykání dveří zevnitř a pak nastartoval. Po včerejším hodinovém bezúspěšném šaškování jsem to ale vzdal a jel MHD a teď tu píšu onen dotaz. Nemá někdo radu čím to ? Dříve to naskočilo alespoň po chvíli. Teď už ne. Někde jsem četl, že často pomůže vyměnit baterii a konkrétně byla doporučena Panasonic CR2016. Zkusil jsem koupit nové baterky - Rozeta za asi 180,- a mám pocit, že to moc nepomohlo, tak jsem skeptický i k té ideji Panasonicu. Díky moc všem za tipy.

EDIT: Ok, bylo to klíčem zdá se, druhý jede zatím ok.

Odpovědět

Zpět na „Renault Twingo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů