Synchronizace klíče

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
hudger
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 18, 2011 13:41

Synchronizace klíče

Příspěvek od hudger » pon črc 18, 2011 16:24

Dobrý den,
vyměnil jsem v klíčku baterky a zjistil že to mám rozesynchrovaný a to tak že když jsem chtěl odemklout auto tak se kontrolka imobilizeru na chvilku rozsvítila a pak zhasla a blikala.
Psal se tady postup na synchronizaci klíče a mě to stále nejde zesynchronizovat. Mám Twingo rv 99 s infra klíčem. Po přečtení postupu mi stále klíč nejde zesynchronizovat.
Postupoval jsem podle návodu, odemklul jsem si dveře a nastoupil, pak jsem zmáčkul centrál aby se auto odemklo, zapnul jsem zapalováni a pomocí tlačítka na stěračích jsem zadal kód a pak jsem vyndal klíč a centrálem jsem zamkl a pak odemkl a držel to tlačítko centrálu na střeše a mačkal klíček a nic. Jediný co jsem zpozoroval bylo jen to, že když zmáčku klíček, rozsvítí se kontrolka imobilizeru a po 1s zhasne jinak nic se neděje, že by se auto zamklo a odemklo. Můžete mi prosím poradit?
Děkuji

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od Dan Black » čtv črc 21, 2011 19:13

Řešilo se na Twingo fóru, tak mrkni...
http://www.twingoclub.cz/forum/twingo/p ... php?t=2462
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

Kap1Tan
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 29, 2013 20:18

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od Kap1Tan » úte úno 04, 2014 13:58

Zdravím,
Mám přesně ten samý problém popsaný výše, klíč ne a ne se sesynchronizovat.Při zmáčknutí klíčku se jen na delší dobu rozsvítí imob. ale ani se neodblokuje a ani neotevře dveře.
Dělám to podle návodu ručně imob. odblokuji vytáhnu klíč zamknu odemknu-držím centrál na střeše, začnu mačkat klíč a nic jen se rozsvicí dioda IMOB.
Je tam nějaký interval po který se musí vytáhnout klíček a začít mačkat nebo něco jiného twingáč R.V 99.

Kap1Tan
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 29, 2013 20:18

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od Kap1Tan » pon úno 10, 2014 20:16

tak po hodněkrátém pokusu se mi to konečně podařilo se synchronizovat.
ale dělal jsem to tak že po zadání ručne imob kódu jsem vytahnul klíč , zmačknul klíč, stiskl centrál=zamknul,zmačknul klíč, stiskl centál=odemknul, zmačkl klíč, zmačkl central zaroven ho držel a zmackl a držel klič auto začalo odemykat zamykat central dalkou, pak jsem ještě ja parkrat zmačkl klíč pustil jsem centrál mačkám klíč a už to funguje .
Nevím jestli je to jen náhoda ale kdyby to třebas někomu taky nešlo jako mě tak se nenechejte odradit a zkoušejte.
Popřípadě hodně štěstí.

Uživatelský avatar
bart_nj
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pon zář 01, 2008 11:29

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od bart_nj » pon dub 14, 2014 23:47

Zdravím,
nedaří se mi synchronizovat klíč s twingem rv 97 (d7f, easy).
Po zadání kódu se mi nedaří synchronizovat klíč, nastartovat lze.
Mohl by mi někdo detailně popsat přesně krok za krokem ? Co, jak dlouho, s čím společně mačkat?

Moc děkuji jr
RX4 1,9Dci

Uživatelský avatar
Grillíto
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: stř úno 26, 2014 20:36

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od Grillíto » ned dub 20, 2014 21:39

nějaký návod je na twingoclub.cz ale jeho kvalita je ovšem dost špatná.... :? http://www.twingoclub.cz/navody/navod_klicek1.html
Renault Twingo 1.2 40kW 1994 | 130 000 km
Obrázek

Uživatelský avatar
bart_nj
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pon zář 01, 2008 11:29

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od bart_nj » čtv črc 03, 2014 19:25

Díky Kap1Tan , podařilo se :wink:
RX4 1,9Dci

Uživatelský avatar
mzvarik
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 10, 2015 18:30

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od mzvarik » úte úno 10, 2015 23:04

bart_nj píše:Díky Kap1Tan , podařilo se :wink:
Ten web už nejede :'-(
Můžete někdo poslat návod?

Uživatelský avatar
mzvarik
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 10, 2015 18:30

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od mzvarik » stř úno 11, 2015 00:36

Návody:
http://www.techdiagnostics.co.uk/archiv ... t-327.html
http://www.reno.ro/cod-imobilizator-t169959.html
http://busydizzys.com/index.php?p=108&m ... &tb=1&pb=1

Aplikace k vygenerování kódu zde:
http://uloz.to/xF2EzwEA/renaultimmcode-exe

"If you cannot get the immobiliser light to change to a slow flash, this system will not work for your car."

Mě osobně to nefunguje u Twingo I (rv 2001), takže smůla.


Vypadá to takto a vyžaduje to 32 bit Windowsy:
Obrázek

Uživatelský avatar
mzvarik
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 10, 2015 18:30

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od mzvarik » stř úno 11, 2015 17:16

Tak mě to furt nefunguje...
Aktuálně podržím tlačítko centrálu na stropě asi 10 sekund, imobilizer začne svítit trvale a v tom mohu nastartovat.

Jsem objednaný do Renault servisu, řekli, že mi za 250 Kč :shock: udělají synchronizace klíčů, tak jsem zvědav.

Uživatelský avatar
mzvarik
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 10, 2015 18:30

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od mzvarik » pon úno 16, 2015 21:47

Tak jsem zaplatil 250 Kč, bohužel klíč fungoval jen do prvního nastartování :'-(

Jinak tu synchronizaci provedli držením centrálu na stropě + centrálu na klíči (rozuměj 1 minuta práce :?).
Pak jakmile imobilizér svítil, tak párkrát odemkli+zamkli.

Takže jsem objednaný na odpojení imobilizéru k auto-elektro borcovi za 1500 Kč.
Původně to mělo být za 1000, ale jak viděl, že ta řídící jednotka je za motorem, tak bylo zjevné, že se mu do toho fakt nechce.
I tak je to dobrá cena, jinde mi řekli 2500 s tím, že tu jednotku jim mám donést.

Až uvidí verzi jednotky, tak:
a) jednotka půjde přeprogramovat
b) bude se muset navíc koupit emulátor imobilizéru tak 200-1000 Kč :?

Uživatelský avatar
mzvarik
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 10, 2015 18:30

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od mzvarik » pát úno 20, 2015 10:28

Mám to hotové. Už mě neotravuje žádná kontrolka immo... stálo to 2000 Kč včetně sundání ECU, na což si stěžovali, že to bylo na příšerném místě.

Jo, akorát přestalo fungovat rádio, chce po mě bezpečnostní kód... ale jebat, stejně jsem ho chtěl měnit 8)

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od Dan Black » pát úno 20, 2015 15:08

Rádio přestalo fungovat kvůli odpojení baterky, s deaktivací imo nemá nic společného. 8-)
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

Kamisova
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 16, 2016 15:20

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od Kamisova » sob črc 16, 2016 17:00

Dobry den , chlapy prosim o pomoc mam stejny problem s klicem ,kontrolka blika a kdyz namirim klic nachvily se rozsviti a nic ..blika to dal auto se neodemkne ani nezamkne proste nic a kdyz ho neodemknu tim centralnim klicem tak ani nemuzu nastartovat..muzete mi nejak poradit abych to pochopila jako zenska :) tu synchronizaci klice ...dekuji :)

Hanus1987
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: sob dub 25, 2015 21:57

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od Hanus1987 » pon srp 22, 2016 20:43

Takže tady popíši jak to fungovala synchronizace u mě.
Twingo 2001. Držím na stropě tlačítko centrálního zamykání dokud se nerosvítí kontrolka imobilizéru (musí svítit, ne blikat). Klíč mám v ruce (nedávám ho do zapalování) pokud kontrolka svítí stačí zmáčknout tlačítko na klíči a auto se zamkne nebo odemkne.Kontrolka přestane svítit a tím je hotovo.
Renault Twingo 1.2 43 kW prosklená střecha

Darko
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: ned srp 06, 2006 11:44
Bydliště: prostějov

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od Darko » pát zář 02, 2016 10:43

videonávod synchronizace klíče a imobilizéru (Clio II,Twingo,Kangoo) https://www.youtube.com/watch?v=ZusKdQgYK0s
Mazda 626 2.0i (první normální auto)
Opel Omega B 2.0i 16v (dálniční koráb)
Mazda Xedos 6 2.0i V6 (stíhačka)
Renault Laguna RXT 1.8i 16v (kočárek)
Fiat Multipla 1.6 16v (autobus)
Citroen Xsara Picasso Exclusive 1.8i 16v (2002) (echt kočárek)
Renault Kangoo 1.4i RXE automat (splašené přibližovadlo pro manželku)

Hanus1987
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: sob dub 25, 2015 21:57

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od Hanus1987 » stř zář 07, 2016 22:07

To co je na tom videu není sinchronizace. Je to jak na startovat když zlobí imobilizér. Je to první známka toho že vám odchází klíček.
Renault Twingo 1.2 43 kW prosklená střecha

svatoslav
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 13, 2019 00:31

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od svatoslav » stř úno 13, 2019 00:44

Dobrý den přátelé,
bliká mi kontrolka imobilizeru, koukal jsem na youtube na videa, a v klíčku má i baterku a já jí nemám, ovšem auto jezdilo bez problému. Čerpadlo dává, svíčky jsou mokré tak jsi myslím že to bude klíčem.
Renault Twingo rok 2000 , ccm 1200 , 43kw.
Poradíte mi prosím s pozdravem Svátá

Uživatelský avatar
Fosfor
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned kvě 24, 2015 21:03

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od Fosfor » stř úno 13, 2019 07:59

Baterka v klicku je jen na dalkac, na imobilizer neni potreba. Pokud neni v aute dalkovy otvirani, nebude v klicku ani baterka (ale stale tam muze byt chip k imobilizeru). Vic bohuzel nevim, tedy neporadim.
Twingo 1.2 16V 55 kW 2001 šedé; spotřeba 7,4 město, 5,4 dálnice (jezdilo se s ním dobře)

abccb
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 14, 2019 15:52

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od abccb » čtv úno 14, 2019 16:10

svatoslav píše:
stř úno 13, 2019 00:44
Dobrý den přátelé,
bliká mi kontrolka imobilizeru, koukal jsem na youtube na videa, a v klíčku má i baterku a já jí nemám, ovšem auto jezdilo bez problému. Čerpadlo dává, svíčky jsou mokré tak jsi myslím že to bude klíčem.
Renault Twingo rok 2000 , ccm 1200 , 43kw.
Poradíte mi prosím s pozdravem Svátá
Měl jsem stejný problém. Immobilizer přestal blikat třeba po 20 pokusech. V létě to celkem fungovalo, při nižších teplotách to bylo nepoužitelné. Vyřešil jsem to novým klíčem / ne u Renaultu / od běžného výrobce autoklíčů s čipem. Musel ovšem načíst ze starého klíče ten kód pro nový čip, do kterého je třeba ho nahrát. Přečíst ho byl problém, ale po mnoha pokusech se to povedlo, vybrousila se nová planžeta určená pro čip, vložil se nový nahraný čip a jde to jedna báseň. Stálo to celé ovšem asi 1200 Kč. Snad Vám to pomůže. Bližší info na 602 817 398.

svatoslav
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 13, 2019 00:31

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od svatoslav » pát úno 15, 2019 01:10

Moc děkuji za rady, zítra ještě něco vyzkouším, když tak zavolám.
Moc děkuji Sváta

Hanus1987
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: sob dub 25, 2015 21:57

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od Hanus1987 » ned črc 21, 2019 12:08

Tak moje zkušenost s klíčem a imobilizér je taková, že pokud auto nechce nastartovat tak stačí otočit klíčem do polohy nula a držet tlačítko dálkového odemykání a otočit klíčem do polohy 2. Pak by mělo jít nastartovat. Takhle jsem jezdil asi 4 roky. Teď jsem si je nechal opravit. Oprava spočívá v tom že ze starého klíče načtou kód imobilizérů a nahrají do uhlíkové čipu a ten nalepí do obalu klíče. Starý čip se odpají (taková obdélníková kostka).Pokud vám na klíči funguje dálkové ovládání tak bude fungovat dál. Musíme se ale poté znovu synchronizovat. Já jsi nechal opravovat dva. Jeden funguje na 100% u druhého nefunguje dálka ale dá se s ním startovat. Cena opravy u nás v Sokolově byla 500 za klíč. Na jednom klíči se měnil ten plastový obal, ten byl za 200kč. Kdybych to věděl tak jsem to nechal opravit už tak před 4 roky.
Renault Twingo 1.2 43 kW prosklená střecha

FiliNot
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 21, 2019 15:24

Re: Synchronizace klíče

Příspěvek od FiliNot » sob pro 21, 2019 15:42

Shrnu i moje poznatky:
Problém jsem měl úplně stejný, jako je první příspěvek (tedy odsynchronizovaný IR klíč, při pokusu o odemknutí immo kontrolka zasvítila a pak jen dál blikala, bez odemknutí. Mám twingo 97 1.2 43kW)

Takže nejprve bylo potřeba sehnat si ten "emergency code" pro odblokování imobilizéru, na to jsem použil ten archaický program na 32b verzi XPéček. Je potřeba zadat typ vozidla a nebo typ motoru z velkýho techničáku (při obou mi to vygenerovalo ten stejný kód) a kód, který je na bílým papírku uvnitř klíčku. Zadával jsem to držením tlačítka na pravé páčce pod volantem (tak jak je v tomto videu: https://youtu.be/5mOgEUUKGiY ). Tím jsem odblokoval immo a bylo možný auto nastartovat. Tohle by mi i stačilo, nepotřebuju immo. Problém je, že tohle pomůže jen na "jednu jízdu" pokud je zapalování vypnuté na nějakou dobu (cca 15 minut) tak se immo zase zaplo a bylo potřeba zase zadávat kód.

Teď k samotné synchronizaci:
1. bylo potřeba odblokovat immo tím kódem, potom jsem vypnul zapalování a nachystal si klíček do ruky.
2. auto musí být odemčeno (střešním tlačítkem centrálu). Potom je potřeba tohle tlačítko držet (při stisku se auto zamkne, když jsem to držel pár vteřin, tak se auto zase odemklo a začala svítit immo dioda)
3. jakmile začala immo kontrolka svítit, tak bylo potřeba zamířit klíčem na snímač (mám IR klíč) a zmáčknout. Teď to byla trochu alchymie, párkrát jsem ještě zamkl a odemkl střešním tlačítkem a u toho jsem občas mačkal i klíček, a pak najednou začal fungovat. Doufám, že to vydrží, tohle píšu bezprostředně po synchronizaci...

Taky se mi to nepovedlo na první pokus, asi až na třetí, a to si myslím, že můžu být rád :D Takže nepřestávejte zkoušet, trpělivost přináší růže.
Hodně štěstí, hezký den a užívejte si vaše Twingo, stejně jak já!

Odpovědět

Zpět na „Renault Twingo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů