problikava kontrolka dobijeni

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
honzulka.st
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 03, 2009 19:05

problikava kontrolka dobijeni

Příspěvek od honzulka.st » čtv zář 03, 2009 19:10

zdravim mam problem koupil jsem si twingo mam ho asi dva mesice a cera se mi obevila kontrolka dobijeni. Sviti jenom tak lehce a kdyz pridam plin tak zhasne ale zase kdys klesnou otacky tak se zase slabe rosviti nevite nekdo co by to mohlo byt???

Uživatelský avatar
xkuce01
Junior member
Příspěvky: 235
Registrován: úte led 27, 2009 23:54
Bydliště: olomoucký kraj

Příspěvek od xkuce01 » čtv zář 03, 2009 19:32

Vypadá to na alternátor-ať už přímo vinutí nebo uhlíky no a nebo stabilizátor napětí co je na něm. Jestli máš po ruce měřák tak nastartuj, zapni světla, vyhřívání skla a pod. a na baterii bys měl na volnoběh naměřit plus mínus 13,5 V.
Renault Clio I phase 3, 1.2 8V, D7F, RN (dodaný otáčkoměr+mlhovky+el.stahování oken+stabilizátor, rýsuje se palubní počítač)

MoMo
Člen RCČR
Příspěvky: 131
Registrován: pon črc 04, 2005 15:53

Příspěvek od MoMo » pát zář 04, 2009 21:32

Chyba tam nekde urcite bude. Ale mne to dela uz cca 2 -3 roky a stejne se mi nepodarilo najit cim to je. Altik jsem i komplet menil. A furt sviti. Kazdopadne mi to dobiji at je teplo nebo zima. V pohode. Proste si ji nevsimam.

Ale to ti samozrjme neradim. Nejlepsi je tomu prijit na kloub.

charlie1bx
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob říj 10, 2009 18:04

Příspěvek od charlie1bx » sob říj 17, 2009 21:45

MoMo píše:Chyba tam nekde urcite bude. Ale mne to dela uz cca 2 -3 roky a stejne se mi nepodarilo najit cim to je. Altik jsem i komplet menil. A furt sviti. Kazdopadne mi to dobiji at je teplo nebo zima. V pohode. Proste si ji nevsimam.

Ale to ti samozřejme neradim. Nejlepsi je tomu prijit na kloub.
Ideálně změřit tu baterku - 13,5V je fakt minimum, no a pokud máš možnost, koukl bych se i na osciloskop - pokud tam budou zákmihy, tak jsou malý uhlíky - odskakujou - bez osciloskopu se dá zjistit taky - prostě je vyndej a podívej se.

No a pokud se neprokáže, tak je to rozbitý... Vzhledem k časové náročnosti hloubání bych zajel na šroťák, řekl si o jinej alternátor, což je tak za 2k a domluvil se, že hned namontuju a zaplatím až pokud nebude problikávat (před montáží si zkontroluj aspoň ty uhlíky).

Bejvávali repasisti alternátorů, co měnili jen rozbitý věci - pak se alternátor dal opravit tak za 500CZK. Teď už jsou hamižný, dělaj repase jen komplet a chtěj za to ty samý prachy, co stojí novej v ELITU.

Palubku z TWINGA (ten kus s kontrolkama) jsem moc neprohlížel, ale u některých aut tohle slabé svícení dělají i proražené diody v palubce - kontrolka pak svítí z cizího proudu.

Odpovědět

Zpět na „Renault Twingo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů