Motor chcípá, 1.2 43kw, 1999

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
volfi
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 20, 2023 15:26

Motor chcípá, 1.2 43kw, 1999

Příspěvek od volfi » stř pro 20, 2023 16:37

Zdravím ve spolek. Vlastním Twingo 1.2 43kw 3Q automat. Objevil se problém, že po nějaké době provozu chcípne, smrdí benzín a jde velice obtížně znova nastartovat. Vyměnil jsem čidlo i s konektorem pro klikový hřídel, nové svíčky a kabely. Dnes jsem vzal twingo po městě, jezdil jsem asi 45 minut mezi tím jsem natankoval a nakoupil. Dojel jsem domů, kde jsem stál ještě chvilku na volnoběh a auto samo od sebe opět chcíplo. Už jsem ho nenastartoval, je uchlastané. Působí to na mě jak kdyby přestala jít jiskra, ale než doběhne motor, tak vstřikování stále funguje. Nemáte tip po čem jít? Ještě bych vyměnil zapalovací modul a napadnul mě i imobilizér, pro jistotu bych ho rád vypnul. Našel jsem zde návod, ale pokud jsem pochopil správně měl by být v klíči nějaký papírek s kódem a ten tam samozřejmě není. Je nějaká možnost jak vygenerovat kód pro vypnutí imobilizerů když mám vin a číslo plošnáku v klíči?

EDIT: Ted jsem ho zkusil nastartovat, obtížně chytlo, ale jako kdyby samo začalo přidávat plyn. Je pravda, že jeden z řidičů říkal, že mu během jízdy začlo samo přidávat plyn...
Že by to dělal servo ventil na volnoběh?....

Odpovědět

Zpět na „Renault Twingo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů