Spálená pojistka napájení řídící jednotky motoru 1.2 16V Twingo 2006

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
007mikes
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 16, 2019 17:09

Spálená pojistka napájení řídící jednotky motoru 1.2 16V Twingo 2006

Příspěvek od 007mikes » sob lis 16, 2019 17:54

Zdravím, minulý týden mi během jízdy náhle chcípnul motor a už jsem nenastartoval. Kamarád mě odtáhl domů a teď se snažím přijít na problém. Měl jsem podezření na rozvody ale po stříknutí startovacího spreje do sání má motor tendenci se rozjet, ale pouze na sprej - benzin neteče. Kontrola palivového čerpadla OK (testováno na jinou baterku). Postupnou metodou vylučování příčin jsem se pomalu dostal až k řídící jednotce motoru. Po zapnutí zapalování nesvítí oranžová kontrolka vstřiků. Našel jsem spálenou pojistku 25A v prostoru motoru levý podběh hned u relátek. Po výměně pojistky a zapnutí zapalování se na půl sekundy kontrolka vstřiků rozsvítí, pak to ale lupne a pojistka je spálená. Odpojil jsem kabely od ŘJ, dal novou pojistku a zapnul zapalování, pojistka byla v pořádku. Postupně jsem zapojoval svazky kabelů (do ŘJ vedou 3) a zapínal zapalování. Nejspodnější svazek co vede z kabiny opět po zapnutí zapalování spálil pojistku. Teď nevím jak dál pokračovat. Dá se nějak zjistit zda zkrat způsobuje přímo vadná ŘJ nebo zkrat může být na nějakém obvodu připojeném k ŘJ? Děkuji za každou radu P.

Odpovědět

Zpět na „Renault Twingo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů