Olejový filtr

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
James.and
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned úno 21, 2016 18:51

Olejový filtr

Příspěvek od James.and » ned led 20, 2019 14:17

Zdravím, zadal jsem na těchto stránkách https://partsouq.com vin mého auta a vyjely mě tam 3 druhy olejových filtrů . Kde na autě přesně filtr je a jaký koupit? Děkuji za odpověd. Rok výroby 03 2003, 43 kW.

Uživatelský avatar
Fosfor
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned kvě 24, 2015 21:03

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Fosfor » pon led 21, 2019 11:59

Cau, filtr je na pravy strane motoru, dole. Tak jakoby za pravym prednim kolem. Koukni na youtube - podle typu motoru muzes hledat i videa s Cliem.

Idealni je kouknout, co tam mas. Co vim, tak tam bejva bud filtr v jednom kuse (zvenku plechovy hladky - kupuje se najednou a meni se jako jeden kus) nebo kartusovy (zvenku umelohmotny drazkovany - kupuje se jenom papirovy vnitrek filtru s novym tesnenim a musi se to rozebrat, vycistit, vymenit vlozku, dat novy tesneni a zas nasroubovt zpatky v puvodnim pouzdre).

Na hledani dilu zkus jeste autokelly.cz nebo oscaro.com. Nejde to tam podle VINu, ale kdyz si tam auto vyklikas, vetsinou ti to pak uz nabidne dobre.

BTW: ja mel na Twingu ten kartusovej - obrazky z vymeny zde.
Twingo 1.2 16V 55 kW 2001 šedé; spotřeba 7,4 město, 5,4 dálnice (jezdilo se s ním dobře)

James.and
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned úno 21, 2016 18:51

Re: Olejový filtr

Příspěvek od James.and » čtv úno 07, 2019 12:06

Dík za odpověď, já tam měl patronu.

Odpovědět

Zpět na „Renault Twingo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti