ODBORNIK / SERVIS NA TWINGO - okolie BA - pripadne aj dalej na SVK

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
powerslidecell
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 28, 2018 08:11

ODBORNIK / SERVIS NA TWINGO - okolie BA - pripadne aj dalej na SVK

Příspěvek od powerslidecell » úte srp 28, 2018 08:41

Dobry den.

Je to uz nejaky cas co som sem na forum chodieval. Mal som clio III - ale to je o inom.

Mam twingo 2001 1.2 16V 55kw/75K - vytiahnute hrobarovy z lopaty - teda chceli ho rozpredat na dieli -bol v dost zlom stave.
Mam ho od 2016 a vela veci na nom bolo opravovanych.
Kedze ma nabehane cca 180 000km tak som mu dal menit rozvody a tu zacal moj problem.

Pravdepodobne mi v servise pri prebrusovani hlavy a naslednej tlakovej skuske praskli hlavu, vraj ju aj opravili, ale cele to ide zle, teda ked prisliapnem plyn trochu viac, zacne sa dusit (predtym to nerobil - bolo to svizne auto).
Najprv ma informovali ze nevedia cim to je a zacali bezhlavo menit doposial funkcne diely ako sviecky, zapalovaciu cievku,...
Neskor priznali, ze je prasknuta hlava a ze voda zalieva jeden valec.
Pri dotazovani ze to chcem vidiet aspon nafotene, pred a po oprave (myslim tu hlavu) alebo rad by som aby mi zohnali zanovnu hlavu, tak zrazu uz nebola prasknuta a zvarana, len zle prebrusena a ze ju prebrusia znova. Auto mi odovzdali akoze funkcne. Trochu cukalo, ale OK, mozno tam natankovali nejaky posuk benzin, i ked nikdy s tym problem nemalo, ak som nahodou natankoval na hocijakej pumpe (vo vacsine tankujem na JETke v rakusku).
Po 50km auto na dialnici ked som pustil v lavom pruhu rychlejsie auto a nasledne sa za nim vytiahol ze idem obehnut kamion, tak autom zaskubalo, vyhlasilo chybu motora, olej, teplotu a skapalo, nastastie som bol pri odpocivadle.

Servis bol okamzite informovany, ale hra hlucheho chrobaka.

Moj predpoklad na pokazenu hlavu sa znasobil, ked auto zacalo zrat vodu a riadne.

Dotycny servis uz navstivit nechcem, mam obavy ze by sa auto uz vdaka ich neserioznosti nedostalo cele nazad ku mne.
V servise zmluvu nemam, servisak to robil po znamosti, takze nemam ako mu to otrieskat o hlavu. Jedine mu to skusit dat cez znamost nasledne preplatit - opravu ktora ma caka, vdaka nemu.

Viete mi niekto s tym pomoct??
Fakt Vas o to prosim.

Myslim pomoct so serioznim servisom / technikom, co by sa s nim dalo komunikovat normalne a da sa na neho spolahnut, vyzna sa v twingach, pripadne ma twingo - kludne mu so servisovanim mojho twinga pomozem, ale sam sa do toho pustat nechcem.

Taktiez budem asi z najvacsiou pravdepodobnostou potrebovat zanovnu alebo novu hlavu motora.

Auto do srotu dat nechcem.
Fakt Vas prosim uz druhykrat o pomoc.

Poprosim ak o niekom viete, alebo ste technik a viete mi s tym pomoct, ozvite sa mi mailom - dakujem.

Jaro (Bratislava)
powerslidecell@gmail.com
0907 709 201

powerslidecell
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 28, 2018 08:11

Re: ODBORNIK / SERVIS NA TWINGO - okolie BA - pripadne aj dalej na SVK

Příspěvek od powerslidecell » stř říj 10, 2018 14:38

Takze odpoviem si sam - auto mi jeden sikovny mechanik (ktory sa tym nezivi) dal dokopy a som nadmieru spokojny s jeho sikovnostou a pristupom. Ma technicke znalosti v oblasti aut RENAULT, ich motorov a elektrike a pravdepodobne vie o com hovori, kedze auto po jeho sikovnosti znova slape ako hodinky a zavadu nemusel ani dlho hladat - bola to otazka chvile ;)

Mozem len vrelo doporucit - ak by ste chceli na neho kontakt, tak mi napiste spravu na vyssie uvedeny mail.

Jaro

adam143
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pon dub 25, 2011 16:56

Re: ODBORNIK / SERVIS NA TWINGO - okolie BA - pripadne aj dalej na SVK

Příspěvek od adam143 » pát lis 09, 2018 20:53

:super:
Dacia Duster
Renault Clio II RS 172 PH1
Veeela Renaultov bolo a dufam, ze este bude :)
Renault CLIP

Odpovědět

Zpět na „Renault Twingo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti