Zlobení motoru

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Honza.76804
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: pon kvě 22, 2017 14:02

Zlobení motoru

Příspěvek od Honza.76804 » čtv kvě 10, 2018 06:47

Zdravím přátelé. Twingo rv 97,43kw. Potřeboval bych se poradit. Když ráno startuju, chytne na drc, ale běží jakoby na 3 válce, lape po dechu a z výfuku tak 20 vteřin malinko namodralého občas černého kouře. Opakuji malinko, je třeba se i zadívat. Zařadím a jede normálně. Na první křižovatce už v pořádku. Potom jak chci startovat už za tepla, tak jedině s plynem, jinak chcipne jak fichtl se špatným volnoběhem. Někdy se mi stane, že při rozjezdu při nízkých otáčkách přidám najednou 75% a více a místo svižného rozjezdu jsem musel zmáčknout spojku a dostat otáčky nahoru a znovu rozjet. Taky se občas stane, že když přijedu z delší cesty a zastavím, tak otáčky motoru zůstanou cca na 2000. Všechno tohle se mi děje od doby, co jsem tam nedopatřením nalil kalný 100oktanovy benzín. Zjistil jsem to až u druhého kanistru. Bylo v něm nějaké svinstvo, co se v tom benzínu muselo rozpustit. Vyměnil jsem olej, všechny filtry včetně benzinoveho a zvažuju použití čistících aditiv. Co si o tom myslíte vy? Budu rád, za každý názor. Díky

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Zlobení motoru

Příspěvek od kotasekh » čtv kvě 10, 2018 07:30

Zkusit procistit i vstriky, neni to zadna tezka prace, nebo pouzit extremni davku aditiv, treba VIF, nalit ho tam klidne 4x vice nez patri.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Honza.76804
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: pon kvě 22, 2017 14:02

Re: Zlobení motoru

Příspěvek od Honza.76804 » ned kvě 27, 2018 21:01

Tak rozjezdy už jsou v pohodě. Po druhé vyměněný filtr. Teď už jen po nastartování tak 15-20 sekund kolísají otáčky a počuďuje černě. Po tom čase se stabilizuje a nečudí. Nebude to ten motorek sitiče?

Odpovědět

Zpět na „Renault Twingo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů