Servo/ukazatel rychlosti

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Weck34
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 02, 2021 10:48

Servo/ukazatel rychlosti

Příspěvek od Weck34 » stř čer 02, 2021 11:13

Ahoj Všem,

prosím o radu - Podědil jsem twingo r.v. 2001, 1.2 55kW, celkově super stav motorově výborný ale po pár ujetých km se objevuje pár problému -

1) Vypíná posílovač řízení, respektive často se stane že digitální ukazatel rychlosti přestane ukazovat a v tu samou chvíli vypne i posilovač - z toho důvodu si myslím že nebude problém se samotným posilovačem ale spíše s kontakty apod...Po vypnutí motoru a opětovném nastartování vše běží jak má. Kontrolka posilovače svítí tak jednou z 15ti případů kdy se tohle stane..

2) Přestane fungovat pouze ukazatel rychlosti a posilovač běží jak má. Řízení je ale až extrémně lehké(někde jsem četl že má twingo posilovač který se přispůsobuje rychlosti), tedy jako kdyby auto stálo. Po vypnutí motoru a nastartování opět vše funguje. Někdy se naopak stane že ukazatel ukazuje a vypne pouze posilovač.
3)Dalším problémem je že přestala svítit světla - parkovačky fungují, ale nefungují potkávací. Nejde přepnout ani na dálková tedy tady bych řekl že může být problém v přepínači..?

Pojistky jsem kontroloval, vše ok. Ještě dodám že někdy vše samo od sebe začne fungovat, jindy je to prostě mrtvé a musím vypnout a zapnout motor. V prvním případě kdy vypne jak posilovač tak ukazatel rychlosti začne auto vždy nachvíli cukat, ale po chvilce si vše sedne a jede normálně.
Twingo teď cca dva roky stálo v garáži..

Předem díky za rady.

Odpovědět

Zpět na „Renault Twingo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů