černé vločkovité saze z výfuku

Co se děje než jde palivo do válců a co se děje v nich.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
LubanV
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 25, 2016 06:09

černé vločkovité saze z výfuku

Příspěvek od LubanV » úte říj 25, 2016 06:29

Ahoj ve spolek,jsem tu sice nový ale nenešel jsem uspokojivý text k řešení mého problému...mám scénika I 1.9dci 75kw r.v.2003 po normální klidné jízdě po praze a následně najíždění na dálnici auto začlo ztrácet výkon až tak že jsem musel sjet z dálnice...došlo to do takového rozměru že mírný kopec jsem jel stěží dvojkou...a z výfuku se line černý dím s černými vločkovitými sazemi...tato porucha přišla bez varování a z ničeho nic a bez rozsvícení nějaké poruchy na kontrolkách jen jsem tak na 1000km dolíval 1 dílek na měrce olej do motoru...nyní auto lze nastartovat...na volnoběh běží bez dýmu ale po přidání plnu se roztočí pomalým tempem a začne dýmyt a lítat saze z výfuku vytáčel jsem ho max do 3tis otáček dál to nechci trápit...egr jsem vyndal ten byl celkem čistý...hadičky jsem prolezl taky vypadají všude ok...čerpadlem asi nee to by nešlo asi nastartovat...napadá mě TURBO?????

nestalo se to někomu z vás už????nějaký rady???

díky

Uživatelský avatar
johnyd21
Senior member
Příspěvky: 1488
Registrován: sob bře 27, 2010 17:19
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: černé vločkovité saze z výfuku

Příspěvek od johnyd21 » úte říj 25, 2016 06:39

LubanV píše:Ahoj ve spolek,jsem tu sice nový ale nenešel jsem uspokojivý text k řešení mého problému...mám scénika I 1.9dci 75kw r.v.2003 po normální klidné jízdě po praze a následně najíždění na dálnici auto začlo ztrácet výkon až tak že jsem musel sjet z dálnice...došlo to do takového rozměru že mírný kopec jsem jel stěží dvojkou...a z výfuku se line černý dím s černými vločkovitými sazemi...tato porucha přišla bez varování a z ničeho nic a bez rozsvícení nějaké poruchy na kontrolkách jen jsem tak na 1000km dolíval 1 dílek na měrce olej do motoru...nyní auto lze nastartovat...na volnoběh běží bez dýmu ale po přidání plnu se roztočí pomalým tempem a začne dýmyt a lítat saze z výfuku vytáčel jsem ho max do 3tis otáček dál to nechci trápit...egr jsem vyndal ten byl celkem čistý...hadičky jsem prolezl taky vypadají všude ok...čerpadlem asi nee to by nešlo asi nastartovat...napadá mě TURBO?????

nestalo se to někomu z vás už????nějaký rady???

díky
Zacpaný výfuk kat.alebo niektorý tlumič.Odpoj výfuk od turba a bež sa odviest.Poprípade pozri hadice od turba,intercoler.
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4 Can-Clip,Vag-VCDS-Op-com,Bmw ista-D,KTS 540 Esi 2

LubanV
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 25, 2016 06:09

Re: černé vločkovité saze z výfuku

Příspěvek od LubanV » úte říj 25, 2016 11:50

zatím jsem sundal přední díl výfuku a dneska odpoledne budu postupovat k turbu...zatím je vnitřek potrubí pokryt černou vrstvou sazí...když se dostanu na vrtulku turba a vezmu za ní tak bych tam mohl nahmatat vůli na hřídelce???překroucenou přídelku mezi turbínou a dmychadlem???za podtlakovou regulaci jsem bral...ta chodí volně bez zadrhnutí...

Uživatelský avatar
varec1
Starting member
Příspěvky: 98
Registrován: pát črc 05, 2013 11:32
Bydliště: Háj u Duchcova

Re: černé vločkovité saze z výfuku

Příspěvek od varec1 » úte říj 25, 2016 16:33

Podle mě tam jde málo vzduchu.Zkontroluj regulátor tlaku turba,ten pohybuje regulací na turbu.Hadičky raději vyměň,mohou být porézní a podtlak může unikat,já jsem řešil něco podobného(s hadičkami).
Laguna 2.2dCi GrandTour, automat, r.v.4/2004. Výbava Privilege, černé kožené sedadla s alcantarou, xenony,atd.

Odpovědět

Zpět na „Karburace, vstřikování, přeplňování, příprava směsi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů