Točí ale nestartuje

Co se děje než jde palivo do válců a co se děje v nich.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
marbau
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 05, 2012 18:42

Točí ale nestartuje

Příspěvek od marbau » pon dub 29, 2013 18:27

Scenic 1.5 dci 2005. Motor šlape jak hodinky s nízkou spotřebou. Z ničeho nic ale nejde nastartovat. Závada se u mě vyskytla již po druhé s odstupem několika měsíců. Poprvé na přelomu roku v zimě jsem auto musel nechat odstavené 150 km od baráku. Kamarád co mě zařizoval odtah ale přišel a auto čaplo na převalení motoru. Diagnostika kromě pár starých závad neukázala nic. Na doporučení člověka co mě dělal diagnostiku jsem vyměnil žhavící svíčky byly tam ještě původní a závada se projevovala již cca měsíc předtím a to tak že auto dlouho točilo nebo chytlo až na druhý startovací cyklus. Od té doby auto startovalo bez problému i když se mě zdálo že někdy chytá na první otočení a někdy o něco později. Po čtyřech měsících jsem ale tam kde jsem byl a je mě jasné že žhavičky to asi nebudou auto jednou nastartovalo až na podruhé a pak v nejméně vhodnou dobu už ne. Zavolal jsem odtah a auto nechal odtáhnout. Diagnostika bez závad a auto v servisu startuje normálně. Rozdíl je v tom že poprvé šlo auto po nepodařeném pokusu zamknout ale teď nejde, prostě nereaguje na DO a pokud ho chci zamknout Musím odpojit baterku. Pak můžu rencka zamknout ale pořád nestartuje. Mám takovej pocit že bude problém v imobilizeru. Měl jsem starýho scénika v benzínu a ten tohle čas od času udělal. Točil a nečapnul a současně nešel ale taky odemknout. Tam stačilo ale odpojit baterku a pak to bylo OK. Prosím vás pokud někdo víte, máte zkušenost nebo tušíte podělte se se mnou. Nejhorší závada je závada která se neprojeví když je to potřeba.

marbau
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 05, 2012 18:42

Re: Točí ale nestartuje

Příspěvek od marbau » pon kvě 06, 2013 08:26

Konečně se to projevilo v sevise a po připojeni na diagnostiku ukazovalo 4000 kpa tlak na liště a taplotu paliva -50 st.C. Může jít ale o komunikační chybu a nebo je tady zakopanej pes. V každém případě je pro mě záhada proč se to neuloží jako chyba.

pat
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:24

Re: Točí ale nestartuje

Příspěvek od pat » sob pro 28, 2013 13:42

Dobrý den.Sice je to starší vlákno ale chci se zeptat nepřišel někdo na Vaši závadu ? Mám obdobný problém Kangoo 2005 1,5 dci nechce nastartovat ale točí a už 3 týdny si s tím nikdo neví rady diagnostika nic neukázala.díky

Alti
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 08, 2009 13:06

Re: Točí ale nestartuje

Příspěvek od Alti » ned pro 21, 2014 18:23

Zdravím pokud někdo odhalil problém, prosím o radu. Mám Espace 2,2 dCi a stejný problém jako popsáno v úvodu.

Maxton
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 27, 2013 01:04

Re: Točí ale nestartuje

Příspěvek od Maxton » pon led 05, 2015 01:50

Stejný problém na thalii 1.5 dci, vyřešil to někdo nějak ?

Alti
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 08, 2009 13:06

Re: Točí ale nestartuje

Příspěvek od Alti » pon led 05, 2015 21:25

Dal jsem do servisu a zjistili vadné čidlo horní úvrati, a snad odstraněno, ještě čekám na další náhradní díly a nechal jsem na testování tak uvidíme.

chosse007
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pát říj 26, 2012 19:59

Re: Točí ale nestartuje

Příspěvek od chosse007 » úte led 17, 2017 16:57

´zdravím už jste někdo přišel proč auto točí a nechce chytit?? díag. píše něco s podavače paliva(na strat. sprey to chytně a běží )

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Točí ale nestartuje

Příspěvek od Šamša » úte led 17, 2017 18:00

Pokud máš VT čerpadlo Delphi, tak se připrav na repas. Pokud máš Siemens, tak bych viděl problém nějakém čidle, nebo padání nafty.
Pokud máš Delphi, tak studený start někdy problém, že jsem musel auto roztáhnout a pak to celý den lítalo bez problémů, zase do studeného startu druhý den. Vyřešilo se to repasovaným čerpadlem.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Megane 1.9D
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 18, 2017 11:33

Re: Točí ale nestartuje

Příspěvek od Megane 1.9D » ned čer 18, 2017 11:53

Nazdar mam podobny problem menil som motor na megane 1.9d 47kw a bolo tam elektronicke cerpadlo tak som dal svoje mechanycke a nechce mi nastartovat ako nastavym to cetpadlo??? Dik za radu

Majku
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 13, 2020 05:20

Re: Točí ale nestartuje

Příspěvek od Majku » pát bře 13, 2020 09:23

Mam tiež podobny problem menil som motor clio 2 1.9 D bolo tam mechanicke cerpadlo lucas lenze ja mam delphi epic auta isli obidve vsetko ako ma len po vymene motora a na montovani cerpadla startuje ale tocerpadlo delphi epic vobec netlaci naftu ked povolim vstriky

Odpovědět

Zpět na „Karburace, vstřikování, přeplňování, příprava směsi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů