VIF do benzínu

Na co jezdíme a co nám cpe reklama...

Moderátor: Moderators General

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: VIF do benzínu

Příspěvek od Vavřinec » pon čer 26, 2023 21:21

Omlouvám se za chybou interpretaci o biosložkách přidávaných do paliv. MEŘO je jak jsem psal ale přidává se pouze do nafty a to až 7 % ! Do benzínu se přidává bioetanol /palivářský líh/ a to 5% natural E5 nebo E10. A nebo ETBC což je etyl terc butyl éter který se přidává do prémiových benzínů. Nicméně všechny tyto složky dobře váží na sebe vodu takže není jak jsem psal nutné nic na odstranění vody z palivové soustavy přidávat a o to mi šlo. Co se týče karbonování tak jsou na tom nepřímovstřikové motory o hodně lépe a motor 0.9tce možná ještě o trochu víc. A to proto že podle mého nemá klasický egr ventil ale tzv. vnitřní což je proměnné časování ventilů tuším že sacích které umožňuje aby část spalin v momentu výfuku a následného sání zůstala ve válci. Toto řešení je co se týká karbonování k motoru nejšetrnější. Okolo sacích proudí stále čistá směs a okolo výfukových stále to samé jen ve větším množství. Proti karbonování se dá dělat jen jediné včas měnit olej a filtr. Jak zčerná je plný karbonu tak vyměnit další již nevstřebává tak se usazuje jinde. V

Odpovědět

Zpět na „Paliva, maziva a přísady do paliv a maziv“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 20 hostů