Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Na co jezdíme a co nám cpe reklama...

Moderátor: Moderators General

robotmz
Senior member
Příspěvky: 1026
Registrován: úte pro 13, 2011 10:20

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od robotmz » úte čer 25, 2013 08:16

Možno som trochu naivný, ale ja keď som kupoval olej tak som bral ešte bratovi 1 l na dolievanie.
Večer mi zrazu volal majiteľ firmy a pýtal sa či nepotrebujem filter, tak som mu povedal že auto je v záruke a filter budem kupovať origoš.
Brat tú litrovku /valvoline/ nemal úplne košér /dátum výroby plast. fľaše nekorešpondoval rádovo v rokoch s dátumom plnenia.
Môj mi pripadal ako originál, teda všetko O.K., olej "čerstvý".
Možno videli že do nového auta, tak dali originál.
No a brat hovoril, že na dolievanie tá litrovka je tiež O.K., predsa len to nie je celá náplň ale iba dolievanie.
Tie nálepky "rozlepovacie" mali všetky oleje, teda aj bratov, aj moje a aj do štvorkolky...
Čítal som raz článok že pančované oleje sú "všelijaké", záleží kto to ako pančuje.
Môže sa jednať o olej iného výrobcu rovnakej viskozity, olej iného výrobcu podobnej špecifikácie, alebo aj originálny olej, ale "po záruke", čo nemusí byť až taká tragédia.
Renault Thalia 1.2 16V 55kW Authentique, 3/2012

soptik
Experienced member
Příspěvky: 693
Registrován: pon bře 04, 2013 22:14

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od soptik » stř čer 26, 2013 09:46

Netřeba šířit paniku. Kupuji značkové leč levné oleje a měním max po roce nebo 15000km a není problém. Jezdil jsem i dlouhodobě na polské oleje Lotos a nepoznal rozdíl od Fuchse, Shellu apod. Vražda motorů jsou longlife výměny. Teď jezdím Total 9000 a motor uvnitř čistý. Taky mám vícejazyčné balení s odlepovací nálepkou ze zadní strany. Zkuste si počíst fórum na oleje.cz zrovna se to tam probírá.
Megane II 1.6 16V r.v.2009

Uživatelský avatar
Mirek73
Junior member
Příspěvky: 107
Registrován: úte kvě 22, 2012 20:06

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od Mirek73 » čtv čer 27, 2013 19:56

Ahoj kluci.Tak po delší době dávám do placu opravdu ověřenou adresu obchodu kde prodávají opravdu origo oleje ELF.
http://www.oleje-mpa.cz/o_nas Vřele doporučuji si prohlednout třeba ceny převodových olejů a pak se divíme,že po výměně /levného/ oleje to neřadí.Ahoj

Uživatelský avatar
Jaromír Novák
Člen RCČR
Příspěvky: 321
Registrován: pon kvě 21, 2007 19:50
Bydliště: Kámen, okr.Děčín

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od Jaromír Novák » pát zář 20, 2013 23:45

LONGER píše:no můžu vám říct,že u nás v Děčíně když fungoval Renault Vodrážka,tak běžně dávali olej Sunoco když jim došel Elf.samozřejmě zákazníkovi nic neřekli.takže si myslím,že to nebude tak horký s tím kvalitním Elfem.

...ten zkrachoval a máme po autorizovaném servisu.jedině v Ústí nad Labem u Jelínka.
Ahoj žádný olej sunoco sme do aut nelili . Já tam osobně pracoval .teď dělám u jelínka v ústí.Mirek
Renault Laguna hatchback 2,0 16V 103kW r.v.2000

soptik
Experienced member
Příspěvky: 693
Registrován: pon bře 04, 2013 22:14

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od soptik » sob zář 21, 2013 08:26

Zrovna Sunoco je dobrá značka. Elf jsem měl v motoru z výroby, po návštěvě u Pokornýho v Brně mě tam dali Castról. Jenže mě vaření nebaví, tak tam příště šel Total a je tam dodnes. Celkem je jedno od koho olej je, hlavně ať splňuje dané výkonové specifikace. Tím myslím renomované výrobce, ne Starline apod.
Megane II 1.6 16V r.v.2009

Robino2009
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: úte črc 07, 2009 10:38
Bydliště: SK, Martin

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od Robino2009 » pon zář 23, 2013 13:58

Tento obchod som overoval u dealera Total Slovensko, dodávajú im originál oleje:
http://www.comco.sk/100-percentna-garan ... oleja-a291
V CZ myslím nebude problém násť niečo podobné... ak nie, Comco posiela aj do CZ myslím za 9,9€ :-)
Laguna II Grandtour 1,9dCI, F9Q 758 FAP, 2/2006

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od Zefek » úte led 07, 2014 16:47

Tak teď jste mě hezky zaskočili. Co tyhle nabídky? http://www.eoleje.cz/?dir=asc&manufactu ... cation=199
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

soptik
Experienced member
Příspěvky: 693
Registrován: pon bře 04, 2013 22:14

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od soptik » úte led 07, 2014 17:55

Megane II 1.6 16V r.v.2009

Sibro
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 14, 2012 15:05

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od Sibro » pon led 13, 2014 07:15

Ty z obchodu cardo by me taky zajimali. Chtel bych ho tam koupit. Je to u me ve meste a uz jsem u nich kupoval horni silentblok znacky febi a vse ok a spokojenost. Dokonce maj na webu ze nejsou zadny prodejci pansovanych oleju.
Renault Scenic 1,5 dci 74kw
r.v. 2004

robotmz
Senior member
Příspěvky: 1026
Registrován: úte pro 13, 2011 10:20

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od robotmz » pon led 13, 2014 07:25

sranda, ukáž mi web, kde má predajca napísané že "SME PRODEJCI PANČOVANÝCH OLEJU"....
ľudia, trochu rozumu....
Renault Thalia 1.2 16V 55kW Authentique, 3/2012

Sibro
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 14, 2012 15:05

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od Sibro » pon led 13, 2014 15:00

robotmz píše:sranda, ukáž mi web, kde má predajca napísané že "SME PRODEJCI PANČOVANÝCH OLEJU"....
ľudia, trochu rozumu....
Tak jasně, že to někdo nenapíše doslova ale aspoň se trochu staraj oproti jinejm e schopům. Tak asi tak s rozumem,chtěl jsem jen přidat názor a ne hned chytit za slovo http://www.autodily-cardo.cz/clanky/pomluvy/
Renault Scenic 1,5 dci 74kw
r.v. 2004

robotmz
Senior member
Příspěvky: 1026
Registrován: úte pro 13, 2011 10:20

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od robotmz » pon led 13, 2014 15:46

o.k., ja len že takéto drísty predajcov vždy vo mne vzbudia opačnú reakciu, teda "nedôveru"...
Renault Thalia 1.2 16V 55kW Authentique, 3/2012

soptik
Experienced member
Příspěvky: 693
Registrován: pon bře 04, 2013 22:14

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od soptik » pon led 13, 2014 17:10

Sibro-taky u nich berem a zatím vše v pohodě. Olej valím 3-tí výměnu a zvukově a ani čistotou se neliší od těch co jsem bral jinde.
Megane II 1.6 16V r.v.2009

Marek Sládek
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: pát led 18, 2008 08:24
Bydliště: Krásná Lípa u Rumburka

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od Marek Sládek » pon led 20, 2014 13:18

Ahoj.
Od Autodíly Cardo beru již dlouhou dobu, i náhradní díly na jiné vozy a maximální spokojenost s rychlostí dodávky, komunikací, cenou versus kvalitou dílů.
Nyní naposledy dodávka právě do Laguna a to motorový olej Castrol EDGE Turbo Diesel 5W40 5 litrů. Balení originál, nově podle stránek Castrolu je na balení i hologramová nálepka, černé víčko kanystru tak jak má být pro oleje Turbo Diesel. Pro upřesněni na kanystru datum plnění 26.11.2013/15:23, šarže: W230933, manufactured in the EU. Na čárovém kódu je první číslice 9, podle toho by šlo poznat stát výroby přesně -ne ?
Takže oleje od nich bych se nebál.
Mára
Ps: součástí dodávky byla i nálepka na označení výměny oleje a reklama ve formě propisky firmy Castrol.
Renault LagunaII 1.9 Dci/79kW, r.v.10.2003, ABS, ESP, ASR, 6-ti kvalt, 8 x airbag, dig. dvouz. klima, 16" kola, roletky na zadních oknech včetně zadního, od 08.06.2009 originální Tempomat s omezovačem a s ovládáním na volantu, 25.04.2014 doplňen CD měnič (6 CD) v palubní desce, držák Brodit na TomTom a konzole Kuda (šedivá) na mobilní telefon. Komplet vyčištěný sací trakt, zaslepený EGR na přívodu výfukových plynů (harmonice). Olej pouze Castrol EDGE Turbo Diesel, max 13tKm, filtr z HDI.

brunclík milan
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát srp 15, 2014 19:49

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od brunclík milan » pát srp 15, 2014 20:07

zdravím!sleduju tuto diskusi a měl bych taky příspěvek-kupoval jsem převodový olej elf nfj 75w80 v e-schopu olejgroup.cz za 274 kč za litr.Mám na něm ujeto cca 3000 km(dovolená chorvatsko + něco okolo) a bez problému.přitom stejný olej mi v zastoupení renaultu nabídli za 507 kč za litr.Nevím,jestli ten mnou koupený olej za 274 korun je originál,ale po těchhle kilometrech převodovka stále funguje.

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od Krovak » sob srp 16, 2014 14:01

Buď v klidu, Renault je s cenou olejů vždy jednou tak dražší, než jakýkoli prodejce.
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

Yemen
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 13, 2008 11:29

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od Yemen » úte srp 19, 2014 08:42

Po přečtení tohoto vlákna si dovolím taky přidat vodu do mlýna.

Na jaře tohoto roku jsem sháněl olej a tak jsem koupil Elf Evolution 900 SXR 5W-30 u autodíly-cardo za bezkonkurenční cenu. Když mi olej dorazil, tak jsem si říkal, že zkusím zastoupení pro ČR za účelem ověření pravosti. Kontaktoval jsem společnost Total, pod kterou spadá i Elf a obdržel jsem vyjádření, že dle údajů na lahvi se nedá zjistit více informací a pouze a jen rozborem oleje. Údaje na obalu se nazývají „batch number“.

Vyjádření společnosti Total k prodejci autodíly-cardo: společnost znají, ale v žádném případě neberou od oficiálního zastoupení pro ČR. Rozpoznání oleje, které pochází z oficiální distribuce je následující: „Oficialne dovezene oleje poznate podle zvlast nalepeneho ceskeho navodu. Je to cesky text, ktery vyhovuje nasi legislative. Pokud tam tato samolepka neni nebo pokud je tam pouze text (i cesky) na originalnich etiketach (ten neodpovida pozadavkum nasich zakonu), jedna se o olej z individualnich dovozu, ke kteremu se ale nedokazeme vyjadrit.
Soucasne by se takto oznaceny, respektive neoznaceny olej nemel dostat v CR do maloobchodniho prodeje spotrebitelum.“
Následně jsem se obrátil na společnost autodíly-cardo abych od nich obdržel vyjádření, z jaké distribuce pocházejí motorové oleje z důvodu dodržení legislativních požadavků a dodržení jakosti výrobků: „oleje ELF a Total pocházejí z Francouzské distribuce. Olej SHELL je Německá
distribuce.“

Takže takovéto informace mám já a jsou z června tohoto roku.

Následně jsem v garáži odebral pár vzorků olejů, které jsem měl k dispozici. Fotky a subjektivní popis vložím níže, ale bylo by bezva, kdyby někdo měl k dispozici Elf Evolution 900 SXR 5W-30 (z jakéhokoliv zdroje) aby se to dalo porovnat.

První vzorek: Shell Helix Ultra 5W-40
Druhý vzorek: Selénia Pure Energy WD 5W-30
Třetí vzorek: Elf Evolution 900 5W-30

Všechny zapáchají (voní) téměř stejně, ale dle intenzity v pořadí nejvíce Selénia, Elf a nejméně Shell
Barva: Krásně průzračná Selénia, Elf drobně zakalený, Shell více zakalený.
Subjektivní mazivost na prstech: Jednoznačně 5W-40 od Shellu, ale to je dáno viskozitní třídou. Selénia má přijemný pocit na prstech a tendenci se táhnout a Elf je pěkně řídkej a při úkapu se snaží, nesnaží táhnout (taky má pěkně mizerné mazací vlastnosti :) )

Takže asi takhle z mého pohledu a co se týče cen??? Když jsem zjišťoval, proč je drogerie u nás tak drahá a našel jsem vyjádření jedné drogistické nadnárodní společnosti v zastoupení pro ČR, že v zahraničí je větší konkurence, tak se musí s cenou dolů a pak jsem u nás viděl velkoobchod a nestačil se divit, za jaký ceny se drogerie prodává od zdroje, tak bych se tomu ani nedivil u olejů a to platí i u autodílů. Takové Autokelly umí dodávat i s 50% (a možná i víc) slevou oproti cenám na webu a nikomu to nepřijde divný.

Toť můj pohled.

Y

PS: Na olej už mažu přes 5000km postupně se zbarvuje a maže – asi. :lol:

Selénia:
Obrázek

Elf:
Obrázek

Shell:
Obrázek
Clio III 1.2 16V 55kw D4F740 r.v 2008

Uživatelský avatar
Václav Sedlář
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: pát črc 06, 2007 09:14
Bydliště: Liberec

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od Václav Sedlář » úte srp 19, 2014 22:24

Jaj, dnes ráno jsem objednal 5l oleje zde: http://www.kupoleje.cz/cz-detail-883854 ... -auta.html a teď jsem našel toto téma... Začínám mít obavu - mám olej vrátit?
Renault R19 Chamade,r.v.1994,1794ccm,65kw.
Renault Laguna Grandtour (Concorde), r.v. 1998,1598ccm/79kw.
Renault Laguna III Grandtour, r.v. 2010,1995ccm/110kw.

robotmz
Senior member
Příspěvky: 1026
Registrován: úte pro 13, 2011 10:20

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od robotmz » stř srp 20, 2014 06:22

Nie, nakoľko to riziko je všade, dokonca možno aj v origo renaulte, všade úraduje ľudský faktor....
Renault Thalia 1.2 16V 55kW Authentique, 3/2012

Yemen
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 13, 2008 11:29

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od Yemen » stř srp 20, 2014 06:52

Václav Sedlář píše:Jaj, dnes ráno jsem objednal 5l oleje zde: http://www.kupoleje.cz/cz-detail-883854 ... -auta.html a teď jsem našel toto téma... Začínám mít obavu - mám olej vrátit?
Nebylo by špatný, kdyby jsi odlil kousek vzorku a nafotil nám ho sem. Zároveň si k němu čuchni a koukni když ho budeš nalévat tam i zpět jak se táhne a jak se ti jeví na prstech (mazivost).

At´ můžeme s něčím porovnat.
Clio III 1.2 16V 55kw D4F740 r.v 2008

robotmz
Senior member
Příspěvky: 1026
Registrován: úte pro 13, 2011 10:20

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od robotmz » stř srp 20, 2014 07:09

yemen, myslím že tie tvoje testy o ničom nevypovedajú. Týmito testami nikdy neodhalíš ani mazivosť, ani tepelnú stálosť, ani ostatné vlastnosti. Jedine tak mechanickú čistotu a momentálnu viskozitu.
Akurát môžeme mať dobrý pocit že je ten olej čistý a nie nejaký "už použitý" kentus....
Skúšať na prstoch či dobre maže :lol: :lol: :lol: ako vtip dobré.
Renault Thalia 1.2 16V 55kW Authentique, 3/2012

Yemen
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 13, 2008 11:29

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od Yemen » stř srp 20, 2014 07:31

robotmz píše:yemen, myslím že tie tvoje testy o ničom nevypovedajú. Týmito testami nikdy neodhalíš ani mazivosť, ani tepelnú stálosť, ani ostatné vlastnosti. Jedine tak mechanickú čistotu a momentálnu viskozitu.
Akurát môžeme mať dobrý pocit že je ten olej čistý a nie nejaký "už použitý" kentus....
Skúšať na prstoch či dobre maže :lol: :lol: :lol: ako vtip dobré.
já nevím jak ty, ale já nedisponuju výbavou na tribotechnologický rozbor, tak jsem se snažil alespoň něco sdělit ...
Clio III 1.2 16V 55kw D4F740 r.v 2008

robotmz
Senior member
Příspěvky: 1026
Registrován: úte pro 13, 2011 10:20

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od robotmz » stř srp 20, 2014 07:37

Ja tiež nedisponujem tou výbavou, preto som to takto nikdy nekontroloval.
Som ale rád že teraz vidíme že tie všetky oleje sú aspoň čisté.
Maj sa.
Renault Thalia 1.2 16V 55kW Authentique, 3/2012

soptik
Experienced member
Příspěvky: 693
Registrován: pon bře 04, 2013 22:14

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od soptik » stř srp 20, 2014 14:32

Beru od Cardo již pár let a žádný problém. Na zadní straně po odlepení viněty jsou návody v hafo jazycích včetně českého. Zkoušet čichat a mnout olej mezi prsty a z toho usuzovat kvalitu, ó bóže. To že neberou přes oficiální české zastoupení neznamená, že je to podvod. Prosil bych fakta a ne dohady typu jpp. Příklad: po vyměně hlučný motor, žere mi to olej atd. a ne divně smrdí, mezi prsty málo klouže.
Megane II 1.6 16V r.v.2009

Yemen
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 13, 2008 11:29

Re: Levné oleje ELF? POZOR zřejmě nejsou originál !!!!!

Příspěvek od Yemen » stř srp 20, 2014 16:01

Já snad spadl na Mars, :smile15:

proti cardu se nic nenamítá a sám s nima mám jen ty nejlepší zkušenosti a to jsem ani výše nezmiňoval. Zároveň jsem popsal subjektivní senzorické vlastnosti jednotlivých olejů, co jsem měl k dispozici. Nikdo z toho neusuzuje a ani nevyvozuje závěry, zda se jedná o falz nebo orig olej, takže to chce zapojit hlavu a pořádně číst.
Až někdo vezme ELF SXR 900 5W-30 a napíše, že je tmavý, světly, táhne se jak žvejka nebo naopak je jak voda, tak je pak teprve čas na zamyšlení kde je chyba. Nicméně i samotná barva se v průběhu výroby může měnit z důvodu změny/optimalizace aditiv i základového oleje, ale to moc nepředpokládám. Ale zatím čtu jen plky a od nikoho žádná fakta jak každý píše. A ty důvody hlučnost, žraní oleje nemusí být jen olejem, ale to snad všichni víme … a s tou etiketou: je jasně napsáno, jak to má vypadat z oficiální české distribuce jako návod pro ty, kteří chtějí mít jistotu a klidné spaní. Mno a ještě si neodpustím, že já tam ten český popis nemám krom F, E, D, ENG a dále jen samé východoevropské jazyky. :scratch:
Clio III 1.2 16V 55kw D4F740 r.v 2008

Odpovědět

Zpět na „Paliva, maziva a přísady do paliv a maziv“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti