kvalita benzinu - Globus

Na co jezdíme a co nám cpe reklama...

Moderátor: Moderators General

Popenec
Advanced member
Příspěvky: 361
Registrován: úte úno 24, 2009 10:56
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Popenec » sob zář 05, 2009 14:15

Anarki : Podívej se, mě je to úplný buřt, co kde jezdí a jaké cisterny jezdí k vaším pumpám. Já jsem spokojený s benzínem od Hypru. Tankoval jsem jednu dobu Shell i Benzinu, ale prostě jsem žádný rozdíl nepoznal, čili nevím proč bych měl platit o 2kč na litru více. Nejspíš mi napíšeš, že ty 2kč nejsou nic a nejsi otrokem svého auta. Já asi tedy jsem.... Jestli máš pocit, že ti to jezdí opravdu lépe tak proč ne :wink: Takže asi tak.
Fiat 500, r.v. 1956, opačné otevírání dveří a další chuťovky :-D Kdo ví kde je mu konec.
Škoda Forman - r.v. 1992, vynikající vůz to byl. Šroťák ukončil jeho 16-ti letý život.
<> Laguna III r.v. 2014 2.0 dCi 110kW
<> Scénic II r.v. 2005 1.6 16V 83kW
<> Twingo I r.v. 1999, 1.2 43kw, poloautomat, shrnovací střecha....

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » sob zář 05, 2009 14:25

Naprostý súhlas :t18: Ja ale asi som otrokom svojho auta, zaujíma ma čo ho trápi, viem po akom benzíne mám ventily čierne a zakrbónované a po akom zase nie. Takže preto moju spokojnosť z miery nevyvedú 2kč za liter naviac ani žiadna negatívna reklama (ak vôbec nejaká existuje).
Držím palce, nech si s autom spokojný a nech ti slúži bez poruchy. :wink:
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

Popenec
Advanced member
Příspěvky: 361
Registrován: úte úno 24, 2009 10:56
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Popenec » sob zář 05, 2009 14:30

Tobě samozřejmě taky mnoho šťastných kilometrů a ať jsi spokojen se svým vozítkem... :wink:
Fiat 500, r.v. 1956, opačné otevírání dveří a další chuťovky :-D Kdo ví kde je mu konec.
Škoda Forman - r.v. 1992, vynikající vůz to byl. Šroťák ukončil jeho 16-ti letý život.
<> Laguna III r.v. 2014 2.0 dCi 110kW
<> Scénic II r.v. 2005 1.6 16V 83kW
<> Twingo I r.v. 1999, 1.2 43kw, poloautomat, shrnovací střecha....

Uživatelský avatar
angelo
Experienced member
Příspěvky: 518
Registrován: pát kvě 15, 2009 20:01

Příspěvek od angelo » sob zář 05, 2009 14:50

No ja ked som teraz kupoval auto, tak ma predavačka upozornila aby som vo vlastnom zaujme netankoval na čerpačke v metre a pdb. ,lebo pri novom motore to može mať velmi zle nasledky. Že nedavno mali zakaznika ,ktorý si to namieril k tomu metru . nasledne na to mu motor skolaboval a ked sa vybavovala reklamacia , neuznali mu ju lebo bola odobrata vzorka z natankovaného benzínu a ten obsahoval velke množstvo vody. Tak odvtedy radšej upozorňuju všetkych zakaznikov.

romaniva
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: stř úno 06, 2008 21:56

Příspěvek od romaniva » sob zář 05, 2009 18:34

Nakoľko pracujem na jednej hypermarketovej čerpacej stanici nedá mi nereagovať na tú vašu vodu v pohonných hmotách... Väčšinou sú nadrže podzemné kde sa v priebehu dňa/noci teplota nemení maximálne +-1°C. Na rozdiel od nádrže auta kde je cez deň napr.40°C v noci 15°C a to sú ideálne podmienky na tvorbu vody v nádrži auta najlepšie keď sa tankuje raz za čas par litrov a palivový filter sa mení raz za 10rokov prípadne keď to nejde... Potrubie z nádrže je vo výške cca 15cm čiže v každej nádrži ostáva nevyčerpateľné množstvo cca 3000litrov. Z fyzikálnych vlastností ropných látok vieme že tie sú ľahšie ako voda takže kto neverí nech sa pokúsi zmiešať naftu a vodu a uvidí čo sa stane...
A žiaden dodávateľ by si určite nedovolil predávať nekvalitné pohonné hmoty nakoľko pravidelne 2krat ročne sú vykonávane kontroly. A keby boli tie pohonné hmoty nekvalitné tak by malo problém xxx aut ktoré v ten deň tankovali a nie jedno či nie ? A ceny majú hypermarketové čerpačky také lebo pohonné hmoty sú doplnkový tovar...

alkon
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: ned srp 02, 2009 17:22
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od alkon » sob zář 05, 2009 19:54

Tak tahle odpověď mě teda tak nadzdvihla ze židle až musím reagovat. A to jako kde by se ta voda (pára) měla najednou v nádrži objevit ??? Nikdo asi nebude zpochybňovat špatné podzemní garáže či zatékání do nich nebo nedejbože přidávání vody kvůli zisku. Jde o to že v levných benzinkách může být palivo ze strategických zásob. A po takovém roce skladování se může dát do oběhu i se zvýšeným obsahem vody za levno pro noname benzinky.
Renault-19 GTS 54kW
Scenic II 1.5 dCi 78kW

romaniva
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: stř úno 06, 2008 21:56

Příspěvek od romaniva » ned zář 06, 2009 09:00

Samozrejme myslite si čo chcete ja na jednej hypermarketovej čerpačke pracujem 3 roky a tankujem iba tu naftu do 1.9dci a nemal som nikdy žiaden problem a to som prešiel už 60000km bez problemov a tak isto aj našich pomaly 1000 dennych zákazníkov. Nakoľko viem aky je povod nafty a na aké iné čerpačky sa vozi tak nemam určite problem natankovať v Tesco alebo Hypernova a ešte pár € ušetrím.... A ešte by ma zaujimalo keď ste mal niekdo problem s vodou v phm prečo ste nekontaktovali prislušné úrady na kontrolu kvality ? a nie tu tárať...

Odpovědět

Zpět na „Paliva, maziva a přísady do paliv a maziv“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů