Aditiva do nafty

Na co jezdíme a co nám cpe reklama...

Moderátor: Moderators General

Makak007
Experienced member

Re: Aditiva do nafty

Příspěvek od Makak007 » úte led 22, 2019 21:58

Jandusák píše:
úte led 22, 2019 11:34
VIF je dobrý, ale kdo chce opravdu kvalitní aditiva musí se poohlédnout po profesionálním produktu. BG jsem slyšel že má opravdu dobré čističe a požívá se na dekarbonizaci (kamarád provádí kompletní dekarbonizace (motor-sání, DPF, atd. a používá BG na čistění a Metabond na prevenci opotřebení + zvýšení TBN u oleje . Já používám již do několika aut Metabond. Na vše mají certifikace, testování atd. Je to snad jediné aditivum s nanotechnologií i do paliva. Ten dávkovač co k tomu dávají je taky super! Kupuji na w........m nebo na Alze :-)
Kefalin, a co je to take "profesionalni produkt"???
Mimochodem, VIF (letni i zimni) prosel nekolika nezavislymi testy a vzdy se umistil na prednich mistech. Narozdil od ostatnich lektvaru mel prokazatelne ucinky ve VSECH deklarovanych vlastnostech - a tim se zasadne lisil od ostatnich produktu ktere napr. sice vazaly a vytesnovaly vodu ale nesnizovaly bod mrznuti nebo naopak bod mrznuti posunuly dolu ale nezlepsovaly mazivost atd...

Jinak k cenam toho "zazraku" - to muzu zacit jezdit taxikem a usetrim... :-)
ObrázekObrázekObrázek

Wasford
Starting member

Příspěvek od Wasford » stř led 23, 2019 14:26

Sem se pobavil teď.
Za 1. není to první příspěvek ale asi třetí.
První až třetí příspěvek musí být v jiné sekci? Nerozumím.
za 2. Psal jsem že VIF je dobrý a používám ho pravidelně, tak jsem psal ve vláknu u spotřeby LaguIII.
Je to pro mě s podivem, že mám lepší zkušenost s VIFem u benzínového auta, kde poznám hned jestli tam je.
U té nafty to prostě tak citelné není, ale používám protože spotřeba šla níž a chci vědět, že mám dobrou naftu zvlášť v zimě...

za 3. To BG jsem někde vyčetl na zahraničních foréch a jsou tam báje jak je to super. Tak jsem to zkusil a funguje neuvěřitelně. Nikdy jsem se nedostal na tak nízkou spotřebu jak s tímto. Není to aditivum, ale čistič údajně tak silný, že se právě nesmí používat neustále ale pouze 1x 15 000km.
Je fakt, že po vyjetí nádrže a dotankování VIFem je vše při starém a motor jede stejně žere stejně.
Nikomu to nenutím a netvrdím že je to zázrak. Jen říkám, že rozdíl je ZNATELNÝ. Třeba při vypnutí motoru tak ten dojezd je takový klidný heboučký :-DDDD. Bez toho i s VIFEM je vypnutí klasické protřepání celého auta. Nemám rád naftu, ale nemám na výběr..
Jestli přípravek něco vyčistil nebo ne netuším do motoru nevidím. Je ale zajímavé, že regenerace DPF se znatelně prodloužila.
Proto jsem psal co v tom je že, by mě to zajímalo (někteří tvrdí jen petrolej apod..) a to zdůvodů že ta cena je fakt mimo...

A jestli má někdo pocit, že jsem prodejce tak má smůlu nejsem, takže sleva nebude.

Chtěl jsem napsat jen zkušenost..
Renault laguna grandtour 2.0dci 131 kW 4 control, rv 2011
Průměrná spotřeba 7,0l

Davidak79
Moderátor

Příspěvek od Davidak79 » stř led 23, 2019 16:23

twl , přečti si předchozí příspěvky a uvidíš na koho se reaguje ( teda pokud nemáš víc profilů )
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 204PS@450Nm 2014 Full
Hnědá guaranja ( já říkám že je to černá )
černá kůže 19" papuče

VW Caddy 2.0TDI 2019 Bílá

EX: Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale

Dawes
Moderátor

Příspěvek od Dawes » pát led 25, 2019 10:58

Uživatel Jandusák varován,
příspěvek odreklamizován.

Pokud přijdu na vícenásobnou identitu, mažu oba / všechny.
GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
Obrázek Obrázek http://www.kral-restaurator.cz

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

vandahl
Starting member

Příspěvek od vandahl » ned kvě 12, 2019 16:49

ahojte, som tu pomerne novy, kedze reste len nedavno som si zaobstaral auticko renault fluence 1,5 cdi , rok vyroby 2013. v jednej sutazi som vyhrak aditivum Pro tec guard fill diesel. Ma niekto z vas skusenost aj s tymto aditivom? vsetci tu chvalite len ten vif..Mozem liat do nadrze akekolvek aditivum , alebo treba brat ohlad na piezo vstrekovace, dpf filter atd..
dakujem za akekolvek odpovede.

berka79
Starting member

Příspěvek od berka79 » ned kvě 12, 2019 20:33

Osobně mám zkušenost s výrobky Pro-Tec jen tu nejlepší. Kdysi jsem pracoval ve firmě kde se pravidelně používají a to ještě v době kdy byl jejich prodej určen pouze servisy. Ano, měli jsme i ověřenou jejich účinost na přístrojích a kdybych u toho měření nebyl, tak nevěřím ze to je pravda. Prováděli jsme měření hodnot kompresních tlaků a složení emisí výfukových plynů před a po. Od té doby pravidelně používám jen tuto značku přípravků. Tedy mimo klasického aktiva, kde používám asi 12 let VIF (nafta i benzín).
S jejich prodejem již dlouho nemám fakt nic společného, jsem státní zaměstnanec, takže to rozhodně není reklama, ale vlastní zkušenost.
Megane Grandtour GT 1.6 TCe 205
Twingo II phase 2, 1.2 16v nákupní taška

vandahl
Starting member

Příspěvek od vandahl » úte čer 11, 2019 21:00

tak po naliati aditiva tejto konkretnej znacky sa mi zdal chod motora tichsi a aj spotreba mi sla trosicku dole. myslim, z eto budem pouzivat castejsie.,. samozrejme v zime nejaky zimny. ako laik, odporucam.

Odpovědět

Zpět na „Paliva, maziva a přísady do paliv a maziv“