kamínky v dezénu

Boty pro auto

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
peetyzn
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: ned črc 25, 2010 21:07
Bydliště: Znojmo

kamínky v dezénu

Příspěvek od peetyzn » ned říj 16, 2011 19:36

Při prohlídce zimních pneu před jsem zjistil,že dezén je plný malých kamínků.Jdou těžko ven (použitím malého šroubováku). Mají tyto kamínky vliv na jízdní vlastnosti ? Popř. nemohou poškodit pneumatiky pokud je neodstraním?
Laguna 2.0 16v RTI ´99

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: kamínky v dezénu

Příspěvek od peto 1 » ned říj 16, 2011 20:03

Tiež som toto riešil asi pred 2 rokmi. Presviedčal som človeka v pneuservise, že to nemôže dobre vyvážiť, pokiaľ tam sú tie kamienky. Na to mi on povedal, že ak si to povyberám, on počká (zatiaľ vybaví iného zákazníka) a potom mi ich vyváži, ale že vraj tie kamienky sú na 99% rozmiestnené rovnomerne a preto neovplivnia vyváženie. Urobil som pokus:vyvážil kolesá a ja som potom odstránil z dvoch kamienky, vložil ich do vyvažovačky a výsledok? Mal pravdu. Kolesá po odstránení kamienkov boli tak isto vyvážené ako pred odstránením. Podľa neho to nemá význam vyberať, lebo pri prvom posype sú späť a v tom má asi pravdu.
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

peetyzn
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: ned črc 25, 2010 21:07
Bydliště: Znojmo

Re: kamínky v dezénu

Příspěvek od peetyzn » ned říj 16, 2011 21:09

Máš pravdu že ty kamínky jsou na našich cestách všude, možná je jich i víc v létě při českém způsobu opravování silnic.Každopádně některé jsou dost zaražené ( po vytažení po nich zůstanou dírky v dezénu) , ty raději odstraním.
Laguna 2.0 16v RTI ´99

Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, ráfky, podložky ap.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů