Čínské pneu + boty z tržnice - zkušenosti a názory!

Boty pro auto

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mh470
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: stř srp 13, 2008 23:09
Bydliště: BLATNICE

Příspěvek od mh470 » stř kvě 12, 2010 21:00

Když jsem ještě jezdil s kamionem, často jsem nakládal v otrokovické Barumce. Gumy na osobáky kladou volně ložený, skládaný do sebe. Počet už si nepamatuju, ale bylo to pěkných pár set, možná tisíc. Celý náklad na 100 m3 návěsu vážil cca 12 tun. To jen mimochodem...
Osobně proti čínským gumám předsudek nemám. Ale pokud by mi auto jezdilo denně po dálnici, dlouhý štreky apd., volil bych ověřenou značku. Jezdím kolem komína, tak to neřeším. Manželky Punto má celoroční Debica a naprostá spokojenost.
Čínská pneu na náklaďáku je pouze pro masochisty. Vždycky jsem si vybral dozadu na tahač poctivou Barumku a měl jsem klid. Číny jsem měl na návěsu a na 1. a 3. nápravě mizely doslova před očima. To se fakt ušetřilo.
Teď jezdím v práci na Mischelinech (Renault Midlum 4x4 a 4x2) a je to katastrofa. Naprosto běžně na mokru kloužou na přechodech a jiných čárách, záběr mizerný a čtyřkolka je v terénu bezmocná. Tam si vinu můžou rozdělit gumaři s automobilkou... :evil: <> .
Takže asi tak: kdo jezdí kolem baráku, tomu ty číny udělají službu za pár korun. No a kdo má velký kilometrový proběhy, ten by měl investovat do kvalitního obutí.
Na okraj - vychvalované Continentaly se vyrábí také v Otrokovicích a co vím od kluků z tama, vyjma vzorku, značky a cenovky se nijak zásadně od Barumek neliší.[/quote]



Jo to máš pravdu ,směs je stejná ,jen logo, vzorek a hlavně cena jsou jiné a kord je z číny ,ale to spoustu lidí neví .
RENAULT SCENIC 1.6 LPG , NYNÍ ESPACE IV, 2.0 TURBOBENZIN , 120KW

(Miloš)
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: pát bře 05, 2010 22:23

Příspěvek od (Miloš) » stř kvě 12, 2010 21:40

Šamša píše:!!!1m na brzdné dráze!!! je takový rozdíl jako mezi modřinou a jipkou :wink:
Tomu sám nevěříš. :D Zkus se nad tím trochu zamyslet,kolik faktorů v normálním provozu má na tu dýlku brzdný dráhy vliv a kdyby nakrásně zůstal jen ten metr danej pneumatikou,jakej by to asi mělo dopad.Předpokládám,že tu Š 110 už nemáš,tam by to možná mohlo bejt i o tu modřinu (ale u tý by ta guma zase byla to poslední,co by jí kazilo výsledek) bavíme se o autech.Chápu,že se Vám nechce se jen tak vzdát,Vy máte přece vždycky pravdu i když nemáte argumenty :D ale tohle už je fakt směšný.Pokud to teda nebyl Ftip :D

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » stř kvě 12, 2010 21:54

Škoda 110 šla na plastickou operaci, dostala kabát BMW-žralok, 155 kW a jezdí jen, když je hezký počasí, nebo Lagůňa nehezky zlobí....
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » stř kvě 12, 2010 22:37

(Miloš) píše:
Šamša píše:!!!1m na brzdné dráze!!! je takový rozdíl jako mezi modřinou a jipkou :wink:
Tomu sám nevěříš. :D Zkus se nad tím trochu zamyslet,kolik faktorů v normálním provozu má na tu dýlku brzdný dráhy vliv a kdyby nakrásně zůstal jen ten metr danej pneumatikou,jakej by to asi mělo dopad.Předpokládám,že tu Š 110 už nemáš,tam by to možná mohlo bejt i o tu modřinu (ale u tý by ta guma zase byla to poslední,co by jí kazilo výsledek) bavíme se o autech.Chápu,že se Vám nechce se jen tak vzdát,Vy máte přece vždycky pravdu i když nemáte argumenty :D ale tohle už je fakt směšný.Pokud to teda nebyl Ftip :D
Tu Škodu 110LS jsem měl moc rád(12let) a měla botičky zn. Michelin(165/55/14) a tak ji neskutečně změnily jízdní vlastnosti, že vždy při přechodu na "zimní" OR34 to bylo o hu.. pardón o pusu. Já si stojím za svým, že kloudná guma prostě ubývá rychleji a musí se to ustát. Měl jsem několikery Continentály CS2 a současně hobluju P Zero Rosso. Jinak jsem měl možnost několikrát zkusit(ne mojí vinou) brzdového asistenta a díky bohu za to, že nejsem takový vešpulín a mám zaručeně obuto.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » stř kvě 12, 2010 23:52

Chvílema mi ta diskuse připadá jako jeden rozhovor, kterej jsem vedl před lety s pánem, kterej mě v Orlickejch horách v zimě naboural. Na sněhu.
Samozřejmě, že jel na letních a z kopce se mu to tak nějak nepodařilo urejdovat....
Ptám se ho, horala, proč nemá zimní?
Pán mi odpověděl s ledovým klidem - no a co by se tak asi změnilo?....
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Nick_of_the_time
Experienced member
Příspěvky: 606
Registrován: pon dub 19, 2010 17:32
Bydliště: Chodová Planá

Příspěvek od Nick_of_the_time » čtv kvě 13, 2010 18:00

DDT píše:Chvílema mi ta diskuse připadá jako jeden rozhovor, kterej jsem vedl před lety s pánem, kterej mě v Orlickejch horách v zimě naboural. Na sněhu.
Samozřejmě, že jel na letních a z kopce se mu to tak nějak nepodařilo urejdovat....
Ptám se ho, horala, proč nemá zimní?
Pán mi odpověděl s ledovým klidem - no a co by se tak asi změnilo?....
Zkráceně řečeno.. hlavní jízdní vlastnosti ovlivňuje ten co sedí za volantem...a když tam sedí de.... trouba..... tak i kdyby měl ty nejlepší gumy na světě tak mu to nepomůže
od 17.6. Renault Thalia Privilége 1,2 16V

ex: Renault Megane Scenic Centrury 1,6e 66Kw/90HP

Uživatelský avatar
kartmen
Junior member
Příspěvky: 205
Registrován: ned led 25, 2009 09:45

Příspěvek od kartmen » pát kvě 14, 2010 06:54

Tak teď si koleduji o ban, ale napsat to musím…
Koukám na toto téma, které jsem založil, po delší době a nestíhám se divit. To, že se mažou celá témata bez nějakého vysvětlení je tady normální. Že se přejmenovávají, je pro mě novinka. Škoda, že na takto obsáhlém fóru, nemůže člověk zjistit, co ho opravdu zajímá. Konkrétně zkušenosti s čínskými pneumatikami. Proč už není možné přidávat pouze zkušenosti, ale je téma rozšířené i o názory? V mém původním požadavku byly právě pouze zkušenosti. Názory lidí na čínské gumy znám a vůbec se neliší od těch zde zveřejněných. A O TO JSEM ZÁJEM OPRAVDU NEMÉL. Šlo mi právě a pouze jen o ty zkušenosti. Nevím, jak by se každý jeden tvářil, kdyby mu do tématu, které založil, aby se něco konkrétního dozvěděl, kafrala spousta lidí s OT. Téma v současné době obsahuje devět stran, ale zkušenosti by se vešly v pohodě na dvě až tři. Nezbývá, než poděkovat za rozšíření tématu i na názory. Kdo se chtěl takto vyjadřovat, měl si založit téma nové. Neznevažuji práci moderátorů, je to práce náročná, ale bylo by slušností, se třeba zeptat, jestli mi nevadí (jako zakladateli tématu) rozšíření.
Je zřejmé, že i celý tento můj výplod je OT, ale to už je v tomto tématu běžné.

A teď k tématu.

Jezdím zimní i letní pneu made in china. Nejsem žádný blázen, NIKDY jsem nezkoušel, kolik auto jede nejvíc (měl jsem jich už asi 14), jezdím takovou rychlostí, kdy mám ještě dostatečnou kontrolu nad vozidlem, což neznamená, že nutně dodržuji předepsanou rychlost. Ani s dítětem, které by mělo fibrilní křeče bych nejel 160 do nemocnice, jelikož by se lehce mohlo stát, že bychom tam nemuseli dojet vůbec (nebude-li to ovšem cesta pouze po dálnici). Zkušenost s těmi výše uvedenými gumami mám dobrou. Pouze bych vytknul letním větší hlučnost (Goodride SA 06, 225/45 R17). A pro úplnost: zimní mám Triangle Snow Lion 205/55 R16.

A můj názor – když už se tedy publikuji i tyto.

Jak jsem psal, jezdil jsem docela dost aut s různými pneu, ale nějak se necítím na posuzování jednotlivých obutí. Já osobně bych se bál spíš potkat na silnici člověka, který najezdí na jednom obutí 8000 km. Svědčí to o způsobu jízdy. Na auto jsem si nejednou pořizoval i nové pneu (z větší části to byly Kléber) a ani po ujetí 40 kkm jsem nepoznával úbytek vzorku (sic). Opravdu si nedovedu představit způsob jízdy toho, kdo olítá gumy po 10,20 kkm, když se i o mě říká, že jezdím poměrně „svižně“.

Nicméně děkuji zejména pánům: (Miloš), mh470, roman7712 a jiným, kteří pochopili, o co v tomto tématu jde…
TALISMAN Grandtour 1.8 TCe 225 EDC Initiale Paris, r. v. 2019, 4C
LAGUNA III kupé, 2.0 dCi GT, 131kW, r. v. 2009, 4C
LAGUNA III, 2.0 dCi, r.v.2008 - nákladní automobil skříňový
LAGUNA II, 1.6 16V, r.v. 2002

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Novotka » sob kvě 15, 2010 23:44

Jo a píšeš to na čínském počítači :P
Skoro všichni používáme jako díly repliky,u brzd se tu furt někdo ptá co má koupit ty sou drahy ,ty sou levny.Kupte všichni díly z prvovíroby a pak mužete kecat o extrémní situaci a reakci gum na ně . Jo a všichni si kupme nová auta protože ,aby měla guma stejný výkon jako v testech nesměla by být nazutá na našich starejch plechovkách.

Reakce na pozměnění názvu Kartmenova tematu
Když se tu někdo nový zeptá na již probíranou věc ,hned mu tema bloknou ,nebo mu nadaj at hledá. A tady se z docela zajímavého tématu udělá nepřehledná fraška.Na trh vstoupilo mnoho čínskych značek pneu s lákavou cenou kor u větších rozměru nikdo si neřeší cenu při rozměru 165/65 13.
Hodně to připomíná když se pan Gejdš naboural do tematu o spotřebě. Nakonec to moderátoři pročistili a pan Gejdoš si udělal téma vlastní. Takže moderátoři šup šup a nové tema bych nazval ANI ZANIC SI NEKOUPIM ČINSKOU GUMU
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » ned kvě 16, 2010 00:16

A že Ti to vadí, až když se Kartmen ozval, že Ti to doteď nevadilo a neozval ses, když se z toho ta fraška začala dělat....???
S Kartmenem jsme si to vysvětlili po SZ, víc k tomu nemám co dodat. Kde mám podle Tebe brát jistotu, že když z tohohle topicu oddělím OT, zítra to tu nebude zas...? Když by sis to pročetl celý a pořádně, zjistil bys, že ze začátku jsme se snažili zachovat "pořádek", jenže holt téma čínských pneu vzbuzuje spoustu emocí a nesmyslných výpadů a už se to veze absolutně mimo původně nastavený směr...
Ano, pokud někdo posté založí milionkrát omílané téma, zamkneme mu ho a doporučíme hledání. Nebo snad chcete při hledání řešení své závady/problému procházet x stran topiků se stejnými názvy a doufat, že to, které jste zrovna otevřeli, obsahuje i radu, popř.řešení...? Myslím, že i pro vás, konečné uživatele, je lepší přehledná sekce... Občas mi to připadá, že si někteří myslí, že to tady děláme jen proto, abysme mohli někoho buzerovat a ukájet si své ego :cry: No, fakt ne... Tím vyjadřuji svůj soukromý názor, neberte o jako postoj všech moderátorů, píšu to sám za sebe, pár SZ kvůli zamykání témat jsem už dostal...
Těším se na to, že na srazu budeme moct porovnat značkové/čínské(turecké, bengálské....) pneu v konkrétních situacích..
Jinak všem diskutérům good night and sweet dreams :lol:


PS: Na svém traktoru používaném denně v lese již několik let jezdím turecké pneu Seha, jsou o cca 1/3 levnější než konkurenční víceplátnové zemědělské pneu a nedám na ně dopustit. Lesní speciály od Nokie, popř. Trelleborgu jsou asi o 400% dražší-vím, že výdrž je podstatně větší než u Sehy, ale bohužel s platební morálkou v naší republice si nemůžu dovolit narvat cca 100.000 jen za pneu.. Vím, že s obutím aut to nemá moc co do činění, chci jen říct, že i neznačková pneu pro mě může být dostačující...
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Nick_of_the_time
Experienced member
Příspěvky: 606
Registrován: pon dub 19, 2010 17:32
Bydliště: Chodová Planá

Příspěvek od Nick_of_the_time » ned kvě 16, 2010 07:27

Pánové jedna a hlavní věc..vždycky si musim uvědomit za jakým účelem bude daný výrobek zakoupen... pokud budu mít auto co stojí celý rok na chatě a jednou týdně s ním jedu do nejbližšího města pro nákup budu určitě volit jiný vůz i jiné gumy než auto se kterým budu denně dojíždět 200 km do práce....a spíš než proti čínských gumám bych brojil proti levným protektorům ze supermarketu.....
od 17.6. Renault Thalia Privilége 1,2 16V

ex: Renault Megane Scenic Centrury 1,6e 66Kw/90HP

Uživatelský avatar
pivi
Člen RCČR
Příspěvky: 1888
Registrován: stř led 25, 2006 17:43
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od pivi » ned kvě 16, 2010 15:38

Pro me je uchylne si koupit hlinikace za 11 a nazout na to cini. :lol:
Martin

Lidem bez jmena neodpovidam na sz.
R5 Turbo 2 rv.1985
R21 Turbo 1991
R21 Turbo Quadra rv.1991 in work
Megane 3 Bose Gt- Line Edc Prodan
Grand Espace 3.0 Dci 2007 Privilege prodan
Espace 2.0 Dci 2008 Initiale

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Novotka » ned kvě 16, 2010 18:28

Pocítač mám zapnutej stále na forum koukam denne.
Mě název tohoto tematu přišel jako for ani sem ho neotevřel.Při koupi auta sem měl lítání dos.Že sou čínské gumy takovej problém sem netušil a koupil sem je. Kdybych ho pročet tak bych je asi nekoupil.Těch par tisícovek navíc by mě asi nepoložilo.Kvuli tomu udajnému smekání na mokru.
Na druhou stranu sem s pneu zatím spokojen .Zkusil sem natvrdo zabrzdit s padesáti i z devadesátí jak na suchu tak na mokru.ABS zafungovalo bylo to jak když vyhodim kotvu(v té padesátce jak na suchu tak mokru)auto nikam netáhlo nedělalo nic nepředvídatelného.Takže čekám na 30ti stupnová vedra co budou pneu dělat.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
xxpetr
Advanced member
Příspěvky: 392
Registrován: úte pro 01, 2009 19:23
Bydliště: Most

Příspěvek od xxpetr » ned kvě 16, 2010 21:16

Před časem jsem koupil 4 nové Barum Bravuris 2 a už jsem s nima najel někajé 3-4 tisíce. Slíbil jsem, že se podělím o dojem, který na mne udělají. Hlučnost bez problému. Na suchu sedí, na mokru též, nejsem pilot F1, jezdím spíš v klídku. Také jsem měřil opotřebení, prozatím mají stále těch 7 mm, které měli když jsem je montoval. Takže prozatím jsem spokojený, za 1220,- Kč za kus je to velmi slušný poměr cena/výkon. Pro normální ježdění mohu jen doporučit, není to až tak velký cenový rozdíl proti Číně.
Renault Laguna II, 1,9 dci,F9Q 752 77kW, 2002, 145000km,

satan-da23
Člen RCČR
Příspěvky: 1790
Registrován: pát led 18, 2008 13:24
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od satan-da23 » ned kvě 16, 2010 22:30

Hrnecek píše:Jo, mě to taky přijde poměrně zcestné a zcela mimo mísu, ale to bys měl apelovat na ony pisatele, ne na moderátory....
Jen pro upřesnění,to,že mi někdo skočí před auto,nebo nedá přednost,pro mě není krizová situace,ale situace u nás naprosto běžná. Přiznávám,že to do tohoto tématu moc nesedí,ale já to zažil a nevím co by na tu jízdu ty číny říkaly,proto jsem to sem napsal když někteří tvrdili,že na jejich ježdění bla bla bla...... Nikdy nevím,kdy se co stane,takže možná i já budu nucen jet takovým stylem který ke mě vůbec nesedí!!!
Scenic IV Energy Bose 1.6dCi 118kw
Mégane IV RS
Renault 16
Renault Floride S
Renault Fuego 2.0 GTX cabrio by Einfeldt
Ex auta nemůžu vypisovat, je tu málo znaků :lol:

mh470
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: stř srp 13, 2008 23:09
Bydliště: BLATNICE

Příspěvek od mh470 » pon kvě 17, 2010 10:04

I já jsem zkoušel brždění na tvrdo v dešti v noci kdy bylo na silnici plno vody a jen tak pro jistotu . Auto se chovalo přesně jak jsem předpokládal a stálo pomalu na fleku a žádný ústřel ani smyk co si tu někteří vybásnily . Nikdo vás nenutí si obouvat čínské gumy a pokud s něčím nemám zkušenost tak sem s tím nelezu. Jezdím na Goodride sv 308 xl a ty se tady v testech vůbec neobjevují ,jen ty nejhorší ,které už při pohledu na vzorek vypadají prapodivně.
Ani u Continentálu a podobných nejsou všechny gumy stejné,některé jsou horší a některé špičkovní ,ale ty horší se v testech neoběvují ,jen ty výborné a srovnávají se s těma nejhoršíma z Číny . Já jezdím v klidu už druhý rok jak za mokra tak za sucha v horku a nejsem vůbec nervózní co mám obuto a pokud mám ušetřit 3000,- na gumě tak to udělám zase a upně v klidu. Za ušetřené peníze si udělám radši rozvody.
RENAULT SCENIC 1.6 LPG , NYNÍ ESPACE IV, 2.0 TURBOBENZIN , 120KW

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pon kvě 17, 2010 16:56

Nick_of_the_time píše:
DDT píše:Chvílema mi ta diskuse připadá jako jeden rozhovor, kterej jsem vedl před lety s pánem, kterej mě v Orlickejch horách v zimě naboural. Na sněhu.
Samozřejmě, že jel na letních a z kopce se mu to tak nějak nepodařilo urejdovat....
Ptám se ho, horala, proč nemá zimní?
Pán mi odpověděl s ledovým klidem - no a co by se tak asi změnilo?....
Zkráceně řečeno.. hlavní jízdní vlastnosti ovlivňuje ten co sedí za volantem...a když tam sedí de.... trouba..... tak i kdyby měl ty nejlepší gumy na světě tak mu to nepomůže
Tak si nazuj slicky a běž se předvést na sníh. :roll:
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Nick_of_the_time
Experienced member
Příspěvky: 606
Registrován: pon dub 19, 2010 17:32
Bydliště: Chodová Planá

Příspěvek od Nick_of_the_time » pon kvě 17, 2010 17:28

Šamša píše:
Nick_of_the_time píše:
DDT píše:Chvílema mi ta diskuse připadá jako jeden rozhovor, kterej jsem vedl před lety s pánem, kterej mě v Orlickejch horách v zimě naboural. Na sněhu.
Samozřejmě, že jel na letních a z kopce se mu to tak nějak nepodařilo urejdovat....
Ptám se ho, horala, proč nemá zimní?
Pán mi odpověděl s ledovým klidem - no a co by se tak asi změnilo?....
Zkráceně řečeno.. hlavní jízdní vlastnosti ovlivňuje ten co sedí za volantem...a když tam sedí de.... trouba..... tak i kdyby měl ty nejlepší gumy na světě tak mu to nepomůže
Tak si nazuj slicky a běž se předvést na sníh. :roll:
To je přesně to co říkam..jen duševně postižený člověk by vyjel se slickama na sníh... jenže to kolega kolegu nepochopí...s mistrem světa je takováhle debata naprosto o ....
od 17.6. Renault Thalia Privilége 1,2 16V

ex: Renault Megane Scenic Centrury 1,6e 66Kw/90HP

Nick_of_the_time
Experienced member
Příspěvky: 606
Registrován: pon dub 19, 2010 17:32
Bydliště: Chodová Planá

Příspěvek od Nick_of_the_time » pon kvě 17, 2010 17:51

mh470 píše:I já jsem zkoušel brždění na tvrdo v dešti v noci kdy bylo na silnici plno vody a jen tak pro jistotu . Auto se chovalo přesně jak jsem předpokládal a stálo pomalu na fleku a žádný ústřel ani smyk co si tu někteří vybásnily . Nikdo vás nenutí si obouvat čínské gumy a pokud s něčím nemám zkušenost tak sem s tím nelezu. Jezdím na Goodride sv 308 xl a ty se tady v testech vůbec neobjevují ,jen ty nejhorší ,které už při pohledu na vzorek vypadají prapodivně.
Ani u Continentálu a podobných nejsou všechny gumy stejné,některé jsou horší a některé špičkovní ,ale ty horší se v testech neoběvují ,jen ty výborné a srovnávají se s těma nejhoršíma z Číny . Já jezdím v klidu už druhý rok jak za mokra tak za sucha v horku a nejsem vůbec nervózní co mám obuto a pokud mám ušetřit 3000,- na gumě tak to udělám zase a upně v klidu. Za ušetřené peníze si udělám radši rozvody.
Jenže pane.. tady musíte brát to že každý je nevlastní bratr Schummachera a bratranec Alonsa a a neobuje nic na čem je napsáno made in china nebo made for PRC ale to že kostra pneu je vyrobená v číně netuší že guma ze které je vyráběn koberec byla vulkanizovaná v číně neví.. že bavlna kterou na sobě nosí je původem z číny neví... prostě to musí mít ten zprávný a zvučný brand..ten je zárukou kvality...a malej hloupej českej človíček to sežere i s navijákem aneb jak velký číňan oblbnul malého českého človíčka...
od 17.6. Renault Thalia Privilége 1,2 16V

ex: Renault Megane Scenic Centrury 1,6e 66Kw/90HP

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » pon kvě 17, 2010 18:46

Já znovu opakuju, už myslím popátý, doufám, že se na srazu sejde někdo s neznačkovýma pneu/ značkovýma pneu a budeme to moct porovnat v reálu... Do tý doby jsou veškeré zde napsané argumenty pro i proti mlácení prázdné slámy, bo Ti co nevěří, stejně neuvěří, ti co věří, to těm bezvěrcům do hlavy stejně nenatlučou..... Nepřikláním se ani tam, ani tam, uznávám, že více jsem nakloněn značce, ale spíš kvůli pocitu jistoty, než že bych jim vyloženě nevěřil... Určitě bych si na Lagunu nekoupil ty nejlevnější slupky, ale myslím že konkrétně jmenované Goodride na tom nebudou úplně tragicky...
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Uživatelský avatar
Vendous
Advanced member
Příspěvky: 274
Registrován: ned dub 06, 2008 21:57
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vendous » pon kvě 24, 2010 06:49

Tak co odhodlal se někdo vyzkoušet rozdíl mezi pneu kvalitní a čínskou?
Renault laguna II r.v.2005
expresion 1,9dci 88kw

trabi
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: ned led 03, 2010 11:17
Bydliště: Trenčín SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trabi » pon kvě 24, 2010 09:14

cinske pneu mam na cliu a megane Nankang NS sport tak nejak sa volaju kupil som ich po debate s ludmi co ich mali a zatial som spokojny ale na vode mam zvlastne pocity ale to je asi v hlave ze su cinske .v praxi som nemal problemy .v mojich netradicnych rozmeroch padlo na ne .

predtym som kupoval znackove jazdene z nemecka s 6mm vzorkom .zimne som mal vzdy nove Matadorky a nesklamali ma .zene som kupil Michelin Alpin II lebo boli na diskoch a pol roka stare za 7000sk !!!

teraz hladam 205/50/17 klasicke znacky zacineju od 90€ do 230€ pozeral som aj tie cinske ale narazil som na MP 46 hectorra 2 new roku2010 za 56€ v predajni za 100€
Renault Megane II GT 1.9dCi 88kW ,r.2005
[color=red:58ac6b1743]ex Renault Mégane Break 1.9dTi 72kW ,r.2000[/color]
[color=orange:58ac6b1743]ex Trabant 601 deluxe r.1989[/color]
http://forum.meganeklub.sk/viewtopic.php?t=3002

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Příspěvek od maydayanthem » pon kvě 24, 2010 15:01

trabi píše:teraz hladam 205/50/17 klasicke znacky zacineju od 90€ do 230€ pozeral som aj tie cinske ale narazil som na MP 46 hectorra 2 new roku2010 za 56€ v predajni za 100€
yo braaacho, tak to je nekonecny pribeh kupit nieco v 17" prevedeni za rozumnu cenu... ja som siel do goodyear excellence, podla testov vraj nic moc - hlavne na vode, ale teda musim zaklopat, fakt drzia vyborne.. uvidime co povedia po par tisic kilakoch...
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Možná to někdo označí jako trochu OT, ale o gumkách to je...

Příspěvek od Makak007 » pon čer 21, 2010 20:08

.x
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Centri_FUGA
Experienced member
Příspěvky: 672
Registrován: čtv čer 03, 2010 20:21
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Centri_FUGA » stř čer 30, 2010 08:48

Tak to tu trošku oživim.

Když sem koupil accenta byl na letních pneu značky goodride a k tomu zimní kumho, oboje rozměr 185/65 (60) R13 nepamatuju si to přesně.

Letní goodrida v létě seděli vcelku dobře, ale jen za sucha, jak zapršelo, byl jsem jak na mejdle a na přechodu obzvlášť :-D ... jedim slovem se muselo na mokru hoodně opatrně.

Zimní - kumho - seděli perfektně na suchu a na mokru, v nižších teplotách, t.-j deště třeba kolem 2-7°C ... na mokru byli fakt dobrý, ale běda, jak zasněšilo, to sem jel dycky 20km/h a bál sem se abych nemusel brzdit moc prudce :-D, jednim slovem, katastrofa.

To sou moje zkušenosti s čínskema gumama.

Pro srovnání na Toledu letní michellin, zimní mám good year, letní prodaný s autem, byli dobrý a to i za deště, pokud padla teplota pod 5°C bylo to trochu znát, proto se doporučuje výměna když teplota klesá pod 7°C na zimní.
zimní GOOD YEARky - perfektní, to že se s autem nešlo moc dobře rozjíždět byla vina špatného těžiště auta, jinak gumy drželi bna sněhu fakt dobře, asi to bylo daný i trochu váhou auta, ale jako určitě smyk přišel, jen když jsem ho chtěl dostat do smyku ... jinak ne, pokud se samozřejmě jelo rozumně.

Na stará škodě octavii mám původní barumky z roku 1969 :-D :-D ... na suchu držej dobře, na mokru je to horší, ale je to tim, že gumy už sou trošku "ztvrdlý" a přitom i popraskaný, ale jako na to jak sou starý držej možná líp, než ty hrozný KUMHO :-D ...

Na meganu bubu mít zimní ty GOOD Year, protože sou jako nový ještě, na letních nevim co je od renaultu ale myslim, že Continentalky a pokud dopadnou ty 17" tak tam sou taky Continentalky, tak by to mohlo bejt fajn. Táta má na C4 letní origo Michellin, zimní sem mu vybral DUNLOP SP3 Winter, oboje má rozměr 205/60 R16, ty zimní sou fakt bomba, do kopce, kde s toledem sem stál, asi i vzhledem k větší váze a jinak umístěnýmu těžišti se citroen rozjel jak na rovině.

Toť moje názory na tyhlety jebkový gumy.

Nevím, kdy lidi přijdou na to, že jsou na autě jen 4 body, který nás spojujou se silnicí a měli by bejt kvalitní, kluk co to do mě poslal na mokru s favoritem měl celoroční jebky někde z kaufladnu (všichni víme, že celeoroční guma je uplná blbost !!!) a na mokru jel jak na mejdle a naubrzdil naprosto normální situaci ... myslim, že když gumy při nájezdu cca 15 000km za rok vydržej cca 3-4 sezóny, tak se vyplatí do nich investovat, 4 gumy nějaký kumho 700/ks, při malym rozměru 13", pokud koupim kvalitní stojej třeba 1300, ale když to rozdělim 4 rokama, tak je to orozdíl 2400, tj. na rok 600, což se rovná 50kč za měsíc !!!! Nehledě na to, že když sou guzmy kvalitní, tak se i míň sjížděj. !!! Tak se lidi proberte z čínskejch pneumatik :-) !!!

Na služební feldě - letní sou hankook nebo podonná jebka, z hlavy teď nevim, taky nějaká čína - pískaj na každym kruháči, zimní Barum vcelku pěkně seděli, dávám jim tak 70%, na tu feldu to stačí. ale letní sou nafoukaný jak chci a stejně pískaj a strašně se sjížděj, loni byli nový a bojim se že po letošinim létě pujdou do kytek a to budou mít najeto tak 20 000km......

<b> sorry za román :-D </> :tululum: :drink: :vul2: :ups: jdu se napít, mám z toho žízeň :-D
Renault Mégane III Grandtour 2010; 1.6 74kW; Expression; červená; 17" Schuss
Škoda Fabia I sedan, 1.2 HTP 47kW, šedozlatá metalíza
Hračky: Honda CB 500; 2002; 500ccm 42,5kW + Škoda Octavia Combi typ 704; 1969; 1,2 37,5kW + Čz 125/453; 1965
Bylo: Seat Toledo II 1999, Hyundai Accent 1999, služební Škoda Felicia 1999

Nick_of_the_time
Experienced member
Příspěvky: 606
Registrován: pon dub 19, 2010 17:32
Bydliště: Chodová Planá

Příspěvek od Nick_of_the_time » stř čer 30, 2010 09:12

První věc s kterou není možné souhlasit Kumho nejsou čínské gumy ale vysoce kvalitní korejské jezdil jsem na KH15 tři sezony v létě a naprosto super jak na vodě tak na suchu a co se týče Barumu ty bych nedal na zimu ani na kolečkový křeslo nebo vozík na popelnice
od 17.6. Renault Thalia Privilége 1,2 16V

ex: Renault Megane Scenic Centrury 1,6e 66Kw/90HP

Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, ráfky, podložky ap.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů