4control vůle, bouchání

Boty pro auto

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
magadafagada
Experienced member
Příspěvky: 843
Registrován: pon led 29, 2007 07:22
Bydliště: staňkov
Kontaktovat uživatele:

4control vůle, bouchání

Příspěvek od magadafagada » pát čer 12, 2020 13:11

předem se omlouvám, že jsem toto téma založil již v Laguna III, ale pak mě napadlo, že Talisman i Megane mají taky 4 control, tak to dávám ještě sem.

Týká se Laguny 3, ale bude to hodně podobné ne-li stejné.

Dnes jsem pod to vlezl a hledal zdroj různých bouchanců během jízdy. Hlavně mi přišlo, že jsou slyšet při přejezdu nerovností zadní nápravou.
Mimo jiné jsem i zkusil zakvrdlat koly ve směru předozadním a uslyšel jsem téměř neznatelné klepnutí a ucítil vůli. Nadzvedl jsem auto tak, aby byla kola ve vzduchu a ejhle vůle nikde. tak jsem vlezl pod auto a bouchal do nápravy (úplně stačí rukou). Přitom se ozýval dost nepěkný zvuk (hlasité drnčení). Zjistil jsem, že je to jednotka 4control. Vzniká to hornodolní vůlí na ose ovládání. V předozadním směru vůle není. Jakmile jedu přes horší silnici, tak se to zezadu ozývá. zkuste se ostatní na to mrknout a sledujte jestli vám to bouchá za jízdy.
na ulož to je video s vůlí:
https://uloz.to/file/XPQz4pWQwgyV/vid-2 ... 0055-1-mp4

Blbý je, že jednotka je tam v podstatě zavěšena jako plovoucí, takže ta vůle zřejmě vznikne vlastní vahou...

otázka tedy zní, jak se té vůle zbavit? Poraďte, máte-li zkušenosti přímo s jednotkou, případně kde se zeptat...
Laguna GT III 2.0dCi 110 kW, 4control, střešní okno
Megane 4, 1.5dCi, 85kW. člověka to aspoň nenutí jezdit rychle :wink:

Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, ráfky, podložky ap.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti