pokec o pneu

Boty pro auto

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

pokec o pneu

Příspěvek od kšanda » pát kvě 11, 2007 13:52

o viktore když už sme u toho co sem to viděl na espace-ovi na zadní nápravě Shocked sory za off topic. jinak todle jsou dobrý gumy goodear,michelin,kleber continental, sava mužu jen doporučit. jsou zhruba podobný. samozřejmě bych se vyvaroval debicám, barumkám atd.. ale za ty barumky mě tady zase bude pár lidí linčovat


tak jaký zkušenosti?
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
Charon
Člen RCČR
Příspěvky: 286
Registrován: pon srp 08, 2005 12:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec o pneu

Příspěvek od Charon » pát kvě 11, 2007 14:15

kšanda píše:o viktore když už sme u toho co sem to viděl na espace-ovi na zadní nápravě Shocked sory za off topic. jinak todle jsou dobrý gumy goodear,michelin,kleber continental, sava mužu jen doporučit. jsou zhruba podobný. samozřejmě bych se vyvaroval debicám, barumkám atd.. ale za ty barumky mě tady zase bude pár lidí linčovat


tak jaký zkušenosti?
To je rychlost děláš ty taky něco jiného než že koukáš do monitoru?

Kšanda !!!!!! :evil: takhle tu vejšku nikdy nedostuduješ jestli budeš furt sedět u kompu :twisted:
Renault Megane II 2.0 16V 3dv.
Renault Megane I 1.6e Cabrio

Uživatelský avatar
Alibaba
Advanced member
Příspěvky: 464
Registrován: úte bře 15, 2005 12:31

Příspěvek od Alibaba » pát kvě 11, 2007 14:20

Eh...já sic nevím, odkud je vypáranej tenhle příspěvěk, ale pokud jde o gumy, tak:
jsem si na Méganu dlouho pochvaloval Michelin Energy E3a, ale tejdě jezdím na Oktávce s Bridgestonkama Turanza ER 300 (195/65 R15) a ty jsou fakt "výtečný". Jiný bych už nebrál.
p.s.
Na netu za hubičku...
Octavia Combi 1,9 TDI (96kW) - 04´

MarB
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: sob bře 03, 2007 23:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarB » pát kvě 11, 2007 14:55

Je dobrý, že doporučuješ Continentály a zatracuješ Barumky :D . Barumky jsou na normální ježdění dobrý gumy.

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát kvě 11, 2007 15:05

ˇXando, vtip spočívá v tom, že nelze paušálně doporučit jednu značku nebo zamítnout druhou. Dokonce se to nedá dělat ani u jednotlivých typů pneumatik - ty mohou být v jednom rozměru extrémně dobré a v jiném extrémně špatné. Mohou být rozdílné i jednotlivé série nebo OM verze mohou mít zcela jiné vlastnosti nebo stejná guma a stejný rozměr v jiném hmotnostním / rychlostním indexu může mít úplně jiné jízdní vlastnosti :-))))

Tak to asi k tomu cos viděl.... ;)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » pát kvě 11, 2007 18:55

jojo souhlasim se všim. ale na micheliny sme klepali pruměrně 10-15gramů a na matadory a barumky možná i o 10 víc.
mluvim o tom jak je to udělaný. nějaký debiky se za chvilku oskáčou i s dobrejma tlumičema. a co dělá matador? kopíruje dezén kvalitnějších značek a myslí si jak nejsou kvalitní. ale přijede vám nová guma a je tvrdá jak ....zrovna nevim jak co. prostě tvrdá :-D takže bez debat její jízdní vlastnosti budou mnohem horší než u značky kterou kopírujou. samozřejmě záleží na disku. proto mužete mít na michelinu 45gramů jako prd.o tom žádná a jediná nová guma která při obouvání bouchla byla barumka. a patka nařízlá nebyla pro rejpaly.
toť muj názor. samozřejmě sem jezdil taky na matadorech. ale naštěstí sem si sehnal klebry a micheliny. i když na moje auto by nebyly marný ani protektory:-D ale pšššt. teď si hraju na odbvorníka tak o mim autě ani muk :-D
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec o pneu

Příspěvek od kšanda » pát kvě 11, 2007 19:18

Charon píše:
To je rychlost děláš ty taky něco jiného než že koukáš do monitoru?

Kšanda !!!!!! :evil: takhle tu vejšku nikdy nedostuduješ jestli budeš furt sedět u kompu :twisted:
ty vole já sem po dvou měsících na netu a on by mě hned vyháněl:-)
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

MarB
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: sob bře 03, 2007 23:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarB » pát kvě 11, 2007 21:13

Já tou narážkou, že nadáváš na Barumy, a chválíš Continentály chtěl jenom upozornit, že Barum a Continentál jsou jedno a to samé..

Uživatelský avatar
Smx
Experienced member
Příspěvky: 511
Registrován: ned dub 09, 2006 16:13

Příspěvek od Smx » pát kvě 11, 2007 23:23

Continental sice vlastní Barum, ale to ještě neznamená, že jsou jedno a to samé - ty pneumatiky se liší hlavně kvalitou použité směsi - a to tak že hodně.. :wink:
Renault Megane Grandtour GT220, Espace RFC..

Ex: Renault Laguna Grandtour GT 205k

ko.mi
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: sob kvě 05, 2007 17:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ko.mi » pát kvě 11, 2007 23:32

Mam na autíčku Firestonky... Po dlouhém rozvažování vyhrály :)

A co se týče Barumek, mohl bych vyprávět a odůvodnit proč nebrat :)
Renult Mégane Break 1,6 16V

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » sob kvě 12, 2007 00:46

ko.mi píše:Mam na autíčku Firestonky... Po dlouhém rozvažování vyhrály :)

A co se týče Barumek, mohl bych vyprávět a odůvodnit proč nebrat :)
jj firestonky dunlopy a bf goodrich jsem zapoměl. ty beru taky k těm lepším. respektive vyváženějším a kvalitněji odlitým.a co se týče continental a barum tak myslim že nejde srovnávat. a já já jdu střízlivět dobrou
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub » sob kvě 12, 2007 07:17

Pokud se budeme bavit o značkových pneu a ne o nějakých Nankang, tak bych k tomu řekl asi toto: Jsou některé dezény které prostě nefungujou, viz Polaris a Bravura od Barumu kde se později začlo dělat Polaris 2 a Bravuris.

Nelze říct že Conti je třeba nej, ono totiž na tom samým autě, např R25 jedno s motorem 2.0 a druhý s V6 funguje jinak, to je moje osobní zkušenost.

Takže pokud chce člověk nějaké doporučení je třeba hledat na daný typ vozu včetně stejného provedení a obsahu motoru, pak budete mít šanci že daná guma bude OK.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Uživatelský avatar
Tomáš Langer
Člen RCČR
Příspěvky: 731
Registrován: úte kvě 25, 2004 22:17
Bydliště: Tetčice u Brna

Příspěvek od Tomáš Langer » sob kvě 12, 2007 16:47

Smx píše:Continental sice vlastní Barum, ale to ještě neznamená, že jsou jedno a to samé - ty pneumatiky se liší hlavně kvalitou použité směsi - a to tak že hodně.. :wink:
Až na to, že spousta pneu se značkou Continental se ve skutečnosti vyrábí v Otrokovicích :-)))))

Je to podobný jako s autama. VW sice přiznává, že luxusní Touaregy vyrábí v Bratislavě, ale že se tamtéž vyrábí i sesterský Porsche Cayenne, to Poršáci za nic na světě nepřiznají. Vyrábí se prostě tam, kde je to výhodnější, tudíž v jedné hale se můžou vyrábět Continentály i Barumky zároveň :-)
Tomáš
[img]http://langerovi.cz/obrazky/Rendici.jpg[/img] <b>R5 1,4 3dv. 1992</b> (1995-2001)
<b>Espace J11 2,2 TXE 1990</b> (2001-2005), zvaný <i>Autobus</i>
<b>Espace JE Grand 2,0 8V 1998</b> (nynější rodinný miláček), říkáme mu <b>TGV</b> :-))

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » sob kvě 12, 2007 17:44

[quote="Tomáš Langer"][quote="Smx"]Continental sice vlastní Barum, ale to ještě neznamená, že jsou jedno a to samé - ty pneumatiky se liší hlavně kvalitou použité směsi - a to tak že hodně.. :wink:[/quote]

Až na to, že spousta pneu se značkou Continental se ve skutečnosti vyrábí v Otrokovicích :-)))))

Je to podobný jako s autama. VW sice přiznává, že luxusní Touaregy vyrábí v Bratislavě, ale že se tamtéž vyrábí i sesterský Porsche Cayenne, to Poršáci za nic na světě nepřiznají. Vyrábí se prostě tam, kde je to výhodnější, tudíž v jedné hale se můžou vyrábět Continentály i Barumky zároveň :-)[/quote]

Přesně tak, ono to totiž funguje tak, že třeba v jedné hale se vyrábějí pneumatiky od 4 značek. Prostě firma A zavolá do firmy B a zeptá se, zda mají volné výrobní kapacity na 10 000 kusů pneumatik. Firma B to odkývne, a poté co si vymění certifikáty o ISO a dalších normách, tak se začne vyrábět třeba Michelin u Barumu.

Svět už takhle funguje a mimochodem onen text "Made in ..... " je už jen pohádka a vlastně reklama.

Ivan

Uživatelský avatar
Smx
Experienced member
Příspěvky: 511
Registrován: ned dub 09, 2006 16:13

Příspěvek od Smx » sob kvě 12, 2007 19:14

Tomáš Langer píše:
Smx píše:Continental sice vlastní Barum, ale to ještě neznamená, že jsou jedno a to samé - ty pneumatiky se liší hlavně kvalitou použité směsi - a to tak že hodně.. :wink:
Až na to, že spousta pneu se značkou Continental se ve skutečnosti vyrábí v Otrokovicích :-)))))

Je to podobný jako s autama. VW sice přiznává, že luxusní Touaregy vyrábí v Bratislavě, ale že se tamtéž vyrábí i sesterský Porsche Cayenne, to Poršáci za nic na světě nepřiznají. Vyrábí se prostě tam, kde je to výhodnější, tudíž v jedné hale se můžou vyrábět Continentály i Barumky zároveň :-)
Nejsem na to sice odborník, ale od lidí z Otrokovického Barumu jsem slyšel, jak to funguje - t.j. že Continental si přiveze formy a vlastní směs a oni ty pneu udělají.. Jak jsem nakoupil, tak prodávám.. :wink:

A to přirovnání k výrobě aut - tam je to spíše jako vztah mezi koncernem a Škodovkou - taky jim zatím nedali 1.4 TSI - dalším příkladem je tragická nabídka zastaralých motorů v Superbu.. Tohle přirovnání je myslím přesnější.. :wink:
Renault Megane Grandtour GT220, Espace RFC..

Ex: Renault Laguna Grandtour GT 205k

hanzik
Junior member
Příspěvky: 146
Registrován: pon říj 02, 2006 17:56
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hanzik » ned kvě 13, 2007 11:17

co tady řešíte-ve městě 50 kiláků/h a mimo 80 vám snad stačí guma od jakýhokoliv výrobce-nebo si občas zejezdíte i rally :lol:

Antonio
Advanced member
Příspěvky: 381
Registrován: stř kvě 02, 2007 20:32
Bydliště: Litovel

Příspěvek od Antonio » ned kvě 13, 2007 20:58

Jestli mohu doporučit tak Micheliny energy jsou supr na výdrž najeto v poho 60 000kim,ale na fakt dobrý poježdění byly lepší Bridgestone Turanza nebo Potenza ,které jsou fakt výborné vyzkoušené na sporťáku Nissan 200SX a auto sedělo jak přilpené a to na okruhu a to sériovka žádná úprava . A výdrž jenom málo menší jak Micheliny.Taky proč byly jako jediný dodavatelé pro F 1.
SCENIC 2000-1,6 16V,rodinný autobus
Clio 91-1,2 -nyní minulost
VW Golf Variant 96-1,8l 66kW LPG pojízdný stěhovák

Uživatelský avatar
Tomáš Langer
Člen RCČR
Příspěvky: 731
Registrován: úte kvě 25, 2004 22:17
Bydliště: Tetčice u Brna

Příspěvek od Tomáš Langer » ned kvě 13, 2007 21:22

No, jediní dodavatelé pro F1 byli proto, že si to zaplatili :lol:
Co se týče výdrže Michelinů, můžu potvrdit, před 10 lety jsem na Vectře měl z prvovýroby Good Year Eagle. Po 15000 km začaly hlučet, po 35000 km jsem je dal pryč, jednak se ten hluk nedal vydržet, jednak už byly sjetý (později jsem se dozvěděl, že to byla guma ze série Eaglů, které měly v kombinaci s 5-prvkovou zadní nápravou Vectry B tenhle problém s hlučností).
Po Good Yearech jsme tam dali Micheliny a když jsem auto po dalších 2 letech odevzdával, měly najeto 90000 km a ještě nebyly sjetý...
Tomáš
[img]http://langerovi.cz/obrazky/Rendici.jpg[/img] <b>R5 1,4 3dv. 1992</b> (1995-2001)
<b>Espace J11 2,2 TXE 1990</b> (2001-2005), zvaný <i>Autobus</i>
<b>Espace JE Grand 2,0 8V 1998</b> (nynější rodinný miláček), říkáme mu <b>TGV</b> :-))

Uživatelský avatar
Smx
Experienced member
Příspěvky: 511
Registrován: ned dub 09, 2006 16:13

Příspěvek od Smx » pon kvě 14, 2007 09:31

Můžu potvrdit.. Michelin Energy jsem měl kdysi na Puntu v 15-kách a vydržely neskutečně dlouho..

Teď mám na Laguně II pneu Michelin Pilot Exalto II - ty sice nemají takovou výdrž (resp. sjíždí se docela rychle), ale zato mají perfektní jízdní vlastnosti - resp. na suché cestě sedí jak přibité, na mokru je to o něco horší.. :wink:
Renault Megane Grandtour GT220, Espace RFC..

Ex: Renault Laguna Grandtour GT 205k

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » pon kvě 14, 2007 13:28

nic nic nic

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » stř kvě 16, 2007 22:46

jééé já přijel z chalupy až teď a diskuse už je u konce. ..... no vlastně ona byla i na začátku :-D
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » čtv čer 26, 2008 10:09

Uz ste o nich niekedy poculi? :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Espace IV, 2.2 dCi
Clio I, 1.9 D

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » čtv čer 26, 2008 11:37

Aj počuli, aj čítali :-)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » čtv čer 26, 2008 12:09

A uz je to hooodne davno. Nejak to utichlo, o uvedeni na trh jsem nejak nic neslysel...
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » čtv čer 26, 2008 13:10

boli na ne aj nejake testy?posobia dost labilne, najme rezat zakrutu si na tom neviem predstavit :)..nejake to videjko: http://www.youtube.com/watch?v=v7gANJWRWIs
Espace IV, 2.2 dCi
Clio I, 1.9 D

Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, ráfky, podložky ap.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů