Plechové disky - (ne)originál Renault?

Boty pro auto

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
stassek
Starting member

Plechové disky - (ne)originál Renault?

Příspěvek od stassek » úte říj 08, 2019 21:45

Ahoj, ke svému vozu (Grand Scenic III 2013) jsem dostal 3 plecháče 16 palců - je tam logo Renault i KBA pětimístné číslo a 2019, takže hádám, že to je rok výroby, potom štítek typu kolek Renault a nějaký čárový kód zevnitř ráfku. Teď jsem přiobjednal disk KZF, plecháč, a k mému překvapení jsou výrazně těžší - tipnul bych klidně tři kila (KFZ váží 8,3 kg), měřil jsou šuplerou šířku plechu a ty "renault" mají plech disku cca o 1 mm tenčí. Kam směřuje můj dotaz: a) je to normální, že by orig. disky byly o tolik lehčí (bojím se nějakých čín a tedy potenciálních nechtěných problémů, na autě jsou teď origo 17palcové hliníkáče); b) pokud je to normální, je problém, že jedno kolo na nápravě bude o dost těžší?

Šamša
Moderátor

Re: Plechové disky - (ne)originál Renault?

Příspěvek od Šamša » stř říj 09, 2019 09:36

Měl jsi se poohlédnout po inzerátech. Já měl "hliníkové" plecháče 16" na nich originál Renault číslo, jeden jsem odrovnal a objednal podle čísla v Renaultu a přišel "železný", mám ho jako rezervu. Tady se nespolehneš ani na originální číslo.
Rozhodně bych to nekombinoval kvůli váze.
Laguna II. 2001 1.9dCi Carminat 79kW, čip bmwpower.cz cca 110kW(boost 2bary),
pružiny Eibach (sníženo -5cm), podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 401000km

Obrázek
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 213000km
Obrázek

BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 354000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, ráfky, podložky ap.“