Renault Kangoo

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
canny
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: čtv kvě 20, 2004 12:36

Renault Kangoo

Příspěvek od canny » čtv kvě 20, 2004 13:06

Sem so skusenostami s Kangoo-rami! Este som ho len kupil, tak cakam Vase reakcie.

canny
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: čtv kvě 20, 2004 12:36

Predna naprava

Příspěvek od canny » pon kvě 24, 2004 06:40

Takze, koho zaujimaju informacie okolo prednej napravy, citajte!
Nosnik motora (oficialny nazov) ludovo povedane sane sa hodi z R-Clio II. V mojom pripade to bol rok 1999. To iste plati pre riadenie, no technikom v Renaulte sa to nezdalo. Napriek ich tvrdeniam to sadlo super. Len stabilizator som nechal povodny z Kangoo. Ten z Clia sa mi zdal subtilnejsi. Dve mensie ramena, ktorymi sa este poistuju sane ku karoserii v zadu je porebne nechat z Kangoo. Clio-vske nepasuju!
To iste plati o motore 1.2, chladici a prevodovke. Na prevodovke je vsak trocha ine uchytenie ku kasni. Ale o tom snad nabuduce...

canny
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: čtv kvě 20, 2004 12:36

Zadna naprava

Příspěvek od canny » pát kvě 28, 2004 11:09

Kto mi poradi?
Co so zohnutym capom (na ktory sa nasadza bubon)? Zohol sa pri buracke a celu napravu sa mi menit nechce. Da sa nejako vymenit samotny cap? Skusal som ho vybit, ale ani ho nehlo. Nepomohlo by nahriatie ramena a chladenie capu?

canny
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: čtv kvě 20, 2004 12:36

Re: Zadna naprava

Příspěvek od canny » čtv lis 03, 2005 11:24

Nakoniec mi zohnuty cap vylisovali v dielni. Putoval sikovnemu chlapikovi, ktory ho vlozil do lisu v specialnych pripravkoch a narovnal na nepoznanie. Suma smiesnych 200,-Sk. Jazdil som na tom minimalne rok bez znamok poskodenia. A to bolo parkrat auticko dost pretazene.

richard33
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 09, 2007 18:44

Příspěvek od richard33 » ned zář 09, 2007 19:25

Ahoj, zvazujem nad kupou Kanga a neviem sa rozhodnut aky motor vybrat - prosim poradte ci benzin alebo naftu. Najazdim asi tak do 15000 rocne a kratke trate. :wink:

pirduch
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: ned pro 11, 2005 18:27
Bydliště: Litvinov

Nakolik se dá věřit, že M.Oborník je odborník?

Příspěvek od pirduch » stř pro 05, 2007 08:48

http://auto2.lidovky.cz/clanek_lidovky. ... lanek=2991

Po pravdě řečeno, Kangoo do budoucnosti také zvažuji, dá se věřit,že pan M.Oborník je i odborník? Nějak mi ten článek připadá moc zaujatej...nebo se mýlím?
Renault Twingo I, polocabrio, r.v.96
Renault Grand Scenic II 1,9dTi, r.v. 05

Jan Moravec
Člen RCČR
Příspěvky: 130
Registrován: stř zář 20, 2006 00:21

Příspěvek od Jan Moravec » pát pro 07, 2007 22:23

Já bych rozhodně radám pana Oborníka nevěřil.Také jsem to četl na Tip Carsu a jen jsem zíral.

Cerkos
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 20, 2009 15:01

Příspěvek od Cerkos » pát úno 20, 2009 15:08

Ahoj mam kango 1.9dti 59kw spatne mi to startuje,uz po 15 sekundach co to zhasnu to nechce chytit .dlouho to mota nez si to nasaje naftu.jak kdyz pada nafta.Zhavicky ok. muze mi prosim nekdo poradit.dik moooc

J.Bill
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: sob čer 30, 2007 00:19

Příspěvek od J.Bill » čtv kvě 07, 2009 17:49

Recenze a skušenosti s Renaulty Kangoo...
http://autorecenze.centrum.cz/recenze-a ... -off-0.htm
Š-1000MB-->5x Š-100-->Š-105-->Renault 5 Campus-->Opel Kadett-->VW Golf II-->Peugeot 309-->Nissan Sunny Cupe-->Š-Favorit-->Fiat Panda-->Š-Felicia-->Renault Kangoo (03)-->Renault Kangoo II

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » pát kvě 15, 2009 20:35

Pána Oborníka doporučujem na psychiatriu :roll: už má najvyšší čas :tululum:
Otec vlastní Kangoo 1,9 Dti r.v. 2002 a žiadne zo spomínaných problémov sa neprejavil a to má auto už nejakých 150 tisíc km za sebou. Naopak Berlingo 1,9 Diesel rovnaký ročník o polovicu menej najazdených km. má ďaleko hlučnejší motor (v kabíne) a vŕzgavejšie plasty. :tululum:
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

Lio
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: sob dub 17, 2010 02:26

Příspěvek od Lio » sob dub 17, 2010 02:46

Kangoo 1:

velmi dobre skusenosti, 10 rokov slapalo ako hodinky, opravy len mensie, aj po 10 rokoch motor je velmi zivy a super sa soferuje.

Kangoo 2:

caste zavady, lacne plasty :(

korky999
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 09, 2010 22:07
Bydliště: Bardejov

Renault Kangoo

Příspěvek od korky999 » stř čer 09, 2010 22:36

Zdravým Vás,
chcel by som sa opýtať na renault kangoo 1 ohľadom motora. Chcel by som kúpiť motor aby som mohol opraviť ten môj. Je možné použiť motor aj s iného typu(napr. clio, thalia)?
Za odpoveď ďakujem.
Marek

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Re: Renault Kangoo

Příspěvek od Hrnecek » stř čer 09, 2010 22:59

korky999 píše:Zdravým Vás,
chcel by som sa opýtať na renault kangoo 1 ohľadom motora. Chcel by som kúpiť motor aby som mohol opraviť ten môj. Je možné použiť motor aj s iného typu(napr. clio, thalia)?
Za odpoveď ďakujem.
Marek
Můžeš použít pouze motor odpovídajícího typu, více čti zde

Je to sice ohledně Laguny II, ale princip je stejný. Doporučím přes SZ kontaktovat Honzíka Kalinu, ten Ti sdělí přesně podle VINka, jaký motor můžeš použít.. Ten je v tomhle bourák :-)
Hrneček
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Novotka » pon čer 21, 2010 22:30

Ahoj máme ve stavebninách dlouhé Kango na rozvoz materiálu jezdím s ním málo kdy když už tak ve předu. Nedávno sme nainstalovali věčně složenou zadní lavici a místo na ní zbylo pro mě. Jízda asi 5 km byla peklo . Nedá se v zadu sedět hodně vzpřímenej opěrák krátkej sedák.Je ten divnej posez normální ? Jinak motoricky nafta docela v poho má najeto 200 tis vydává sice ruzné zvuky,ale není se čemu divit nedávno v něm byla paleta Ytongu a druhá na vozejku.
Tyhle recenze jakýchsi novinářu mě točej ještě že nepoužil jako konkurenta Roomstr.
Asi před pul rokem vyhrál v telce v nějákym motoristickym pořadu Roomstr ve variabilitě a užitnosti proti Berlingu a Scenicu .Chtělo se mi ......
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

iuko
Starting member
Příspěvky: 45
Registrován: úte čer 01, 2010 19:51

Příspěvek od iuko » ned čer 27, 2010 20:36

zdravicko....mam sice len 18 a vodicak 5 mesiacov ale pod domom mi stoji kangoo. Oco ma Lagunu II po facelifte a predtym sme mali thaliu (renaulťáci:D:D)...Kangoo pre to, lebo s ocom casto prevazame material na stavby a lagunky nam je luto a ja som tuzil po aute tak sa to vyriesilo takto. A teraz k tej kengurke:) Na to aauto si nemozem stazovat. Je to len 1,4i (to same co thalia predtym) ale mne ako studentovi to vyhovuje (nalozim tam bike aj snowboard)...a soferuje sa fakt pohodovo, az na tu stolickovu sedacku...som zvyknuty na vanicku z laguny;)...ale neva..a este mi vadi to, ze kabina je malo odhlucnena. Nadmerne sa prenasaju zvuky z motora/prevodovky do kabiny..dokonca aj od zadnych kolies ide nejaky hluk (podotykam hluk od kolies, loziska su OK:))..-uvidime o taky rok-dva ako si pojde ale zatial si pochvalujem velmi...musim poklopat

EspacePV
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 14, 2010 16:07

Re: Renault Kangoo

Příspěvek od EspacePV » stř čer 01, 2011 11:31

Abych to zhrnul .. máme Renault Kangoo II dCi 5 rychlostní (střední kW asi 80) r.v. 2009 najeto okolo 50 000
Po prvním půl roce auto nešlo zamknout - výměna řídící jednotky + porucha jednoho klíčku - nefungoval dálkové odemikání a ztratilo to kód k imobiliseru.....
Po letošních vánocích se měnil nějaký rozdělovač tlaku pro turbo
Už rok netěsnost motoru POŘÁD někde vyzlínává olej - stále reklamováno jednou nám už měnily gufero v motoru.
Ztrácí se velké množství oleje a SERVIS neví kde, můj typ - žere ho TURBO (pořád se vlezeme do norem z roku 19**....COSI - tzn. cc 1litr oleje na 1000 km :))
Radio poslední měsíc ztratilo citlivost na anténě - chytnu jen rádia které mají OPRAVDU dobrý signál - CR1, CR3, Impuls a v některých místech Rubi, radio Cas, Fajn (Olomoucko)

Rozumím že auto je opravdu LEVNÉ - chyby mi nevadí, když jsou v záruce, ale když servis řekne JE TO NORMÁLNÍ, TO JSTE JEDINÍ, VŠECHNO JE V POŘÁDKU tak to je fakt DRZOST
Renault 19 (už sešrotovaný)
Megane II grandtour (2009)
Kangoo II (2009)
Espace IV (2006) - Ojetina ale SOUPER !!

chosse007
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pát říj 26, 2012 19:59

Re:

Příspěvek od chosse007 » pát pro 28, 2012 21:02

Cerkos píše:Ahoj mam kango 1.9dti 59kw spatne mi to startuje,uz po 15 sekundach co to zhasnu to nechce chytit .dlouho to mota nez si to nasaje naftu.jak kdyz pada nafta.Zhavicky ok. muze mi prosim nekdo poradit.dik moooc

zdravím
mám Renault Kangoo Generation 2011 Privilege 1,5 dCi a jsme sním spokojený měli jsme fabii I hatchback a s 2 dětmi to není ono ale co máme Rendu tak je fajnes cestovat super výbava,spotřeba mino 4,8l a ve městě 5,7 no prostě bomba

martinikus
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř říj 14, 2015 11:15

Re: Renault Kangoo

Příspěvek od martinikus » stř říj 14, 2015 12:49

Ahoj, nebudu sice psát vlastní zkušenost, ale vrtá mi to hlavou a zajímaly by mě taky názory ostatních.
Švára má toto http://www.auto.cz/renault-grand-kangoo ... sedm-66027 a podle mě je to super. Prostorem a praktičností to podle mě plně konkuruje všem ostatním velkým MPV jako Galaxy, Sharan, C8, .... Spotřebou je na tom dokonce daleko líp, je schopen jezdit dálky pod 6, zatímco ve všech testech velkých MPV se píše reálná spotřeba 7,5-8, a to třeba i u nejnovějšího Galaxy. Cenově naopak mu nemohla velká MPV konkurovat, protože ceníková cena Kangoo v relativně slušné výbavě (šestikvalt, auto klima, tempomat, počítač...) byla nějakých 540 tisíc, on ho dokonce koupil za 380 tisíc když se loni v ČR doprodávalo.
Takže je mi docela záhadou, proč se to auto nabízelo tak levně a tak brzo přestalo prodávat. Vím ano, vypadá to jako dodávka, při losím testu se to málem převrátilo, má to jen asi 80kW, ale poměr praktičnosti a ceny podle mě musel být na českém trhu skoro nepřekonatelný.
Sám mám Lancii Phedru (klon C8), kterou jsem jako pětiletou koupil ještě výrazně levněji, ale jako novou bych si ji určitě za 900 tisíc nekoupil, když by byla možnost koupit za poloviční peníze to Kangoo. Prostorově je to stejné, zpracováním celkem podobné, o něco hezčí a motorově asi trochu lepší ale s vyšší spotřebou (za 6,7 l/100km jsem s tímhle autem pomalu rekordman.)
Co si o Grand Kangoo myslíte vy?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault Kangoo

Příspěvek od Zefek » stř říj 14, 2015 21:13

Jestli Kangoo může konkurovat Galaxy, nebo Sharanu, to nevím, to jsou o hodně větší auta, než je Kangoo. Doprodávalo se to, protože na trhu je nová generace Kanga.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

martinikus
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř říj 14, 2015 11:15

Re: Renault Kangoo

Příspěvek od martinikus » čtv říj 15, 2015 13:39

Ještě zdůrazňuju, že jde o tu prodlouženou verzi Grand. Měří to na délku sice jen 4,6 metru, což je možná míň než konkurence, ale vsadím se, že uvnitř je víc místa, než v Sharanu i Galaxy. Já jsem prolézal tyhle auta tři čtvrtě roku a porovnával (asi 7-8leté ojetiny, takže starší generace) Galaxy/Sharan, novější Galaxy/S-maxe, 807/C8, Mazdy MPV, Caddyny, Berlinga/Partnery atd. Největší mi vyšly C8/807. A při přímém porovnání je Kangoo Grand uvnitř stejně prostorné, jako C8.
Novější generace MPV (Sharan, Galaxy..) mají místa spíš míň, nejen kvůli sklápění sedaček do podlahy, ale i snižujícím se střechám a zaoblujícím se rohům. Úplně nový Galaxy má dokonce v kufru jen 630 litrů - Kangoo 930, C8 přes 1100.
Cenově to prostě konkurovalo autům jako Berlingo, Partner nebo C4 Picasso, přitom místa je tam evidentně (když se člověk podívá dovnitř) nesrovnatelně víc. Snad jen image toho auta nebyla nejvyšší a zvenčí pořád připomíná dodávku. Jinak nevidím zásadní nevýhodu proti velkým MPV. Ale na trhu to asi tak velký úspěch nemělo. Jediný podezřelý údaj je na něm malá hmotnost - 1430kg, o 4 metráky míň než jiná velká MPV.

Hagrid
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: stř lis 22, 2017 21:14

Re: Renault Kangoo

Příspěvek od Hagrid » sob lis 25, 2017 22:55

Martinikus,jestli sem ještě chodíš, tak klobouk dolů!! Tohle srovnání: "Já jsem prolézal tyhle auta tři čtvrtě roku a porovnával (asi 7-8leté ojetiny, takže starší generace) Galaxy/Sharan, novější Galaxy/S-maxe, 807/C8, Mazdy MPV, Caddyny, Berlinga/Partnery atd. Největší mi vyšly C8/807." a "Novější generace MPV (Sharan, Galaxy..) mají místa spíš míň, nejen kvůli sklápění sedaček do podlahy, ale i snižujícím se střechám a zaoblujícím se rohům. Úplně nový Galaxy má dokonce v kufru jen 630 litrů - Kangoo 930, C8 přes 1100." je to, kde jsem byl taky. Obcházení bazarů, pocity, hledání.... Měli jsme Kangoo I, Twingo, Clio, Scénika, chtěli Kangoo II. Dopadlo to tak, že máme Espace IV, co dodat.
mj.:
ex. Renault Clio 1.2 1994
ex. Renault Kangoo 1.2 1999
ex. Renault Twingo 1.2 1998
ex. Renault Scénic 1.9 dCi 2000
ex. Renault Espace IV 1.9 dCi 2006
a zbylo Renault Clio III 1.2 16V 2005

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti