Renault Avantime

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
Petr Pravoslav Švihovec
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř říj 12, 2005 21:16

Renault Avantime

Příspěvek od Petr Pravoslav Švihovec » pon říj 24, 2005 18:50

Dobrá, napíšu jako první něco o Avantime. Mám 3,0 V6 Privilege v té nejlepší výbavě i s navigací, r.v. 2002, najeto 116000km. Když jsem si ho kupoval, myslel jsem, že jen na chvilku. Ale okamžitě se stal mojí součástí, je to nejlepší auto co znám. Nabízí vše co od auta očekávám, a hlavně vůbec nestárne. V lednu ho budu mít 3 roky, a ještě mi nezevšedněl. Kamkoli s ním přijedu, vždy budí zaslouženou pozornost. Nedivím se, že Petr Novotný má Avantime nejoblíbenější. Byl jsem letos na obou srazech Renault Clubu, na příští rok přivezu i Vel Satis a jedno překvapení! Ahoj, Švihák.
Naposledy upravil(a) Petr Pravoslav Švihovec dne pát led 04, 2008 22:59, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » úte říj 25, 2005 02:58

Ahoj, tak tě mezi námi vítám. Já jsem ten s tím bílým Cliem 1,4 16V za kterým si jel na svůj první sraz z Mladé Boleslavi až do Jičína a tam ses mě ptal jestli je to verze Sport :lol: 8)

Jo jo, tvůj Avantime si zaslouží můj obdiv a trochu té pověstné české závisti. Ne, opravdu jen na oko.... mimomochodem pan Novotný bydlí asi 2km od mého domu, takže jeho Avantime čas od času vídám... přetím jezdil Méganem Coupé 2,0 16V. Opravdu Avantime patří k mé krevní skupině.

Ale našel bych i výhrady - Renaultu trvalo pár let než se Avantime ze stádia konceptu dostal do sériové výroby a je to na něm sakra vidět - hlavně v interiéru, který pochází částečně z espace 3. generace.

Někdy bych se rád svezl.

Zdraví tě Honza.

Petr Pravoslav Švihovec
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř říj 12, 2005 21:16

Příspěvek od Petr Pravoslav Švihovec » úte říj 25, 2005 20:00

Ahoj Honzíku!
Přemýšlím co bych Avantimu vytknul. Snad jen že nemá 300 koní, kdyby to šlo, tak mu je nechám přidat. Jasně že to takhle stačí, ale byl by to fičák! Strašně se těším na SUV který slibujou. Jo a svézt se můžeš až budeš chtít. Stačí napsat. Ahoj, Petr.
Naposledy upravil(a) Petr Pravoslav Švihovec dne pát led 04, 2008 20:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » úte říj 25, 2005 20:13

Ne ne... to nemůžu.... mohl bych se do něj zbláznit a chtěl bych ho ještě víc :lol:

Petr Pravoslav Švihovec
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř říj 12, 2005 21:16

Příspěvek od Petr Pravoslav Švihovec » úte říj 25, 2005 22:05

Ale neboj, ono to pak do týdne přejde :wink:
Naposledy upravil(a) Petr Pravoslav Švihovec dne pát led 04, 2008 20:28, celkem upraveno 1 x.

Miro_II
Junior member
Příspěvky: 127
Registrován: stř říj 26, 2005 23:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miro_II » stř říj 26, 2005 23:30

Cau,sem tady novej,ale kdyz vidim Avantime tak mi to neda spat, je to proste uzasny auto.Sam mam sice "jen" Clio,ale je to paradni auticko,kdyby ste vedeli o nekom kdo ma Avantime a jez okoliHradce nebo Pardubic tak dejte vedet.dik moc
Clio RS 172 ph.2

Petr Pravoslav Švihovec
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř říj 12, 2005 21:16

nadčasový

Příspěvek od Petr Pravoslav Švihovec » čtv říj 27, 2005 20:10

Avantime je úžasný auto nejen UFO vzhledem, ale taky jízdou. I těch 250 se z něj vytáhne, a zrychlením předčí všechno běžné na silnici. Nejezdím moc ekonomicky, snadno se nechám vyprovokovat k dravější jízdě. Přesto se spotřebou držím kolem 12 l/100km. Pan Novotný prý kolem 10 l/100km. šestiválec pracuje krásně a tiše, jen jsem přidal laděnou koncovku výfuku.
No a protože jsem zatím svobodný, nebudu lhát, že se na něj dobre balí holky. A jak! Zvlášť jeho "letní" úprava boční okna dolů a střecha odsunutá dozadu je afrodisiakum pro všechny s renaultem v kalhotkách!
Když si ho nějaký fanda sběratel bude chtít nafotit, není problém, každý víkend jsem v Praze. Stačí napsat. Odpovím i na jakýkoliv dotaz. Pa.
Naposledy upravil(a) Petr Pravoslav Švihovec dne pát led 04, 2008 20:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nadčasový

Příspěvek od 100KUC » pát říj 28, 2005 15:55

Petr Pravoslav Švihovec píše:Avantime je úžasný auto nejen UFO vzhledem, ale taky jízdou. I těch 250 se z něj vytáhne, a zrychlením předčí všechno běžné na silnici. Nejezdím moc ekonomicky, snadno se nechám vyprovokovat k dravější jízdě. ............ Odpovím i na jakýkoliv dotaz. Pa.
Jsem si všiml že se necháš rád vyprovokovat :D

S těma holkama to rád věřím.

No když budeš mít cestu do Prahy tak se ozvi, rád tě i Avantima uvidím :wink:

Jen mě napadla taková věc. Na webu klubu chybí článek o tvém autě (je jen mezi prototypy). A kdo jiný by ho mohl napsat lépe než jeho majitel? Co ty na to?

Petr Pravoslav Švihovec
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř říj 12, 2005 21:16

článek

Příspěvek od Petr Pravoslav Švihovec » pát říj 28, 2005 21:23

Článek bych dohromady určitě dal, třeba někdy jo. Jinak jsem sice z Mariánek, ale už 7 let bydlím v Praze na Spořilově. Ráno jdu po týdnu do garáže pro UFO, bude hezky, tak ho provětrám. Pa
Naposledy upravil(a) Petr Pravoslav Švihovec dne pát led 04, 2008 20:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » sob říj 29, 2005 03:43

No já bydlím na Lužinách, kousek od Petra Novotného, ten bydlí v Řeporyjích :D což je asi 1,5 km. Tak když budeš mít při tom provětrávání chuť a náladu... Ale dopoledne spím :D

Vratislav Calta
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: pát říj 08, 2004 17:36

Příspěvek od Vratislav Calta » sob říj 29, 2005 07:24

Jak je svět malý, já bydlím na Spořilově na Jižním náměstí :lol: (35let)

R. Trafic 1,9dci.
Calta

Petr Pravoslav Švihovec
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř říj 12, 2005 21:16

svět

Příspěvek od Petr Pravoslav Švihovec » sob říj 29, 2005 09:45

No, tak jak je na Spořilově pod Renault Amos to hlídaný parkoviště, tam bydlím já. Ale nelíbí se mi tady, ani v Praze, příští rok se někam odsunu. Někam kde je velká stodola/ garáž, a já si konečně splním sen o Renault veteránech.
Naposledy upravil(a) Petr Pravoslav Švihovec dne pát led 04, 2008 20:25, celkem upraveno 1 x.

Petr Pravoslav Švihovec
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř říj 12, 2005 21:16

žaluju!

Příspěvek od Petr Pravoslav Švihovec » sob říj 29, 2005 21:07

Dnes mě poctil návštěvou sám Mistr Renault Honzík. Měl jsem radost! Ale pozor, on si dovolil přijet v Audi A6! Sedačka spolujezdce byla ještě vlhká od slečny kterou vezl domů. Pane Mistr, Audi Vám nesluší!
Naposledy upravil(a) Petr Pravoslav Švihovec dne pát led 04, 2008 20:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: žaluju!

Příspěvek od 100KUC » sob říj 29, 2005 23:01

Petr Pravoslav Švihovec píše:Dnes mě poctil návštěvou sám Mistr Renault Honzík. Měl jsem radost! Ale pozor, on si dovolil přijet v Audi A6! Sedačka spolujezdce byla ještě vlhká od slečny kterou vezl domů. Pane Mistr, Audi Vám nesluší! :lol:
:lol: :lol: :lol:
Tak to jsi mě vážně pobavil. No máš pravdu. V Audi se necítím zrovna dobře.... ale děkuji bráškovi, že mi ji půjčil. Jezdit po Praze takovejma těma velkejma věcma co pořád někde zastavujou, cinkaj, jezdí po kolejích a ještě se v tom člověk mačká mě moc nebaví. :wink:

Sakra.... s tou sedačkou jsi mě odhalil :roll: :oops: 8)

No jo no.... v Avantime se ty kožené asi udržují lépe :lol: :lol:

Petr Pravoslav Švihovec
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř říj 12, 2005 21:16

...

Příspěvek od Petr Pravoslav Švihovec » ned lis 06, 2005 11:53

Ahoj, byl jsem na konci světa kde nefungoval ETnet. Máš pravdu s kůží, ta se udržuje dobře, možná ti nechat Avantime dýl, kůži bys začal chtít taky. Já už bych auto bez kůže nechtěl, ne kvůli luxusu, ale celkově mi vyhovuje.
No, a takovou samičku si na kůži rozbalit......
Doporučuju!
Naposledy upravil(a) Petr Pravoslav Švihovec dne pát led 04, 2008 20:22, celkem upraveno 1 x.

Petr Pravoslav Švihovec
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř říj 12, 2005 21:16

Avantime zlevňuje

Příspěvek od Petr Pravoslav Švihovec » čtv dub 06, 2006 18:41

Avantime teď nabízím hodně levně. K Muranu brzy přibude ještě Infiniti FX35, a to už je trochu moc aut. Tomu kdo sežene kupce dám odměnu 20000Kč.
Naposledy upravil(a) Petr Pravoslav Švihovec dne pát led 04, 2008 20:21, celkem upraveno 1 x.

Petr Pravoslav Švihovec
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř říj 12, 2005 21:16

nevěrník

Příspěvek od Petr Pravoslav Švihovec » úte čer 20, 2006 21:41

Avantime je pryč, Murano taky dávám pryč...Od včerejška mám Range Rover Vogue 4,4i V8 v plný palbě i se třema televizema. To čekání na Renault SUV mě zruinuje. :D
Naposledy upravil(a) Petr Pravoslav Švihovec dne pát led 04, 2008 20:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty » stř čer 21, 2006 20:08

Petře. o mě lidi říkají, že si kupuju auta jako ponožky, ale pak nevim jak přirovnat Tebe :wink:
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Petr Pravoslav Švihovec
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř říj 12, 2005 21:16

Příspěvek od Petr Pravoslav Švihovec » stř čer 28, 2006 16:15

No až bude Egeus nebo Koleos, tak budu měnit už jen ponožky...
Naposledy upravil(a) Petr Pravoslav Švihovec dne pát led 04, 2008 20:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Re: nevěrník

Příspěvek od kšanda » stř čer 28, 2006 23:23

Petr Pravoslav Švihovec píše:. To čekání na Renault SUV mě zruinuje. :D
:D :D :D
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Petr Pravoslav Švihovec
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř říj 12, 2005 21:16

absťák

Příspěvek od Petr Pravoslav Švihovec » pát kvě 25, 2007 11:42

Absťák. Jak jinak popsat pocit, když bez něčeho nemůžeš být? Alkoholik potřebuje chlast, děvkař holku, ale švihák Avantime! Je to přes rok co jsem se v Avantime svezl naposledy, a to auto mi chybí čím dál víc. Vozím se v luxusním suvéčku, ale láska to není. Jsem bez toho auta jen polovina svého já. Prozradím, že brázdím po internettu, a hledám to samý auto, ale s automatickou převodovkou. Na srazu mi bylo hodně smutno, že mezi vás nepatřím. U dodávek Renault ale zůstávám...
má recenze na auto.cz píše:Popis vozu
Nejluxusnější verze Privilege, v kůži, navigace, 6x CD, prosklená panoramatická otevírací střecha, boční okna beze sloupků. Avantime už nemám, v dubnu 2006 jsem ho prodal. Dnes už můžu prozradit, že to je snad dodnes nejdražší Renault na českých silnicích- vyšel na 1.680.000 Kč.
Ale nad koupí Avantimu v automatu uvažuji čím dál víc. To auto mi chybí, jsem bez něj jako bez nohou. To byla jediná skutečná automobilová láska.

Silné stránky
Naprostá vyjímečnost, každá jízda se změnila v exhibici. V roce 2005 jsem s ním získal ocenění "Nejkrásnější Renault čR". Je to vzácnost, v čR jezdí asi jen 7 kusů.
Někde jsem četl, že Avantime si kupovali hlavně umělci, jako herci, zpěváci, malíři, a švihák lázeňský...
Počet vyrobených kusů- 2001: 2067, 2002: 5097, 2003: 1286, celkem: 8450.


Slabé stránky
Žádné, nic mu nemůžu vytknout. Ke konci mi začala vadit manuální převodovka, kdyby to byl automat, mám ho jistě dodnes.

Zkušenosti se servisem (poruchy, opravy):
Servis Renaultu je diskutabilní. Nejspokojenější jsem byl s DISPO Praha, Autor Mělník a HB RENT Mariánské Lázně. Naopak nejhorší byl Auto Avant Praha, při opravě nárazníku špatně sesadili předek a totálně zašpinili interiér auta. Navíc přístup vedoucího servisu byl příšerný. Tam už opravdu nikdy nepojedu.

Zkušenosti s prodejcem (autosalon / autobazar)
Když ví člověk kam jít, tak je spokojený. Chápu ale všechny renaultisty, kteří nadávají na servis a prodejce. Ale chyby se musejí hledat na vyšších místech.
Já bych vedení Renault čR hnal klackem, dělají této francouzské značce jenom ostudu!

Exhibicionismus:
Se žádným autem neuděláte takovou parádu jako s Avatimem. Tohle auto nemůže mít člověk, který se stydí. Stále se někdo ptá nebo kouká. Jenom průjezd Prahou- auta zpomalují, lidem na chodníku vypadávají zmrzliny z rukou, hodně lidí rychle vytahuje foťák, často někdo ukazuje zdvižený palec.
Když jsem se vracel z nákupu v hypermarketu, pokaždé u Avantimu stál hlouček lidí. častá otázka- kolik to stálo? Ptali se, protože nevěděli kam to auto zařadit.
Nikdy jsem Avantime nenechal přes noc venku, vždy byl v garáži, vždy naleštěný, jako by právě opustil výrobní linku. Jiná auta už mi stojí venku na pospas vlivům...
Jednou jsem Avantime půjčoval na natáčení nějaké zahraniční reklamy. Výhoda byla i ta, že když jsem letěl na dovolenou, půjčil jsem Avantime salónu, a vždy se mi vrátil jako nový. Na jeden víkend jsem auto půjčil do Německa na výstavu, a dostal jsem za to nové obutí Michelin.
Ten kdo píše, že se mu Avantime nelíbí nepochopil důležitou věc. Avantime s nikým nesoutěží, Avantime to nemá zapotřebí, je to třída sama pro sebe. často se píše, že existují kategorie aut jako SUV, sedan, van, kompi, kabrio, Avantime...
Pořád slintáme nad různymi projekty na autosalonech, ale jsou to jenom lákadla a sliby automobilek. A tohle je jediný skutečný projekt na silnicích. Je to dárek všem renaultistům, a jen tak málo vyrobených kusů dělá z tohoto vozu opravdovou raritu. Renault Avantime je umělecké dílo...
Naposledy upravil(a) Petr Pravoslav Švihovec dne pát led 04, 2008 20:18, celkem upraveno 1 x.

Petr Pravoslav Švihovec
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř říj 12, 2005 21:16

Král Viktor I. z Kazdova

Příspěvek od Petr Pravoslav Švihovec » úte čer 05, 2007 09:39

Děkuju! :lol:
Naposledy upravil(a) Petr Pravoslav Švihovec dne pát led 04, 2008 20:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ing. Milan Voda
Člen RCČR
Příspěvky: 729
Registrován: čtv bře 03, 2005 10:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: absťák

Příspěvek od Ing. Milan Voda » úte srp 07, 2007 21:27

Petr Pravoslav Švihovec píše:Absťák. Jak jinak popsat pocit, když bez něčeho nemůžeš být? Na srazu mi bylo hodně smutno, že mezi vás nepatřím. U dodávek Renault ale zůstávám...
Proč myslíš, že k nám nepatříš? Že jsi podlehl momentálnímu zatmění a Avantime prodal. Vždyť Ty jsi větší renolťák než většina těch co v nich teď jezdí. Ty to máš totiž už nejenom pod kůží, ale i v srdci. Čekám Tě na podzim v Mělníku a přes noc. Noční pitka otvírá srdce i těm zarputilým samotářům.
Les Miniatures
R 15 TS, Safrane RXE V6, R 5 GTE 2x
a dalších přes 475 kousků ( stav k 31.12.2008) viz
www.autosalon.cf.cz autosalon minirenaultů

Petr Pravoslav Švihovec
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř říj 12, 2005 21:16

Hmmm!

Příspěvek od Petr Pravoslav Švihovec » čtv srp 09, 2007 16:20

Milane, děkuji, to je milé... :oops:
Naposledy upravil(a) Petr Pravoslav Švihovec dne pát led 04, 2008 20:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ing. Milan Voda
Člen RCČR
Příspěvky: 729
Registrován: čtv bře 03, 2005 10:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Milan Voda » čtv srp 09, 2007 21:56

Ahoj Petře, poradím Ti jak z toho ven. U mě to funguje už dlouho. Asi před 15 lety jsem chtěl moc R 5. Na veletrhu jsem si úplně náhodou koupil model R 5 v měřítku 1/43 za bratru cca 80 Kč. Vyndal ho z krabičky a nosil po kapsách kalhot. Občas vytáhl, pohladil očima i rukou a zase schoval. Bouli na noze maskoval kapesníky, kliči atd. Jednoho dne jsem model vytáhl a postavil do vitrýny. Je to jediný model mé sbírky, který je otlučený mojí vinou. Ten den začala před domem parkovat totiž jeho 43x větší sestřička.
Les Miniatures
R 15 TS, Safrane RXE V6, R 5 GTE 2x
a dalších přes 475 kousků ( stav k 31.12.2008) viz
www.autosalon.cf.cz autosalon minirenaultů

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti