Laguna Coupe

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
kubik.simik
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: ned srp 16, 2015 09:30

Re: Laguna coupe 2,0 dci-zkušenosti, poruchovost, spotřeba?

Příspěvek od kubik.simik » ned srp 16, 2015 22:38

Děkuju moc, tím ovládáním okolo 60ky jste mě docela vyděsil. Jinak to auto je naprosto božský. Jako druhá varianta je vw scirocco, jsem mladej svobodnej kluk, tak nějakou přehnanou praktičnost řešit nemusím a ještě dlouho nebudu. Nejvíc jezdím sám, max ve 2, ve 4 tak 2x do roka. Takže říkáte,že se dá zvyknout? Doporučujete?

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1305
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Laguna coupe 2,0 dci-zkušenosti, poruchovost, spotřeba?

Příspěvek od Renaulťák » pon srp 17, 2015 00:11

Jsem neobjektivni Renaultak Proto je tezke brat me doporuceni vazne. Nemuzu vedle sebe postavit Renaul a VW. Pro me je vitez jasny.

4control nemaji vsechny a je to zase vec nazoru. Ve vetsine testu jsou z nej nadseni.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

kubik.simik
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: ned srp 16, 2015 09:30

Re: Laguna coupe 2,0 dci-zkušenosti, poruchovost, spotřeba?

Příspěvek od kubik.simik » pon srp 17, 2015 00:16

U mne osobně vede jasne Laguna. Tak snad se podaří brzy prodat motorku. Mám v merku krásnou bílou Monaco verzi :)

Uživatelský avatar
Honza1977
Člen RCČR
Příspěvky: 34
Registrován: čtv led 05, 2012 22:08
Bydliště: Praha 10

Re: Laguna coupe 2,0 dci-zkušenosti, poruchovost, spotřeba?

Příspěvek od Honza1977 » stř srp 19, 2015 22:24

To Ti závidím...že můžeš vybírat Coupe. A co takhle s 2,0T motorem..to Tě neláká..chceš vyloženě diesel? Já si myslím že k Coupé se hodí ten motor nejvíc..ale zase..jen můj názor, třeba mě sežerte :-)
Renault Laguna II Grandtour 2,0T Privelege 125kW 2006

kubik.simik
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: ned srp 16, 2015 09:30

Re: Laguna coupe 2,0 dci-zkušenosti, poruchovost, spotřeba?

Příspěvek od kubik.simik » stř srp 19, 2015 23:51

Ano,chci vyloženě diesel :) odjakživa ve všech autech mám ropaka s jsem na něj zvyklej a často jezdim i delší trasy

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1305
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Laguna coupe 2,0 dci-zkušenosti, poruchovost, spotřeba?

Příspěvek od Renaulťák » čtv srp 20, 2015 09:53

U Megane CC byl benzin jasna volba. Pri stazene strese chci prijizdet lesem a slyset zpev ptactva a ne chrochtani dieselu. Dosazena maximalni spotreba, na jednu nadrz moji zenou, byla minulou zimu pri vetsinovem provozu po meste 16 litru. 130 koni je dost a sezere toho pozehnane toho pozehnane i s vetsinou oru ve staji.
U Coupe, ktere ma 180 koni je dynamika dieselu dostatecna. Da se s nim slusne mazat. Na druhou stranu to neni zadny sportach. Stovku za pet to neudela.
Sleduji u vsech aut spotrebu od tankovani po tankovani. Coupe keca vic, jako vsechny moje Renaulty. Podle prepoctu v exelu ma vzdy prumer o neco vyssi a take se do nej vejde vice, jako se zpotrebovalo. Asi jsem se s nim naucil jezdit, prozoze i pri obcasnem "zavodeni" a vytaceni a na dalnici pri 180 mam za ctyri ticice km spotrebu 6,65 litru. Ted od natankovani jezdm jenom okrsky a rovinky a hejbe se mi to mezi 5,7 a 6,0. Je pravda, ze oproti1,9 dCi je too litr vic. Nekdy se ma jezdit s citem a pak si obcas udlat i radost a da se to zvladnout za slusny prumer. Vetsinou se na tech cestách ani jezdit neda.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Lokki
Junior member
Příspěvky: 131
Registrován: stř bře 07, 2012 20:57

Re: Laguna coupe 2,0 dci-zkušenosti, poruchovost, spotřeba?

Příspěvek od Lokki » úte říj 27, 2015 13:37

Nasel jsem jediny aktualnejsi topic o LIII Coupe, tak pisu sem... nemate někdo zkusenosti s motorem 3.0 dci v této krasavici? Uvazuju o malem upgradu vozitka a objevila se jedna v trilitru, s automatem, 4 control. Videl jsem, ze par lidi tady na webu ji s timto motorem mělo, ale jsou to temata uz několik let neaktivni, tak bych rad mel nejake aktualni info. Zajimalo by me v zasade uplne všechno od hrdych majitelu, od obecne spokojenosti, přes problémy co resili, az po cokoli, co by měli na srdci :)
Megane Coupé - 1.4 TCe Monaco GP

homer262
Junior member
Příspěvky: 102
Registrován: ned kvě 06, 2007 06:56

Re: Laguna Coupe

Příspěvek od homer262 » ned pro 03, 2017 12:51

Mám ho 4 roky, zatím jsem řešil je zaseklý EGR ventil na konci záruky.
Scénic 1,6 Privilege, Scénic 2, 2,0 dCi, Privilege, Laguna Coupé Initiale 3.0 dCi, Espace V Initiale Paris 1,6 dCi

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti