Laguna Coupe

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Laguna Coupe

Příspěvek od forexman » sob zář 18, 2010 12:39

Zdravim vas Renaultaci, prave jsem se k vam pridal s bilym coupe. Zivot chtel, aby se urcite veci vyvinuli tak jak se vyvinuli a ja si moh doprat auto pro radost.
Ale pekne poporadku. Nad novym autem jsem uvazoval uz delsi dobu. Jezdil sem Lancii Kappu v dvoulitrovem turbobenzinu, ale jelikoz se dlouhodoby vztah zacinal posunovat do faze "chtelo by to potomka", uvazoval jsem nad kombikem (preci jenom praktictejsi nez sedan...) Ve hre byla i Lagy III v kombiku, ktere to podle mne vyslovene slusi (takova modra metaliza v GT, mmmm :)) Par udalosti ale vztahu vystavilo stop a ja najednou kombika nepotreboval. Chtel jsem auto pro radost. Voleb bylo nekolik, ale nejvice se mi stejne libilo Laguni Coupe. Puvodne jsem chtel benzinovy turbobenzin (zdal se mi dostatecny), objednal jsem tedy bilou pani s hnedym vnitrkem a cekal. Mesic. Dva. Tri. Pet. Po 6ti mesicich, kdy auto jeste stale nebylo na lince jsem objednavku zrusil a zacal hledat jinde. Alfa Brera, Peugeot RCZ, Audi A5. V jeden parny den jsem ale narazil na neco specialniho - skladova Laguna Coupe. V bile. S hnedym vnitrku. Ve vybave Initiale. Jedinou pihou na krase byl diesel. Ano, novy V6 3.0 dCi. Ropu jsem proste nechtel (bal jsem se klepotu a smradu). Prodejce me ale premuvil (nastesti) na zkusebni jizdu a najednou to vsechno zacalo davat smysl. Laguna coupe neni sportak, je to spise cestovni GT. A tam se uzasne utlumeny a kultivovany V6 (ano, utlumeny je lepe nez v A5 3.0 TDI!) spolecne s automatem naramne hodi. Chcete proplouvat krajinou za absolutniho ticha? Neni problem. Lagy si bude brucet pri 1300 rpm. Chcete hltat kilometry na dalnici? Taky neni problem. 150 kmh na tempomat pri 2200 rpm, krasnem tichu uvnitr a spotrebe 7.5 l/100km. (stale zajizdim). Pritom OBROVSKA rezerva kdykoliv zrychlit daleko za tuto hranici. Ted uz vim, ze jsem vybral dobre. S autem jsem navysost spokojeny (snad jen priplatkovy BOSE audiosystem mohl hrat o neco lepe).

Urcite brzy pridam i nejake fotky pro potechu oka a planuji se objevit i na jarnim srazu :)

Chtel jsem se jeste zeptat - je zde na foru nekdo dalsi s Lagy Coupe? Pro detailnejsi debatu o tomto vyjimecnem aute :)

Zdravim a vsem pekny vikend preji.
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » ned zář 19, 2010 08:46

Zavidim supr vozitko :wink:
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

medved01
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 14, 2011 21:30

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od medved01 » pon bře 14, 2011 21:40

Ahoj, taky vlastním lagunu coupé 3.0 dci, je to super kára. Mám jí dva roky a jezdí bez chyb. Žádne poruchy dodnes a mám najeto 120 000 km. Verze Monaco je hezká a taky zavidím, když jsem kupoval já tak tato verze ještě neexistovala. Motor je paráda v Německu na dálnici jsem jel 250 a vozidlo chtělo jet ještě rychleji, ale ja už nato neměl nervy :-D. Ti co jeli zamnou s Porsche udělili poklonu autu.

laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od laxo18 » úte kvě 03, 2011 06:59

tak vcera som sa stal majitelom lag coupe 3,0 dci biela vybava initiale musim uznat ze som sa bal dieslu a este ktomu automatu ale u tohto auta ma to proste dostalo auticko si neviem vynachvalit aj ked par veci mi pride trosku divnych a to ze to auto nema parkovaciu kameru a audio system bose mi pride trosku slaby teda aspon som kukal ci hra basak a mi to prislo ze asi nie neviete nahodou kde sa to da nastavit ? lebo akurat som vedel kde sa nastavuju basy vysky fader balance a to je tak vsetko co som nasiel no zatial som na nom spravil iba 200km sice auto malo najazdene 59000km motor je pocas jazdy neuveritelne tichy ako by nemal ani charakter dieslu ak mi date nejake rady o tomto aute budem urcite velmo rad :)
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2424
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od Jirke » úte kvě 03, 2011 09:00

laxo, parkovaci kameru si nech dodelat, vzhledem k cene auta je to malickost. Ani 370Z nema park. kameru..
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od laxo18 » úte kvě 03, 2011 10:10

mne o tu parkovaciu kameru vlastne ani tak nejde a nechyba mi ku stastiu to som len napisal ako co som cakal a nebolo to ale voci autu nemam ziadne vyhrady je to skvely stroj moc ma prekvapil aj co sa tyka spotreby spracovaniu je to moj uplne prvy renault diesel a este ktomu automat tak ho momentalne len spoznavam predtym som mal hyundai coupe gk 2,0 bol som snim max spokojny ale tieto 2 auta neporovnavam vzajomne aj ked obe su coupe
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od forexman » stř kvě 04, 2011 01:55

Se nam rodinka coupatek utesene rozrusta ;-) Snad se uvidime na srazu LagunaClubu za mesic
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od laxo18 » stř kvě 04, 2011 08:02

no ja som clenom este ceskeho hyundai clubu a teraz uz aj renaultu sice toto je uplne prvy renault co mam takze dufam ze to budu len a len dobre skusenosti da sa povedat ze o renaultoch neviem skoro vobec nic :) noo ak by som nemal nic take na plane tak by som sa urcite zastavil a spoznal novych ludi
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od laxo18 » stř kvě 04, 2011 11:59

podla tejto stranky ma audio bose nastavitelky equalizer
http://www.aad.sk/sections.php?op=viewarticle&artid=597

viete mi poradit kde sa to da nastavit ? ja som to tam nevedel najst
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od forexman » stř kvě 04, 2011 14:38

Nastavis to cez Set->Audio
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od laxo18 » pát kvě 06, 2011 16:26

ale ked idem cez set potom audio tak tam je len nastavenie basou a vysok ale samotny ekvalizer som tam nenasiel
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od forexman » pát kvě 06, 2011 16:37

jj, to je to co nazyvaju equalizerom :)
Nic ine som nenasiel ani ja.

laxo: btw - aku mas farbu?
mas Carminat DVD alebo Tomtoma? :)
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od laxo18 » pát kvě 06, 2011 18:42

no skoda tam by sa hodil poriadny equalizer da sa to uplne nastavit presne na zaner hudby , no ja mam bielu farbu a mam caramit DVD mal by som mat presne to iste ako ty myslim neskor sem dam aj foto len ich mam v mob a musim najst kabel :)
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od laxo18 » ned kvě 15, 2011 12:04

tak sem prikladam foto mojho new renaulta
Přílohy
03052011131.jpg
03052011130.jpg
03052011128.jpg
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od ToJa » ned kvě 15, 2011 19:55

forexman ma v brne konkurenci,videl jsem tam vcera bile kupe :D
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od forexman » pon kvě 16, 2011 15:48

Forexman uz hlavne neni v Brne :) Ale vzdy me moc potesi, kdyz vidim nejake pekne coupe ;)
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

Uživatelský avatar
ertin
Junior member
Příspěvky: 203
Registrován: pon kvě 05, 2008 16:30
Bydliště: Bratislava

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od ertin » pon kvě 16, 2011 16:52

Vyzera super!
Megane Grandtour 1,6dCi 96kW (2016), Bose
Kadjar 1,6dCi 96kW (2016), 4x4, Bose
Duster 1,3TCe 110kW (2022), EDC, Prestige
Scenic Privilege 1.6dCi (2013), Carminat TomTom
ex. Laguna Grandtour 2.0T AT(2006), Scenic Privilege 1.9dCi (2001), Laguna Grandtour 1,9dCi 96kW (2007), Megane RT dTi (1999), R19 16V 99kW (1991),

laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od laxo18 » pát kvě 20, 2011 08:28

tak vcera som na nom absolvoval jednu dlhsiu trasu trosku som penil lebo mam stale na nom zimne pneu ale spotreba je fakt sueper 7,1 a to som sa celkom aj ponahlal , teraz by ma zaujimalo ako sa daju aktualizovat mapy ?
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od forexman » pát kvě 20, 2011 08:31

laxo: vo vlakne Navigace -> Carminat DVD mas navod. Vypalis DVD s mapami a vymenis to co je v mechanike ;)
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od laxo18 » čtv kvě 26, 2011 08:17

no tak som rozmyslal ako trosku upravit hudbu v lagune nakolko sa mi zda ze tam je dost potlaceny bass riesenie by som jedno videl ani by to nebolo nejake drahe jedna sa o audio procesor konkretne dobudovanie externeho ekvalizera vid priloha

http://www.ahifi.cz/hifonics-ekvalizer-hfeq.html
http://www.ahifi.cz/autosonik-eq-67rs.html

tak teraz by ma zaujimalo ci by sa to dalo nahodit do laguny ? v radiu to proste chyba tak riesenie je len ci je realizovatelne ?
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od DDT » čtv kvě 26, 2011 21:40

laxo, tady jsi s tím offtopic.
Najdi si příslušné vlákno v technické sekci a zkopíruj tam svůj příspěvek. Tady to zanedlouho smažu.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

medved01
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 14, 2011 21:30

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od medved01 » stř pro 14, 2011 20:58

Ahoj, tak mám na laguně už 167000,00 km když auto bylo ještě v záruce jsem řešil popraskané přední světlomety. Auto bylo nepatrně bourané, bych řekl jenom ťuknuté, po ťuknutí opraveno výborně. Musel dokonce přijet i technik z Prahy aby situaci posoudil. Technik byl očividně i otráven, že mě vidí. Na jeho obličeji bylo vidět "další blbec co si stěžuje, nějak ho odpalkuji a bude klid" Technik zhodnotil, že světlomety co byly vyměněny po tuknutí a následně popraskaly je vlastně moje vina. Z Renaultu ČR jsem následně dostal několik emailu, kde se snažili situaci zachránít a rovnou mi i lhaly. Nu co kdo si koupí renault - lagunu coupé je asi ovce a když z auta něco upadne nebo začne praskat, tak si za to můžeme sami. Jo a neměli by jsme jezdit asi ani po hrbolech. Zdar a sílu všem majitelům laguny coupe. Auto super, ale přístup centrály Renaultu ČR velmi špatný. Prakticky náš zákazník náš otrok.

Uživatelský avatar
Martin Jaroš
Experienced member
Příspěvky: 977
Registrován: pát kvě 27, 2005 09:57
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna coupe - novy prirustek v garazi :)

Příspěvek od Martin Jaroš » čtv pro 15, 2011 15:44

Bohužel, mám velmi podobné zkušenosti, viz http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... &start=250
Po této zkušenosti je Megane mé poslední auto od tohoto výrobce.
ex Renault Megane III 1.6 16v 110k Dynamique 2009
Smart Roadster 0.7T 82k 2003
Skoda Octavia Combi 1.4TSI 122k 2009
http://www.detailingclub.cz

kubik.simik
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: ned srp 16, 2015 09:30

Laguna coupe 2,0 dci-zkušenosti, poruchovost, spotřeba?

Příspěvek od kubik.simik » ned srp 16, 2015 09:42

Zdravím vás, jsem tu nový, čeká mě pořízení nového vozu a na 99 procent to bude renault laguna coupe 2,0 dci, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s tímto vozem, popříp. 3,0 dci? dosud jsem renaulta neměl a koluje o této značce řada nepěkných věcí, proto se chci optat přímo vás majitelů, jak to tedy je? :) zajímá mě vše- spolehlivost, spotřeba, na co dát pozor, co je naopak super atd... prostě vše :)

Moc vám děkuju, mějte se a hodně km bez nehod :)

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1305
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Laguna coupe 2,0 dci-zkušenosti, poruchovost, spotřeba?

Příspěvek od Renaulťák » ned srp 16, 2015 14:02

Zacnu trochu obsirne.
Prvni vystaveny koncept Laguna Coupe byl jako z jineho sveta. Videt jej na vlastni oci, byl po dlouhe dobe opravdu gurmansky zazitek. Zavedeni do vyroby osekalo spoustu nadhernych koncepcnich detailu.
Rozhodnuti Renaultu, ze konci s vyrobou Laguny a tim nebude ani dalsi Laguna Coupe, jsem nakonec pred ctyrmi mesici jednu koupil. Sondoval jsem trh jiz nekolik let, stale nic nebylo, tak jsem loni koupil Megane III CC.
Kdyz jsem narazil na cervenou s bezovou kuzi 2,0 dCi, 131 kW, 4control, 2011 a s jasnou minulosti, (prodany v Kestler BA, servisovany take tam a prodavaný zase jako jezdenka, 77 000 km), tak jsem dostal zase chut. V jinem servise jsem si ji nechal prolustrovat, mel jsem detailni informace a jela domu. Kdyby nenabehl Talisman, ktery je ve stylu vyraznych a nasilnych detailu (kazdy mame jinou chuti), zustal bych stale u Laguny II Grandtour. Na tu jsem prechazel z 1,6Megane I (ve slusne vybave) a byl to poradny skok. Dvojka z roku 2001 me nikdy nezklamala a nedam na ni dopustit. Na svoji dobu nejkrasnejsi kombik s bezkonkurencni výbavou a jizdnim komfortrm. Ma pouze jednu vadu. Nesmi se sverit do rukou jakemukoliv servisu. Spatne jmeno neudelala Laguna II, ale servisaci. Podobnou zkusenost mam i s Coupe. Kdybych se spolehl na predprodejni zaznam, nyni bych mel zadni kotouce v haji. Vnitrni desky byly jak papir. To znamena, ze Kestler do protokolu pouze odhackovaval, aniz se na neco mrkl. Ani predprodejni priprava nebyla takova, proto byla cena priznivejsi a dva vikendy cisteni a lesteni, hlavne silne okorodovanych hlinikovych dilu jiste zvedly cenu a udalaly vystavni kousek.
Presto prechod z dvojky na trojku jsem jeste neztravil, je tezke hledat dalsi a dalsi plusy, oproti o jedenact let starsi dvojce.
Hodnoeni je vzdy silne individuelni podle osobniho vkusu a ocekavani.
Takze plusy:
+elegantni jednoduche linie, nic tuningove nasilneho a levneho,
+Venkovni shoda s kratkou Lagúnou je pouze v zrcatkach a madleh klik, zadna jednoducha prestavba,
+pro individualistu opravdovy pocit jedinecnosti. Potkavam jednu cernou, ktera je na nasi ulici, cervenou jsem za ctyri mesice nepotkal.
+slusny zatah 180 koni (mam v technicaku, Nemci uvadeji o dva koniky min),
+dobra ergonomie vetsiny prvku interieru,
+vyborne jizdni vlastnosti od rychlosti 60 km,
+relativne dobra spotreba pri klidne jizde.
Minusy:
-pazvuky vrchu pristrojove desky v zavislosti na venkovni teplote a otackach. Nekdy staci malicko prislapnout otacky, jindy se jemne opru o kaplicku, nekdy par dniklid.
-chrasteni v operkach, treba je mit bezpecne,a le co nejnize. Ve vrchni poloze hruza. Po vymene konstrukce operadla (v poprodejni zaruce, udajne 800€) je ridicova strana hlucnejsi. Asi je to signalizace kvality cesty na osumnactkach.
-absence chlazeni a asi i vyhrivani v hlinikove hlave radici paky. Sice efektni, ale v techto teplech pali jak das. Pomuze hadr na okno, elegantne prehozeny pres kouli. Tesim se na silne mrazy. Nenosim rukavice.
-jako u vsech mojich Renaultu pretrvavajici nevhodne navrhovani stiraci soustavy.Jak samotna ucinna plocha steracu, tak ostrikovace. Nastesti prsi minimalne.
-neprijemne pocity pri prutkych zmenach leva prava do rychlosti 60km. Minsove nataceni zadni napravy 4control. Prdelka uplne kope a nebyt volantu,vyhodi ze sedacky. Tesim se na naledi. Bud tobude OK,nebo zrusim prvni kruhovy objezd.
-velmi neprijeme pri prepnuti 4controlu pri sedesatce v zatacce. Lepe je bud kalit nad, nebo pred zatackou ubrat. Na 4control si v techto pripadech zvyknout a hlavne to mit kde natrenovat. Zatim nemam pocit, ze zprijemnuje parkovani a otaceni. Kam se vejdu natesno s dvojkou, vejdu se natesno i s trojkou. Nedovedu odhadnout, kolik ty tri stupne zadni napravy udelaji na polomeru.
-pro me spatne dosazitelne umistneny spinat rucni brzdy.Byl bychu takovehoauto pro klasiku,nebo kombinaci. Pri manualnim ovladani reaguje dosti opozdene
-kuze na sedackach je hodne tvrda, i samotne sedacky nemecky pritvrdily a ani zdaleka nemaji pohodlnost a vedeni dvojkových Dvnamigue. Po servisu mi je osetrii nejakym svincikem a bylo to jakna na tobogane. Podarilo se mi to vratit do castecne neklouzaveho stavu po trojim vytrenu destilovanou vodou.
-nejvetsi minus je nahrazeni rezervy smesnym cinskym kompresorem a lepicim cimsi,co nic nezalepi. Po prvnim prorazeni jsem se vubec nesnazil lepit, bylo by to zbytecne a dojel na prazdnem. Nepodarilo se mi sehnat 17, nebo 18 dojezdovku. Nakonec jsem koupil sestnactku. Takze pri dire napredu musim dat rezervu na zadek a zadek misto defektu.

Celkove je rozhodnuti, jestli koupit Coupe, nebo ne uplne o necem jinem Neni toho na trhu moc na porovnavani. Je to ctyrmistny dvojdverak, nesmi nekdo zaparkovat tesne. Nenastoupite. Pri parkovani predvidat vic, jak pri jizde. Kufr je dosti velky, dira vsak mala, sekackudoni nenacpu.
Kdo ma rodinu s detma a zenu se spoustou zavazadel, chce prevazet kolo, nebo lyze hleda asi prakticnost, tak ad jde do kombi a nekupuje hracku pro velke, ktera nema aninosnou strevhu.

Ja jsem si po triceti letech s Renaulty mohl dovolit absolutne neprakticke coupe cabrio a k tomu pridat dalsi coupe. Vytizenost kombiku byla stejne max 1,2 lidstva na kilometr. Pro me je vice, jako dvoumistny autak skoda.
Cetl jsem spoustu recenzi a testu.S necim jsemv nich souhlasil,jindy jsem treba i nadseni, nezdilel.

Pokud neni Renault srdcovka a koupe neceho jineho, krome Porsche, Ferrari a Lamborghini, by byla zivotni prohra, tak at nekupuje koupi kupatko.
Srdcari,do Coupe
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů