Renault Thalia I

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Stanislav Šťastný
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 26, 2007 23:14
Bydliště: Karlov Vary

Příspěvek od Stanislav Šťastný » pát dub 27, 2007 21:47

Je či není nutné vysvětlovat proč to nebo ono auto.Koupě jetého auto je vždy sázka do loterie.Buď vyhraješ nebo prohraješ.U jednoho které jsem bral z baziku byla kamuflována prorezlá karoserie ,stahování oken podepřeno prkýnkem a elektrika pod kobercem přepálená.Reklamace zbytečná.U druhého praskla klika,naštěstí bez dalších škod,bazar prohlásil,že nebyl olej.A proto již nikdy ojetina!!!
Jak vybrat nové,není nad INTERNET!!! Máš možnost porovnat všechny nabídky,lákadla a nakonec ve finále poznáš pravdu.Měl jsem poslední dvě auta Favorit combi a Felicia combi. Byl jsem s oběma naprosto spokojen.
Ale při výběru,dalšího vozidla s ohledem na potřeby jsem skutečně velmi dlouho porovnával různé možnosti ,varianty a hlavně cenu /jsem důchodce i když díky bohu nejsem socka/.A JEDNOZNAČNĚ POROVNÁNÍ VÝBAVY,VÝKONU MOTORU,Z TOHO ODVOZENÉ POJIŠTĚNÍ VOZIDLA ŠKODOVKA PROHRÁVÁ. Nějaké drobnosti se nevyrovnají rozdílu ceny RENAULT-THALIA a šKODA FABIA-NOVA.Porovnejte výbavu Renault -sedan a Škoda-sedan,při stejných parametrech a pak hovořtech o ceně která je minimálně o 50-80litrů vyšší :roll:
D?DA

Uživatelský avatar
jardalik
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: ned srp 13, 2006 01:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardalik » ned čer 03, 2007 09:42

Mám Thalii 1,5dCi ve výbavě Authetique od 12/02. Tehdy jsem se rozhodoval mezi ní a Škodou Fabia. Rozhodly jednoznačně finance, vždyť za málo peněz získat hodně muziky, to stojí za to! Motor je vynikající, vůbec nejsem brzdou provozu jak na silnicích, tak i na dálnicích. Je to takovej "automat", zařadím V. rychl. stupeň a už nemusím vůbec přeřazovat ( u Škodovky např. Octavie to tak nefunguje). A jediný prachy, co jsem do ní dal, byly při koupi a při dvou prohlídkách v servise. Jinak mám najeto bez problémů 71000km. Můžu vřele doporučit, obzvláště s těma cenama, co dnes panujou. Vždyť za tu cenu 330 000,-Kč, co jsem ji před 4 a 1/2 rokem koupil, bych ji dneska měl s maximální výbavou, včetně aut. klimy, ABS, pal. poč., AL disků a CD/MP3 přehrávače,...! Nehledě na to, jak se i změnil k lepšímu interiér.
[color=blue:37fffbea19]RENAULT Megane II. Grandtour; 1,5 dCi Expression; 105k; r.v. 2005[/color]

Peter123
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: pon črc 10, 2006 15:43

Příspěvek od Peter123 » pát čer 08, 2007 15:48

ja som mal limit na kupu auta 250tis Kc. Najprv som si vyhladol ojazdeny ale pekny VW Golf IV od znameho, ale kedze sme cakali dieta hladal som nieco vacsie. Zacal som teda chodit po prazskych bazaroch a hladal som Oktavku kombi na motorizacii nezalezalo. Po 5 prehliadkach som mal po krk tych zvastov od bazarnikov a rozhodol som sa, ze nebudem riskovat a kupim nove. S tym limitom az tak na vyber nebolo a Renault mal Thaliu v akcii (Ice). Mam ju cca 7 mesuacov zatial najazdene 15 tis. Hodnotit po tolkych km zatial nie je objektivne, ale som max spokojny. Do kufru nalozim bez problemov kocik, prenosnu postielku a vsetky potrebne veci

jajo07
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 26, 2007 18:59

Příspěvek od jajo07 » úte čer 26, 2007 21:36

ja mam clio s tym istym motorom bolo burane takze trocha problemou v elektrike nejaky chytrak to mam sfusoval inak vcelku v poho nevies mi prosim ta pozriet konektor skrtiacej klapky farby kablou ako idu za sebou alebo nejake foto by si mi neurobil

Vlado 4
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:00
Bydliště: Bratislava

Zatial (takmer) maximalna spokojnost

Příspěvek od Vlado 4 » sob črc 07, 2007 18:34

Natalku mam nieco cez 3 mesiace, najazdene cez 10 kkm.

Po prechode z Fobie som si musel zvyknut na ine sedenie v aute a na ine sedenie auta na ceste. Natalka sa v zakrutach viac naklana a je citlivejsia na bocny vietor. Auto nemalo pelovy filter, ktory som si musel dokupit a instalovat... Tym ale vypocet zasadnejsich nedostatkov konci.

No nedostatkov,... Na to naklananie sa da zvyknut a pre bezne jazdenie (aj sviznejsie) su jazdne vlastnosti uplne postacujuce.

Na druhej strane maksi podvozok znamena vacsiu pohodu na nasich neprilis kvalitnych cestach (oproti Fobii, ktora je z tohoto hladiska blizko k rebrinaku). Dalej ma auto pruzny a tichy motor, malu spotrebu, lepsie zrychlenia ako vacsina Fabii a velky kufor.

Napokon podstatne su aj financne argumenty. Rozhodoval som sa medzi Fabiou 1,4 benzin a RT. Mensia cena (pri mojej vybave o cca 100 tisic), mensi objem, takze aj mensie zakonne a havarijne poistenie a nizsia spotreba - to vsetko tiez zavazilo pri rozhodovani. Nie nepodstatne je aj to, ze Thalie sa podstatne menej kradnu.

Zatial mozem povedat, ze som volbu neolutoval, skor naopak.

Zaverom este jeden postreh. Vseobecna mienka je, ze Thalia je nekvalitny a skaredy turecky vyrobok. K estetike sa nevyjadrujem, posledne modely Thalie mi az tak skarede nepripadaju. Ku kvalite - vacsina majitelov Thalii je spokojna a subjektivne mam pocit, za napr. Fabie sa kazia viac (predna naprava, loziska pradnych kolies, ...).

Mimochodom - spozoroval som, ze verejna mienka je masirovana neobjektivnymi testami, kde su Skodovky zvelebovane a konkurencne vozy (nielen RT) zhadzovane. Najviac som sa pobavil, ked na centrum.cz ohovorili RT 1,2 so zrychlenim 0-100 km/h 13s ako priserne lenive auto vhodne akurat tak pre dochodcov, podobne Hyundai Accent, ktory je este zivsi, ale Fobiu 1,4 TDi so zrychlenim nad 15 sec hodnotili ako auto s uplne vyhovujucou akcelerciou. Ci je to nahoda, neschopnost, alebo "motivacia" redaktorov si netrufam posudit.
RT ICE+ 1,2 55kW r.v.2007

PaTER
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: pon zář 12, 2005 23:09
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatial (takmer) maximalna spokojnost

Příspěvek od PaTER » pát srp 10, 2007 22:33

Vlado 4 píše:Mimochodom - spozoroval som, ze verejna mienka je masirovana neobjektivnymi testami, kde su Skodovky zvelebovane a konkurencne vozy (nielen RT) zhadzovane. Najviac som sa pobavil, ked na centrum.cz ohovorili RT 1,2 so zrychlenim 0-100 km/h 13s ako priserne lenive auto vhodne akurat tak pre dochodcov, podobne Hyundai Accent, ktory je este zivsi, ale Fobiu 1,4 TDi so zrychlenim nad 15 sec hodnotili ako auto s uplne vyhovujucou akcelerciou. Ci je to nahoda, neschopnost, alebo "motivacia" redaktorov si netrufam posudit.
:lol:

No, mám podobné zkušenosti. Také jsem přešel z Fabie. Původně jsem chtěl Fabii, ale nakonec jsem s hrůzou zjistil, že to co chci (4 válce v motoru, klima, trošku slušný výkon, eletrika a centr. zamykání s dálkovým ovládáním) mi Fabie nabídne asi za 430 tis. Tak jsem vzal Thalii za 247 tis a dokoupil tempomat a LPG - zatím má m najeto jen 35 000 km, ale jen s 1 zastávkou v servise po 30 tis. kilometrech za neuvěřitelných 2400,- Kč. Jízní vlastnosti hodnotím jako Vlado 4, i s tím, že s jízdními vlastnostmi jsem (dle mého názoru) spokojenější než ve Fabii - byla na mne tvdrá.
Jinak přeci jen zvažuji prodej Thalie a po zkušenostech chci jít do megana Sedana 1.5 dCi (105 k a 6-ti kvalt...)
Dacia Sandero Arctica 1.2 16V LPG Modrá navy (6/2013), tempomat, Nedia NAV
Obrázek(spotřeba platí pro LPG)

PaTER
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: pon zář 12, 2005 23:09
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatial (takmer) maximalna spokojnost

Příspěvek od PaTER » pát srp 10, 2007 22:35

Vlado 4 píše:Mimochodom - spozoroval som, ze verejna mienka je masirovana neobjektivnymi testami, kde su Skodovky zvelebovane a konkurencne vozy (nielen RT) zhadzovane. Najviac som sa pobavil, ked na centrum.cz ohovorili RT 1,2 so zrychlenim 0-100 km/h 13s ako priserne lenive auto vhodne akurat tak pre dochodcov, podobne Hyundai Accent, ktory je este zivsi, ale Fobiu 1,4 TDi so zrychlenim nad 15 sec hodnotili ako auto s uplne vyhovujucou akcelerciou. Ci je to nahoda, neschopnost, alebo "motivacia" redaktorov si netrufam posudit.
:lol:

No, mám podobné zkušenosti. Také jsem přešel z Fabie. Původně jsem chtěl Fabii, ale nakonec jsem s hrůzou zjistil, že to co chci (4 válce v motoru, klima, trošku slušný výkon, eletrika a centr. zamykání s dálkovým ovládáním) mi Fabie nabídne asi za 430 tis. Tak jsem vzal Thalii za 247 tis a dokoupil tempomat a LPG - zatím má m najeto jen 35 000 km, ale jen s 1 zastávkou v servise po 30 tis. kilometrech za neuvěřitelných 2400,- Kč. Jízní vlastnosti hodnotím jako Vlado 4, i s tím, že s jízdními vlastnostmi jsem (dle mého názoru) spokojenější než ve Fabii - byla na mne tvdrá.
Jinak přeci jen zvažuji prodej Thalie a po zkušenostech chci jít do megana Sedana 1.5 dCi (105 k a 6-ti kvalt...)
Dacia Sandero Arctica 1.2 16V LPG Modrá navy (6/2013), tempomat, Nedia NAV
Obrázek(spotřeba platí pro LPG)

Uživatelský avatar
Pavelkon
Člen RCČR
Příspěvky: 55
Registrován: pon říj 17, 2005 19:57

Re: Zatial (takmer) maximalna spokojnost

Příspěvek od Pavelkon » ned srp 12, 2007 18:22

PaTER píše: Tak jsem vzal Thalii za 247 tis a dokoupil tempomat a LPG -...
Mohl by jsi nafotit jak ten tempomat v motoru vypadá? Jaký máš ovládání? Taky si ho chci pořídit.
Dříve: Thalia Expression Clima 1.4 16V 72kW, ABS r.v. 2005, zelená metalíza
Nyní: Thalia Frekvence 1 1.4 16V, ABS, automatická klimatizace, palubní počítač, elektricky stahované fšechny okénka, 4× airbag, mlhovky, metalíza Béžová Poivre, tempomat, LPG

PaTER
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: pon zář 12, 2005 23:09
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatial (takmer) maximalna spokojnost

Příspěvek od PaTER » ned srp 12, 2007 20:28

Pavelkon píše:Mohl by jsi nafotit jak ten tempomat v motoru vypadá? Jaký máš ovládání? Taky si ho chci pořídit.
Mohl, už jsem se na to chystal dříve, ale te´d to stihnu až za 14 dní. Zítra odjíždím pryč. Ale nafotím Ti to. Jinak funguje naprosto skvěle.
Dacia Sandero Arctica 1.2 16V LPG Modrá navy (6/2013), tempomat, Nedia NAV
Obrázek(spotřeba platí pro LPG)

piky01
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: stř pro 26, 2007 18:00
Bydliště: Spořice

Příspěvek od piky01 » pon led 07, 2008 18:51

Ahoj lidi.Já jsem si koupil Natálku jako novou v dubnu 2007 1,2 16 V ICE.Doposud mám najeto něco přes 10 000 km a převládá spokojenost.Celou dobu bez závady,teda až na prasklý lak nad C sloupkem vzadu,ale dle mého zjištění tím trpí snad všechny Thalie.S kufrem naprostá spokojenost teda,když nemíníte převážet něco velkého ) to se fakt nedá ) ,ale jinak na běžné ježdění supr.Uvidím ještě časem co se vyskytne za závady,ale jinak mohu jen doporučit. :P

Uživatelský avatar
LaciP
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: úte led 29, 2008 09:35
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

skúsenosti thalia 1.4 8V a 1.2 16V

Příspěvek od LaciP » stř led 30, 2008 12:12

V roku 2004 sme dostali v práci služobnú Tháliu 1.4 8V. Sprvu sa priznam nebol som nejak nadšený, ale po krátkom čase si ma toto auto získalo. Nie je to žiaden dravec na ceste, ale svojmu účelu dostať sa z bodu A do bodu B plne postačovalo a pohodlne som v ňom odriadil nejakých 30tis. km. Nuž a pri výbere môjho osobného auta práve táto skúsenosť zohrala hádam tú najväčšiu úlohu. V októbri 2007 sme si kúpili Thaliu 1.2 16V rv.2007 Premýšlal som aj nad inými alternatívami, ale toto spĺňalo to čo som od toho očakával a najmä v plnej výbave za rovné tri stovky. Mrzelo ma len jedno že ak by som počkal ešte pár týždňov bola na ňu ešte lepšia akcia a mohol som ušetriť 30 tis., ale čo už nedá sa vyčkávať do nekonečna. Nuž a dnes moje skúsenosti sú nasledovné:
plne som spokojný s výbavou, auto momentálne ešte viac menej v zábehu, pod 5000km. Do mestskej premávky je ako urobené a na naše rozbité cesty priam pasuje. Mäkšie ladený podvozok mi vyhovuje (predošlé autá Š120, a favorit), čiže touto kúpou som len a len získal. Niekto vraví že trpí na bočný vietor :D to asi ešte nesedel v Š120 a že sa nakláňa v zákrutách :D (v porovnaní s favoritom sedí ako prikovaná). Pre menej náročného vodiča (medzi ktorých patrím) plne vyhovuje a dokonca má viac vecí k dobru. Klíma, airbagy, posilovač riadenia, el. okná, a množstvo malých detailov. Nuž a ten obrovský kufor, vo svojej triede hádam najväčší 510l. Sme malá rodinka s jednym dieťaťom a tak je naozaj stále čo prevlačovať, najmä ak sa raz za čas vyberieme k manželkynim rodičom na stredné Slovensko. S favoritom sme chodili naozaj natrepaný, plný kufor, na streche krabice, na mieste spolujazdca tašky, manželka sa tlačila vzadu s dcérou a hromada drobností sa povaľovala ešte aj za sedadlom vodiča. Dnes je ina situacia. Rovnake veci pekne spôsobne uložené v kufri. Pohoda, kľud a najmä bezpečnosť, že pri akejkoľvek aj menšej kolízii mi neutne hlavu nejká vec povaľujúca sa kdesi v aute lebo sa nezmestila do kufra. Zhrnul by som to asi tak, že pre mladé rodiny je to auto priam viac ako ideálne. Na záver už len maličkosť ktorá trochu kazí dojem, toľko krát už spomínaný problém s tesnením na dverách, kde mám pocit akoby neboli dovreté čo zvyšuje vnikanie hluku dnu.
So služobným som pár krát šiel aj po preoranom poli a kadajakých poľných cestičkách kde som ocenil najmä vysoký podvozok. A na záver ešte malinko k spotrebe. Po meste sa držím v súčasnej dobe niečo okolo sedem. Mimo mesta ak si dám pozor a maximálku udržujem tak do 100 prijemne klesla na 5,6l/100km nuž ale ak ide o čas a letíte po diaľnici 130-140 tak treba počítať takmer s dvojnásobkom mne osobne stúpla na cca. 8,5 - 9l.
Teda toľko moje skúsenosti. :D
Laci
-----------------------
Thalia 1.2 16V LS Okey, r.v.2007
Škoda Favorit 136 LS, r.v. 1992
Škoda 120 L, r.v. 1980

Uživatelský avatar
LaciP
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: úte led 29, 2008 09:35
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LaciP » pát bře 14, 2008 21:25

Jo a priznam sa neviem kam presne to šupnuť ale hádam sem sa to celkom hodi, keďže ide o Thálie a že aj s tymito autíčkami sa dá trochu pohrať len treba mať trochu trpezlivosti a zopár peňazí na vyše 8) :
http://www.autodoplnky.cz/picture/galer ... d_01_b.jpg
http://chrobacik.blog.sk/images/1cf0e79 ... 0dbf5a5c79
http://digimods.co.uk/images/Virtualcar ... osedan.jpg
http://www.hvtm.hu/car/m/renault/628490.jpg
http://hvtm.totalcar.hu/car/m/renault/729522.jpg

Priznám sa rád by som stretol také niečo na ceste :D
Laci
-----------------------
Thalia 1.2 16V LS Okey, r.v.2007
Škoda Favorit 136 LS, r.v. 1992
Škoda 120 L, r.v. 1980

Uživatelský avatar
Dr.House
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 15, 2008 10:35
Bydliště: olomoucko
Kontaktovat uživatele:

thalia

Příspěvek od Dr.House » úte dub 15, 2008 11:51

ja mam thalii od novoty roku 03.mam na ni najeto okolo 85tis.km,a zatim zadne zavady.motor 1.4,jen 8 ventil,ale je to velmi spolehlive auticko a sem s nim maximalne spokojen.ted ho predam rodicum,protoze si kupuji vysnenou rx4-ku.vybava v thalii byla slusna-klima,mlhovky,nastavitelny volant,sedacka-vyskove.udelal sem na ni nejake upravy na vzhledu,a je i pohledna.kola ronal LZ,tonovani oken,ofuky na vsechny 4 dvere.poslu fotky jak to bude mozne.mejte se
thalia 1.4 03

Midloch
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: sob čer 21, 2008 18:22
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Midloch » pon čer 23, 2008 19:05

PaTER píše:Tak pánové, teď mám najeto skoro 1500 km a ještě jednou tolik a jak bude na tachometru 3000 km, jdu do plynu (myslím do přestavby :wink: ). Pak to nafotím a dám Vám vědět. Jinak auto jede suprově. Motor mě opravdu mile překvapil... Tak se už těším na LPG...
jak je to se zarukou?? kdyz tam nechas namontovat lpg tak to neztrati tu triletou zaruku?? ja si jdu pro novou thalii zitra a hned bych prave chtel do ni plyn bo hodne jezdim a vyplati se mi ta investice, ale otazka je jak pak to servisovat... :idea:
Renault Thalia 1.2 16V 2008

trencan
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 13, 2008 08:17

Příspěvek od trencan » ned říj 05, 2008 08:25

Mám Natálku rok a možem povedat že výbavou a cenou nema na slovenskom trhu konkurenciu.Je to žive autičko,musim si zaklopat na drevo ale zatial ma nenechalo na ceste.Samozrejme ma aj nedostatky ako vela plastov a dost drahy servis.Ale ked mate net tak si suciastku zoženiete.

Thalia
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 10, 2009 17:00

Problémy s Thálií

Příspěvek od Thalia » pát led 30, 2009 21:06

Půl roku po záruce u nové Thálie mě začal pískat rozvodovej řemen. Při opravě se ukázalo že ještě teče vodní čerpadlo takže opava na 25000 km vyšla na 12000 Kč. Za další dva měsíce zase pro změnu začal pískat klínovej řemen-zase výměna. Nyní mě přímo deptá dost silné a hlavně nepříjemné vrzání někde u řízení. Vše jsem rozdělal ale na nic jsem nepřišel. Navíc mě připadá že je to někde u řízení mimo kabinu. U řízení nemám servo a budu vděčný za každou radu nebo zkušenost s tímto problémem. Při koupi nového auta jsem si naivně myslel že mám na několik let pokoj. Bohužel to vydrželo jen po dobu záruky což je trochu málo. Asi mám smůlu a nebo je to záměr ?

spy777
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: sob pro 08, 2007 15:00
Bydliště: Bratislava

Re: skúsenosti thalia 1.4 8V a 1.2 16V

Příspěvek od spy777 » čtv srp 06, 2009 20:36

ahojte, ja sa tiez chcem trochu zapojit do debaty o natalkach. mam jednu, rocnik 2001. je to 1.4 8v ale som s nou max. spokojny len mi tam chyba klima a ABS ale v tom case to bolo asi iba za priplatok a ja som ju kupil ako jazdenku .zo zaciatku som neznasal thalie ale iba pre ich vyzor, neviem ako vam, ale mne vadil ten nador cize kufor. auto som kupil po jednom dovhodcovi cize auto jak cikrik, este vonalo novotou po 5 rokoch. je to bez udrzbove auto jedine menit olej. sice mi praskla manzeta na kolese ale to je nic. co sa tyka jazdnych vlastnosti, ak nieste pretekary tak staci. ja som dlho chodil na starej dodavke tak som sa naucil chodit pomaly. bocny vietor je citelny ale ked nieste sami v aute tak to ani nepocitite. a co sa tyka naklanania v zakrutach, da sa to mierne napravit vacsimi diskami a gumami.ja mam na leto 15 disky a gumy 195-55. na zimu 14ky a 175-65 a je to fakt rozdiel. len potom bacha na tych sirsich gumach ked je mokro, trochu viac to vynasa v zakrutach ak nieste nalozeny. spotreba v meste okolo 8 a mimo mesta ak idete do tych 120 tak 6 az 6.5litra.kufor takmer nevyuzivam, mam tam 22 kilovy subwoofer,ale na lyzovacku sme sa 4 ludia natlacili donho plus truhla s lyzami na streche. to potom pri predpisovej rychlosti na nadrz cca 40 litrov urobite 650 az 700km ale to uz kontrolka rezervy oko vypaluje. inak je to fakt skvele auto.

lubob
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 01, 2009 20:22

Příspěvek od lubob » ned lis 01, 2009 20:38

Ahoj, ja mám Thaliu od 26.11.2002 a som s ňou maximálne spokojný. Je to 1,4i 55kW Expression a v sivej metalíze hologram je naozaj veľmi pekná. Jazdím 2x ročne do Talianska a poviem vám, že sa veru na diaľnici človek nestratí, pri 4000 otáčkach a päťke je to taký malý žralok. Talian keď ju videl zvolal Clio! a keď pozrel bližšie tak krútil hlavou, lebo to nevidel - Clio s kufrom. Keď vidím dnešné ceny nových Thalií, trošku ma bolí srdce, lebo dnes by som za cenu svojej mal tú najkomfortnejšiu výbavu. Ale motor je spoľahlivý mám najazdených nejakých 130.000 km.

marlen
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: stř čer 03, 2009 21:08
Bydliště: Nové Zámky

Příspěvek od marlen » úte led 19, 2010 23:30

Ako som písal ,mne sa zle radilo do jednotky a predajca ma ubezpečil, že sa to rozchodí. Trvalo to tak do 500km a teraz ide radenie úplne v pohode na všetkých stupňoch. Na predchádzajúcom aute (favorit) som mal opravovanú prevodovku pri 230 000km a po oprave sa mi zle radilo do 1,2,3,4. Išlo ma z toho poraziť, hlavne z 2 do 3 to bola hotová katastrofa. Kým som trafil klesla mi rýchlosť. No po 2000km sa to krásne všetko rozhýbalo a išlo hladko radiť. Nakoniec som nabehal ešte 20 000km, kým som si kúpil novú thaliu.
Z týchto skúseností mi vyplýva, že renault by mal uznať reklamáciu.
Myslím si, podľa toho čo si zažil, aby ti nevymenili prevodovku ale celé auto, samozrejme za Thaliu. :lol:
Renault Thalia Expression 1,2 16V , 5/2009

marbez
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 14, 2010 21:31

Thalia 1,5 dci

Příspěvek od marbez » úte bře 16, 2010 06:07

Tak jen stručně. R.v. 2004, po záruce začalo zlobit řazení, když nedostatečně vyřadím zpátečku, nejdou pak žádné kvalty-musím jí dát znovu a znovu vyřadit. Neřeším to, nehorší se to. V 60 tisících se rozbila odpružená řemenice altíku, oprava asi 3tis., V 80 tisících nové kotouče, destičky, vzadu pakny. V 90 tisících zlobí EGR ventil, budu muset dát asi novej, nebo ho otočit, jako to dělaji u motorů 1,9 dci.
Dále několit let zlobí kabely pod sedačkou řidiče-kontrolky pásů+stop. V sobotu jsem opravoval nefunkční centrál kufru, byl přelámaný kabel, asi moc otevírám kufr. Celkové hodnocení-nic moc. Na dálky málo pohodlí, vzadu je málo místa. Manželka ho využívá hlavně do práce. Spotřeba se dá zvládnout do 5 ti litrů.

Habakuk
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 27, 2010 15:45
Bydliště: Petrovice

Příspěvek od Habakuk » sob bře 27, 2010 16:08

Zdravím,já koupil asi dobrej kousek.Mám 1.2,16V.rok v.2006 po celou dobu,letos to budou již 4roky jsem s ní neměl žádný problém :shock: .Každy rok chodím poctivě na garančku,takže krom oleje a kapalin se na ní nic zatím měnit nemuselo.Mám najeto 50000km.a jsem sní nadmíru spokojen.Je to moje první nové auto předtím to byla samá ojetina.Tak doufám žě jí to vydrží do příštího roku to jí pošlu do světa.Kluci povyrostli tak půjdu do nečeho většího.Tak přeju všem vlastíkům at Vám slouží jako mě.

absolom
Advanced member
Příspěvky: 274
Registrován: pon črc 27, 2009 15:40
Bydliště: Frydek-Mistek

Příspěvek od absolom » pon dub 05, 2010 00:19

07/2005 1.4 16V expession
v 10000km oprava centralniho otevirani pravych zadnich dveri + vymena stahovacky okna na strane spolujezdce, vse v zaruce.
Od te doby zadny problem, nyni najeto 42000km a chystam se na vymenu rozvodaku po 5ti letech, jinak vse v pohode.
S moji tezkou nohou mam dlouhodobou spotrebu 7-7,4 l/100km.
Popravde jsem s timto autem fakt spokojen a nemohu si stezovat.
Wolf
Renault Thalia 1.4 16V expression clima, 2005 / svicky - DOR14LGS / Waze / zvuk - Alpine + Magnat Traxx 600

Uživatelský avatar
czprava
Senior member
Příspěvky: 1230
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:55
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od czprava » úte dub 20, 2010 09:24

Naježděno na Thalii 1.4 16V 140 tis. km, závady následující:

40 tis. km - odešla cívka SAGEM, vyměněná servisem za SAGEM
50 tis. km - přelomený drátek centrálu víka zav. prostoru - slabé drátky
60 tis. km - odešla cívka SAGEM, vyměněná mnou za VALEO
65 tis. km - odešla další cívka SAGEM, vyměněná mnou za VALEO
100 tis. km - výměna brzdových destiček
120 tis. km - prasklý lanovod akcelerace
140 tis. km - přeskočený rozvodový řemen

Mimo to klasická údržba, svíčky po 60 tis. km. Jinak zatím nic.
Jo, teďka asi už tlumiče vepředu.

Jinak koupeno za 230 tis. Kč, měla najeto cca 100 km. Auto velmi příjemné, tiché a hlavně jízdně velmi dynamické. Má své mouchy, třeba trochu nezvykle užší vstup do kufru, plechová přepážka za zadními sedadly (když něco vezete a potřebujete to protáhnout do kabiny, je tam poměrně malá díra), vzadu trochu méně místa pro vyšší dospěláky, ale jinak super auto za super peníze.
Zatím mne nikdy nenechala nikde stát na silnici, což je obrovský parametr.
Renault Thalia 1.4 16V Expression Clima, r.v.2005, pořízeno 10/2005, 345 tis. km
Renault Clio III 1.2 16V Grandtour, r.v.2008, pořízeno 5/2021, 130 tis. km
Škoda Roomster r.v 2008, 1,4 MPI 63kW, pořízeno 2023, 110 tis. km
Škoda Felicia r.v 1997, 1,3 MPI 50kW, pořízeno 2002, 250 tis. km
Škoda Favorit r.v. 1993, 1,3i, 43 kW, pořízeno 1997, R.I.P.
Wartburg 353 alias dvoutaktní bramborák, 1994, R.I.P.

absolom
Advanced member
Příspěvky: 274
Registrován: pon črc 27, 2009 15:40
Bydliště: Frydek-Mistek

Příspěvek od absolom » úte dub 20, 2010 13:27

Ten preskoceny rozvodak mne zajima - mel jsi standardni servisni vymenu 130tis nebo 5let jak pise Renault a preskocilo to drive nez doslo k jedne z techto moznosti? Nebo jsi "prejizdel"?
Wolf
Renault Thalia 1.4 16V expression clima, 2005 / svicky - DOR14LGS / Waze / zvuk - Alpine + Magnat Traxx 600

Uživatelský avatar
czprava
Senior member
Příspěvky: 1230
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:55
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od czprava » úte dub 20, 2010 13:59

absolom píše:Ten preskoceny rozvodak mne zajima - mel jsi standardni servisni vymenu 130tis nebo 5let jak pise Renault a preskocilo to drive nez doslo k jedne z techto moznosti? Nebo jsi "prejizdel"?
Ani se neptej, moje blbost, přejel jsem ho.....více v sekci Thalia I, přeskočený rozvodový řemen a pak i v Hydroštely......., jsem prostě XXX ..... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Renault Thalia 1.4 16V Expression Clima, r.v.2005, pořízeno 10/2005, 345 tis. km
Renault Clio III 1.2 16V Grandtour, r.v.2008, pořízeno 5/2021, 130 tis. km
Škoda Roomster r.v 2008, 1,4 MPI 63kW, pořízeno 2023, 110 tis. km
Škoda Felicia r.v 1997, 1,3 MPI 50kW, pořízeno 2002, 250 tis. km
Škoda Favorit r.v. 1993, 1,3i, 43 kW, pořízeno 1997, R.I.P.
Wartburg 353 alias dvoutaktní bramborák, 1994, R.I.P.

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti