Renault Fluence - zkušenosti z provozu

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Renault Fluence - zkušenosti z provozu

Příspěvek od DDT » pon úno 22, 2010 02:15

Místo pro vaše zkušenosti s Renaultem Fluence ;)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
MaD@x
Člen RCČR
Příspěvky: 1267
Registrován: ned črc 29, 2007 23:23
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaD@x » pon úno 22, 2010 09:17

no me celkem sedla. i kdyz je to meganovskej podvozek, tak se mi zda trosicku houpavejsi, coz me oproti tvrdymu meganu naprosto vyhovuje.
99% najezdim s 1,5dci 105k a nemam na nej jediny vytky, neni to benzin, ale na presouvani a obcasne predjeti je plne vyhovujici.

jedine co me stve je ergonomie obrazovky navi. trci tam jak nejaky bilboard. :?
Ofce v TDÍ, ale nedělá pou
ex Renault Laguna 95 1,8RN 69kW - Letadlo
ex Renault Laguna 99 3.0RXT 140kW - sekačka(bo žere aj travu kol cesty)
ex Renault Clio Grandtour 1,2 55kW Ice - Služební koza
ex Renault Laguna Grandtour 03 1,9dCi Privilege 88kW - Silver spur
ex Mercedes-Benz Citan 111 1,5dci - Kangoo pro kolotočáře

Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý...

Reduta
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: ned led 24, 2010 16:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Reduta » sob dub 03, 2010 07:28

Mám Privilege diesel s metalízou a doplaceným Arkamysem, jinak sériovka. Ve výbavě byly nalepené přední lišty dveří (prahy) a světlé textilní koberce, což mě překvapilo, mělo to být jen za příplatek. Na druhou stranu tomůže být chyba v katalogu prvních kusů, protože jsem dostal i ALU kola určené pro jiné trhy. Rád veškeré dotazy zodpovím (co už budu znát).
Aktuální zkušenosti vs Megane Sedan benzin 1,6 rv 2006:
-Flu je robustnější, člověk se v něm lépe cítí, ač je sedačka placatější, tak mi přijde lepší.
- motor mi přijde méně kultivovaný (při stejných otáčkách třeba někdy drncá, někdy ne), je to prostě diesel, ale celkově jsem z něj mile překvapen, čekal jsem to horší.
- s nezajetým motorem spotřeba po Praze 6,1l je super a časem myslím malinko klesne.
-auto je daleko lépe odpružené, u MG2sd při přejezdu kolejí nebo kostek kovově mlátil předek, tady je tichounkoa maximálně to "tupě pleskne".
- mám halogeny a příjdou mi svítivější než na původním, tam to ale mohlo být degenerací plastu po letech.
- zavírání kufru vyžaduje větší mrsknutí s víkem, gumové těsnění dole mi připadá dost pofidérní, tohle bylo na MG2sd kvalitnější; háky víka mi nevadí, leč by mohly mít malinko lepší doraz.
- jako pro mě největší nedostatek zatím vidím zpětná zrcátka, zadní okno je malinké a zpětná zrcátka by měla být delší do stran, u původního vozu byla perfektní, zde jsou zbytečně velká na výšku, no snad si časem zvyknu.
- Flu se chová jízdně (zatáčky, akcelerace, ...) podobně, žádný horor s náklony a nestabilitou se nekoná (16" kola).
- zpracování vniřku je překvapivě dobré, jak jsem podezříval,že je tam špatně nalakovaný plast, tak buď to byla špína nebo dali nový.
- klimatizace a topení jsou výrazně účinnější, to se mi líbí.
- nejsem audio znalec, známý co pracuje v branži ale Arkamys pochválil, že je to slušný.
- navigace zatím nespuštěna, musím to nastavit a hlavně dohrát mapy Evropy :D

Další postřehy budu přidávat, na závěr snad jen, že ta koupě stála za to a nikdo nemusí litovat.
Megane II Sedan Exp. benzin 1,6 - prodané
Fluence Privilege 1,5 DCi, 16" , Arkamys, Beige D11

Reduta
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: ned led 24, 2010 16:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Reduta » sob dub 03, 2010 19:43

Po dukladne kontrole jsem nasel 3 lehke zavady/ poskozeni. Malinko vystiply lak na dverich asi od kaminku, odstavajici plast dole za ridicem na sloupku a lehce poskozeny ramecek kolem radici paky (asi po montazi defend). Jinak auto OK. Dalsim poznatkem je, ze bude mit mensi svetlou vysku nez puvodni vozidlo, zadni pricka je niz. V pripade vyndani karty s mapama navi nefunguje, jen sviti display, ze neni mapa, takze kdo nechce pred sebou neustale krouceni mapy, muze tohle pouzit.
Megane II Sedan Exp. benzin 1,6 - prodané
Fluence Privilege 1,5 DCi, 16" , Arkamys, Beige D11

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Příspěvek od jozicoupe » sob dub 03, 2010 20:17

Aj ja som si všimol jednu závadu.Asi je zle nasadený volant.Keď idem rovno tak je volant trošku otočený doprava.Bol som v renaulte a v utorok sa na to pozrú.Vraj to mal aj ten druhý čo odovzdávali,tak si to skontrolujte ak budete mať auto.Neviem ako je osadený volant,či je to na tisíchrane a stačí to o jeden zub posunúť.Uvidíme.Skoro som sa na to vykašlal,ale pri rozoberaní volantu sú len šróby,tak nemajú čo ulomiť a už ma poznajú že po oprave si všetko poriadne skontrolujem.Neni to nejaká vada ,ale tak opticky to kazí dojem keď volant neni presne rovno.Ináč zatial som nič nenašiel na počudovanie.Nič zle nasadené,nič nedrnčí a všetko pekne lícuje.Autíčko ide fakt pekne tichúčko.Ešte sa chystám vyskúšať nejakú nočnú jazdu,som zvedavý ne tie xenóny.Zatial max. spokojnosť.
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

Reduta
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: ned led 24, 2010 16:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Reduta » sob dub 03, 2010 22:43

K navi: system je uz novy, mapy o generaci zastarale (8.40), takze pujdou updatovat jen na 8.45 (dalsi verze vyjde az v cervnu, to bude prosly map update).
Obsahem je vychodni Evropa, neni Nemecko a Recko, je to dost osekane, tak zitra si s tim zacnu hrat a dam tam mapu cele Evropy.
Kdo jiz mel TT, tak prokleje tuhle, ze nema dotyk display, citelne tomu chybi.
Megane II Sedan Exp. benzin 1,6 - prodané
Fluence Privilege 1,5 DCi, 16" , Arkamys, Beige D11

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » ned dub 04, 2010 10:48

Me taky nejde display navi vypnout,kdyz jedu jede porad,takze to nebude zavada
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Reduta
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: ned led 24, 2010 16:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Reduta » ned dub 04, 2010 11:25

ToJa píše:Me taky nejde display navi vypnout,kdyz jedu jede porad,takze to nebude zavada
Zavada to neni, jen u verze s DO to nejde vypnout, u konzolove ano. V menu je jeste nejaka volba, musim to odzkouset, pak dam vedet.
Megane II Sedan Exp. benzin 1,6 - prodané
Fluence Privilege 1,5 DCi, 16" , Arkamys, Beige D11

cromwell
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: stř úno 24, 2010 13:39

Příspěvek od cromwell » ned dub 04, 2010 12:42

jozicoupe píše:Aj ja som si všimol jednu závadu.Asi je zle nasadený volant.Keď idem rovno tak je volant trošku otočený doprava.Bol som v renaulte a v utorok sa na to pozrú.Vraj to mal aj ten druhý čo odovzdávali,tak si to skontrolujte ak budete mať auto.Neviem ako je osadený volant,či je to na tisíchrane a stačí to o jeden zub posunúť.Uvidíme.Skoro som sa na to vykašlal,ale pri rozoberaní volantu sú len šróby,tak nemajú čo ulomiť a už ma poznajú že po oprave si všetko poriadne skontrolujem.Neni to nejaká vada ,ale tak opticky to kazí dojem keď volant neni presne rovno.Ináč zatial som nič nenašiel na počudovanie.Nič zle nasadené,nič nedrnčí a všetko pekne lícuje.Autíčko ide fakt pekne tichúčko.Ešte sa chystám vyskúšať nejakú nočnú jazdu,som zvedavý ne tie xenóny.Zatial max. spokojnosť.
... ahoj, mam MIII Generation (vyroba v rovnakom zavode ako fluence) a uplne rovnaky problem, akurat mi volant opticky "taha" vlavo ... bol som v renaulte v ramci zaruky na geometrii a myslim, ze je to uz ok ... daj vediet, ako si dopadol ... :wink:

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Příspěvek od jozicoupe » úte dub 06, 2010 18:04

Pridávam sa k Redutovi.Jazdil som hlavne francúzke autá.Najrv xsara.To bolo a stále je pekné a pohodlné auto.Bolo z bazáru a mal som ho 3 roky.Bez závad.Potom MII diesel 1,5.Tiež 3roky a v podstate bez závad.Neskôr C4 asi rok,MIII coupe necelý rok.Všetko francúzke autá na ktoré vela ludí nadáva,ale nikdy ich asi nemali,alebo možno majú zlú skúsenosť.Ale pri každom aute sa nájde vadný kus.Len sa stačí pozrieť kolko jazdí francúzov po cestách.To sú všetci nejak nespokojný?Asi nie.Kolegovia majú thálie a sú tiež bez porúch a nesťažujú sa.Chodia na dovolenky do chorvátska a grécka a bez problémov.Myslím že za túto cenu máme pekné a pohodlné autíčka.A keď bude porucha máš záruku a všetko sa dá opraviť.Aj keď si prikúpiš predĺženú záruku tak do tých 4 rokov,alebo 5 sa musí vada ukázať.
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

Reduta
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: ned led 24, 2010 16:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Reduta » úte dub 06, 2010 19:14

Pokud take nekoho rozciluje spatne pristupny USB konektor (pokud tam nechate kelimek, tak se to neda pouzit na klasickou USB flashu), tak jsem nasel peknou ctecku microSDHC karet, kterou dostanu zitra a odzkousim, temer cela se zasune do portu i s kartou a priklopi temi dvirky, takze se vlastne integruje :) Udelam pak foto.
Megane II Sedan Exp. benzin 1,6 - prodané
Fluence Privilege 1,5 DCi, 16" , Arkamys, Beige D11

Reduta
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: ned led 24, 2010 16:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Reduta » úte dub 06, 2010 19:17

Poznatek k vybave: dle mych informaci zalezi vzdy na konkretnim kousku, co do nej daji. Nekdy mohou byt jina kola. Me nad ramec konfigurace dosel textilni svetly koberec, predni chanice prahu a sitka na rozdeleni zavazadloveho prostoru + jina kola nez se tu dodavaji. Jinak jsem na netu videl velmi pekne svetle gumove koberce, pokusim se je nekde sehnat.
Megane II Sedan Exp. benzin 1,6 - prodané
Fluence Privilege 1,5 DCi, 16" , Arkamys, Beige D11

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Příspěvek od jozicoupe » úte dub 06, 2010 19:58

Reduta tie textilné koberce sú asi vo výbave,lebo aj ja som ich dostal.Možno len niektorý predajcovia to dávajú zákazníkom zaplatiť,alebo to prezentujú ako niečo navyše.Predné chrániče prahov sú tiež v sérii v našej výbave a tú sieťku som dostal napodiv aj ja.Tie kolesá to neviem ,lebo ja som bral príplatkové 17,ale dnes som si kúpil skoro nové 16 spirale ako máš v základe.Za 285€.Myslím že dobrá cena,už len na jeseň kúpiť na ne dobré zimné gumy.Musím aj ja do zimi poriešiť nejaké pekné gumené koberce.Na tieto bledé som kúpil ešte v Tescu za 16,5€ podobné bledé aby sa tie origoš neničili.Celkom pasujú po malej úprave šoférovej strany.
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

sappa
Advanced member
Příspěvky: 394
Registrován: stř bře 10, 2010 20:33
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sappa » úte dub 06, 2010 20:13

Textilne su automaticky aspon tak mi povedal predajca gumenne su priplatkove ak by boli blede bolo by to super ale su len cierne :( tu sietku by som chcel dokupit ale ked bude automaticky budem rad :)

chlapci a rezerva vlezie tam aj 16"? lebo ak som to spravne cital tak tam mate vo vybave privileg 15" rezervu co ma trochu serie
Fluence Privilege 1.5 dci (105k),
Obrázek

Reduta
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: ned led 24, 2010 16:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Reduta » úte dub 06, 2010 20:20

Rezerva vleze, na te v aute je napsano do max 130km, takze to asi neni uplne plnohodnotna. Nicmene ani koberce ani prahy nejsou v ofiko konfiguraci (tady v CZ) a vzdy zalezi, co zrovna v Burse do auta daji. Ted jim napr. M3gen chodi s uplne jinou konfiguraci nez si lidi objednali (nastesti vzdy ku prospechu zalaznika). Protoze nestihaji, tak to matlaji hlava nehlava :D
A dnesni termin dodani je pry rijen :o To bych uz necekal a sel do neceho rychlejsiho. :wink:
Megane II Sedan Exp. benzin 1,6 - prodané
Fluence Privilege 1,5 DCi, 16" , Arkamys, Beige D11

Uživatelský avatar
bubuk
Junior member
Příspěvky: 144
Registrován: úte úno 24, 2009 18:26

Příspěvek od bubuk » úte dub 06, 2010 20:21

sappa píše:Textilne su automaticky aspon tak mi povedal predajca gumenne su priplatkove ak by boli blede bolo by to super ale su len cierne :( tu sietku by som chcel dokupit ale ked bude automaticky budem rad :)

chlapci a rezerva vlezie tam aj 16"? lebo ak som to spravne cital tak tam mate vo vybave privileg 15" rezervu co ma trochu serie
textilne su vo vybave, alebo bez príplatku..za gumenne už chcu evriky ....
ja som kupil k tej 15" rezerve sadu zimných guma na 15" , domnievam sa že viac gumenného profilu na zimu neuškodí..ked už nás vofajčily tými 15 "..... ak budem mať čas a švagor chuť-skusim do vylisku zastrčiť jeho 16 " pneu s megana II a dam vedieť..
Fluence Exception 1,5 dci 105 k , eclipse , 17" Monitor
http://bbubuk.rajce.idnes.cz/flu/

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Příspěvek od jozicoupe » úte dub 06, 2010 20:23

Reduta tá maximálka bude tým že rezerva je 15 a základ Tvojej výbavy je 16.Ja mám dokonca 17 a rezervu tiež 15.Pri defekte ísť s jednou 15 a tromi 16,alebo 17 je aj 130 asi vela.
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Příspěvek od jozicoupe » úte dub 06, 2010 20:26

Chlapci MIII čo robia v turecku boli nejaké výbavy čo neboli na náš trh a dostali sa sem.O tom tu už niekto písal.Ináč aj fluence čo dostali ako prvé predvádzačky na predajňu tak mali naviše navigáciu v cene strednej výbavy.
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

sappa
Advanced member
Příspěvky: 394
Registrován: stř bře 10, 2010 20:33
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sappa » úte dub 06, 2010 20:28

jozicoupe píše:Reduta tá maximálka bude tým že rezerva je 15 a základ Tvojej výbavy je 16.Ja mám dokonca 17 a rezervu tiež 15.Pri defekte ísť s jednou 15 a tromi 16,alebo 17 je aj 130 asi vela.
no a ked natom mas prejst nejakych 50-60 km tak myslim ze budu vsetky pneu poriadne zoslahane takze sa mi to moc nepaci toto si za tych 101 dni poriadne vydiskutujem :)
Fluence Privilege 1.5 dci (105k),
Obrázek

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Příspěvek od jozicoupe » úte dub 06, 2010 20:34

Rezervu máš na dojazd.A myslíš že keď dávajú dojazdovku.to tenké koliesko ,alebo len lepiacu sadu je to lepšie?Pochybujem.Keď Ti rotrhne gumu tak pomôže len odťahovka pri lepiacej sade,na tomto prejdeš ten kúsok po pneuservis určite pohodlnejšie.
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Příspěvek od jozicoupe » úte dub 06, 2010 21:00

To máš pravdu,ja len že čo je lepšie.Plnohodnotná 15,alebo tie dve ďalšie možnosti.Aj keby mne dali 16 rezervu tiež to nepomôže keď mám 17.Neviem ako to riešia iné automobilky.Ale dnes je v móde hlavne tá lepiaca sada.
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Příspěvek od jozicoupe » stř dub 07, 2010 12:15

Akurát som sa vrátil zo sevisu.Volant je už pekne rovno.Trochu sa pohral s geometriv a je to.Asi hodinka roboty.Takže všetko ok.
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

pajka
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 08, 2010 13:08

Fluence

Příspěvek od pajka » čtv dub 08, 2010 13:14

Ahoj, mam tyden bileho Fluence 1.6 Privilege a nemuzu si ho vynachvalit, fakt super.....
Fluence Exception 1,6 16V 110k , privilege, 17" , arkamys + navigation

Reduta
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: ned led 24, 2010 16:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Reduta » čtv dub 08, 2010 17:17

Floyd píše:Máte už někdo zkušenosti s prý údajně( dle testů) s přeposilovaným řízením? U Fluence se prý při vyšších rychlostech musí více korygovat řízení. A v zatáčkách? Jinak mám den do objednání :)
Rizeni mi subjektivne prijde vice preposilovane nez na M2sd, na nejake skotaceni to rozhodne neni, mozna na 17", ale moc bych za to nedal. Autu vyslovene sedi pohodlna rodinna jizda, zadne prudke manevry. Tedy ono je to zvladne, ale ja z nich rozhodne nemel dobry pocit :)
Megane II Sedan Exp. benzin 1,6 - prodané
Fluence Privilege 1,5 DCi, 16" , Arkamys, Beige D11

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Příspěvek od jozicoupe » čtv dub 08, 2010 18:53

Mne sa zdá riadenie celkom fajn.Hoci je pravda že volant ide dosť zlahka.Jazdím obyčajne tak okolo 100 a je to v pohode.Rýchlejšie sa ani moc nedá a hlavne je to drahé.Na dialnici je zase cesta viecmenej rovná,takže tasm to ani moc neriešim.V prípade potreby prudkej zmeny smeru verím že pomôžu aj všetky asistenty.Mám tie 17 a jazda je príjemná a dobrá.
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti