Renault Fluence - zkušenosti z provozu

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
milosssko
Junior member
Příspěvky: 103
Registrován: stř zář 22, 2010 15:47

Re: Zkušenosti s Fluencem od majitelů

Příspěvek od milosssko » ned úno 20, 2011 20:52

No vratim sa k porovnaniu od REDUTY :

dovolím si oponovať pár postrehom tvojej skúsennosti s benzinovou verziou Flu...
- tak napríklad lemravosť ... ono to záleží ako sa s tým autom vžiješ a aky štýl jazdy máš a ako dokážeš predchádzať chybám sposobujúcim vypadky akcelerácie...( to može byť aj na nafte )
- hlučnosť ... možno si mal naozaj zle zabehnutý kus a možno nejaky nepodarok...čo sa týka hlučnosti pri rýchlosti 120...130km/h a viac nepostrehol som nikdy nič ako píšeš neznesitelné... žiadne ohlučujuce hučanie!!!..uuplne v pohode zvuk motora...hlasitosť radia 16 a pohodovy rozhovor...( vzdy sa len pousmejem ked idem tou rychlostou a dokonca stíšim rádio aby som počul tie ohlušujúce zvuky o ktorých sa tu písalo :lol: )
-spotreba ... prečo nie benzín na dlhšiu cestu...vysoká spotreba?? NIEE v pohode sa dajú jednotlivé trasy isť na cca 6,5L..samozrejme keď sa prechádza cez mestá bez obchvatu spotreba stúpne ale v priemere sa držím na 6,8L vrátane dialníc
- display ... asi naozaj blby kus...
- farba interieru... budem obhajovať čiernu ,nie preto lebo ju mám ale pre môj pocit s bledého interiéru vo FLU...bez urážky všetkych ktorý majú bledy interier ale na mňa osobne to a pôsobilo a pôsobi strašne lacno a umelo..( už len ten volant )...

Dúfam že po prečítaní sa na mňa REDUTA nenahnevá ...sú to moje pocity a skúsennosti
Veď nakoniec všetci máme FLUANCE a je pre nás niečim výnimočným...
Renault Fluence 1,6 16V exception čierna metalíza + navigácia ( spotreba 6,7L/100km )

Uživatelský avatar
prsut
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: pát bře 26, 2010 11:54

Re: Zkušenosti s Fluencem od majitelů

Příspěvek od prsut » ned úno 20, 2011 21:51

Doma mam merac akustickeho tlaku - pouzivam ho na meranie a nastavovanie audio aparatur. Uz dlhsie sa chystam na to , ze zmeriam krivku hluku v zavislosti od rychlosti. Zatial, ale mozem (podla subjektivneho vnemu) konstatovat, ze 1,6 ma hranicu najvacsieho hluku okolo 125km/h, co je dost blbe (asi nema vyznam pisat preco pre tych, ktori chdia casto po dialnici).
Zaujimave je ze nad touto rychlostou, hluk klesa, nad 150 uz pocut len kolesa...
Fluence 1.6 Exception, farba seda cassiopee(KNG, Oyster Grey). Nic viac, nic menej.

Reduta
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: ned led 24, 2010 16:18
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s Fluencem od majitelů

Příspěvek od Reduta » ned úno 20, 2011 22:06

>milosssko
Pouze bych objasnil, proc jsem nektere veci napsal (plati pro ten zapujceny kus):
-pri akceleraci (seslapnuty plyn) to zrychlovalo, nahle zasek a ztrata tahu a po dalsim zlomku sekundy to opet dostalo silu, hodne jsem se pak pri predjizdeni bal.
-ten kus nemel odpich, proste trvalo rozjet to do rychlosti
-no a pri te dalnicni rychlosti hucel motor (vysoke otacky), je pravda, ze nekam nad 135 jsem to netahnul, jednak to bylo zapujcene auto a vsude led, tak i to uz bylo opravdu neprijemne (tento hluk jsem mel na M2 az nad 150).

U puvodniho auto i FLU me vzdy plyn poslouchal na slovo, tady ale ne :-(
Jinak jak pisu, spotreba me opravdu mile prekvapila, v tom se mi zda sporivejsi nez M2, ktery pod myma rukama hodne papal :-)
Megane II Sedan Exp. benzin 1,6 - prodané
Fluence Privilege 1,5 DCi, 16" , Arkamys, Beige D11

Uživatelský avatar
jesuis
Junior member
Příspěvky: 245
Registrován: pon úno 22, 2010 14:45

Re: Zkušenosti s Fluencem od majitelů

Příspěvek od jesuis » ned úno 20, 2011 22:18

milosssko píše:No vratim sa k porovnaniu od REDUTY :
- farba interieru... budem obhajovať čiernu ,nie preto lebo ju mám ale pre môj pocit s bledého interiéru vo FLU...bez urážky všetkych ktorý majú bledy interier ale na mňa osobne to a pôsobilo a pôsobi strašne lacno a umelo..
nesuhlasim praveze v kombinacii z ciernou metalizou ten bezovy interier tomu autu "nadhadzuje" cenu a robi ho luxusnejsim
Renault Fluence 1,5 dCi 78kW/ 105k privilege, čierna metalíza, xenon, 17" kolesá, arkamys
http://jesuis.galerie.cz/4544276-fluence#66593014

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Re: Zkušenosti s Fluencem od majitelů

Příspěvek od hamran » ned úno 20, 2011 22:26

jesuis píše:
milosssko píše:No vratim sa k porovnaniu od REDUTY :
- farba interieru... budem obhajovať čiernu ,nie preto lebo ju mám ale pre môj pocit s bledého interiéru vo FLU...bez urážky všetkych ktorý majú bledy interier ale na mňa osobne to a pôsobilo a pôsobi strašne lacno a umelo..
nesuhlasim praveze v kombinacii z ciernou metalizou ten bezovy interier tomu autu "nadhadzuje" cenu a robi ho luxusnejsim

Suhlasim s Jesuis-om... Bezova ma daco do seba, ale ako sa uz pisalo....kolko ludi , tolko chuti :).
Mne sa tiez viac zalubil bezovy interier, mam v MII cierny interier, a ten je spinavy este skor ako som ho povysaval :D
No a bezovy ten je tak akosi "cistejsi" resp spina nie je tak bijuca do oci...
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

Uživatelský avatar
milosssko
Junior member
Příspěvky: 103
Registrován: stř zář 22, 2010 15:47

Re: Zkušenosti s Fluencem od majitelů

Příspěvek od milosssko » ned úno 20, 2011 22:29

Reduta píše:>milosssko
Pouze bych objasnil, proc jsem nektere veci napsal (plati pro ten zapujceny kus):
-pri akceleraci (seslapnuty plyn) to zrychlovalo, nahle zasek a ztrata tahu a po dalsim zlomku sekundy to opet dostalo silu, hodne jsem se pak pri predjizdeni bal.
-ten kus nemel odpich, proste trvalo rozjet to do rychlosti
-no a pri te dalnicni rychlosti hucel motor (vysoke otacky), je pravda, ze nekam nad 135 jsem to netahnul, jednak to bylo zapujcene auto a vsude led, tak i to uz bylo opravdu neprijemne (tento hluk jsem mel na M2 az nad 150).

U puvodniho auto i FLU me vzdy plyn poslouchal na slovo, tady ale ne :-(
Jinak jak pisu, spotreba me opravdu mile prekvapila, v tom se mi zda sporivejsi nez M2, ktery pod myma rukama hodne papal :-)
Jasné beriem to ved je to o skusennostiach s flu..a ty si napísal to čo si pocitoval s konkrétnym kusom.a ako sme uz pisali zle zabehnutým a dost pretácanym v zaciatkoch...
preto tie hluché body v akcelerácii...
Renault Fluence 1,6 16V exception čierna metalíza + navigácia ( spotreba 6,7L/100km )

Uživatelský avatar
milosssko
Junior member
Příspěvky: 103
Registrován: stř zář 22, 2010 15:47

Re: Zkušenosti s Fluencem od majitelů

Příspěvek od milosssko » ned úno 20, 2011 22:31

hamran píše:
jesuis píše:
milosssko píše:No vratim sa k porovnaniu od REDUTY :
- farba interieru... budem obhajovať čiernu ,nie preto lebo ju mám ale pre môj pocit s bledého interiéru vo FLU...bez urážky všetkych ktorý majú bledy interier ale na mňa osobne to a pôsobilo a pôsobi strašne lacno a umelo..
nesuhlasim praveze v kombinacii z ciernou metalizou ten bezovy interier tomu autu "nadhadzuje" cenu a robi ho luxusnejsim

Suhlasim s Jesuis-om... Bezova ma daco do seba, ale ako sa uz pisalo....kolko ludi , tolko chuti :).
Mne sa tiez viac zalubil bezovy interier, mam v MII cierny interier, a ten je spinavy este skor ako som ho povysaval :D
No a bezovy ten je tak akosi "cistejsi" resp spina nie je tak bijuca do oci...

okaa chalanii..kažemu podla chuti...keby bol v ponuke zeleny možno by sme sa divili kolko ludi da prednost takemu...
Renault Fluence 1,6 16V exception čierna metalíza + navigácia ( spotreba 6,7L/100km )

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: spravne "zabehnutie" Flu

Příspěvek od Concionator » pon úno 21, 2011 00:00

Marsus píše:Ahojte priatelia, zaujimalo by ma, co si myslite o spravnom zabehnuti Flu, hlavne ti skusenejsi.
Mam benzin a chcel by som ho spravne zabehnut s dorazom na pohodovu jazdu a spotrebu.
Rad by som sa aj naucil takto spravne jazdit, uz sa tu aj nejake rady objavili, ale trebars keby sa to zozbieralo do nejakeho komplexnejsieho zhrnutia. Hlavne coho sa vyvarovat a ake spravne navyky nabrat. Nieco pre zacinajucich a malo skusenych.

Vdaka za rady a vela stastnych kilometrov. :)

Alebo zalozit radsej novu temu?
Především NEPODTÁČET! Drž se návodu, který jsi k vozu dostal, a snaž se u toho co nejčastěji řadit (ale taky musíš někam dojet, tak to není třeba hrotit). :D Hlavně se zpočátku vyvaruj stále stejných otáček, protože se ti musejí udělat správné vůle pro celé rozmezí otáček. Když ho ale budeš naopak rovnou huntovat, pojede sice později jako drak, ale bude papkat olej a zkrátí se mu životnost. Když ho naopak nikdy a vůbec pořádně neprotočíš, zajedeš to "po dědkovsku", což je sice děsně ekonomické, ale s autem si později nijak neužiješ. Prostě to chce s rozumem, citem a dobrou vůlí. A doporučuju zhruba po 20 000 km vyměnit olej, těch 30 000 je napoprvé až moc, ale zase měnit to už někdy na 4 000, kdy je auto opravdu zajeté, mi přijde jako zbytečnost.

Tak držím palce a přeju mnoho radosti při výchově miminka! ;)
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Uživatelský avatar
makkynka
Experienced member
Příspěvky: 705
Registrován: čtv srp 19, 2010 20:24

Re: Zkušenosti s Fluencem od majitelů

Příspěvek od makkynka » pon úno 21, 2011 07:51

Tak, zitra nebo ve středu jedu do servisu, s čím tam jedu. Vrzání desky + začaly cvakat dveře u řidiče při jízdě. Další je ta sedačka vytažené dvě vlákna. Další reznutí u kol proč a jak tomu zabránit. Odlpování plastu na zadní části, jedná se o tu část kde je nápis fluence ten kousem je prostě jen přilepený a odlepuje se. A poslední nemylá věc, v pátek jsme dostali kamínkem do okna, dirka nijak velká pakouk žádný, ale každý mi řekl že se to rozjede za chvíly. Někdy si říkám, ze jsem měl radši jezdit vlakem či busem :)
Renault Fluence (Agátka) - Comfort, 1.6 benzín , Modrá Crepuscule - najeto 125 000km

Uživatelský avatar
NFG Orbis
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: pon led 24, 2011 14:37
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: spravne "zabehnutie" Flu

Příspěvek od NFG Orbis » pon úno 21, 2011 15:23

Marsus píše:Ahojte priatelia, zaujimalo by ma, co si myslite o spravnom zabehnuti Flu, hlavne ti skusenejsi.
Mam benzin a chcel by som ho spravne zabehnut s dorazom na pohodovu jazdu a spotrebu.
Rad by som sa aj naucil takto spravne jazdit, uz sa tu aj nejake rady objavili, ale trebars keby sa to zozbieralo do nejakeho komplexnejsieho zhrnutia. Hlavne coho sa vyvarovat a ake spravne navyky nabrat. Nieco pre zacinajucich a malo skusenych.

Vdaka za rady a vela stastnych kilometrov. :)

Alebo zalozit radsej novu temu?
No já nevim ale když jsem si přebíral auto tak hned týden na to jsem jel do chorvatska s autem sem najel za ten týden 600km takže když sem vyrážel motor byl skoro syrový. Většina lidí mi tvrdí že když jsem jel na takovou vzdalenost že je to pro ten motor nejlepší jelikož se nevypíná každou půl hodinu nebo pořád s ním člověk nestartuje. za celou dovolenou sem najel 2500 km s tím že při cestě z5 sme jeli prakticky nonstop. Průměrnou spotřebu jsem měl 7 litrů kdy bylo auto plně naložené(4lidi + plný kufr) a nyní se na dálnici pohybuju mezi 6 - 7 litry a mimo jezdím za 5
Hyundai Lantra GLS 1.6 66kw sedan stříbrná metal od 4.2007 do 8.2010 50tis. km

Renault Fluence 1.6 81kW Exception seda Casiope od 3.8.2010 najeto 15 500km
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 2406_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 0925_n.jpg

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Fluencem od majitelů

Příspěvek od Concionator » pon úno 21, 2011 15:35

Jak rychle po dálnici jezdíváš (nějakou tvoji rychlost, kterou se snažíš držet, ap.)? A na kolika otáčkách? Shodou okolností jezdím s novým autem spíš po dálnici a stále sleduji, jak mi klesá spotřeba. Začínal jsem na 7,8 l/100 km za nejtužších mrazů a s popojížděním po Praze a Liberci, teď už jsem na 7,4 l/100 km. Tomu auto stačí opravdu málo!
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Uživatelský avatar
NFG Orbis
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: pon led 24, 2011 14:37
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Fluencem od majitelů

Příspěvek od NFG Orbis » pon úno 21, 2011 15:42

Tak když jsem jel do toho chorvatska tak jsem nejel více jak 120 podle tempomatu 124. Ale jinak jezdim kolem těch 130. Jezdím do českého dubu s přítelkyní a jedu z Prahy a když přijedu tak mám spotřebu 6.5 litru ;).
Hyundai Lantra GLS 1.6 66kw sedan stříbrná metal od 4.2007 do 8.2010 50tis. km

Renault Fluence 1.6 81kW Exception seda Casiope od 3.8.2010 najeto 15 500km
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 2406_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 0925_n.jpg

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Re: Zkušenosti s Fluencem od majitelů

Příspěvek od hamran » pon úno 21, 2011 15:44

No Marsus, co ja viem, nikdy som nejako extra nezabehaval motory, okrem prihliadania na otacky cca do 3000, obcas po 1000 -1500 km som to vytocil na 4000. Ak si sadnu do aut nejaky ludia sa cuduju ze to dobre akceleruje...
Hovorim o Thalii 1,4 8V..atmosfera benzin....
a teraz 1,5Dci na Flu... aj tu nepocitujem ziadnu turbodieru, a akurat vcera sa stym bol previezt svagor, ked sme u nhich boli na navsteve a tiez si pochvaloval ako pekne taha hned od spodu. Ja proste auto nemam na to aby som teraz kukal ze kedy co a ako a kde....proste potrebujem, sadnem a idem a nikto mi nikdy nepovedal ze to auto na tu kubaturu a vykon je lenive... Podla mna proste jazdi a nic nepokazis :). (Este na okraj nie som zavodnik jazdim tak max + 5 az 10 km/h tachometrovych nad limit, takze realne tych 50 v obci a 90 mimo, bez nejakych slimacich rozjazdov, ale zas ani na krizovatkach "negumujem").

Ale ako sa zariadis, to je Tvoje rozhodnutie, podla mna ci budes riesit zabeh najako extra precizne, alebo len budes proste jazdit, nic nepokazis, aj tak to bude jazdit rovnako :).
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

Uživatelský avatar
Gil
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: sob črc 17, 2010 23:56
Bydliště: Brno

Re: Renault Fluence - zkušenosti z provozu

Příspěvek od Gil » pát úno 25, 2011 15:13

Tak, první nepříjemnost: dneska při sluníčku jsem zjistil,že jsem si při škrábání skel tento týden poškrabal PLASTOVOU škrabkou čelní okno (asi15 škrabanců)tak, že doufám,že mě v nejbližší době trefi kamínek a budu muset na výměnu skla. Škrabu takhle auta 15 roků a nikdy žádný problém.
Fluence 1,6 Exception Black- Prodáno
GSIII 2,0dCi Privilege

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Re: Renault Fluence - zkušenosti z provozu

Příspěvek od hamran » pát úno 25, 2011 16:23

musel si tam mat nejaky "kremicity" prach, piesok z cesty, ktory zamrzol a potom si s nim pochodil po skle s plastvou skrabkou...nuz neprijemne...
a mas to asi aj v zornom poli vsak?
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

Uživatelský avatar
NFG Orbis
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: pon led 24, 2011 14:37
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Fluence - zkušenosti z provozu

Příspěvek od NFG Orbis » pát úno 25, 2011 16:47

proto neškrábu a daději jdu o 5 minut dříve a nechám to rozechřát... je to jistější a dělal jsem to i u hyundaie akorát tam jsem musel o 10 minut :D
Hyundai Lantra GLS 1.6 66kw sedan stříbrná metal od 4.2007 do 8.2010 50tis. km

Renault Fluence 1.6 81kW Exception seda Casiope od 3.8.2010 najeto 15 500km
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 2406_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 0925_n.jpg

Uživatelský avatar
Gil
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: sob črc 17, 2010 23:56
Bydliště: Brno

Re: Renault Fluence - zkušenosti z provozu

Příspěvek od Gil » pát úno 25, 2011 21:35

hamran píše:musel si tam mat nejaky "kremicity" prach, piesok z cesty, ktory zamrzol a potom si s nim pochodil po skle s plastvou skrabkou...nuz neprijemne...
a mas to asi aj v zornom poli vsak?
Na 1000% procent ne. Už jsem to četl i MIII, že se to tam někomu taky stalo
V zorném poli to je, protože je to po celém okně
Fluence 1,6 Exception Black- Prodáno
GSIII 2,0dCi Privilege

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Re: Zkušenosti s Fluencem od majitelů

Příspěvek od Miro_ba » pát úno 25, 2011 21:50

[quote="hamran"] a teraz 1,5Dci na Flu... aj tu nepocitujem ziadnu turbodieru, a akurat vcera sa stym bol previezt svagor, ked sme u nhich boli na navsteve a tiez si pochvaloval ako pekne taha hned od spodu. quote]

tak to si povieme ked sa otepli. Ja teraz tiez nemam problem, ale len co sa otepli, nejedna sa o turbo dieru ale o ciernu dieru. Najvacia vada toho motoru. Robili to aj dve predvadzacky, vlastnost 78kw verzie. Niekto to prizna a niekto nie
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Re: Renault Fluence - zkušenosti z provozu

Příspěvek od hamran » sob úno 26, 2011 11:44

OK nehadam sa Miro_ba, je to mozne ze pri otepleni to naozaj bude mat "ciernu" dieru... Mam este 1.9Dci a to ma aj teraz v zime turbo dieru do tych cca 1800 ot, to proste netaha, z krizovatky sa dostat supom, chce trosku casu, aby sa otacky dostali nad 1800 a az potom pustat spojku :)...

v maji sa "pochvalim" ci ju mam , alebo nie...
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Re: Renault Fluence - zkušenosti z provozu

Příspěvek od Miro_ba » sob úno 26, 2011 19:23

ked nato myslim, da sa to eliminovat ubratim plynu a naslednym pridanim, vtedy to reaguje dobre, ale casova strata tam je.
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Uživatelský avatar
davidmatousek1
Junior member
Příspěvky: 175
Registrován: ned říj 17, 2010 15:20

Re: Renault Fluence - zkušenosti z provozu

Příspěvek od davidmatousek1 » ned úno 27, 2011 16:44

Zdravím vás přátelé, chtěl bych se zeptat, někde jsem četl už ani nevím kde že by Fluenc měl být vybaven nějakou ruční brzdou, která když auto zastaví v nějakém kopci, tak se sama aktivuje a potom když se chcete znovu rozjet, tak se v pohodě rozjedete? Je tomu tak?
Renault Fluence 1,6 16V 81 kW/110 k Exception, černá metal Nacre 676

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Fluence - zkušenosti z provozu

Příspěvek od Concionator » ned úno 27, 2011 17:19

Fluence naštěstí nic takového nemá, aspoň ne ve verzích pro ČR.
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Re: Renault Fluence - zkušenosti z provozu

Příspěvek od hamran » ned úno 27, 2011 17:30

Je to tzv. poloautomaticka ruc. brzda z nama z MIII, scenikov a pod. Pre Flu takato opcia nie je mozna...
Snad v sucasnosti s automatickou prevodovkou je tam asi aj automat. brzda, ale to presne neviem...
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

Uživatelský avatar
THeBaNDiT
Starting member
Příspěvky: 78
Registrován: stř pro 01, 2010 21:52
Bydliště: Bardejov, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Fluence - zkušenosti z provozu

Příspěvek od THeBaNDiT » pon úno 28, 2011 14:59

ja som to kdesi v navode k Fluencu cital... akurat ze nemam teraz manual poruke.
Renault Fluence 1.6 Exception 110k (2010)
čierna metalíza, zvukový systém Arkamys, 17'' disky

>>> fotogaléria <<<

Uživatelský avatar
NFG Orbis
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: pon led 24, 2011 14:37
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Fluence - zkušenosti z provozu

Příspěvek od NFG Orbis » pon úno 28, 2011 17:02

pozor velký manuál který dostáváte k flu je i pro Mlll takže je možné že to v návodu je ale ve fluenci nic takového není
Hyundai Lantra GLS 1.6 66kw sedan stříbrná metal od 4.2007 do 8.2010 50tis. km

Renault Fluence 1.6 81kW Exception seda Casiope od 3.8.2010 najeto 15 500km
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 2406_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 0925_n.jpg

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů