Renault Fluence - zkušenosti z provozu

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gil
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: sob črc 17, 2010 23:56
Bydliště: Brno

Příspěvek od Gil » stř říj 27, 2010 22:54

Concionator píše:Aj ja chcem sedan pre komfort, nie pre preteky. Cruze má šialený výkon, ale aj šialenú spotrebu. Fluence nemá až taký výkon, ale obklopí človeka takým hrejivým pocitom a luxusom. (ale testovaciu jazdu môžem len odporúčať)
Test cruze-fluence http://www.auto.cz/test-chevrolet-cruze ... cary-52327
Fluence 1,6 Exception Black- Prodáno
GSIII 2,0dCi Privilege

eva406
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob kvě 29, 2010 07:21

Re: RE

Příspěvek od eva406 » ned říj 31, 2010 08:50

pete_ba píše:
dismay píše:Tak asistenta řazení ve svém Fluenci nemám a ani nevím jestli by mě k něčemu vůbec byl :D :D
Presne to iste som si myslel aj ja, ale ma to hned niekolko pozitiv:
1.) Zistis kedy motor podtacas (podla citu by som to inak robil castejsie);
2.) Vyuzije sa to aj ked pustis za volant menej skusenu zenu.

Treba to brat nie ako funkciu pre zaciatocnikov, ale ako pomoc pri setreni paliva a motoru a osobne mam radost ze asistenta preradovania uz mam.
Teď si asi chlapi řeknete, že se ozývám jako žena feministka, která reaguje na bod č. 2), ale musím bohužel oponovat, protože pokud sedne do cizího auta kdokoliv, ať je to chlap nebo ženská, tak ten asistent řazení je dobrý pro všechny. Já ho sice nemám, neboť mám diesela, ale pokud do mého auta sedne manžel, který má VW Polo benzín a řídí, tak na něho bohužel občas musím syknout, aby si tam zařadil jiný stupeň. Ne protože bych ho chtěla buzerovat, ale když jsem za volantem taky každý den a člověk svoje auto už zná, tak mi to prostě nedá, abych se neozvala. Každé auto to chce trošku jinak, zvlášť když já mám na Fluenci 6. stupeň a on ho nemá. Stejně tak se jinak řídí benzín a jinak diesel. Alespoň podle mého laického názoru. Sem na Renault Club se dívám proto, že se mi pár postřehů od Vás chlapů docela hodilo, např. jak zavřít okna, když už je vyplý motor. To mě fakt štvalo a nechápala jsem logiku Renaultu, proč to neudělali jinak. Taky si to tu čtu proto, abych věděla jak jste na tom vy ostatní, protože má člověk tendenci ujišťovat se, že neudělal chybu, když se odhodlal koupit auto značky Renault, na který všichni okolo plivali. Prý cokoliv jen ne Renault. Nechtěli jsme být ale ti další, kteří koupí předraženou Oktávku jen proto, že má údajně motor "držák". Z výbavy co mám bych totiž ještě za dražší cenu neměla nic. Ani to blbý rádio, kde by bylo CD. V práci ještě jezdím s Berlingem a jsem vždycky neskutečně ráda, když zase zpátky sednu do Fluence. Je to prostě NÁDHERA!!!

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od kuck » ned říj 31, 2010 09:10

No, popravde receno, pokud by to slo, tak bych ten "asistent" nekomu klidne venoval... Jednak, pokud clovek sleduje provoz ve meste, nema moc sanci sledovat ikonky. Mimo mesto se proste zaradi sestka a jede se na tempomat. Navic na me mnohdy ve meste sviti, abych pri 50 zaradil sestku, na coz opravdu nemam srdce :) Podle me to je k nicemu.

Uživatelský avatar
dismay
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř srp 18, 2010 13:11

RE

Příspěvek od dismay » ned říj 31, 2010 13:16

"když se odhodlal koupit auto značky Renault, na který všichni okolo plivali" :

Evo, takových blbečků jsem si nikdy nevšímal, vždy jsem si koupil auto, ktré se mě opravdu líbilo a na značce mě nikdy nezáleželo. Už jsem tu psal, že jsem měl dost typů a značek aut a pokaždé se našel nějaký přemoudřelý chytrák, který by si nikdy to "mé" auto nekoupil. Takové lidi beru s rezervou. :D :D :D
Na Fluenci jsem našel několik nedostatků, které bych klidně oželel, ale takové prkotiny se najdou na každém autě a nechá se s nimi klidně jezdit. :P
Renault Fluence 1,6 16V 81 kW/110 k Exception, černá metal Nacre 676, zakoupen 17.8. 2O10 - už prodáno.

Uživatelský avatar
jesuis
Junior member
Příspěvky: 245
Registrován: pon úno 22, 2010 14:45

Příspěvek od jesuis » ned říj 31, 2010 14:35

No po dlhsom case som skumal navod.... trebalo zmenit cas na zimny ale slo to celkom fajne
Renault Fluence 1,5 dCi 78kW/ 105k privilege, čierna metalíza, xenon, 17" kolesá, arkamys
http://jesuis.galerie.cz/4544276-fluence#66593014

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Concionator » ned říj 31, 2010 18:40

Jen jsi to přecvakl o hodinu zpátky, nebo je tam na to snad nějaké zvláštní udělátko? Mne osobně překvapilo, že čas se sice ukazuje i při vypnutém Arkamysu, ale pro jeho nastavení jsem Arkamys musel zapnout. Samo nastavení ale velmi jednoduché.
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

erikom13
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: čtv lis 04, 2010 16:52
Bydliště: Michalovce

Příspěvek od erikom13 » čtv lis 04, 2010 17:01

Ahoj som tu novy, objednal som Fluencaka, :( bude až 15.1.2011 :( , ale prejdem k veci, všimol som si že máš ostrekovače na predne svetla a iný nemajú, nevieš mi niečo k tomu povedať, či je to zvlášť výbava nikde som o tom nič nenašiel ...... diky
Renault Fluence, 1,6 16 V 110, Privilege, Bežova Centre, 20.1. 2011

Uživatelský avatar
zemiak
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 06, 2010 10:37
Bydliště: ba.dnv/sk

Příspěvek od zemiak » čtv lis 04, 2010 17:02

xenony maju zvlast ostrek, normalne svetla nie
edit: a vydrz, ja uz cakam stvrty mesiac

Uživatelský avatar
dismay
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř srp 18, 2010 13:11

RE

Příspěvek od dismay » čtv lis 04, 2010 20:56

Jumbo_sk
Dnes sa mi zasa po prvý krát stalo, že som auto neuzamkol a ono sa uzamklo samo.
Uff, dobre, že som mal kľúč pri sebe... pohoda


Jak to myslíš? Já nosím kartu pořád v kapse a auto se zamyká a odemyká samo. Ty ho nějak zamykáš jo? :wink:
Renault Fluence 1,6 16V 81 kW/110 k Exception, černá metal Nacre 676, zakoupen 17.8. 2O10 - už prodáno.

nemo1974
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: čtv úno 21, 2008 16:32

Příspěvek od nemo1974 » čtv lis 04, 2010 21:36

[quote="J
Tak toľko som z neho doteraz vystúpený nebol. Skúsim zajtra :wink: Dnes sa mi zasa po prvý krát stalo, že som auto neuzamkol a ono sa uzamklo samo.
Uff, dobre, že som mal kľúč pri sebe... :smajlici19:[/quote]


však pokud je karta uvnitř, tak by se to automaticky nemělo zamknout, jen tlačítkem uvnitř auta nebo pokud máš nastaveno, že za jízdy se to zamkne tak po ujetí několika metrů se to zamkne.

tedy tak jsem to pochopil z manuálu
Mégane GrandCoupe 1.3 85 kW/115k Intens - Bílá Glacier od 16. 7. 2019 do
Fluence 1,6 16V 81 kW/110k Privilége - zlatá metalíza od 15.7.2010 do 16. 7. 2019

Romulus82
Junior member
Příspěvky: 147
Registrován: pát dub 02, 2010 20:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Romulus82 » pát lis 05, 2010 08:09

to zamykání za jízdy je dětská pojistka ne?? já to vypnul, štvalo mě to, protože vozím lidi z práce a oni pak nemůžou sami vystoupit, musím je pouštět tlačítkem, no trochu se bojím, že když nechám klíče v autě v zapalování, vystoupím a odběhnu si pro něco a auto se zamkne... ale na druhou stranu je super, že když náhodou nezamknu, nebo si nejsem jistý, tak se auto zamkne automaticky po nějaké chvíli
dacia sandero 1.6 - prodáno
fluence confort, bílá, 1.6 - dodáno:)

Uživatelský avatar
Jumbo_sk
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: úte bře 30, 2010 21:38

Příspěvek od Jumbo_sk » pát lis 05, 2010 08:46

nemo1974 píše:však pokud je karta uvnitř, tak by se to automaticky nemělo zamknout, jen tlačítkem uvnitř auta nebo pokud máš nastaveno, že za jízdy se to zamkne tak po ujetí několika metrů se to zamkne.tedy tak jsem to pochopil z manuálu
dismay píše:Jak to myslíš? Já nosím kartu pořád v kapse a auto se zamyká a odemyká samo. Ty ho nějak zamykáš jo? :wink:
Ja kartu nemám, mám kľúč. Som vlastne spokojný, že sa auto po nejakom čase automaticky uzamyká i bez karty. Dám si iba odteraz pozor, aby som mal kľúč stále v hrsti a nie položený na sedačke alebo v kufri.
<> FLUENCE_1.6_16V_110k_Eclipse
Obrázek

Uživatelský avatar
Jumbo_sk
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: úte bře 30, 2010 21:38

Příspěvek od Jumbo_sk » pát lis 05, 2010 08:54

Romulus82 píše:to zamykání za jízdy je dětská pojistka ne?? já to vypnul, štvalo mě to, protože vozím lidi z práce a oni pak nemůžou sami vystoupit, musím je pouštět tlačítkem, no trochu se bojím, že když nechám klíče v autě v zapalování, vystoupím a odběhnu si pro něco a auto se zamkne... ale na druhou stranu je super, že když náhodou nezamknu, nebo si nejsem jistý, tak se auto zamkne automaticky po nějaké chvíli
Ja som si to zamykanie pri 10km rýchlosti nastavil, aby mne alebo manželke nejaký ,,dobrák" pri rozjazde neotvoril dvere auta, a niečo napríklad zo zadnej sedačky nepotiahol.
<> FLUENCE_1.6_16V_110k_Eclipse
Obrázek

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pali.sk » pát lis 05, 2010 09:19

Romulus82 píše:to zamykání za jízdy je dětská pojistka ne??
nie zamykanie za jazdy je to, že sa auto zamkne z vonku. Zvnútra ide otvoriť, čiže vystúpiť môžeš. Taktiež v prípade kolízie sa odomkne. Ja to mám vždy zapnuté pretože už ma napadol šofér druhého auta ... takže tak.

Detská poistka na zadné dvere a okná je vľavo v šoférovej konzole ovládania okien. (plus manuál niečo píše o zadných dverách a nejakých páčkach ...)
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Uživatelský avatar
yoyanec
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: pon bře 22, 2010 23:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yoyanec » pát lis 05, 2010 11:32

na zadnych dverach je nieco ako trimer, ktory sa da klucom (schovanym v karte) pootocit
Renault Fluence Privilege 1,6

Uživatelský avatar
Maximus Decimus
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát dub 16, 2010 13:46
Bydliště: Geča Obecná 17/9

Příspěvek od Maximus Decimus » pát lis 05, 2010 11:53

pali.sk píše:
Romulus82 píše:to zamykání za jízdy je dětská pojistka ne??
nie zamykanie za jazdy je to, že sa auto zamkne z vonku. Zvnútra ide otvoriť, čiže vystúpiť môžeš. Taktiež v prípade kolízie sa odomkne. Ja to mám vždy zapnuté pretože už ma napadol šofér druhého auta ... takže tak.

Detská poistka na zadné dvere a okná je vľavo v šoférovej konzole ovládania okien. (plus manuál niečo píše o zadných dverách a nejakých páčkach ...)

Na zadných dverách žiadne páčky niesu, blokuju sa prepinačom na vodičovej strane, prepínač blokuje zadné dvere a zadné otváranie okien. Zapnutý stav signalizuje ledka v prepínači.
Fluence 1.6 16V 81 kW/110 k Confort, červená Vif 727

Uživatelský avatar
milosssko
Junior member
Příspěvky: 103
Registrován: stř zář 22, 2010 15:47

Příspěvek od milosssko » pát lis 05, 2010 20:12

Jumbo_sk píše:
sappa píše:to iste sa stane ked zle zatvoris dvere :) rozbehnes sa
inak s tou rucnou brzdou ked dobrzdujem v kolone aby som furt nedupal na brzdu tak pisti az pokial ju nedam dole aj ked auto uz stoji
Podobne ako pri nezapnutých pásoch. Už keď sa tá zvuková výstraha raz spustí, neskončí ani keď na nejaký čas nie si v aute. Pomôže iba vypnúť motor, alebo si po opätovnom nastúpení pásy poctivo zapnúť.
No ja som skušal s ručnou aj dobrzdovať aj sa rozbiehať do kopca ale vôbec žiadne zvuky..uplne v tichosti...akurat palubný počitač sa prefarbí na červeno a naskočí upozornenie...

a čo sa týka pásov tiež som sa skusil nepriputať nechal začať pipať signalizáciu no akonáhle som sa počas jazdy priputal signalizacia sa vypla a aj hneď ked som opustil sedadlo prestala pipať...rovnako tak na strane spolujazca ..všetko bez zasuvania karty alebo opatovného štarovania a pod...
Renault Fluence 1,6 16V exception čierna metalíza + navigácia ( spotreba 6,7L/100km )

Uživatelský avatar
vladusko
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: čtv dub 29, 2010 16:03
Bydliště: Poprad

Příspěvek od vladusko » sob lis 06, 2010 18:43

Ručná brzda začne pípať až po dosiahnutí určitej rýchlosti, teda aspoň u mňa
Renault Fluence 1.6 16V 81 kW/110 k Confort, sivá Cassiopée

pete_ba
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 10, 2010 18:42
Bydliště: Bratislava

Parkovacie senzory

Příspěvek od pete_ba » pon lis 08, 2010 18:23

Ahojte Fluence priatelia, mam dotaz: Pipne vam parkovaci senzor vzdy ked zaradite spiatocku? Mne nie vzdy, ale zatial som nemal problemy s tym ze senzor nefungoval.

Riesim to preto lebo dnes sa mi stala nemila vec - pri cuvani som sa spoliehal na senzory + vsetky zrkadla a prehliadol som blby bratislavsky tenky stlp verejneho osvetlenia (take tie najmensie lampy). Ked zacal senzor pipat, uz som nestihol zareagovat (standardne pipa vzdy dostatocne zavcasu aj pri najmensej prekazke, teraz to bolo tak 0,5s pred prekazkou) a mam pamiatku na narazniku, nastastie iba dve male 1,5cm praskliny. Mozno sa k tomu podpisalo aj zle pocasie (dazd), ale ine necistoty som na senzoroch nevidel. Tak si davajte pozor :wink:
Obrázek
Renault Fluence Privilege 1,6 16V biela (od 09/2010)
ZIMNA spotreba (klima AUTO) 7,8 (100% Bratislava)

Uživatelský avatar
prsut
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: pát bře 26, 2010 11:54

Příspěvek od prsut » pon lis 08, 2010 18:40

Ked mas zatiahnutu rucnu brzdu, tak pri zaradeni spiatocky to nepipne.

Hlasitos pipania sa da nastavit cez palubny pocitac.
Senzor sa da vypnut pod volantom vlavo...
Fluence 1.6 Exception, farba seda cassiopee(KNG, Oyster Grey). Nic viac, nic menej.

Uživatelský avatar
bubuk
Junior member
Příspěvky: 144
Registrován: úte úno 24, 2009 18:26

Příspěvek od bubuk » úte lis 09, 2010 07:46

vladusko píše:Ručná brzda začne pípať až po dosiahnutí určitej rýchlosti, teda aspoň u mňa
zatiahneš ručnú brzdu - zaktivuje červený symbol a akonáhle sa pohnem okamžite pípam , u mňa vysoká citlivosť..
Fluence Exception 1,5 dci 105 k , eclipse , 17" Monitor
http://bbubuk.rajce.idnes.cz/flu/

pete_ba
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 10, 2010 18:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od pete_ba » úte lis 09, 2010 14:39

prsut píše:Ked mas zatiahnutu rucnu brzdu, tak pri zaradeni spiatocky to nepipne.
Dakujem, tak na toto som sam neprisiel :) Konecne mi to dava zmysel.
Obrázek
Renault Fluence Privilege 1,6 16V biela (od 09/2010)
ZIMNA spotreba (klima AUTO) 7,8 (100% Bratislava)

prts
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř říj 20, 2010 09:55

Příspěvek od prts » úte lis 09, 2010 21:17

Maximus Decimus píše:
pali.sk píše:
Romulus82 píše:to zamykání za jízdy je dětská pojistka ne??
nie zamykanie za jazdy je to, že sa auto zamkne z vonku. Zvnútra ide otvoriť, čiže vystúpiť môžeš. Taktiež v prípade kolízie sa odomkne. Ja to mám vždy zapnuté pretože už ma napadol šofér druhého auta ... takže tak.

Detská poistka na zadné dvere a okná je vľavo v šoférovej konzole ovládania okien. (plus manuál niečo píše o zadných dverách a nejakých páčkach ...)

Na zadných dverách žiadne páčky niesu, blokuju sa prepinačom na vodičovej strane, prepínač blokuje zadné dvere a zadné otváranie okien. Zapnutý stav signalizuje ledka v prepínači.
V zadních dveřích je mechanická pojistka, která je samostatně nastavitelná jako dětská pojistka (otočením klíčem) je to v manuálu, bez ohledu na to, jestli chceš el. zamykaní mít nastaveno, nebo ne.

Uživatelský avatar
Gil
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: sob črc 17, 2010 23:56
Bydliště: Brno

Příspěvek od Gil » úte lis 09, 2010 21:31

Obrázek
Fluence 1,6 Exception Black- Prodáno
GSIII 2,0dCi Privilege

Marha
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 09, 2010 18:17

flunce

Příspěvek od Marha » stř lis 10, 2010 18:28

Ahoj, máme Fluence 1,5 dci.Koupili jsme ho před týdnem,najeli asi 400 km.Před tím jsem měl Corollu.Renda se chová na silnici dost dobře a spotřeba se mi líbí.Četl jsem na fóru o přesazeném volantu doprava, s tím souhlasim,taky jsem nabyl ten dojem.Je to o chlup,ale je to tam.Zatim se s ním seznamujem,ale vypadá to dobře.Snad to tak zůstane

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů