Renault Scénic III. 2009 - *

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Kamila.
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 13, 2016 14:35

Re: Renault Scénic III. 2009 - *

Příspěvek od Kamila. » úte pro 13, 2016 21:29

Ahoj Renaulťáci, zjistila jsem, že jsem prošvihla koupi nového Scenica :cry: . Už dlouho po něm koukám, rodina se rozrostla a jak tak koukám, tak už nějaký ten pátek se Scenic neprodává.

Co říkáte na nového Scenica IV? Je to úplně jiné auto. Pro mě velké zklamání. Nedokážu si představit takové auto zaparkovat k paneláku. Co celkově říkáte na současnou mánii SUV a crossover vozů? Já to nechápu. Čím mají jezdit rodiny? Nechci kombíka, ve kterém se sedí dole. Když vidím, jak se velká SUV apod. mačkají na parkovištích u supermarketů narvaná jedno na druhém, že nemají ani místo na vylezení z auta, tak tenhle trend opravdu nechápu. Navíc všichni nemáme garáže, takže trnout, kdo mi to prorazí dveře, najede do předku nebo zadku auta, fakt super. Předchozí verze Sceniců mi přišly takové rodinnější a příjemnější.

Všimla jsem si taky, že Sceniců 3. generace jezdí malinko oproti těm starším. Je to jen moje zdání? Máte někdo srovnání se Scenicem 2. generace? Moc testů jsem nenašla a když, tak na diesely. Já jsem chvíli jezdila Scenic 2. generace a byl super. Jak jste spokojení s 3. generací? Kdybyste kupovali ojetý, na co byste si dávali pozor? Jinak máme malý roční nájezd do 10tis km, takže asi benzína, že?

Díky moc za jakýkoli postřeh. :)

Alois Jelínek
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 14, 2016 08:27

Re: Renault Scénic III. 2009 - *

Příspěvek od Alois Jelínek » stř pro 14, 2016 12:48

Ahoj Kamilo. Jezdím Scénic III r.v. 2015 1.6 dCi 96 kw. Auto je to pohodlné, prostorné s výbornou motorizací. Nechal jsem si ho trchu dovybavit ( navigace, vyhřívání sedaček atd.), cena úměrná a užitnost vysoká. Jezdím krátké i dlouhé tratě, tak mě diesel vyhovuje. Letos jsme jeli Maďarsko, celkem 1200 km. Tam jsem stavěl jenom kvůli tankování a koupi virtuálních dálničních známek. Zpátky lehce na jeden zátah, pohodlně bez únavy. Na dálnici tempomat 132 km. ( ve skutečnosti 129 km.) a jede to kopec nekopec, při 2400 ot/min. v autě je hezky ticho, dá se klidně komunikovat, nebo poslouchat muziku. Na krátké trasy bych bral motor 1.2 tCe, projel jsem se s ním a měl jsem z něj dobrý dojem, je živý a tichý, ale na dálnici sežere řidičovi i nohy :-). Velkou výhodou jsou na všech třech zadních sedačkách úchyty Isofix. Vnučku posadíme na prostřední sedačku, má dobrý výhled dopředu, sleduje dění kolem a nezlobí tolik. Celoroční spotřebu mám 5,4 l. na 100 km. Jezdím dost svižně, při klidné jízdě by to bylo ještě méně. Vřele toto auto doporučuji rodinám. Ahoj Lojza.

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Renault Scénic III. 2009 - *

Příspěvek od Novotka » stř pro 14, 2016 17:17

On rozdíl ve velikosti mezi SUV a Scenicu zrovna moc velký není. Proste parkoviště na sídlištích jsou koncipována na auta typu Škoda 120 a s tím nikdo nic neudělá.
Za me je Scenic IV celkem hnusnej,o dost hnusnejsi než byla III.
III se mi trochu víc líbí v grandu,stejne i IV je za me v grandu zajímavější.
Uvidíme cenovou politiku.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Kamila.
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 13, 2016 14:35

Re: Renault Scénic III. 2009 - *

Příspěvek od Kamila. » čtv pro 15, 2016 08:22

Ahoj Lojzo, děkuji za zprávu. :wink:
Přeji mnoho šťastných kilometrů! Doufám, že se mi podaří objevit nějaký zachovalý ojetý kousek, když už nejde objednat nový. :cry: Nabídka je ale zoufalá. Dieselů pár je, pochopitelně většinou dost olítaných, ale benzíňáků je malinko, není z čeho vybírat. Pro nás diesel nemá smysl, jezdíme krátké trasy. Tak snad se poštěstí.

Viz. ta parkoviště...někdy mi přijde, že ve snaze tam nacpat co nejvíc aut se ta parkovací místa hodí tak maximálně pro motorku. Když vezmu v úvahu, že spousta lidí mají velký problém zaparkovat, couvat, vylézat z auta apod. bez toho, aby omlátili sousední auto, tak to je děs.

Scenic IV podle mě ztratil punc rodinného auta. Je to naleštěná obluda na obřích kolech, která má zase ukázat jen "hele, já na tu obří káru taky mám". Tak ale chápu, že někomu se líbí. Je velká škoda, že Renault opustil sektor MPV.

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti