Renault Koleos

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
seef
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 27, 2009 18:28

Nádrž..

Příspěvek od seef » čtv úno 18, 2010 10:54

Tak jsem to včera vyjel do zastavení a do nádrže vlezlo přesně 64,5litru a to až do přetečení. Počítač ukazoval 61,8 spotřebovaného paliva. To znamená že pokud tankujete jako já ůplně na doraz můžete bezpečně jezdit do 60l spotřebovaného paliva. Koleos má naštěstí možnost nasát naftu ručně (viz. manuál) tudíž není problém s nastartováním.
Renault Koleos LS Exception 2.0 Dci 175k Bílá Perleť..

seef
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 27, 2009 18:28

Spotřeba..

Příspěvek od seef » čtv úno 18, 2010 10:59

Jinak jsem teď trávil cca 70% času na dalnici při cca 140km/hod, zbytek město a mimo město a spotřeba se po vyjetí nádrže zastavila na 7.4l. Najeto mám za necejé dva měsíce 6200km.
Renault Koleos LS Exception 2.0 Dci 175k Bílá Perleť..

seef
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 27, 2009 18:28

spotřeba..

Příspěvek od seef » stř úno 24, 2010 16:02

Tak mám najeto už přes 7tis. a vypadá to že vůz je zajetý. poslední průměr 6.2l na 100km. (bez dálnic)
Renault Koleos LS Exception 2.0 Dci 175k Bílá Perleť..

Jirka I
Junior member
Příspěvky: 238
Registrován: stř lis 30, 2005 08:34
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Jirka I » čtv úno 25, 2010 08:18

Moc hezká spotřeba na tenhle typ auta.
Laguna Grandtour 1.9 dTi, Concorde, r.v. 2000, automat
Obrázek
Land Rover Freelander TD4, 2005
Obrázek

Uživatelský avatar
Jaromír Novák
Člen RCČR
Příspěvky: 321
Registrován: pon kvě 21, 2007 19:50
Bydliště: Kámen, okr.Děčín

Příspěvek od Jaromír Novák » čtv kvě 06, 2010 21:09

Ahoj máme koleos 14 dnů 2,0 dci s FAP ,musim pochválit parádní spřevodování a díky přítomnosti FAP nulový turboefekt , v porovnání s naší lagunou III s tím samým motorem ,ale bez FAPU....u té občas dost trvá než začne táhnout
Renault Laguna hatchback 2,0 16V 103kW r.v.2000

mtajovsky
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 29, 2010 12:36

Příspěvek od mtajovsky » čtv črc 29, 2010 12:58

Zdravím ostatní majitele Koleosu. Jsem čerstvým vlastníkem, zatím hlavně pročítám návody a zkouším funkce. První dojmy skvělé. Chtěl bych se zeptat zkušenějších, jak řešili otázku zimního obutí. Doposud jsem u všech aut měl vždy zimní sadu kol. Na Koleos jsem nenašel plechové disky, tak to bude asi chtít zainvestovat do litých. Jak jste řešili otázku snímačů tlaku v pneumatikách - je třeba mít originální disky se snímači ve ventilkách, nebo se to dá nějak obejít, aby se nesignalizovala chyba? Díky za tipy.

--
MT

Petr Sázavský
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 14, 2006 19:22

Příspěvek od Petr Sázavský » pát črc 30, 2010 12:25

Nejsem sice vlastník Koleosu,jen Laguny II,ale bude to zřejmě stejné,jako u jiných Renaultů se snímači tlaku pneu. Přes diagnostiku lze naprogramovat dvě sady pneu. Letní a zimní. Takže stačí koupit další sadu ventilků,namontovat do nové sady disků,natáhnout do paměti a máš po problému.
R 25 GTX 2.0
Safrane II 2.5 RXE
VEL SATIS 3.0 dCi Privilege r.v. 2002
Laguna II Grandtour 1.9 dCi/88 kW Privilege r.v. 2001
Grand Scenic III 1.5 dCi 81 kW r.v. 2011

mtajovsky
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 29, 2010 12:36

Příspěvek od mtajovsky » pát črc 30, 2010 13:46

Díky za info. A když budu mít v paměti obě sady, musí se to pak nějak přepínat při přechodu letní<-> zimní? Abych při každém přezutí nemusel do značkového servisu vysolit 2000 za ten úkon.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pát črc 30, 2010 21:28

mtajovsky píše:Díky za info. A když budu mít v paměti obě sady, musí se to pak nějak přepínat při přechodu letní<-> zimní? Abych při každém přezutí nemusel do značkového servisu vysolit 2000 za ten úkon.
Načtou se automaticky po odjetí pár set metrů až několika kilometrů. Vysílají cca v 10 minutových intervalech, pokud není extrémní změna tlaku nahoru i dolů, ale i nárůst teploty.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Jaromír Novák
Člen RCČR
Příspěvky: 321
Registrován: pon kvě 21, 2007 19:50
Bydliště: Kámen, okr.Děčín

Příspěvek od Jaromír Novák » úte srp 10, 2010 20:44

Ahoj my máme renault koleos 2,0dCi 150k od května najeto zatím asi 4000 km ,zatím průměrná spotřeba 8 litrů
ve čtvrtek vyrážím s autem do servisu cosi cvaká či rachotí při zahýbání volantem ve středové poloze ,vypozorovali jsme to od uložení tlumičů a pružin tak uvidím na co přijdeme až se to zvedne .jinak auto super kára ,pohodlné a komfortní svezení :D

jinak u nás v Děčíně jezdí koleosů asi 6-7 co sem tak vypozoroval
Renault Laguna hatchback 2,0 16V 103kW r.v.2000

jajek
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned zář 26, 2010 18:30
Bydliště: ostrava

Re: Renault Koleos

Příspěvek od jajek » pon zář 27, 2010 09:28

[quote="Jozo LAPIN"]tak co je tady nekdo kdo si koupil koleos? :D ja mam jeden. 2.0 dci 4x4 dynamique, black.

upraven název téma - Koleos nám tu zatím chyběl ;)[/quo


já uvažiji o koupi jak si spokojený s koleosem já jsem měl předvaděcí jízdu a jelo se mi super,
koleos

bbobb
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned lis 15, 2009 02:44

olejový filtr

Příspěvek od bbobb » čtv zář 30, 2010 22:57

Mam problem, potrebuju sehnat olejovy filtr na Koleose benzin 2.5 litr. Servisu se ho nejak nedari sehnat a potrebuju to rychle, nevi nekdo kde, jak to sehnat ryhcleji? Asi nemuzu koupit nejaky neoriginal aby mi ho tam v servisu vymenili, kdyz jde o garancku..?

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: olejový filtr

Příspěvek od 100KUC » pát říj 01, 2010 00:27

bbobb píše:Mam problem, potrebuju sehnat olejovy filtr na Koleose benzin 2.5 litr. Servisu se ho nejak nedari sehnat a potrebuju to rychle, nevi nekdo kde, jak to sehnat ryhcleji? Asi nemuzu koupit nejaky neoriginal aby mi ho tam v servisu vymenili, kdyz jde o garancku..?
napadá mě - zkus se zeptat v servisu Nissanu ;)
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

bbobb
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned lis 15, 2009 02:44

Re: olejový filtr

Příspěvek od bbobb » sob říj 02, 2010 11:40

100KUC píše:
bbobb píše:Mam problem, potrebuju sehnat olejovy filtr na Koleose benzin 2.5 litr. Servisu se ho nejak nedari sehnat a potrebuju to rychle, nevi nekdo kde, jak to sehnat ryhcleji? Asi nemuzu koupit nejaky neoriginal aby mi ho tam v servisu vymenili, kdyz jde o garancku..?
napadá mě - zkus se zeptat v servisu Nissanu ;)
tak ono neni problem najit ten filtr, treba Auto Kelly jsem nasel ze ma skladem od dvou vyrobcu. Akorat ze to neni original a nejspis budou mit problem mi to v servisu namontovat?

Problem je ze za tyden chci s tim autem jet do zahranici a nechci zbytecne pretahovat o nekolik tisic km vymenu oleje. A proste ten original filtr oni nejsou schopni sehnat.

Co mam delat??? Poradte prosim...
Nikoliv moji vinou neni nahradni dil. Pouze neoriginalni. Ten nebude servis chtit namontovat kvuli zaruce. Takze mam ted auto odstavit nez milostive nekdo sezene origos dil? To je ta nadstandarni zaruka co ma mimo jine se vztahovat na Koleos? :cry:

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: olejový filtr

Příspěvek od 100KUC » ned říj 03, 2010 12:59

bbobb píše:
100KUC píše:
bbobb píše:Mam problem, potrebuju sehnat olejovy filtr na Koleose benzin 2.5 litr. Servisu se ho nejak nedari sehnat a potrebuju to rychle, nevi nekdo kde, jak to sehnat ryhcleji? Asi nemuzu koupit nejaky neoriginal aby mi ho tam v servisu vymenili, kdyz jde o garancku..?
napadá mě - zkus se zeptat v servisu Nissanu ;)
tak ono neni problem najit ten filtr, treba Auto Kelly jsem nasel ze ma skladem od dvou vyrobcu. Akorat ze to neni original a nejspis budou mit problem mi to v servisu namontovat?

Problem je ze za tyden chci s tim autem jet do zahranici a nechci zbytecne pretahovat o nekolik tisic km vymenu oleje. A proste ten original filtr oni nejsou schopni sehnat.

Co mam delat??? Poradte prosim...
Nikoliv moji vinou neni nahradni dil. Pouze neoriginalni. Ten nebude servis chtit namontovat kvuli zaruce. Takze mam ted auto odstavit nez milostive nekdo sezene origos dil? To je ta nadstandarni zaruka co ma mimo jine se vztahovat na Koleos? :cry:
Tak ještě jednou - v autorizovaném servisu Nissanu budou mít zřejmě stejný filtr, jako v Renaultu - jen zastoupení je jiné, takže by s originalitou filtru neměl být problém - měl by být stejný - nemluvím o "neoriginálním" filtru z Auto Kelly ale o originálním filtru od Nissanu - tj. od výrobce tvého motoru.

Zkusil ses na to zeptat? Co na to říká prodejce - případně se obrať na zastoupení Renaultu - můžeme ti též jako klub při jednání se zastoupením Renault ČR pomoci (pokud neuspěješ)
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

bbobb
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned lis 15, 2009 02:44

Re: olejový filtr

Příspěvek od bbobb » pon říj 04, 2010 11:59

100KUC píše:
bbobb píše:
100KUC píše:
bbobb píše:Mam problem, potrebuju sehnat olejovy filtr na Koleose benzin 2.5 litr. Servisu se ho nejak nedari sehnat a potrebuju to rychle, nevi nekdo kde, jak to sehnat ryhcleji? Asi nemuzu koupit nejaky neoriginal aby mi ho tam v servisu vymenili, kdyz jde o garancku..?
napadá mě - zkus se zeptat v servisu Nissanu ;)
tak ono neni problem najit ten filtr, treba Auto Kelly jsem nasel ze ma skladem od dvou vyrobcu. Akorat ze to neni original a nejspis budou mit problem mi to v servisu namontovat?

Problem je ze za tyden chci s tim autem jet do zahranici a nechci zbytecne pretahovat o nekolik tisic km vymenu oleje. A proste ten original filtr oni nejsou schopni sehnat.

Co mam delat??? Poradte prosim...
Nikoliv moji vinou neni nahradni dil. Pouze neoriginalni. Ten nebude servis chtit namontovat kvuli zaruce. Takze mam ted auto odstavit nez milostive nekdo sezene origos dil? To je ta nadstandarni zaruka co ma mimo jine se vztahovat na Koleos? :cry:
Tak ještě jednou - v autorizovaném servisu Nissanu budou mít zřejmě stejný filtr, jako v Renaultu - jen zastoupení je jiné, takže by s originalitou filtru neměl být problém - měl by být stejný - nemluvím o "neoriginálním" filtru z Auto Kelly ale o originálním filtru od Nissanu - tj. od výrobce tvého motoru.

Zkusil ses na to zeptat? Co na to říká prodejce - případně se obrať na zastoupení Renaultu - můžeme ti též jako klub při jednání se zastoupením Renault ČR pomoci (pokud neuspěješ)
dik za odpoved. Do Nissanu jsem volal ale nikdo mi to nevzal a mezitim jsem mluvil s Renaultem (servisem) a vypada to nadejne, snad zitra..

jinak v patek jsem volal na info Renaultu a klasicka infolinka, v podstate jsem se nic nedozvedel i kdyz slecna byla celkem mila :-)

zatim dik za radu a info, uvidime zda se to zitra konecne vyresi...

JirkaEspace
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:57
Bydliště: Praha Východ

Příspěvek od JirkaEspace » pon říj 04, 2010 15:51

Otaznej Koleos píše:Co se tyce chiptuningu, je to podle mne zbytecny...padne zaruka..
Ten muj Koleos zere o dva litry vic jak ma, zacalo mi to vypisovat vadu tempomatu, nez jsem dojel do servisu, vadu vstrikovani, pak vadu vyfukoveho potrubi...zatim si s tim nevi rady...
Na prednim molese to pri brzdeni divne puka...
Z niceho nic se mi uvolnil zadni naraznik- zadna kolize nebyla...

Vypada to tak, ze jsem koupil sice novy vuz,ale uplny nepodarek...
Ve svém prvním příspěvku v tomhle tématu jsi psal, že prodejce půjčil tvého Koleose před předáním někomu na týden a ten ho vrátil v katastrofálním stavu. Protože jsem čekatel na Koleose (dodání přelom roku), tak mě to docela vystrašilo ! Ty jsi kupoval Koleose s nějakou slevou - třeba jako předváděcí ? To by přece prodejce neměl, půjčit někomu nové auto...
ex R Espace 2.2i
ex D Logan 1.6 MPI, vínová metalíza, 5.2005 - 6.4.2011, 0 km - 92.640 km
Renault Koleos 2.0dCi 150k 4x4 Dynamique, bílá perleť, 1.2011 - 10.2012: 36.000 spokojených kilometrů, až na tu nešťastnou klimatizaci
Obrázek

bbobb
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned lis 15, 2009 02:44

USB

Příspěvek od bbobb » úte říj 05, 2010 00:49

Tusim ze novy Koleosy uz maji audio s moznosti pripojit USB klic, je to tak? Da se to nejak dokoupit a dodelat do puvodniho Koleose?

jajek
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned zář 26, 2010 18:30
Bydliště: ostrava

Re: USB

Příspěvek od jajek » pát říj 08, 2010 19:18

bbobb píše:Tusim ze novy Koleosy uz maji audio s moznosti pripojit USB klic, je to tak? Da se to nejak dokoupit a dodelat do puvodniho Koleose?
jo mám koleose 2010 je tam připojka usb a aux,navigace má dobrou obrazovku nevím proč už rádio nebere dvd nebo mp4,jde to nějak vyřešit přípojkou aux nebo usb? a nebo v navigaci je sd karta šlo by převést film do mp4 a potom ho přehrát,dík
koleos

jajek
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned zář 26, 2010 18:30
Bydliště: ostrava

Re: USB

Příspěvek od jajek » pát říj 08, 2010 20:27

jajek píše:
bbobb píše:Tusim ze novy Koleosy uz maji audio s moznosti pripojit USB klic, je to tak? Da se to nejak dokoupit a dodelat do puvodniho Koleose?
jo mám koleose 2010 je tam připojka usb a aux,navigace má dobrou obrazovku nevím proč už rádio nebere dvd nebo mp4,jde to nějak vyřešit přípojkou aux nebo usb? a nebo v navigaci je sd karta šlo by převést film do mp4 a potom ho přehrát,dík
jinak se omlouvám založil jsem omylem nové forum,hrneček uzamknul
koleos

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Re: USB

Příspěvek od Hrnecek » pát říj 08, 2010 21:15

jajek píše:
jajek píše:
bbobb píše:Tusim ze novy Koleosy uz maji audio s moznosti pripojit USB klic, je to tak? Da se to nejak dokoupit a dodelat do puvodniho Koleose?
jo mám koleose 2010 je tam připojka usb a aux,navigace má dobrou obrazovku nevím proč už rádio nebere dvd nebo mp4,jde to nějak vyřešit přípojkou aux nebo usb? a nebo v navigaci je sd karta šlo by převést film do mp4 a potom ho přehrát,dík
jinak se omlouvám založil jsem omylem nové forum,hrneček uzamknul
Ok, no probléma :wink:
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

bbobb
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned lis 15, 2009 02:44

Příspěvek od bbobb » ned říj 24, 2010 00:18

Chudak Koleos dostal dneska ranu sutrem do celniho skla :( Jen jsem videl ten sutre a praask, pres delici pas snad musel priletet?? Vubec nechapu kde se vzal...no nemuzu se dockat pondeli az se dozvim kolik ta sranda bude stat, nejake tipy? Mam pojisteni celniho skla na 10.000, vejdu se nebo ne..?

VBadal
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 21, 2010 00:40
Bydliště: Bruntál Na Výsluní 5

Příspěvek od VBadal » ned lis 21, 2010 01:32

:lol: Mám Koleosa LS Exception 127 KW, koupený 02/010, zatím 22 000 km, spotřeba 6,2-7,6 L, ale dle zkušeností s Renaulty se usadí kolem 30 000, měl jsem Scéniky 97, RX dCi 1,9, Scénik II 1,9 dCi, všechny velká spokojenost, ale Koleos je zatím to nejlepší. Sleduji různé názory v odborném tisku, ale spíš jde o konkurenční tahanice,. Mám s Koleosem odježděny kilometry v letošní zimě v horském terénu Jeseníků, denní cesty v okolí Sl. Harty, kde je zákaz solení, nikde mě nenechal v šachu, podvozek odpovídá XTreilu, mám možnost srovnání s Sc. RX, se kterým jsem najel 180 000 km, s tím také spokojenost, ale Koleos je excelentní.
Co se týče pohodlí a ostatních jízdních vlastností, můžu srovnat s jinými značkami, ale podobné auto je jinak v cenových relacích 0 1/3- 2x větších.

jajek
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned zář 26, 2010 18:30
Bydliště: ostrava

Příspěvek od jajek » ned lis 21, 2010 09:57

VBadal píše::lol: Mám Koleosa LS Exception 127 KW, koupený 02/010, zatím 22 000 km, spotřeba 6,2-7,6 L, ale dle zkušeností s Renaulty se usadí kolem 30 000, měl jsem Scéniky 97, RX dCi 1,9, Scénik II 1,9 dCi, všechny velká spokojenost, ale Koleos je zatím to nejlepší. Sleduji různé názory v odborném tisku, ale spíš jde o konkurenční tahanice,. Mám s Koleosem odježděny kilometry v letošní zimě v horském terénu Jeseníků, denní cesty v okolí Sl. Harty, kde je zákaz solení, nikde mě nenechal v šachu, podvozek odpovídá XTreilu, mám možnost srovnání s Sc. RX, se kterým jsem najel 180 000 km, s tím také spokojenost, ale Koleos je excelentní.
Co se týče pohodlí a ostatních jízdních vlastností, můžu srovnat s jinými značkami, ale podobné auto je jinak v cenových relacích 0 1/3- 2x větších.
Zdravím koleosáky já mám Exception 110KW,koupený 10/2010 najeto 2500km zatím se seznamuju,spotřeba sedí 6,5-7,5l,tempoman nepoužívám,vůz je prostorný a ve velké rychlosti se chová tiše, taktéž perfektně zvladá děravé silnice,zimu a terén jsem ještě nejel. Chválím praktické otevírání pátých dveří, praktické při vezení dlouhých předmětů. Co mi dost vadilo, byla signalizace nezapnutých bezp.pásů již při popojíždění např. po parkovišti v Renaultu mi řekli,že to nejde vypnout, tak jsem si to vyřešil sám a stačilo pouze odpojit konektor pod sedadlem. Palubní počítač nesignalizuje žádnou poruchu, vše je ok. Jinak, ale pásy při jízdě používám vždy. Ještě jsem si dodělal světla pro denní svícení,aby zbytečně za slunečných dní nesvítily bi-xenony, tím se vyřešil i problém s ostřikováním světlometů, při sebemenším ostříknutí př. skla. Nemohu srovnat s jiným SUV, dřív jsem jezdil ve škodě octavii tdi, zatím velká spojenost. Uvidíme jak se bude vyvíjet dále.už aby napadl sníh ...
koleos

jajek
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned zář 26, 2010 18:30
Bydliště: ostrava

Re: Renault Koleos

Příspěvek od jajek » pon led 10, 2011 19:34

tak jsem si konečně s koleosem zajezdil ve sněhu sice na chvilku, ale zajezdil a jel dobře,jinak se chci zeptat máte někdo zkušenost s předním rámem uvažuji o koupi, pěkný je na http://www.bureš.cz
Naposledy upravil(a) jajek dne ned led 16, 2011 13:27, celkem upraveno 1 x.
koleos

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů