Renault Koleos

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Renault Koleos

Příspěvek od Jean ViC » pát dub 01, 2011 18:50

mohli ste se pochlubit fotkama, abysme ostastni videli pokud to nejsou tajne fotky...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

levap.kesip
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř bře 30, 2011 12:02

Re: Renault Koleos

Příspěvek od levap.kesip » pát dub 01, 2011 19:31

.. no z mé strany to není tajné já foto přikládám i sem jedná se o CLIO, a chtěl jsem srovnat jestli barva je stejná či odlišná. Chtěl jsem zkrátka jen porovnat barvy. Už jsem to psal, budu vypadat jako blbec ... zase stejná barva, avšak praktická. Zvažoval jsem černou, ale po jedné projížďce v terénu auto vypadalo viz. další foto. Vedle stojí mé služební auto CARENS, má zašpiněné podběhy za předními koly, ale není to vidět, jako i jiné fleky od prachu.
Koleose jsem objednal 31.3. z důvodu běžící akce, ale TD je cca 4 měsíce a ještě cca 14 dnů je možné upravit barvu dle prodejce, proto můj dotaz na vaše foto.
Předem děkuji za vaše další foto .

levap.kesip
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř bře 30, 2011 12:02

Re: Renault Koleos

Příspěvek od levap.kesip » pát dub 01, 2011 19:37

Takže ještě jednou obrázky jsem musel zmenšit.
Přílohy
Clio.JPG
Koleos-Carens.JPG

JirkaEspace
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:57
Bydliště: Praha Východ

Re: Renault Koleos

Příspěvek od JirkaEspace » úte dub 12, 2011 20:26

jajek píše:
JirkaEspace píše:Nechci se nějak zastávat Renaultu, i když trochu jo :-) Myslím tahle povrchová rez je u každého auta libovolné značky a není to jen výfuk, ale spousta dalších věcí, které nejsou lakované, pogumované nebo plastové. Mrkněte do motorového prostoru nebo zespodu vepředu: poloosy, různé držáky v motoru, alternátor, ...

Ale vaši reakci chápu - můj tatík šel po třech měsících reklamovat Clio, že na hliníkovém krytu alternátoru (tuším) se objevila rez a začíná se objevovat na poloosách a v místech sváru na výfuku. A ať to laskavě v rámci záruky alespoň natřou :-) Samozřejmě nepochodil a všechny tyto díly má i po 6 letech provozu původní... Takže přeji klidnou hlavu a hodně kilometrů bez srážky s nějakým blbcem ... 8)
Já jsem z toho byl velice zaskočený, protože jsem měl dříve Škodu Octavii a po 13-letech jsem ji prodával bez rzi kdekoli, podvozek jak z výrobní linky a tak jsem počítal s tím,že dnešní auta už jsou takové všechny. Nicméně, výfuk už jsem si také natřel sám a budu doufat, že vydrží. Jinak co se týče jízdních vlastností, jsem s Renaultem Koleos nadšený.
Ještě takový dodatek k tomu rezivění: údajně nový Ford Kuga zespodu: http://loganbreak.mforos.com/1207053/95 ... /#85087541

:-) :-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ex R Espace 2.2i
ex D Logan 1.6 MPI, vínová metalíza, 5.2005 - 6.4.2011, 0 km - 92.640 km
Renault Koleos 2.0dCi 150k 4x4 Dynamique, bílá perleť, 1.2011 - 10.2012: 36.000 spokojených kilometrů, až na tu nešťastnou klimatizaci
Obrázek

levap.kesip
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř bře 30, 2011 12:02

Re: Renault Koleos

Příspěvek od levap.kesip » úte dub 12, 2011 22:19

No to vám povím to je síla, myslím si, že tato cenová kategorie si zaslouží lepší povrchovou úpravu i těch nejmenších úchytů a samozřejmě klíčových prvků. Nicméně si myslím, že je to způsobeno transportem, či pohybem v okolí slaného mořského vzduchu. Renault na to sám dojel v padesátých či šedesátých letech, když se dral na americký trh s novým vozem Renault Dolphin. Když je převezly přes oceán, tak auta byla tak rezavá, že se prakticky upustilo od prodeje. Renault, který se dlouho na to připravoval vč. sítě dealerství tím rezignoval na americký trh. Samozřejmě dnes si troufám říci, že v anikorozní ochraně je lídr. Manželka měla Thálii a při prodeji po osmi letech nic rezavého jen výfuk výměna před samotným prodejem.
Tak jak jsem psal výše už výše, mám objednaný KOLEOS a asi si jej nechám pro jistotu zvednout na zdviži před převzetím. Možná by bylo zajímavé pořídit i foto....

jajek
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned zář 26, 2010 18:30
Bydliště: ostrava

Re: Renault Koleos

Příspěvek od jajek » čtv čer 16, 2011 21:06

zdravím majitele vozu koleos,jak jsem slíbil píšu další zkušenosti s tímto vozem,najeto mám 11000km,spotřeba kolem 7l,při rychlosti 170km a zapnuté klimatizaci počítač ukázal 9,9l,jízda olomouc-ostrava,jezdím na polskou naftu,vychutnávam si tichou jízdu při vysoké rychlosti a jestli máte rádi hudbu tak ozvučení vozu taky dobrý,v terénu se mi stává, že mi párkrát zdechne motor není totiž slyšet a budíkům nevěnuji pozornost chce to více plynu,hodil by se automat,já při koupi volil manuál.Dneska jsem v Ostravě viděl černého koleose s předním ochranným rámem a bočnímy nášlapy v zadu dva výfuky velké kola,pěknéj,německá spz,jestli se pořadají nějaké akce/srazy koleosáků tak dejte vedět,
koleos

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Renault Koleos

Příspěvek od 09freds » sob črc 09, 2011 18:58

Zdravím všechny,tak jsem si též pořídil Koleose, 127 KW.Není sice zcela nový,ale uchvátil mne vzhledem a výbavou.Je od dealera Renaultu a upravil si ho perfektně.Pro představu přikládám první fotku,další dodám..
Už jsem dodal,ale pouze dvě..........Více nejde.
Přílohy
koleos bb.jpg
Koleos aa.jpg
Koleos 1.jpg
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

mio
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: úte dub 13, 2010 00:30

Re: Renault Koleos

Příspěvek od mio » úte črc 12, 2011 01:41

09freds - peknééé. blahoželám a ech dobre slúži.

JirkaEspace
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:57
Bydliště: Praha Východ

Re: Renault Koleos

Příspěvek od JirkaEspace » úte črc 12, 2011 12:03

to 09freds vítej mezi námi koleosáky :wink: autí moc pěkné...
ex R Espace 2.2i
ex D Logan 1.6 MPI, vínová metalíza, 5.2005 - 6.4.2011, 0 km - 92.640 km
Renault Koleos 2.0dCi 150k 4x4 Dynamique, bílá perleť, 1.2011 - 10.2012: 36.000 spokojených kilometrů, až na tu nešťastnou klimatizaci
Obrázek

levap.kesip
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř bře 30, 2011 12:02

Re: Renault Koleos

Příspěvek od levap.kesip » pon srp 29, 2011 23:56

Tak pánové, koncem června jsem převzal Koleos 2.0 DCi Exception AT, a protože na Auto.cz chyběla recenze tohoto SUV, tak jsem se rozhodl pro zveřejnění mých postřehů po ujetých více jak 7000 km. Myslí, že si to tohle auto zaslouží.

http://moje.auto.cz/levap-kesip/kolda.html

Možná to bude i pro vás inspirativní a rádi přidáte komentář, který může někomu napomoci k pořízení tohoto vozu.
Měj te se

... asi jsem založil nové téma, snad mi bude prominuto.

jajek
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned zář 26, 2010 18:30
Bydliště: ostrava

Re: Renault Koleos

Příspěvek od jajek » ned zář 11, 2011 20:41

náš koleos
Přílohy
koleos.JPG
Koleos3.JPG
koleos 2.JPG
koleos

mio
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: úte dub 13, 2010 00:30

Re: Renault Koleos

Příspěvek od mio » stř zář 21, 2011 20:51

jajek : vaouuu,
to si mal poslat ako namet do Renaultu este pred tym, ako sa pustili do faceliftu. Mozno by sa inspirovali :-)
To je vlastny napad?

mio
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: úte dub 13, 2010 00:30

Re: Renault Koleos

Příspěvek od mio » stř zář 21, 2011 20:54

levap.kesip píše:Tak pánové, koncem června jsem převzal Koleos 2.0 DCi Exception AT, a protože na Auto.cz chyběla recenze tohoto SUV, tak jsem se rozhodl pro zveřejnění mých postřehů po ujetých více jak 7000 km. Myslí, že si to tohle auto zaslouží.

http://moje.auto.cz/levap-kesip/kolda.html

Možná to bude i pro vás inspirativní a rádi přidáte komentář, který může někomu napomoci k pořízení tohoto vozu.
Měj te se

... asi jsem založil nové téma, snad mi bude prominuto.
Ja som pred casom opisal svoje skusenosti na : http://www.cars.cz/autorecenze/auta/ren ... 11763.html

Recenziu na Auto.cz som cital a je vydarena.
Tak nech sluzi.

jajek
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned zář 26, 2010 18:30
Bydliště: ostrava

Re: Renault Koleos

Příspěvek od jajek » čtv zář 22, 2011 19:13

ano,ale nechal jsem se inspirovat novým Koleosem,který bude v prodeji od roku 2012 a tak jsem si vymyslel udělat si úpravu.Koupil jsem starší nárazník a do něj jsem vložil masku z Audi A6,pak už stačila jen trocha tmelu,barva a lak a výsledek je na fotografii.
koleos

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Renault Koleos

Příspěvek od 09freds » čtv říj 06, 2011 10:01

Nový originální model od Renaultu mi přece jenom případá hezčí a úprava je vyvažená :shock: !
Přílohy
crop-123821-renault-koleos-celo1-600_520x250.jpg
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

jajek
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned zář 26, 2010 18:30
Bydliště: ostrava

Re: Renault Koleos

Příspěvek od jajek » čtv říj 06, 2011 14:51

nechtěl jem kopírovat práci študovaných designerů renaultu,ani se rovnat vozu audi,pouze audi maska tam pěkně pasovala,musela se však upravit,pouze jsem si chtěl vytvořit něco podle sebe, nepracoval na tom žádný tým vzniklo to doma v garáži a na koleně, nedělám v oboru úprav jenom jsem to zkusil,takový menší tuning a povedlo se 100lidi 100chutí,a kdykoli si můžu namontovat zpět origo nárazník,výměna cc35minut,bohužel přední znak renautu se tam nikde nehodí, ještě čekám z ruska přední deflektor kapoty s nápisem koleos a tak si hraju,kdo so hraje nezlobí,zdravím všechny koleosáky ať nám to jezdí.
koleos

jajek
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned zář 26, 2010 18:30
Bydliště: ostrava

Re: Renault Koleos

Příspěvek od jajek » pon říj 22, 2012 12:05

Tak zdravím majitele vozu koleos jak jsem slibil píšu nové skušenosti,najeto mám kolem 32t. Jízdu si z ženou pochvalujem vracíme se z dálky a kolikrát si říkáme jestli nevyrazime znova z jizdy nejseme vůbec unaveni,teď jsem si měřil spotřebu 5,5l/100km viz článek spotřeba koleose dal jsem odkaz na krátké video,co auto máme jse objevila menší závada,když jsem stáhnul okno tak nešlo nahoru jakoby zamrzlo,po páté návštěvě servisu zjistili že je zaoxidovaný motorek,motorek vyměnili a okna fungujou,taky jsem rád že moc koleosaku na cestě nepodkate,kde přijedu tak koukaji že všech stran a zastavují se a to je dobře takových bmw x5,sportage,kuga,tiguan jezdí spousta no podkat koleose je rarita,byl jsem svědkem když jsem přijel do servisu na fólie do oken tak pán koukal že takového renaulta ještě neviděl,jen tak dále,v polském kempu u moře zase poláci obchazeli auto jakoby ho viděli poprvé a říkali no pěkný samochud no ni ,nevšimli si že ležíme uvnitř,jsou to maličkosti ale potěší když se za vámi někdo ohledne,fotky auta dodám později,jinak spokojenost,koleosaci ať vám to jezdí
koleos

jajek
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned zář 26, 2010 18:30
Bydliště: ostrava

Re: Renault Koleos

Příspěvek od jajek » ned lis 11, 2012 06:36

náš koleosimus první,
Přílohy
DSC_0287.JPG
koleos

Dangel89
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 21, 2015 23:07

Re: Renault Koleos

Příspěvek od Dangel89 » sob lis 21, 2015 23:36

Ahojte,když se tu tak bavite o svetlech. Jaký má koleos v základech? Tady na stránkách píšou, že já bi-xenony ,což mi přijde divné, má někdo bi-xenony, popř dají se pak pridelat? Máte kryt na převodovce? Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti