Renault Scenic II 2003 - 2009

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Renault Scenic II 2003 - 2009

Příspěvek od DDT » úte čer 14, 2005 17:47

zušenosti s tímto vozem
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
SCENIC II 2.0T
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 29, 2005 20:56

SCENICII 2.0 TURBO

Příspěvek od SCENIC II 2.0T » čtv zář 15, 2005 19:25

Mám jej od června, zatím najeto 15000km a mohu jen chválit. Měl jsem před tímto autem 7 jiných Renaultů a tento poslední je srovnatelný s tím prvním, což byl R21 2.0 Turbo. Mám možnost jej srovnávat s předešlým 2.0l modelem Scenic (2001) se kterým jezdí manželka a musím konstatovat, že Renault udělal opravdu hodně práce. Snad jen podvozek mohl být pro české silnice "francouzstější". Jinak S U P E R auto se S U P E R motorem. Je to prostě mazel.

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » čtv zář 15, 2005 22:31

To docela chápu.... Scénic 2,0 T 165k může být docela svižné rodinné auto :twisted:

Uživatelský avatar
Vašek
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: úte čer 14, 2005 16:00
Bydliště: Vestec u Prahy

Re: SCENICII 2.0 TURBO

Příspěvek od Vašek » ned říj 09, 2005 21:09

Musim jen souhlasit, ze se to auto vazne povedlo, az na ten podvozek, to bouchani je obcas opravdu neprijemne. Nevim jestli to neni jen u toho meho, asi to budu muset nechat proverit, protoze mi prijde, ze to dela jedno kolo.:(
Mam proti tvym konum pouze takoveho oslika:), ale i tak spokojenost. (ono pod 5l nafty/100 taky potesi):)))
Jsem pro jakoukoliv konzultaci, rad pokecam.

Vasek



quote="SCENIC II 2.0T"]Mám jej od června, zatím najeto 15000km a mohu jen chválit. Měl jsem před tímto autem 7 jiných Renaultů a tento poslední je srovnatelný s tím prvním, což byl R21 2.0 Turbo. Mám možnost jej srovnávat s předešlým 2.0l modelem Scenic (2001) se kterým jezdí manželka a musím konstatovat, že Renault udělal opravdu hodně práce. Snad jen podvozek mohl být pro české silnice "francouzstější". Jinak S U P E R auto se S U P E R motorem. Je to prostě mazel.[/quote]

MK
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 22, 2005 21:26
Bydliště: Benešov

Příspěvek od MK » sob říj 22, 2005 21:45

Názory mohu jen potvrdit. Opravdu povedenéauto. Mám Scenic Grand, 2.0 16V. 14000 km.Netrhá to asfalt, průběh točvého momentu je však velice příjemný a uzpůsobený kategorii vozidla. Motor jde od spodu, tak že při klidné jízdě lze běžně používat jen 3 kvalty (2,4,6). Interier mi zcela vyhovuje. Měl jsem Scenic (2000) 1,9dci. Dobrý auto, avšak na novém voze je opravdu znát rozdíl jedné generace. Škoda, že Renault nepočítal s českými silnicemi. Opravdu to podvozek nezvládá.
Kdyby někdo věděl co s tím, myslím třeba jiné tlumiče ...dejte prosí vědět.
Dík.

lazak
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pát pro 02, 2005 20:18
Bydliště: Řesanice - Kasejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lazak » pon úno 06, 2006 23:55

Nechal jsem si před nedávnem dovézt bouraného Grand scenica 1.9.DCI 88kw, najeto 11000km z Francie.Teď už ho mám opraveného a asi dva týdny jezdím.Zatím mám ujeto cca 1000 km a musím uznat, že se to auto povedlo. Je to obrovský krok o proti předchozí generaci (vlastnil jsem 1.9Dti a 1.9Dci). Podvozek je tužší což mi připadá lepší,nenaklání se tolik v zatáčkách ani při předjíždění kamionu kdy jedu nad 130 a víc tak to z autem nijak nemává. Co se týče pohodlí tak sedadla taky přitvrdili to se mi osobně jeví jako další plus, nebolí z toho záda. Desing je hodně povedený a spracování interieru je líbivé a praktické.Zatím jsem zazmenal několik neduh a to je omezený výhled dozadu a při jízdě na mokré a zesolené cestě se mi po pár kilometrech hrozně špiní přední boční okna včetně zrcátek, takže to chce zastavit a očistit.Dále se mi zdá vyšší spotřeba kolem osmi litrů nafty, jo a ještě celkem slabé přední světla. Za pár tisíc km připíšu více poznatku a zkušeností zatím doporučuji všem kteří uvažují o koupi MPV. 8)
Laguna lll Grandtour, 2.0DCI 110kW, Automat...

Grand Scénic fórum

Uživatelský avatar
panda
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2005 23:01
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od panda » stř úno 15, 2006 12:22

Caute
Ked som toto forum objavil, velmi som sa potesil. Pomohlo mi pri rieseni problemu s mojim predchadzajicim Meganom 97. Raz som v novinach nasiel inzerat, ze chlapik preda Renault Scenic II r. v. 03 1,6 16V benzin 64 000 km, auto klima, atomat rucna brzda ( neviem ci je to dobre), CD orig s ovl. na volante s menicom pod sedadlom vodica, dokupena laktova opierka aj s kastlikom, kopec airbagov, vsetko v elektrike, stresne okno, alu kolesa, zahradka a tak som predal megana cez AAA kupil Scenica. Precital som si recenzie, pozistoval v servisoch zavadovost. Bol tam problem s oknami...padali. Vyrobna chyba. Majitelov neskor vraj volali do servisov na odstranenie poruchy, kto neprisiel ma smolu, po zaruke plati celu opravu. Vraj boli problemove prevodovky???.
Odchadzali cievky pri zapalovni. Su 4 ks. jeden kus 4000,- Sk. Ja som pri kupe isiel s povodnym majitelom do renault servisu dat prezriet auto a pozriet pracovny list. Takze: oprava okien vykonana, zapalovacie cievky menene pri 59 000 km + vymena rozvodov, pretoze sa museli rozoberat a stare sa naspat uz nedavaju, dalej len bezna udrzba. Mne odisla v mrazoch baterka 2,5 rocna??, vypalila sa ziarovka stretavaciek, na vymenu vsak treba ist do servisu, lebo je tam tak malo miesta, ze neskuseny clovek sa tam nevprace a ak ano, je tam riziko ulomenia nejakej pruzinky pri vyberani ziarovky a vtedy vraj treba menit cely svetlomet !!!!!! V servise ziarovka za 500,-Sk. Raz sa mi stalo, ze sa mi minul na ceste benzin. Auto zastalo, este som stihol zajst na krajnicu, zhasol motor,!!!!!zatiahla sa automaticka rucna brzda ako vzdy ked sa vypne motor!!!! a uz som s autom nepohol. Rucna zostava zatiahnuta pokial sa nenastartuje, bez benzinu asi tazko, a neprida sa plyn. Este stastie, ze to nebolo uprostred krizovatky. Po doplneni benzinu vsetko OK. Informoval som sa neskor v servise na odblokovanie rucnej. Da sa. V kufri je tiahlo na uvolnenie lanka. Vsetko zle je na nieco dobre. Aspon mam skusenost.
Celkovy moj pocit z tohoto auta je taky, ze sa so mnou nechce skamaratit. Tesim sa vsak na leto ked si budem moct stresne okno vychutnat. Ten preskleny priestor nad hlavou je uzasny......aj nad zadnymi sedadlami je sklo....pocit je velmi intenzivny.
A teraz trocha pozitivna. Auto je to krasne, design na jednicku. Jazdne vlastnosti su dobre, motor v celku zivy, dobre reaguje. Pirat ciest to sice nie je, ale jazdi fajn, brzdy dobre, tvrdost podvozku vyhovuje. Interier je ucelny a kvalitny. Polubna doska a ovladanie okien su potiahnute akoby tenkou zmatnujucou foliou, ktora sa miestami lupe a odhaluje leskly plast. Nevyzera to pekne. Hlavne neviem co s tym, ci ju dat dole, alebo nejako osetrit, chcem totiz zachovat matny povrch plastov. Sedenie je pohodlne, hlavne s laktovou opierkov. Odporucam ju dokupit, je to velmi prakticky doplnok hlavne pri dalekom cestovani si tam clovek nalozi papanicko a pitivo, netreba sa potom cestou zastavovat kvoli jednemu rohliku:))
Palubna doska je prehladna, clovek si na digital rychlo zvykne a dobre sa podla toho jazdi. Celkovo je dobry pocit z priestoru. Musim vsak povedat, ze vyhlad za mokra je naozaj dost obtiazny. Zadne okienko potrebuje trvale spusteny stierac a dost sa spinia predne bocne okna, zabranuju vyhladu do spetakov, zastavit a ocistit. Celkovo ma hneva, ze s kazdou kravinou sa tu musi do servisu a ja renault servis tak nemam rad...vsetci su tam tak strasne arogantny, ale to je ina kapitola:))
Zaver:
Tesim sa na jar ked si auticko pekne vyumyvam, vytepujem, pomaznam sa s nim a verim, ze budeme kamarati.....musim sa mu povenovat...musi prebehnut urcity ritual zoznamenia.....zatial som ho len kupil a jazdim, nacistil som, neupratoval ....potom ked sa takto zoznamime verim, ze bude pritulne ako velky chlpaty pes ked ho skrabete na bruchu. Ved este napisem.

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » čtv dub 13, 2006 12:50

Renault svolává model Scénic do servisů
12.4.2006 - Radek Ondrášík

Automobilka Renault pořádá novou svolávací akci, na řadě je druhá generace modelu Scénic. Jedná se o vozy vyrobené do prosince 2005 a jen v České republice se bude jednat o zhruba 1 600 vozů. Dle dostupných informací může mít Scénic problémy se sponou bezpečnostních pásů a oprava v autorizovaném servisu by neměla přesáhnout deset minut. Nejedná se sice o problém, který by měl přímo ohrozit posádku, ale Renault přesto doporučuje servis navštívit a tuto sponu si nechat preventivně vyměnit.

Všichni majitelé tohoto modelu budou informování doporučeným dopisem, pokud jste však koupil vůz z druhé ruky, informujte se v jakémkoli autorizovaném servisu Renault, kde vám poskytnou bližší informace.

Zdroj: http://www.autorevue.cz/Bleskovky/AR.asp?ARI=8129

Píšu to sem, protože se mezi námi najde pár majitelů těchto vozů, tak se zastavte v servisu ať vám tu sponu vymění. Hlavně ti co mají auto už z druhé ruky se o tom nemusí dozvědět :wink:

Uživatelský avatar
Vašek
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: úte čer 14, 2005 16:00
Bydliště: Vestec u Prahy

Příspěvek od Vašek » úte čer 27, 2006 13:24

nejde o výměnu spony, ale údajně jen o přidání nějaké podložky pod držák spony...bůh ví co s tím dělali, v Auto AMOS OTAVA zasadne výsledky své práce neprezentují, dají vám kartu a s pohledem "už vypadni" odjíždíte....

Uživatelský avatar
panda
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2005 23:01
Bydliště: Bratislava

rok je preč

Příspěvek od panda » úte úno 13, 2007 21:22

Už je to rok, čo mám svojho scénica. Celkovo som spokojný. Auto je to pohodlné. Spotreba kombi cca 8,5 l v zime a v lete 8,0 l...po návrate z chorvátska to bolo 7,5 l..ale to spravila diaľnica. Palubný počítač nemažem takže celoročná spotreba sa dá odhadovať na 8,3 l..je to benzín 1.6 16V. Poruchy a závady . Netvrdím, že to bolo bez závad...trocha hučí ventilátor, ale to sa odstráni výmenou peľového filtra. Horšie je to s motorom. Vrodená vada u scénicov je kolo predsuvníka. Je to jedno z kolies z rozvodov motora, ktoré sa stará o vstreknutie oleja do valcov pri štarte, hlavne po dlhom statí, ráno a tak podobne. Keď je vadné tak tam olej nedáva a prvých pár sekund ide motor nasucho a pekne rachotí. Takýto popis závady mi dali v renaulte a tak ho aj posúvam ďalej. Vzhľadom na to, že treba závadu riešiť cez rozvody, v renaulte vám povedia, že musia meniť aj vahadlá či čo??!! teraz si nespomeniem, ale je to celá sada, ktorú vám musia podľa pracovných postupov vymeniť + rozvodový remeň + normohodina v renaulte..je to cca 35 000,- Sk. Na mojom sa to robilo pred koncom záruky a teraz po cca 12 000 kilometroch je to tu zas. A renault sa vám postaví chrbtom. Skončila záruka tak plať. Nič iné som zatiaľ nemal. Klímu som čistil raz, už ju bolo cítiť ked sa vypínala. Jedno čo je užasné a čo sa mi páči je odhmlievanie predného skla keď sa zarosí ..pri daždi a tak. Pustím "odhmlievanie" a fakt za chvíľku je to úplne čisté. Mám automat klímu. Ešte k závadám. Čidlo vonkajšieho teplomera ukazuje kraviny. Treba ho vymeniť cca 1700,-Sk + práca. Tento článok je pokračovaním môjho príspevku tak z pred roka asi o dva tri články vyššie. Zatiaľ je to všetko. Pokračovanie.....

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: rok je preč

Příspěvek od kmarty » úte úno 13, 2007 22:22

panda píše:...Horšie je to s motorom. Vrodená vada u scénicov je kolo predsuvníka. Je to jedno z kolies z rozvodov motora, ktoré sa stará o vstreknutie oleja do valcov pri štarte, hlavne po dlhom statí, ráno a tak podobne. Keď je vadné tak tam olej nedáva a prvých pár sekund ide motor nasucho a pekne rachotí.
Dovolim si poopravit. Ta kladka, o ktere je rec, je opravdu na rozvodech, ale nestara se o "vstriknuti oleje do valcu", ale o casovani ventilu a je rizena hydraulikou (olejem):
Obrázek

A posledni "drobnost", netyka se to jen Scenica, ale i MeganeII (pripadne ostatni typy pouzivajici tento motor).
Jinak jde opravdu o notoricky znamou vec, s kterou se setkal snad kazdy majitel (obvykle v ramci zaruky). Pry se ve vyjimecnych pripadech stane (obzvlast pokud prvni vymena kladky byla v drivejsich dobach za jinou, pravdepodobne jeste ze "stejne serie"- tohle nemam overene, to se jen povida) ze to majitele potka vickrat .
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Re: rok je preč

Příspěvek od wc » čtv úno 15, 2007 23:15

To je přesné a názorné vysvětlení...

Pokud však z toho neteče olej a netříská to za provozu, nikdo by mne nedonutil dát 35 000 za její výměnu(samozřejmě mimo záruku). A že to bouchá při startu?

Zakašlete si!!!... stejně to kdekdo dělá, když prdí... :D :D :D :D :D :D

Vaše wc :D

PS: ....óóóóóó kdo ten "hydrosráč" vymyslel... Vivat VANOS !

PS: myslím, že další žabožroutský pokus v pořadí bude elektrický přesuvník, chi chi chi...

...je třeba nakoupit uhlíky... :D :D :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
panda
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2005 23:01
Bydliště: Bratislava

pre kmarty-ho

Příspěvek od panda » ned úno 18, 2007 19:17

Chcem poďakovať za upresnujúce vysvetlenie od kmarty-ho a hlavne za obrázok, ktorý mi to dost ozrejmil..vidim kmarty, ze sa vyznáš v problematike renaultov..je možné dostať bližšie info, alebo viac takýchto obrázkov...mám totiž možnosť servisovať moje auto mimo servisu renault, ale bez potrebného podrobného servisného manuálu nebudem riskovať...jeden taký manuál som tu na nete uz našiel ale bohužial je vo francúzštine...poskytol som ho adminovi na tejto adrese http://renault.profitux.cz/index2.htm ...je tam teraz k dispozícii pre všetkých čo máme toto nadherné auto so sexi krivkami...Ďakujem
Naposledy upravil(a) panda dne pon úno 19, 2007 17:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: pre kmarty-ho

Příspěvek od kmarty » pon úno 19, 2007 00:51

panda píše:...vidim kmarty, ze sa vyznáš v problematike renaultov..je možné dostať bližšie info, alebo viac takýchto obrázkov
Oj, to se omlouvam jestli jsem zpusobil tenhle pocit. Ja se v tom nijak nevyznam a co se tyce obrazku, tak mam jen tenhle. Moje znalosti o autech jsou maximalne takove ze dokazu rozlisit zda je auto nastartovane ci nikoliv :-). (to sice trochu prehanim, ale daleko od pravdy to neni)
O te kladce vim jen kvuli tomu ze mam tentyz motor ve sve MeganeII a vymena zminene kladky mne uz taky potkala (v ramci zaruky). A pak cas od casu chodim na forum Megane Owners Club, kde to popisuje prakticky kazdy majitel nove MeganeII nebo Scenic a ma tenhle motor.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
panda
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2005 23:01
Bydliště: Bratislava

kmarty

Příspěvek od panda » pon úno 19, 2007 18:07

..mozes byt rad kmarty, ze posobis seriozne!..bol som pozriet ten anglicky sait o renaultoch co si tu nechal link. dobryy..fakt ..len rec mi robi problem, ale to sa spravi...naucim sa hotovo :) ..zatial dik..ked bude auto hotove tak sa ozvem s novymi spravami a recenziou na tu potvoru scenica.

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Originally posted by Berys

Příspěvek od DDT » sob dub 21, 2007 08:31

Tak vás konečně všechny zdravím. Díky ochotě a podpoře Viktora Kazdy, se mi konečně podařilo přihlásit na fórum Renault. Prakticky celý život, jsem jezdil s auty produkce Škoda a VW a ani ve snu by mě nenapadlo, že si pořídím Rencka. Tedy do doby, než jsem byl nucen díky rodině zakoupit větší vůz. Požadavky: min.6 míst, max. 2 roky stáří, do ceny ca.300000, relativně spolehlivé auto. Celkem dost velké požadavky co?
Takže začala anabáze hledání, porovnávání, telefonování atd. Můj favorit Sharan, Alhambra 2 roky starý, bohužel tak za 400-480 tis a kvalita překvapivě na chvostu hodnocení spolehlivosti. Pak jsem ovšem narazil na Granda Scenica 1,5 dci, kterého jsem si byl hned v Brně v bazaru prohlédnout a vyzkoušet. A fiasko - nefunkční ventilátor, voda v přihrádkách a poté i negativní recenze na Renaulta na internetu. Naštěstí jsem to nevzdal, protože musím přiznat, že jsme si Scenica s manželkou po designové stránce naprosto zamilovali. A já z Moravy zanedlouho odjel vlakem do severních čech k velmi příjemné rodině pro necelé 2 roky starého, luxusně vybaveného s plnou historií 1,5 dci Scenica Granda za cenu ještě menší než byla naše hranice. A závěr ? - ta nádherná hračka mě naprosto dostala - cenou, spotřebou, prostorem, variabilitou, jízdními vlastnostmi. Co mi trochu vadí jsou luxusně pohodlné sedáky a zbytečně moc elektroniky. Auto má najeto 130 000km, já najel ca. 3 000 a zatím bez ztráty kytičky. Budu moc rád za každou ( rozumnou ) radu a zkušenost s tímto vozem.
Tak zatím ahoj Berys
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
panda
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2005 23:01
Bydliště: Bratislava

takze

Příspěvek od panda » čtv bře 20, 2008 22:43

..po dlhom case sa ozyvam znova

po oprave predsuvnika, ktora ma "obrala" o 15 000,-Sk je auto skoro v poriadku. Pisem skoro, pretoze viem este o dvoch zavadach. Tou prvou, mensou, je senzor teplomera vonkajsej teploty. Ukazuje troska kraviny. Rozmyslam ci kupim v renaulte novy za 2000,- Sk, alebo to necham tak..musim vsak povedat, ze signalizacie namrazy sa mi vsak hodi a prave pri tejto teplote teplomer dost blbne. Skusal som aj vrakoviska, ale nic. Na scenica proste nemaju nic. Tou druhou zavadou je otocny kontakt pod volantom. Sposobuje chybne fungovanie smeroviek a to takym sposobom, ze vrati packu smeroviek do povodnej polohy este pred ukoncenim odbocovania. Skusim popisat blizsie...si predstav, ze chces odbocit doprava..prepnes packu este pred zahajenim odbocenia, ides este stale rovno, blinker blika...zacnes odbocovat a v tej chvili otocenie volantu vpravo vypne smerovku, pricom by este stale mala blikat a vypnutie by malo nastat az po vrateni volantu do priameho smeru jazdy..uz ma nebavi stale pocas manevru drzat packu smerovky aby som zaistil pre ostatnych vodicov a v zaujme mojej bezpecnosti signalizovanie zmeny smeru jazdy. No a tato sranda stoji v servise 3700,-Sk plus praca...a to si to este pred opravou musite dat diagnostikovat, pretoze tuto poruchu vraj moze sposobovat aj samotna packa blinkra!.. Ale aby som len nehanil. Som s tymto autom spokojny, s konkretnym kusom uz menej, ale aj tak je to velmi pohodlne a priestranne auto. V sucasnosti pozeram po roznych autach, za ake by som scenica vymenil, ale nenachadzam nic co by sa mu priblizilo hlavne vnutornym priestorom..je naozaj pohodlne a priestranne!!!..ma velke okna s dobrym vyhladom, posuvna priehradka medzi prednymi sedadlami je pri dovolenke plna proviantu a je uzasne, ze sa nemusim nikde zastavovat aby som z kufra vytiahol rohliky ci napoj. Uplne uzasna je aj klimatizovana odkladacia skrinka pred spolujazdcom. Este som sa nestretol s tym, ze by sa do nej nieco nezmestilo. Cestou na dovolenku tam nastrkam fotak, kameru, mapu, doklady a ked aj nie tam, tak pod sedadlami a v podlahe je tolko odkladacich priestorov, ze skutocne mozem so sebou v nich denne nosit zakladne naradie a dokonca aj maly kompresorcek na nafuknutie pneu....podlaha pred zadnymi sedadlami je rovna, nie je tam ziadny tunel a miesta na nohy a kolena je tam tolko, ze sa tam aj ja sam pohodlne posadim a to aj za svoje sedadlo vodica, ktore je na zadny doraz, meriam cca 2m!!..Dalsia uzasna vec je stresne okno..je to sice tak troska zbytocnost, ale uz bolo na aute ked som ho kupil:)..Spotreba v meste je cca 8,5l..coz nie je malo, ale pri mojom style jazdy je to este dobre. Mam dost tazku nohu, mam rad sviznu jazdu a razantny rozbeh a to je tak troska problem, pretoze 1.6 benzinovy motor je pre toto tazke a tucne auto spodna hranica z mozneho vyberu motorov!!!..113 koni taha troska tazkopadne..sam sa cudujem, ze si niekto niekedy kupil trebars 1.4 benzin, alebo 1.5diesel...ved asi preto je ich teraz plny bazar. Osobne rozmyslam o precipovani motora, aby sa pridalo zopar koni, pretoze si toto auto necham asi dlhsie nez obvykle 2 roky:)..skutocne vnutorny priestor a este v svetlom prevedeni interieru je vzdusny a zda sa nekonecny a so stresnym oknom..odporucam..stale trvam na tom, ze je to velmi sexi auto..zdar!!..jo a este automaticka rucna brzda!!..super vec...len pozor aby vam nedosiel nahodou benzin, lebo sa vam po zhasnuti motora automaticky zatiahne...myslim vsak, ze pocas jazdy by sa to stat nemalo, pretoze pri vymene zadnych brzd (aha, dalsie vydavky, spomeniem neskor) som v manualy cital o nejakom snimaci rucnej brzdy pri zadnom kolese..takze si myslim, ze to maju vyriesene, aby sa vam v 80 km rychlosti nekusla rucna!!..Zadne brzdy: kotuce s abs kruzkom a zalysovanym loziskom priamo v renaulte cca 6000,-SK sada 2 kotucov, coz ma udivuje, pretoze u neautorizovanych predajcov typu benex stal jeden kotuc cca 4000 plus lozisko 3000..ale nechajme to tak..zadne brzdy sa zmestia do 8000,- Sk aj s platnickami..predne budu za chvilku..tam pocitam tak 5 - 6 tisic.. Mal som este vybity jeden cap na ramene (2500,- Sk) a tyc stabilizatora (1000,- Sk)..bude to chciet nove stierace...atd...atd...caute..
Renault scenic II 1,6 16V benzin
Renault scenic IV tce 140 GPF intense

Uživatelský avatar
panda
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2005 23:01
Bydliště: Bratislava

hm

Příspěvek od panda » čtv dub 03, 2008 19:34

..dalsi prispevok..
Nedavno som zaplatil 30 000 za vymenu palubneho displeja, musim povedat, ze pekna palka a uz sa prihlasila nova porucha..niekedy mam pocit, ze ma to auto chce zodrat z penazi..idem si tak rano do prace a z nicoho nic mi auto zacne sekat, prudko sa znizil vykon a trhane priskokmi vpred akoby siel motor iba na tri valce..na displeji sa rozblikala kontrolka motora a "servis"..palubny pocitac oznamil "check emision"..v renaulte mi na to povedali, ze je vadne spalovanie. V dialogyse som si nasiel, ze nedokonale spalovanie destruktivne ohrozuje katalyzator a to sa mi platit nechcelo...takze som kupil nove sviecky a vymenil, co ak to bude sviecka..nebola!..tak pekne na diagnostiku do renaultu..diagnoza: vadna zapalovacia cievka na 3. valci!..cena opravy 4000,- Sk..na margo renaultu vsak musim povedat, ze som prisiel do servisu asi o 16-tej a pozadoval som opravu ihned!!!..vyhoveli mi v plnej miere a na konci sa este prijimaci technik ospravedlnil, ze som musel dlhsie cakat, pretoze mali vela ludi.
Si kladiem otazku..co sa pos**e najblizsie!!!
Renault scenic II 1,6 16V benzin
Renault scenic IV tce 140 GPF intense

Uživatelský avatar
panda
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2005 23:01
Bydliště: Bratislava

pokracovanie

Příspěvek od panda » čtv kvě 29, 2008 19:25

..odisla aj dalsia cievka, asi mesiac po prvej..teraz to bola c. 4. vraj to tak ma byt, po troje ide stvorka, viac by ich vraj odist nemalo..
Renault scenic II 1,6 16V benzin
Renault scenic IV tce 140 GPF intense

Uživatelský avatar
koprda
Advanced member
Příspěvky: 273
Registrován: sob čer 18, 2005 15:58
Bydliště: okr. Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koprda » úte črc 08, 2008 20:35

Od května 2008 mám Scenica Grand s motorem 2.0T, zatím najeto cca 1300 km, takže už ho začínám prohánět, problém žádný ... :wink:
Obrázek Obrázek

_RENAULT Grand Scénic 2.0T-ex_....____ŠKODA Octavia 1.8 TSI-ex___

Werner
Člen RCČR
Příspěvky: 34
Registrován: ned bře 09, 2008 22:19
Bydliště: Praha

po 3/4 roku

Příspěvek od Werner » ned srp 03, 2008 15:46

Scenica máme od listopadu 2007 - byl nový. Mimo předvolání na přeprogramování řídící jednotky (něco s klimatizací) žádné závady. Je pravda, že moc nejezdíme (máme najeto terpve 7 tis. km), ale zatím jsme spokojeni. Motor je 1,5 ccm, 105 koní, spotřeba cca 5,6 l, dokáže být živý, ikdyž mu to chvilku trvá. Spousta úložného prostoru i variabilita vnitřního prostoru je úžasná. Dceři (4 roky) se nejvíc líbí sklopné přední sedadlo spolujezdce - má výborný výhled dopředu. Manželce se líbí všechno - ostatně si ho vybrala ona.
Scenic II - odcizen
Grand Scenic III

Bery18
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: úte čer 10, 2008 20:05

Příspěvek od Bery18 » stř pro 17, 2008 20:03

Tak už to bude měsíc co jsem si scénica pořídil, je to 12měsíc roku 03, 1,6benzín. Jsem unešen z interieru kde si pokaždé mám kam dát klíče a celkově supr variabylní. Byl jsem skeptický k automatické ruční brzdě,ale musím říct že je to výborná vychytávka. Jízdní vlastnosti jsou na účel auta dostačujcí. mile mě překvapili brzdy, kdy nastupují ostře, ovšem nemají daleko k vadnutí. motor při udávaných cca 110ps ovšem postrádá svižnost a krouťák od nižších otáček. A především spotřeba je tragická, když jedu na spotřebu tak si bere 11l a kdy jezdím podle sebe tak jsem na 12l,(a že rozdíl v jízdě je markantní), takže někde bude chyba a budu muset navštívyt servis renault. Scénic má najeto pouze 40 000km takže jinak jsem zatím nenašel jedninou závadu až na zmiňovanou spotřebu a ještě mi nefunguje ciklovač na stěračích, takže bud stojej nebo jedou pořád :cry: a ani děštový senzor nefunguje :oops:

Uživatelský avatar
hallda
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte lis 25, 2008 17:03

Příspěvek od hallda » čtv pro 25, 2008 21:12

Bery18 píše:Tak už to bude měsíc co jsem si scénica pořídil, je to 12měsíc roku 03, 1,6benzín. Jsem unešen z interieru kde si pokaždé mám kam dát klíče a celkově supr variabylní. Byl jsem skeptický k automatické ruční brzdě,ale musím říct že je to výborná vychytávka. Jízdní vlastnosti jsou na účel auta dostačujcí. mile mě překvapili brzdy, kdy nastupují ostře, ovšem nemají daleko k vadnutí. motor při udávaných cca 110ps ovšem postrádá svižnost a krouťák od nižších otáček. A především spotřeba je tragická, když jedu na spotřebu tak si bere 11l a kdy jezdím podle sebe tak jsem na 12l,(a že rozdíl v jízdě je markantní), takže někde bude chyba a budu muset navštívyt servis renault. Scénic má najeto pouze 40 000km takže jinak jsem zatím nenašel jedninou závadu až na zmiňovanou spotřebu a ještě mi nefunguje ciklovač na stěračích, takže bud stojej nebo jedou pořád :cry: a ani děštový senzor nefunguje :oops:
nechci nic rikat, ale to bych videl na pretocenej tachac - 40000km za 5let provozu??????
R Latitude 3.0dCi 6V 240k
Nissan Pathfinder 2.5dCi / 128kW

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát pro 26, 2008 23:00

hallda píše:
Bery18 píše:Tak už to bude měsíc co jsem si scénica pořídil, je to 12měsíc roku 03, 1,6benzín. Jsem unešen z interieru kde si pokaždé mám kam dát klíče a celkově supr variabylní. Byl jsem skeptický k automatické ruční brzdě,ale musím říct že je to výborná vychytávka. Jízdní vlastnosti jsou na účel auta dostačujcí. mile mě překvapili brzdy, kdy nastupují ostře, ovšem nemají daleko k vadnutí. motor při udávaných cca 110ps ovšem postrádá svižnost a krouťák od nižších otáček. A především spotřeba je tragická, když jedu na spotřebu tak si bere 11l a kdy jezdím podle sebe tak jsem na 12l,(a že rozdíl v jízdě je markantní), takže někde bude chyba a budu muset navštívyt servis renault. Scénic má najeto pouze 40 000km takže jinak jsem zatím nenašel jedninou závadu až na zmiňovanou spotřebu a ještě mi nefunguje ciklovač na stěračích, takže bud stojej nebo jedou pořád :cry: a ani děštový senzor nefunguje :oops:
nechci nic rikat, ale to bych videl na pretocenej tachac - 40000km za 5let provozu??????
Proc ne? Mam ve sve sbirce auto, kteremu je 32 let a ma najeto 21.000 ;)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Pajin
Advanced member
Příspěvky: 263
Registrován: sob pro 01, 2007 15:29

Příspěvek od Pajin » ned úno 01, 2009 17:47

Zdravím nechci nikomu brát iluze ale jestli se jedná o dovoz tak si klidně násobte co rok to 50 000km a to se držím při zemi :pete1: Bohužel na tom nic nemění ani ŘADNĚ vedená servisní kniha (ta se vyplňuje až těsně před prodejem :boink:

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti