Renault Scenic II 2003 - 2009

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
fawn
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 14, 2008 15:05
Bydliště: Liberec

Příspěvek od fawn » stř úno 11, 2009 14:23

Před rokem jsem kupoval ojetého Scénika u Renaulta v Praze na Zličíně. Nejdříve jsem uvažoval o novém, ale když k akční ceně připočítaly různé vychytávky za příplatek tak jsem raději zamířil do oddělení "Ojeté vozy". Měli tam jednoho krasavce v plné výbavě, stáří 1.5 roku, najeto 29000Kč a cena za kterou bych nepořídil ani Scénika v soc. výbavě. Pak proběhla malá nátlakovka, že když se jako rozhodnu ještě ten den dají mi k tomu dva roky záruky, střešní nosič, nové koberečky atd. No musím říct že jsem podlehl, ale dodnes nelituji. Předtím jsem měl Fabii a musím říct že to je rozdíl jako když sednete ze Stodváci do Favorita. Úžasně pohodlný auto, mraky odkládacích míst. Za rok jsem s ním nalítal nějakých 15000km a zatím bez jediného problému. Akorát ta moje 1.6 není žádný dravec, ale jezdím většinou po městě, o víkendu vyvezu rodinu, takže jedu na pohodu. :wink: Spotřeba po měste kolem 9l, dálky tak kolem 7.5 což je s mojí bejvalou Fábkou srovnatelné.
Renault Scenic II Avantage 1.6 16V 10/2006

XAO
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: ned dub 26, 2009 16:49
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od XAO » ned dub 26, 2009 17:11

Čau, svezení je to pekne a pohodlne :P , ale když se něco pokazí tak to potom stojí za to :smajl10:
Kadjar Intens 1,3TCe 117kW r.v. 2019
Megane Scenic II Dynamique 1,6/83kW r.v. 2004

Arient
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 25, 2009 20:06

Scenic Grand 1,9 dci rok výroby 2006

Příspěvek od Arient » čtv črc 23, 2009 12:50

Právě jsme se s naším rendlíkem vrátili ze zatěžkávací zloušky.Konala se dovolená v Bulharsku.Najeli jsme 3 860 km bez jediné závady.Auto šlapalo suprově i rumunských karpatech jen si člověk musel zvyknout na to,že je tohle auto v zatáčkách velmi nedotáčivé.Průměrná spotřeba ve čtyřech lidech a zavazadelníku nacpaném až po střechu 6,5 litru.Rendlík
bez pohromy přežil i čtyřicetikilometrový rozkopaný úsek bulharské silnice č.6 kde jsme jeli třicítkou slalom mezi vyfrézovanými dírami a trvalo to asi 2,5 hodiny.Na dálnici v Srbsku jsme to zase místy mydlily i 180,tak že si myslím že spotřeba je v pohodě.Jízdní komfort parádní a ani po dvaceti hodinách v sedadle nás nikoho nebolela záda.Bulharské moře
parádní bulhaři pohodoví jen ten pořádek/tedy spíš nepořádek/Kdo tam jedete bacha na místní frajery v nejnovějších modelech SUV,jsou schopní vás předjíždět na zákazu předjíždění,přes dvojitou plnou čáru,odbočovacím pruhem před horizontem a to všechno najednou!!!!Korunu tomu nasadil jeden fík v Q 8,který zvládl tohle všechno a navíc při stání na křižovatce na červenou,kterou proletěl asi sedmdesátkou.V Rumunsku zase bacha na kamiony,i kdyby jste jeli přes obec 110 tak Vás stejně vytroubí.Jasně nejhoší dálnice po které jsme jeli byla D1.To i v Srbsku je dálnice o 100% lepší než naše D1.Zážitků z cesty spousta ,o které by se člověk letecky se přepravující připravil.V Bulharsku je síť Renaultu.V Burgasu jsem kupoval 2 bezpaticové žárovky,které mne stály celých osmdesát stotinek/asi 10 Kč a okukoval jsem tam nového Grandíka.MÓÓC pěkný.Hned mi ho tam vnucovali,že toho mojeho vezmou protiúčtem a na hranici že všechno zařídí a doplatit to můžu v korunách,že mi udělají dobrý kurz atd atd.Prostě hoši na svém místě.Zatím nedám ,jsem s tím naším superspokojen..... :D

Megn
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob črc 25, 2009 23:12
Bydliště: Hradec Králové

Ojetina:-)

Příspěvek od Megn » sob črc 25, 2009 23:36

Hezký večer všem, chtěla bych se zeptat dneska se nám dostala pod ruku nabídka na Renault Megan Scenic, rv 2003, najeto 70000, zimní gumy na plechovejch rávkách. Je to 1,6 - 16V benzín, climatronic, servořízení, centrál na DO, 6x airbag, ABS, ESP, 2x el.zrcátka, 4xel.okna, palubní počítač, rádio+CD, dešťový senzor, senzor světel, couvací senzory, alu.kola, 2xkarta, dobrý technický stav, servisní knížka.
Na pohled i na svazaní je ve velmi dobrém stavu a cena je 186000. Nám se moc líbí manžel mě teď pořád prudí že to je přesně on:-) A já nevím , přijde mi ta cena na rok 03 docela velká. A tak by mě zajímal názor lidí co to auto znají a ještě jak je to s opravama , jsou v rozumných cenách a nebo je to mazec? A přibližná životnost takovýho auta, při předpokladu že se o něj člověk stará ale stání je venkovní. Předem moc díkyvšem.Kdyby někdo chtěl foto auta,ráda pošlu.Není to přes autobazar, ale od pána co tahá jen Renaulty z Německa.

Uživatelský avatar
Skippy87
Člen RCČR
Příspěvky: 924
Registrován: pát čer 19, 2009 09:11

Re: Ojetina:-)

Příspěvek od Skippy87 » pon črc 27, 2009 11:49

Megn píše:Hezký večer všem, chtěla bych se zeptat dneska se nám dostala pod ruku nabídka na Renault Megan Scenic, rv 2003, najeto 70000, zimní gumy na plechovejch rávkách. Je to 1,6 - 16V benzín, climatronic, servořízení, centrál na DO, 6x airbag, ABS, ESP, 2x el.zrcátka, 4xel.okna, palubní počítač, rádio+CD, dešťový senzor, senzor světel, couvací senzory, alu.kola, 2xkarta, dobrý technický stav, servisní knížka.
Na pohled i na svazaní je ve velmi dobrém stavu a cena je 186000. Nám se moc líbí manžel mě teď pořád prudí že to je přesně on:-) A já nevím , přijde mi ta cena na rok 03 docela velká. A tak by mě zajímal názor lidí co to auto znají a ještě jak je to s opravama , jsou v rozumných cenách a nebo je to mazec? A přibližná životnost takovýho auta, při předpokladu že se o něj člověk stará ale stání je venkovní. Předem moc díkyvšem.Kdyby někdo chtěl foto auta,ráda pošlu.Není to přes autobazar, ale od pána co tahá jen Renaulty z Německa.
Cena vozu se odvíjí od stavu vozidla. Těžko soudit zda tato cena je přiměřená či nikoliv. Dle mého názoru je to ale celkem běžná střední cena. I přes to, že auto není přes bazar je dotažené z Německa a proto bych radil přizvat si ke koupi odborníka, který vám řekne zda auto je v pořádku. Dovážky z SRN jsou známé podvodama a především stočenými kilometry (neříkám každé auto) nebo opravami po bouračkách, proto je odborník potřeba. Zda odpovídá počet km se především pozná v interiéru vozu (sedačky, polstrování, řadící páka, volant), pak je důležité kontrolovat zda někde neunikají provozní kapaliny, vůle v řizení, stav brzd a jiné věci.
Co se týče cen za opravy. Záleží jak máte vzručného manžela popřípadě kamarády. Samotné díly značkové jsou drahé, díly z druhovýroby jsou také dražší než na ostatní automobily (renault je v podstatě jednou ze značek, na které jsou náhr. díly drahé), na vrakovištích jsou ceny přijatelné.
Tímto vás rozhodně nechci od koupi vozu odrazovat, ba naopak. Mám zkušenosti z několika vozy a musím říct, že renault je ze všech nejlepší. Krásně propracovaný interiér a příjemně měkké sedačky, skvělé jízdní vlastnosti. Sám mám Scénica r.v. 01 a jsem s ním maximálně spokojen. Sice jsem do něj marval už přes 100tis. (předchozí majitel zničil motor), ale rozhodně těch peněz nelituji. Myslím si, že s ním budete maximálně spokojeni a až se v něm svezete, tak si také řeknete to je on. Toho prostoru a pohodlí co vám může poskytnout, vám neposkytně žádné jiné auto. Záleží jen na správné volbě koupě vozu a na jeho následném užívání.
Renault Scénic 1.9dCi (75kW)
Renault Megane II 1.5dCi (60kW)

Renault Megane III Grandtour GT line (1.2 Tce 115k) Malte modra
Renault Grand Scénic III 2.0 dCi Bose (118/160) FAP
Renault Megane IV GT 1.6 Tce BOSE (151/205) modra Iron

Megn
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob črc 25, 2009 23:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Megn » pon črc 27, 2009 17:04

Skippy87...moc děkuju za názor:-) Bohužel jsme se v něm svezli, a tudíš nás ohromila ta pohodlnost a toho místa kolem. Teď máme Mazdu 323 sportovní verzi a ten rozdíl je znační. Mazda nám bohužel dosloužila a tak nezbývá než se poohlédnout po novém členu rodiny :-))) Na pána co auta prodává, máme jen semé dobré reference. Přeci jenom bydlí za městem na vesnici a celá vesnice jezdí v Renaultech a tak si nemylslím že by dovážel špatný auta a pak si s tima lidma chodil sedat na pivko. Ale samozřejmě člověk nikdy neví:-) A tu jistotu nezískáte nikde. Ale u auta by měla být serviska a tak se přeci dá zavolat do Renaultu a podle vin čísla zjistit historiii vozu??? Někdo mi to v práci řískal ať to takhle uděláme. No ale jsme hodně nahlodaný:-) Ještě posílám stránky toho pána co prodává ty Renaulty, kdyby jste se chtěl mrknout.
www.auto-bacina.cz . Tak ještě jednou moc díky.

Uživatelský avatar
Skippy87
Člen RCČR
Příspěvky: 924
Registrován: pát čer 19, 2009 09:11

Příspěvek od Skippy87 » pon črc 27, 2009 18:13

Jinak jsem koukal na Scénici 03 nevím jestli máte na mysli už II řadu nebo ještě tu před faceliftem. Každopádně ta cena je asi opravdu trochu nadsazená, ale jak říkám, záleží v jakém stavu je vůz.
Co se týče servisní knížky, tak to by jste nevěžila, že i ta se dá dneska běžně zfalšovat, a né všechno se do ní píše. V renaultu podle vin také moc nezjistíte pokud předchozí majitel neservisoval pravidelně auto v autorizovaném servisu. Pokud byste chtěla mít úplnou jistotu, tak byste musela obvolat všechna razítka a zkontrolovat zda údaje sedí, tím v podstatě zjistíte i skutečný stav ujetých km. Ale to zjistíte jak říkám jen v případě, že předchozí majitel pravidelně servisoval a razítkoval do serv. knížky. Já jí mám taky, tachometr sedí a přitom má auto najeto o 150tis více :lol: :lol: jak říkám, i to se lze snadno zfalšovat. Vemte si s sebou někoho kdo tomu rozumí, ať máte úplnou jistotu. Není nic horšího než radost z nového vozu a jeho následná porouchavost
Renault Scénic 1.9dCi (75kW)
Renault Megane II 1.5dCi (60kW)

Renault Megane III Grandtour GT line (1.2 Tce 115k) Malte modra
Renault Grand Scénic III 2.0 dCi Bose (118/160) FAP
Renault Megane IV GT 1.6 Tce BOSE (151/205) modra Iron

fligr
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv dub 30, 2009 11:10
Bydliště: Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fligr » sob srp 29, 2009 14:52

panda píše:Caute
Ked som toto forum objavil, velmi som sa potesil. Pomohlo mi pri rieseni problemu s mojim predchadzajicim Meganom 97. Raz som v novinach nasiel inzerat, ze chlapik preda Renault Scenic II r. v. 03 1,6 16V benzin 64 000 km, auto klima, atomat rucna brzda ( neviem ci je to dobre), CD orig s ovl. na volante s menicom pod sedadlom vodica, dokupena laktova opierka aj s kastlikom, kopec airbagov, vsetko v elektrike, stresne okno, alu kolesa, zahradka a tak som predal megana cez AAA kupil Scenica. Precital som si recenzie, pozistoval v servisoch zavadovost. Bol tam problem s oknami...padali. Vyrobna chyba. Majitelov neskor vraj volali do servisov na odstranenie poruchy, kto neprisiel ma smolu, po zaruke plati celu opravu. Vraj boli problemove prevodovky???.
Odchadzali cievky pri zapalovni. Su 4 ks. jeden kus 4000,- Sk. Ja som pri kupe isiel s povodnym majitelom do renault servisu dat prezriet auto a pozriet pracovny list. Takze: oprava okien vykonana, zapalovacie cievky menene pri 59 000 km + vymena rozvodov, pretoze sa museli rozoberat a stare sa naspat uz nedavaju, dalej len bezna udrzba. Mne odisla v mrazoch baterka 2,5 rocna??, vypalila sa ziarovka stretavaciek, na vymenu vsak treba ist do servisu, lebo je tam tak malo miesta, ze neskuseny clovek sa tam nevprace a ak ano, je tam riziko ulomenia nejakej pruzinky pri vyberani ziarovky a vtedy vraj treba menit cely svetlomet !!!!!! V servise ziarovka za 500,-Sk. Raz sa mi stalo, ze sa mi minul na ceste benzin. Auto zastalo, este som stihol zajst na krajnicu, zhasol motor,!!!!!zatiahla sa automaticka rucna brzda ako vzdy ked sa vypne motor!!!! a uz som s autom nepohol. Rucna zostava zatiahnuta pokial sa nenastartuje, bez benzinu asi tazko, a neprida sa plyn. Este stastie, ze to nebolo uprostred krizovatky. Po doplneni benzinu vsetko OK. Informoval som sa neskor v servise na odblokovanie rucnej. Da sa. V kufri je tiahlo na uvolnenie lanka. Vsetko zle je na nieco dobre. Aspon mam skusenost.
Celkovy moj pocit z tohoto auta je taky, ze sa so mnou nechce skamaratit. Tesim sa vsak na leto ked si budem moct stresne okno vychutnat. Ten preskleny priestor nad hlavou je uzasny......aj nad zadnymi sedadlami je sklo....pocit je velmi intenzivny.
A teraz trocha pozitivna. Auto je to krasne, design na jednicku. Jazdne vlastnosti su dobre, motor v celku zivy, dobre reaguje. Pirat ciest to sice nie je, ale jazdi fajn, brzdy dobre, tvrdost podvozku vyhovuje. Interier je ucelny a kvalitny. Polubna doska a ovladanie okien su potiahnute akoby tenkou zmatnujucou foliou, ktora sa miestami lupe a odhaluje leskly plast. Nevyzera to pekne. Hlavne neviem co s tym, ci ju dat dole, alebo nejako osetrit, chcem totiz zachovat matny povrch plastov. Sedenie je pohodlne, hlavne s laktovou opierkov. Odporucam ju dokupit, je to velmi prakticky doplnok hlavne pri dalekom cestovani si tam clovek nalozi papanicko a pitivo, netreba sa potom cestou zastavovat kvoli jednemu rohliku:))
Palubna doska je prehladna, clovek si na digital rychlo zvykne a dobre sa podla toho jazdi. Celkovo je dobry pocit z priestoru. Musim vsak povedat, ze vyhlad za mokra je naozaj dost obtiazny. Zadne okienko potrebuje trvale spusteny stierac a dost sa spinia predne bocne okna, zabranuju vyhladu do spetakov, zastavit a ocistit. Celkovo ma hneva, ze s kazdou kravinou sa tu musi do servisu a ja renault servis tak nemam rad...vsetci su tam tak strasne arogantny, ale to je ina kapitola:))
Zaver:
Tesim sa na jar ked si auticko pekne vyumyvam, vytepujem, pomaznam sa s nim a verim, ze budeme kamarati.....musim sa mu povenovat...musi prebehnut urcity ritual zoznamenia.....zatial som ho len kupil a jazdim, nacistil som, neupratoval ....potom ked sa takto zoznamime verim, ze bude pritulne ako velky chlpaty pes ked ho skrabete na bruchu. Ved este napisem.

Ahoj , v podstatě je to ak jak píšeš. Dá se sehnat už několik opravářů co tomu trocu rozumějí a mnoho věcí opraví.ND možno koupit na vakovišti VOJTKOV. Mě vadí trochu mala přední sedačka.
Ať slouží Jirka

fligr
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv dub 30, 2009 11:10
Bydliště: Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: hm

Příspěvek od fligr » sob srp 29, 2009 15:02

panda píše:..dalsi prispevok..
Nedavno som zaplatil 30 000 za vymenu palubneho displeja, musim povedat, ze pekna palka a uz sa prihlasila nova porucha..niekedy mam pocit, ze ma to auto chce zodrat z penazi..idem si tak rano do prace a z nicoho nic mi auto zacne sekat, prudko sa znizil vykon a trhane priskokmi vpred akoby siel motor iba na tri valce..na displeji sa rozblikala kontrolka motora a "servis"..palubny pocitac oznamil "check emision"..v renaulte mi na to povedali, ze je vadne spalovanie. V dialogyse som si nasiel, ze nedokonale spalovanie destruktivne ohrozuje katalyzator a to sa mi platit nechcelo...takze som kupil nove sviecky a vymenil, co ak to bude sviecka..nebola!..tak pekne na diagnostiku do renaultu..diagnoza: vadna zapalovacia cievka na 3. valci!..cena opravy 4000,- Sk..na margo renaultu vsak musim povedat, ze som prisiel do servisu asi o 16-tej a pozadoval som opravu ihned!!!..vyhoveli mi v plnej miere a na konci sa este prijimaci technik ospravedlnil, ze som musel dlhsie cakat, pretoze mali vela ludi.
Si kladiem otazku..co sa pos**e najblizsie!!!
Ahoj .Co náhrada za C-max 1.6 benzin - Jirka

kurko1
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pon srp 31, 2009 20:45

Příspěvek od kurko1 » sob zář 26, 2009 22:32

ja mam na sceniku odjazdene cca 3000km a zatial celkom spokojnost az na par veci ale hlavne na toto-v rychlosti medzi 30-40km/h pocujem nejaky hluk z predu od kolies dal som to pozriet ale zavadu nenasli a tvrdia ze mi to robia zle zjazdene zimne gumy,tak som na vazkach ci maju pravdu,inak capy ok,loziska ok,tycky riad. ok.Je to taky hlboky valivy zvuk pri 20km to este nepocut a pri 40km to uz nepocut este som zistil ze rano pokial je chladnejsie to az tak neroby ale cez obed ked je vonku 20stupnou tak sa to neda vydrzat a prehluci to aj radio,inak som s autom spokojny,ak by ste niekto mali s mojim problrm skusenost tak napiste prosim ahoj a diky
SCENIC II,1,9,96KW,2006

mokros
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 03, 2009 18:04

nefunkcni zamykani

Příspěvek od mokros » sob říj 03, 2009 18:24

Ahoj vsem,
rad ych pridal taky par postrehu.
Mam 2 roky Scenic II Grand, 1,9 TDi, kupoval jsem ho kvuli prostoru a toho ma dost takze spokojenost. Ted napisu spise veci co mi vadi.
Mam prosklenou strechu a kdo o tom uvazuje at radeji zapomene. Pri rychlostecvh nad 100 uz je strecha slyset a pri vedru se vnitrek zbytecne zahriva. Dalsi vec je divna ze casto menim zarovky, at tam dam jakoukoli tak nevydrzi. Td nove me zacalo trapit nefunkcni zamykani na klice a to na 3 ze 4, je tam asi vadny mikrospinac ale nevim jak se k nemu dostat. Pokud nekdo vi at se prosim ozve. Dalsi vec ktera je "divna" je ze mi ukazuje rychlomer vice nez ve skutecnosti jedu. mereno na ruznych pneumatikach (vzdy s doporucenym rozmerem).

Kmblendi
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: ned kvě 31, 2009 12:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Kmblendi » ned lis 01, 2009 14:50

Pořídil jsem Renaulta si před pul rokem, najeto asi 4000Km. Moje postřehy: vzhledem k tomu že jsem ho koupil trochu poškozeného tak jsem se v něm trochu vrtal a viděl zhruba jak Renault přistupuje k výrobě.
No abych pravdu řekl, nějak mě to nenadchlo, protože je zde vidět to že upřednostněna je levnost výroby než nějaká kvalita. Kde nemusí být šrub na 100% tak ho tam prostě nedají(proč by šroubovaly chladič dvěma šruby, když stačí jeden a zbytek udrží ty hadice :-) ), plastové díly jsou k sobě přichyceny zase jen plastem a ten samozrejmě pracuje. :roll: Klimatizace je udělána bez tlakového ventilu a jeho práci nahradí velmi levný kalibrovaný otvor v trubce chladicího média - tzn. jakmile se ucpe výměna celé trubky asi za 6tis. vás nemine.
kurko1 píše:Je to taky hlboky valivy zvuk pri 20km to este nepocut a pri 40km to uz nepocut este som zistil ze rano pokial je chladnejsie to az tak neroby ale cez obed ked je vonku 20stupnou tak sa to neda vydrzat a prehluci to aj radio,inak som s autom spokojny,ak by ste niekto mali s mojim problrm skusenost tak napiste prosim ahoj a diky
Taky mi hučí náprava je to slyšet od 0 asi do 50Km/h, je slyšet valivý zvuk který přesně odpovídá otáčkám kola. Ještě jsem to moc neřešil ale myslím že to bude ložiskem. To že v Renaultu to nepoznaly by mne nepřekvapilo, Zkusil bych jiné autoservisy kde mají zkušenost z jinýmy značky auty.

Taky mě štve cyklovač, at už v režimu s čidlem deště tak i v normálním režimu, funguje jen na změnu páčky a sám necykluje. :evil:


Ale abych jen nekritizoval: pohodlné atíčko to je, variabilita a cena je taková že se snad vyplatí koupit i přes chyby a snad poslouží.
8)
Scenic II 05

krisz
Junior member
Příspěvky: 160
Registrován: úte kvě 11, 2010 14:35
Bydliště: SR-Sala

recenzia s Pravdy

Příspěvek od krisz » pát úno 04, 2011 14:11

niečo na čítanie :lol:
http://auto.pravda.sk/jazdene-auta-rena ... azdene_P39

Edit 100kuc: Slučuji tvé téma se stávajícím.

Scénic II 1,9dci 88 kw 2004
Scenic II 1,9dci 88kw 2003

jastin606
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 29, 2011 16:52

Re: Renault Scenic II 2003 - 2009

Příspěvek od jastin606 » úte bře 29, 2011 17:03

ahoj sem novaček ze scenikem a chci se zeptat jestli me neporadite z nakyma vecmama:)Prvni je mezi sedackama nad tim kaslikem u operek ruk je zespoda nakej "čudlik"kterej kdyz zmacku tak neco zabzuci muzete me prosim rict na co je?A vydel sem taky u nakych otevirani na zadnich dveri pouze okenko de to uvsech ??díky za brzkou odpovet:)A jeste ma to popelnik???ja ho nenasel:(

Uživatelský avatar
Pegecko
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte bře 29, 2011 19:06
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Scenic II 2003 - 2009

Příspěvek od Pegecko » úte bře 29, 2011 19:14

To je brzda na ten kastlik.Zmáčkneš a je odbržděn,můýeš posouvat.Pustíš,je zabržděn v poloze,v které je.
2003_2.0/16V_Privilege

patres
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: ned kvě 16, 2010 13:58

Re: Renault Scenic II 2003 - 2009

Příspěvek od patres » pon kvě 30, 2011 20:01

no dnes ma moj scenic nepotesil...odisla mi cievka na 4 valci....:(

Uživatelský avatar
Skupa
Člen RCČR
Příspěvky: 327
Registrován: pát lis 26, 2010 16:36
Bydliště: Plzeňsko

Re: Renault Scenic II 2003 - 2009

Příspěvek od Skupa » pon črc 04, 2011 23:33

Tak já mám Scéňu 8 měsíc a zatím musím říst že bez problémů.
Ale strach z té eletriky je velký.
Tedy mensí detail byl, ale bez nákladů a oprav, zato nervy fungovali.
Navlhla(to jsem ovšem nevěděl) pojiskovka pod kapotou a celou noc a půl dne to cvakalo, pískalo...i při vyplém a zamčeném autě.
No nervy děsné i baterii jsem zkousel na pul hodky odpojit jestli se někde jen něco nekouslo.
Hned dopoledne po noční jsem mastil do servisu a tam se mi "bezplatně" zeptali jestli jsem neprojel velkou vodou(chybí mi totiž na tej skříňce deklík).Uvědomil jsem si že vlastně cestou na noční, byla zaplavená silnice, takže průjezd vodou byl.No a jak se to všechno odpařovalo, to co jsem nabral, tak se dostalo až nahoru a pojiskovka navlhla a takhle mi vyděsila.Už je to nějakou dobu a od té doby klid.
Jo a zapoměl jsem teda že když jsem přijel do toho servisu, tak to už nedělalo, klasika :-)
Obrázek
Obrázek

vazi6
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 10, 2011 19:19

SCÉNIC 1,5DCI - palivová soustava

Příspěvek od vazi6 » stř srp 10, 2011 19:58

Zdravím,před rokem jsem koupil Scénica 1,5DCI.74kW r.v.04.Mněl najeto 121 000km a celkově byl ve velmi dobrém stavu.Asi po měsíci se objevila první závada,zahřátý motor nešel nastartovat a nastartoval až tak po hodině.Po 14.dnech se závada opakovala a scénic putoval na diagnostiku,výsledek:nefunkční egr ventil(stačil vyčistit) a závada comon railu,tu jsem neřešil.Pak auto sloužilo až do letošního března,poté se závada opakovala a začala se stupňovat,auto už vypínalo i za jízdy.Najeto135 000km.V servisu my zkontrolovali vstřiky(2 ok a 2 museli repasovat) a doporučili mi výměnu vysokotlakého čerpadla.Chtěl jsem ušetřit a čerpadlo jsem radši nechal pouze přetěsnit(VYHOZENÉ 4000 Kč)přetěsněné čerpadlo funfovalo pouze 900 km a pak jsem stejně musel koupit nové.Nyní je Scénic chvíli po opravě a tak říkajíc ve zkušebním provozu,ale má kultivovanější zvuk a pominuly vibrace motoru při volnoběhu.Věřím že už bude bez problémů fungovat.
Všem kteří mají podobný problém proto radím nešetřete a nedělejte polovičaté opravy,protože ty moc dlouho nevydrží.A ještě jedna rada:Já čerpadlo koupil v servisu Velendorf v Říčanech u Prahy a mohu ho jen doporučit.Skvělé jednání a cena za nové čerpadlo výměnou za to staré nefunkční byla 14 900 Kč.V renaultu chtěli od 19 500 do 22 500 Kč
Doufám že to,co jsem napsal někomu pomůže a přeji všem hodně bezproblémových kilometrů

Uživatelský avatar
bobule
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 22, 2011 17:59

Re: Renault Scenic II 2003 - 2009

Příspěvek od bobule » čtv zář 22, 2011 18:27

Pěknej večír všem, ačkoliv už mám pár tisíc kilometrů s renaulty najezděno, začínám až teď uvažovat o vstoupení do vašich řad a o pořízení si renaultu osobně. Mám vyhlédnutý Grand Scenic, r.v.2007, najeto (?) má mít 92 tisíc, koupené v Čr, po prvním majiteli, pořizovací cena bez mála 200 tisíc. Co se motoru týká, jedná se o 1,6 83 Kw. Měl by to být poslední model před stávající novou verzí s oproti modelům starším pozměněnou mřížkou chladiče.
S tím co mám najeto, vím o klasických mouchách především co se elektroinstalace týká, ale spíš by mě zajímal názor zasvěcených lidí ohledně zmíněné motorizace. Chtěl bych se především dozvědět váš názor na spolehlivost zmíněného motoru, případně naopak poruchovost a pokud máte nějaké rady, co nechat prověřit a čemu se případně vyhnout budu rád, když se o ně se mnou podělíte. S klasickým scénicem z roku 2004 sice jezdí známej, ale (NE)stav jeho vozidla je asi nutné přičíst jeho stylu jízdy a také několika náročnějším nehodám.
Díky všem dopředu za názor a radu
Pule 1.6 16V

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault Scenic II 2003 - 2009

Příspěvek od Zefek » pát zář 23, 2011 09:23

Mám 1.6 16V, 83kW, ale v Mégane II. Nemám s tím motorem odjeto mnoho (lehce přes 15 tisíc km), ale můžu říct, že tenhle motor trápí asi jen dvě závady. Cívky - tady na fóru se doporučuje vozit aspoň jednu náhradní v kufru. Výměna není nikterak složitá, dá se to udělat i na cestě. A druhou závadou je přesuvník. S ním už je to horší, výměna se týká celého rozvodu. Přesuvník má takový charakteristický projev při studeném startu - ozve se zarachocení a motor zhasne. Druhý start je již v pořádku. Já si obvykle pomůžu lehkým přidáním plynu. S tím potom ještě souvisí závada snímače vačky, ale ta tady na fóru není tolik rozebíraná, takže se dá předpokládat, že je spíš vzácnější. Jinak ten motor v podstatě nepotřebuje náročnou údržbu, ale je potřeba ho víc vytáčet. Má rád, když je v otáčkách kolem třech tisíc, nižší otáčky moc nemusí. Nedá to sice tolik najevo, ale přece jen je v těch vyšších otáčkách ochotnější. Já s tímhle motorem jezdím do šesti litrů na stovku, ale Scénic je větší a těžší, viděl bych to na vyšší spotřebu. Pokud pojedeš s plně naloženým autem, může to být klidně i kolem deseti litrů.

Jinak Scénic je v podstatě nafouklý Mégane, takže i množství závad mají společných. Je potřeba se asi starat o stav brzd a to zejména zadních. Co ještě způsobuje problémy jsou tyče stabilizátoru. Poznají se podle klepání při přejíždění nerovností - výměnu lze udělat doma. S převodovou taky nebývá moc problémů - jen je potřeba udržovat hladinu oleje, ale s únikem oleje jsem se zatím nesetkal.
Co se týče elektroniky, setkal jsem se s vážnějším problémem, který skoro znamenal výměnu kabeláže, ale nakonec jsem to vyřešil jinak. Jen nevím, jestli jsem si k tomu problému nedopomohl sám. Hmm, často bývá oxidace na kontaktech tlakového snímače klimatizace. Jinak by to mělo být snad v pohodě.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Kmblendi
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: ned kvě 31, 2009 12:58
Bydliště: Kroměříž

Re: Renault Scenic II 2003 - 2009

Příspěvek od Kmblendi » pát zář 23, 2011 09:48

No já mám Scénic 1.6 83kW rv.2005. S autem jsem řešil jen problémy týkající se předchozí havárie majitele, která zapřičinila to že jsem musel menit silenblok pod motorem a ten levý mi trhal šrub co drží motor tak jsem ho zalil tmelem. Ale jinak s autem problém zatím nemám, když pominu cyklovač s destovým senzorem který je k h..... Motoricky jsem neměl ještě problém, najel jsem z autem asi 20tis, auto ma najetio asi 45tis. takže není nejak opotřebované. Co se výkonu týká tak když je auto plné tak je líný - sotva to jede, pokud jedu ve dvou nebo sám, tak je to celkem živý. Spotřeba mám stabilně mezi 7-8 litrů ale jezdím slušně :-) . Jinak jen měním olej a filtr a tot vše.
Scenic II 05

Popenec
Advanced member
Příspěvky: 361
Registrován: úte úno 24, 2009 10:56
Bydliště: Orlová

Re: Renault Scenic II 2003 - 2009

Příspěvek od Popenec » pát zář 23, 2011 15:26

Já tedy taky něco přihodím. Auto mám už 2 a půl roku a mám s ním naježděno cca. 30 000km. V podstatě jsou to všechno jen 12km couračky do práce a z práce. Na dálnici jsem s tím jel jen jednou na sraz do Jedovnic... Na tacho to má teď nějakých 120 nebo 130 000km. nejsem si jistý. Otázka je jestli to sedí :roll: Jsem druhý majitel po nějakém podnikateli. Kupodivu při koupi auto bylo úplně čisté, nikde nic popálené od cigaret, ani to nesmrdělo kouřem. Takže se o to buď někdo docela dobře staral a nebo to bylo opravdu dobře vypulírované. Spotřebu mám dlouhodobou 6.3l/100km, počítal jsem to několikrát a vždy mi vyšlo dokonce číslo ještě o 1 - 2deci menší. :shock: , ale jezdíme max. 2 a v podstatě s prázdným kufrem.

No měnil jsem na tom už poměrně dost věcí, ale většina byl spotřebák, jako jsou rozvody, kotouče, desky, olej, filtry, kosti atd... Jako spotřebák bych mohl napsat i cívky, protože ty jsem během 2 roků vyměnil už všechny čtyři :shock: Musela se vyměnit ložiska na stěračích, protože to nechtělo stírat, hlavně stěrač před spolujezdcem (kdo vymyslel ten mechanismus....) Výměna nějakého tlakového bazmeku na klímu. Každopádně kdybych vypsal opravdu všechno, co už bylo měněno, tak by to byl opravdu dlooooouhý seznam.

S autem jsem měl jen asi jeden opravdový problém a to problém s hláškou service + check emission. Stačilo nehrát nový software a byl klid. Bohužel předtím jsem s tím byl v Renault servisu, kde mi vyměnili čidlo vačkového hřídela a el. mag. ventil, ale nebyli schopni se zbavit té hlášky. Takže tím to nebylo a mě se doma válí funkční čidlo vač. hřídele i ten el. mag. ventil... No co víc dodat k Renault Servisu, to člověk musí zažít sám, aby pochopil...

Jinak mi na autě momentálně nefunguje ventilátor na 2 stupeň, občas se nezamknou nebo neodemknou dveře vzadu za řidičem, rádio chrčí jako kráva. Čistě hraje pouze jedna stanice z celého výběru. Občas mi to nechce nastartovat, opět je to nejspíš čidlem a to na setrváku. Asi je toho víc, ale už si nevzpomínám :D

Edit: a ještě jsem si vzpomněl, že byl asi měněný i přesuvník (předchozím majitelem). Není to jisté, ale bylo mi řečeno, že z těch věci, co se měnily to vypadá i právě na ten přesuvník.

Každopádně i tak jsem s autem spokojený :D
Fiat 500, r.v. 1956, opačné otevírání dveří a další chuťovky :-D Kdo ví kde je mu konec.
Škoda Forman - r.v. 1992, vynikající vůz to byl. Šroťák ukončil jeho 16-ti letý život.
<> Laguna III r.v. 2014 2.0 dCi 110kW
<> Scénic II r.v. 2005 1.6 16V 83kW
<> Twingo I r.v. 1999, 1.2 43kw, poloautomat, shrnovací střecha....

Kmblendi
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: ned kvě 31, 2009 12:58
Bydliště: Kroměříž

Re: Renault Scenic II 2003 - 2009

Příspěvek od Kmblendi » ned říj 02, 2011 19:58

No spotřebák si představuji něco jiného a to jen olej a filtry a rozvody v předepsaných intervalech. Vše ostatní jsou závady a kdybych měnil jen polovinu toho co bylo vyjmenováno tak by šlo auto rychle pryč. Ale je to jen muj názor protože něco o kvalitě a výrobě v automobilovém průmyslu vím, takže mě naštve kdejaká věc :-)

PS: už se mi mimo jiné opět urval šroub motoru, vždy asi po 6-8tis.km. strašný, nechápu - ať děláme co děláme ...
Scenic II 05

hownival
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: čtv říj 13, 2011 19:37

Re: Renault Scenic II 2003 - 2009

Příspěvek od hownival » čtv říj 13, 2011 20:20

V r. 2007 som kupil Scenic-a 2.0 dCi Dynamique. Som fajnsmeker, tak som do vybavy doplnil kozenne potahy + stresne okno. S autom som dokonale spokojny. Sam v aute a 150k po kapotou = trhac asfaltu, prekvapi mnohych ludi, ktori si myslia, ze ide o rodinne lenive auto. Dizajn na jednotku, doteraz neexistuje dizajnovo krajsi mini-van. S autom som nemal ziadny vazny problem, no nejazdim casto. Stalo sa mi vsak ,ze v servise pri vymene brzdovych platniciek zaznamenali problem s el. parkovacou brzdou, ktory som vsak nemohol posudit na vlastne oci (bol som mimo mesto), takze nie je iste, ci islo ozaj o problem a ani to, co ho sposobilo. Vymena riadiacej jednotky poloautomatickej brzdy stala vtedy myslim okolo 600e, nastastie sa mi to podarilo vyriesit cez poistovnu. Tazko povedat, je mozne ,ze problem sposobil samotny servis alebo si ho jednoducho vymysleli. Ja osobne som ziadny problem nezaznamenal. Obcas ma prekvapi zvlastny rachot v zadnej casti podvozku, ktory prestane po restartovani motora. Za 4 roky som tento rachot zaznamenal dvakrat a vzdy to prestalo po tom, co som vypol a nastartoval znova. S motorom ziadny problem. Auto je pohodlne a priestranne, som maximalne spokojny a ukazalo sa, ze zobrat radsej 2.0 namiesto 1.9 a usetrit radsej na vybave (2. navyssia miesto najvyssej) bol velmi dobry tah. Kdesi som cital, ze prave 2.0 dCi su najspolahlivejsie motory v ponuke.

Uživatelský avatar
bobule
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 22, 2011 17:59

Re: Renault Grand Scenic II 2003 - 2009 1.6. 16V

Příspěvek od bobule » pon říj 17, 2011 13:33

Tak díky za vysilující info a pár doporučení, co jsem se nakonec dočetl. Nutno dodat, že už bylo pozdě, ale to z mojí viny. Každopádně vyhlédnutý Grand nás se ženou natolik nadchnul, že už stojí doma na parkovišti a prozatím nám na tváři čaruje jen úsměvy, tak doufám, že nám to vydrží. Auto se nám líbilo hned na první pohled, patřím k těm, co se mu odvážné tvary vozů této značky vždy líbily a dodnes jsem jejich zastáncem, krásná modrá metalíza, bez jakýchkoliv známek vad a škrábanců a i tmavě zbarvené čalounění nemá chybu. Zdá se, že se předešlý majitel o vůz staral dobře a interiér skutečně nejeví žádné známky opotřebení. Prozatím drží i v jiných článcích zmiňovaný matný potah rukojetí u dvěří a snad bude i dál. Auto jede velmi pěkně, sice to není závoďák, ale víc je pro mě důležité, že nejsou slyšet žádné neočekávané zvuky od náprav, motoru, převodovky a interiéru se i přes najetých 90 tisíc neobjevují. Automechanik před koupí zkontroloval a nenašel nic, čemu by se měla na první (důkladný) pohled věnovat pozornost. Nikde žádný únik kapalin, nikde žádná vůle. U známého v Renaultu prověřena historie vozu i rozsah provedených servisů a najeté km taky sedí. Prostě všechno ok, jak člouvěk při koupi doufá, že to bude.
Co se spotřeby týká, řekl bych průměr až dobré. Město mezi 8-8,5 litry, mimo se dostanu v pohodě pod sedm, průměr kolem 7,5 litrů, to jsem ovšem s ohledem na velikost auta očekával. Celkově tedy spokojenost a dobrý pocit z našeho Scenica. Zatím sem s tím absolvoval pouze výměnu rozvodů, cena teda dost vysoká, bezmála 15 tisíc, ale se vším všudy jak má být, takže mám alespoň klid. Jedinou věc co jsem zaregistroval a bude potřeba nechat zkontrolovat, je pravidelný střídavý hučivý zvuk od jednoho ze zadních kol, řekl bych že bude načaté ložisko, ale s něčím takovým jsem počítal, takže to není žádné neblahé překvapení.
Celkově tedy spokojenost 8) .
Už se těším až přezuju pneu a vyrazím auto zkusit do hor na sníh.
Pule 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů