Renault Megane III

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
BiKe
Advanced member
Příspěvky: 493
Registrován: úte úno 05, 2008 17:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane III

Příspěvek od BiKe » sob pro 03, 2011 23:12

do clia sa nedava 8 ventil, a ani do megana, resp do ziadneho noveho renaulta ... v dacii je osemventilova 1,6 pri sandere a pri logane mcv...
Lagunka Initiale Paris 2,0 dCi 175k

Uživatelský avatar
mudr.hematolog
Senior member
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv zář 08, 2011 23:55
Bydliště: Košice

Re: Renault Megane III

Příspěvek od mudr.hematolog » ned pro 04, 2011 12:08

Concionator píše:Podle mne je sto koníků pro takovéto auto naprosté minimum. Ty motory jsou jednoduché osmiventily splňující EURO 4, tj. pojedou už od nižších otáček a "nahoře" možná nebudou tolik žrát. Ale na druhou stranu možná ten přesuvník není až takové (případně nepřekonatelné) riziko a šestnáctiventil, když se mu šlápne na krk, sebou umí pěkně zacloumat. A pořád mu ještě zbude trocha síly na plný chod klimatizace...
Nie je to 8ventil, ale 16ventil.
Megane 1.6 100k, Advantage, Glacier, 16" disky.
Ex-Ford Focus II 1.6 100k Trend-X, Aquarius, 15" disky.

Uživatelský avatar
cibiri
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 04, 2012 06:39

Re: Renault Megane III

Příspěvek od cibiri » stř led 04, 2012 07:22

Zdravým všetkých,
ja mám nový MEGANE III 5 mesiacov a pri čistení som našiel odlúpnutú farbu na streche auta.
Keď som navštívil predajcu a reklamoval auto, musel som čakať cca jeden mesiac, lebo na vybavenie reklamácie musel prísť človek s ČR kde má sídlo RENAULT.
Reklamáciu mi uznali a teraz po sviatkoch mám ísť na predajne kde by som mal auto nechať a oni vraj strechu prestriekajú.
Šokoval ma len prístup mechanika v predajni, lebo ten stále tvrdil že to mám od kamienku a pritom ešte ani len predná časť auta nebola vôbec obitá ani poškriabaná.
Inak s autom som celkom spokojný až na krátku lakťovú opierku.
Mégane Grandtour III 1,6 16V

Uživatelský avatar
neosk
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned zář 04, 2011 18:56

Re: Renault Megane III

Příspěvek od neosk » ned úno 19, 2012 19:20

hm mne poslednou dobou len nejak huci motor ked pridavam, neviem co s tym je a v servise sa to neprejavilo, na diag bolo vsetko O.K.. Je jedno v akej rychlosti, prejavuje sa to vzdy a uz mi to vcelku lezie na nervy :(
mam 1.5dCi Grandtour
Renault Mégane Grandtour 1.5dCi 110k Dynamique Eclipse 2011

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane III

Příspěvek od Concionator » ned úno 19, 2012 19:40

Není to jen izolačním plechem mezi výfukem a podlahou? Třeba se ho začal lehce dotýkat a stačí do něho lehce zaklepat kladívkem, aby to přestalo. Ale těžko odhadovat, když to člověk neslyšel. Jen mě napadá, že to nemusí být nutně motorem.
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Jencek
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: sob úno 25, 2012 19:12
Bydliště: Brno

Megane III Advantage - r.v. 2011 - brzdový pedál

Příspěvek od Jencek » sob úno 25, 2012 19:38

Zdravím jsem dva měsíce majitelem Megane III - s autem jsem nadmíru spokojen, až na pár věcí, na něž by mě zajímal názor ostatních majitelů.¨

1) Čelní sklo - Asi kombinací škrabky a stěračů mi vytvořili celkem početnou sadu vlasových škrábanců. Což zvlášť při jezdění večer působí docela rušivě.

2) Rádio - U některých skladeb s hlubšími basy chrastí.

3) Pedál brzdy - Nevím jestli je to vada, nebo je to normální, ale při rychlém sešlápnutím se ozve odfouknutí, jakoby pístu nebo něčeho podobného ... Při vypnutém rádiu je to docela rušivé.

-----------------------------------------------------------

Po nájezdu 3 tis kilometrů se objevila vada ( Povrzávání čehosi pod palubní deskou) ... Ve středu jde do servisu, tak uvidíme.
Naposledy upravil(a) 100KUC dne ned úno 26, 2012 18:35, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. Pokračuj v technické sekci
Renault Megane - Advantage - 1,6/75kw

Uživatelský avatar
mudr.hematolog
Senior member
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv zář 08, 2011 23:55
Bydliště: Košice

Re: Renault Megane III

Příspěvek od mudr.hematolog » pát zář 14, 2012 21:48

Tak dnes som od kupy prvykrat stlacil plyn na podlahu :D .... mam najazdenych 10500 km ....a zatial klopem o drevo, ze vsetko dunguje bez najmnesich problemov.
Ak to mozem porovnat s Focusom II 1.6 co som mal, tak 1,2, a trocha aj 3 prevodovy stupen su tu kratsie, ale to nepovazujem za nejake negativum.
Spotreba je lepsia nez u FF II ....
Tento motor mi viac vyhovuje, nakolko lepsie taja uz od nizsich otacok....vo Forde som ho musel viac vytocit. Tam kde teraz v pohode vyleziem na 5tke, tak tam som musel kvaltovat 4ku.
Inak jazdne vlastnosti su podla mojich skusenosti uplne rovnake dokonca by som povedal, ze v Megane este lepsie, ale moze to byt aj tym, ze tu mam 16" disky a tam som mal 15".
Ako som pisal...velka spokojnost.
Megane 1.6 100k, Advantage, Glacier, 16" disky.
Ex-Ford Focus II 1.6 100k Trend-X, Aquarius, 15" disky.

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: Renault Megane III

Příspěvek od wali.el » sob zář 15, 2012 12:04

Dobrý den, za nedlouho se stanu majtelem nového Renaultu Megane Grandtour 1,5dCi 81kw FAP EDC Dynamique. Auto mi mají dodat za necelý měsíc a tak se ptám, na co se mám připravit, co zkontrolovat, na co si dát pozor, jak řadí převodovka, zda škube, zda jde cítit jak řadí atd.. Mé předchozí auto bylo VW passat 2.0 TDI 103kw s DSG převodovkou. S pohodlím a jízdními vlastnostmi sem byl nadmíru spokojen. Nevím co od nového auta očekávat, je mi jasné, že to je trošku jina třída než passat, proto jsem se snažil si vybavu napráskat tak, aby se blížila mému předchozímu autu (navigace, couvací kamera, senzory,kůže atd..) Nicméně mám obavy abych tím autem nebyl příliš zklamaný. Ročně najezdím hodně km, takže mě zajímá i pohodlí na cestách. Budu tam mít 16" elektrony. Je mi taky jasné, že motor bude trošku lenivý oproti 103kw na který jsem zvyklý. Než mě ukamenujete, že nejde srovnávat passat a renault, tak předem říkám, že jsem si toto auto vybral spíše z finančního hlediska (ZTP/P). 1 200 000 na nového passata v potřebné výbavě jaksik nemám :D Auto mi musí vydržet 10let tak se toho trošku bojím. Předem děkuji za Vaše tipy, rady a postřehy.
Naposledy upravil(a) 100KUC dne sob zář 15, 2012 23:41, celkem upraveno 1 x.
Důvod: tato sekce neslouží k postování dotazů - pokračuj prosím v technické sekci

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: Renault Megane III

Příspěvek od wali.el » ned zář 16, 2012 12:42

jsem tu novy a tak se omlouvam zda sem to napsal do spatne sekce.. nicmene je to sekce zkusenosti s renaulty coz si myslim ze je spravna kdyz se ptam na zkusenosti a rady a postrehy. nechci kritizovat to v zadnem pripade ale uvital bych lepsi rozdeleni fora dle modelu a podsekci jak je tomu u VW clubu. je to jen muj postreh a dojem.

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Renault Megane III

Příspěvek od faldicek » ned zář 16, 2012 23:46

Vždyť tu ale máš rozdělení fóra dle modelů a moderátor se ti snažil naznačit, že tam by jsi se měl ptát...

Uživatelský avatar
rom007
Experienced member
Příspěvky: 516
Registrován: stř zář 16, 2009 12:38

Re:

Příspěvek od rom007 » pát zář 21, 2012 12:07

rom007 píše:Tak mam Megane prave rok, najeto 10 tisic. Taky chybely nejaky plastovy matice uchyceni podbehu zadnich kol, chybi dal, neresil jsem to. Taky potvrzuji povrchovou rez na prednich poloosach - sundat letni disky stalo trochu "domlouvani". Jinak vsechno funguje jak ma, zcela bez vyhrad.
A jeste nekdo kritizoval zakladni radio, hraje naprosto bez problemu.
Tak zachvili budu mit Megane tri roky, najeto 25 tisic. Lestos jsem nechal namontovat LPG.
Od te doby co jsem disky kol natrel vazelinou uz neni problem kola pri prezouvani dostat z poloosy.
S autem zadnej problem, kdybych kupoval novy auto dneska zase vyberu Megane.
Captur 0.9 TCe

Renault - nejlepší auta na světě!

ex Grand Scenic II 1.9 dci 130k
ex Megane III Grandtour LPG 1.6 16V 110k Dynamique Obrázek

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Re: Renault Megane III

Příspěvek od Miro_ba » pát zář 21, 2012 15:57

3r a 25tkm, mozes mi povedat, naco cpes do toho auta LPG ? ved nic nenajazdis, nema vyznam si robit problemy
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Uživatelský avatar
bodom.lukas
Junior member
Příspěvky: 102
Registrován: pon kvě 16, 2011 17:32
Bydliště: Milevsko

Re: Renault Megane III

Příspěvek od bodom.lukas » pát zář 21, 2012 16:38

Taky si myslim, že to je zbytečné, s tímto nájezdem, ale je to každého věc.
Renault Clio I 1.2 43KW RN,1997
Renault Clio III 1.2 16V 55KW Expression,2009

Uživatelský avatar
habar
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: úte črc 03, 2012 16:59
Bydliště: Děčínsko

Re: Renault Megane III

Příspěvek od habar » pát zář 21, 2012 17:56

je fakt,že když se rozpočítaj pořizovací náklady tak asi s tímto 3 ročním dojezdem tak návratnost je někde strašně daleko za horizontem........ :-)
nyní: Renault Megane III.1.9dCi 96kW 12/2008 6.6l
před:Renault Megane 1.9dTi 72kW rv1999 5.5l
dříve:Peugeot 309 Gti 96kw rv1992 8.5l

Uživatelský avatar
rom007
Experienced member
Příspěvky: 516
Registrován: stř zář 16, 2009 12:38

Re: Renault Megane III

Příspěvek od rom007 » sob zář 22, 2012 02:33

Miro_ba píše:3r a 25tkm, mozes mi povedat, naco cpes do toho auta LPG ? ved nic nenajazdis, nema vyznam si robit problemy
Pravda s timhle najezdem se bude investice do LPG vracet 4 roky. Dal jsem teprve nedavno stare auto s LPG pryc, ted s Meganem najezdim trochu vic, predtim jsem semtam jezdil s nim.
Captur 0.9 TCe

Renault - nejlepší auta na světě!

ex Grand Scenic II 1.9 dci 130k
ex Megane III Grandtour LPG 1.6 16V 110k Dynamique Obrázek

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: Renault Megane III

Příspěvek od wali.el » pon říj 29, 2012 14:19

zdravim, tak jsem jiz 4 dny majitelem noveho megane3 grandtour vybral jsem si Dynamique s automatem a napraskal tam nejakou tu vybavu navic.. nejvic me zklamaly sedacky. na to me prodejce neupozornil.. jsou kozene a to jsem chtel hlavne proto at se lepe cisti.. no.. a co mam uprostred tech kozenych sedacek? samozrejme velky semisovy pruh v bile barve coz se bude krasne spinit hlavne ted v zime.. a to hlavne vzhledem ktomu ze jsem ZTP/P a pri presedavani z voziku do auta sebou smetu veskery bordel z kol.. no alespon to bude brzo cerne a bude to pasovat k barve sedacek.. prvni den jsem celkem zapasil s hejblatkama, steracema a hlavne ten destovy senzor mi poradne zral nervy nikdy to nestira tak jak by melo. zadni sterac by mohl byt jinak vyresen.. myslim zapinani, jsem hold zvyklej z jinych aut... rizeni se mi zda byt az moc citlive, brzdy paradni, pohodli splnilo to ma ocekavani. zaruku mam premium takze doufam ze to bude vklidu. v aute mam udajne alarm. nicmene pipani pro zamknuti ci odemknuti senekona takze ani nevim jestli tam opravdu je. jedine co me napada je to zkusit zamknout a nechat otevrenou kapotu to by teoreticky melo zacit houkat.. zamek radici paky je naprosto otresny.. jeste se mi to nepovedlo zamknout. u prodejce stim byly take problemy takze to pujde na reklamaci. vcelku jsem byl prekvapenej kdyz jsem dostal auto v den kdy uz by mela byt povinnost zimnich pneu a dostal jsem ho na letnich. takze nasledovalo v sobotu kdyz uz byl snih litani po servisech kde maj chvili cas na koupi a prezuti pneu.. co vim tak vetsina automobilek dava k autu zimni pneu bud zdarma nebo v tzv akcich.. tempomat se ovlada dobre az na to zapinani a vypinani ktere je nesmyslne umistene uprostred. zatim jsem najezdil asi 250km tak uvidime co me jeste cekaji za nervy :-) mam z toho vseho smisne pocity ale da se rict ze jsem prozatim spokojeny

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Re: Renault Megane III

Příspěvek od Miro_ba » pon říj 29, 2012 20:31

wali.el
- Ja v katalogu nevidim na kozennych ziadny stredovy biely pas. Len GT uprava ma nieco biele na krajoch. Myslis toto ?
- to ovladanie je vec zvyku, my co mame rencka uz daky rok .... :-) Urcite si zvyknes a bude to o.k
- ja som zadial pokazde mal na aute letne pneu, ked niekde mas zimne, je to len na predajcovi ci ti ich vymenil alebo dal zimne zadara a ak nie, tak si ich treba jednoducho kupit. Na to si ale mal mysliet ty . Ja som zimne tiez siesil cca mesiac pred prevzatim auta
- tempomat ? o akom zapinani a vypinani pises ? ja som tempomat zapolol v den prevzatia a odvtedy sa toho nechytam a ziadny problem. Nemusis sa s tym hrat, netreba to vypinat. A samotna aktivacia a dekativacia je na volante a pridavanie ci uberanie rychlosti tiez. Mas to vsetko pekne pod prstami :-)

vytaj a zelam bezproblemove km
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: Renault Megane III

Příspěvek od wali.el » pon říj 29, 2012 23:21

Miro_ba píše:wali.el
- Ja v katalogu nevidim na kozennych ziadny stredovy biely pas. Len GT uprava ma nieco biele na krajoch. Myslis toto ?
- to ovladanie je vec zvyku, my co mame rencka uz daky rok .... :-) Urcite si zvyknes a bude to o.k
- ja som zadial pokazde mal na aute letne pneu, ked niekde mas zimne, je to len na predajcovi ci ti ich vymenil alebo dal zimne zadara a ak nie, tak si ich treba jednoducho kupit. Na to si ale mal mysliet ty . Ja som zimne tiez siesil cca mesiac pred prevzatim auta
- tempomat ? o akom zapinani a vypinani pises ? ja som tempomat zapolol v den prevzatia a odvtedy sa toho nechytam a ziadny problem. Nemusis sa s tym hrat, netreba to vypinat. A samotna aktivacia a dekativacia je na volante a pridavanie ci uberanie rychlosti tiez. Mas to vsetko pekne pod prstami :-)

vytaj a zelam bezproblemove km
no ja sem podle katalogu taky nevidel zadne kozene sedacky s bilym pasem.. ale na aute je mam. nevadilo by mi to kdyby to bylo z kuze taky ale je to semis.. takze se to bude brutalne spinit. zitra to nafotim a hodim to tu.
na to ovladani si velmi tezce zvykam. porad se do toho nemuzu vzit.. co sem slysel tak od vyroby davaji letni i zimni a prodejci si je nechavaji. nevim co je na tom pravdy.
s tempomatem je to prepinac u tlacitka rucni brzdy. bud se zapne omezovac nebo tempomat.. mohlo to byt na lepsim miste..
jinak uz resim prvni vadu.. reklamuju zamek u radici paky.. defendlock.. nejde zamknout.. pristi stredu mi to vymeni..

jinak dekuji a doufam ze me zadna zavada nepotka hodne dlouho :-)

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane III

Příspěvek od 100KUC » úte říj 30, 2012 00:03

diskuse začíná být dost :off:

prosím pokračujte v ní ve vhodném téma v technické sekci
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: Renault Megane III

Příspěvek od wali.el » úte říj 30, 2012 20:14

tak posilam fotku tech sedacek. zajimalo by me kdo ma stejne nebo zda se davaji ted nove jen tyhle v kuzi..
jinak mi sem nejde primo vlozit fotka.. pouze miniatura :-(
Obrázek
odkaz v plne velikosti : http://www.imagebam.com/image/f6241a217757940

Uživatelský avatar
HAPO
Advanced member
Příspěvky: 345
Registrován: stř úno 24, 2010 21:05
Bydliště: Vyškovsko

Re: Renault Megane III

Příspěvek od HAPO » úte říj 30, 2012 22:18

....tak to teda spíš vypadá, že se jim už nedostávalo delší kůže na potah sedadla z jednoho kusu.. :roll: . No, asi to v té bílé semišové nebude skutečně moc praktické...
Megane III GT, 1.6 16V - 74kW, K4M, HNK, 2010, Express., panoram., el.skl.zrc., Megane II CC, 1.6 16V - 82kW, K4M, Platin-grau, 2007, Dynam. - Luxe & Style Packet, In mem.: Meg. III HB, 1.6 16V - 74kW, K4M, HNK, 2009, Expr., panor. - 11 měs., cca 13000 km, R19 HB, 1.8 RT(1721) - 54kW, F3N, zel. met., 1994

karol_dci
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: úte říj 25, 2011 09:49
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Renault Megane III

Příspěvek od karol_dci » pát led 11, 2013 16:12

Mate tu niekto Grandtour GT, benzin, cize 2.0 Tce? Celkom by ma zaujimali postrehy ci je to fakt take dobre, lebo rozmyslam o nejakom sviznejsom kombiku. vdaka

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane III

Příspěvek od 100KUC » pon led 14, 2013 23:04

karol_dci píše:Mate tu niekto Grandtour GT, benzin, cize 2.0 Tce? Celkom by ma zaujimali postrehy ci je to fakt take dobre, lebo rozmyslam o nejakom sviznejsom kombiku. vdaka
Jsme tu OT, ale co tohle?: http://www.renaultclub.cz/renault_megan ... chlik.html
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Renault Megane III

Příspěvek od faldicek » úte led 15, 2013 11:11

MIII má můj mistr, jezdím s ním občas do práce a co mi vadí jsou malý dveře, ať vpředu či vzadu, vždy si při nastupování omlátím hlavu...

karol_dci
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: úte říj 25, 2011 09:49
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Renault Megane III

Příspěvek od karol_dci » pon led 28, 2013 18:28

vdaka chlapi, pozriem u nas v SR predajcov ci nemaju nahodou este. V Kosiciach skoro bolo... je to 1.6dci:(

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů