Renault Megane II

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Novotka » čtv kvě 09, 2013 19:44

To píšou protože počítají hlavový pro každé sedadlo ne jako jeden celek. Já měl o Espace taky napsáno 10 airbag ,ale mám jen 6.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

renaultman
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 17, 2013 22:34

Re: Renault Megane II

Příspěvek od renaultman » pát kvě 31, 2013 22:05

Zdravím,

uvažujem o kúpe Méganu II 1,9 cdi 88 kW z roku 2004. Dokonca som bol jeden pozrieť mal najazdených 145 000 km. Všetko by bolo fajn, len interér a hlavne volant vyzeral pre mňa v otrasnom stave. Volant odretý ako po 300 000 km. Uchyty na sverách boli tiež pekne ošúchané. Inak auto vyzeralo fajn, malo históriu, bol som v servise, vyzeralo fakt, že má tých 145 tisíc. Je to normálen, že volant sa takto ničí? Chlapík povedal, že v minulosti mal Scénic a tam to bolo ešte horšie. Vraj volant sa nederie keď je kožený (to by ešte bolo keby sa takto predral aj kožený). Dá sa s týmto volantom prípadne niečo robiť? Výmena je asi blbosť čo? Najmä kvôli airbagu.

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: Renault Megane II

Příspěvek od kmarty » pát kvě 31, 2013 23:27

Veril bych tomu.
Ja mam najeto 100tkm (mejch, jsem prvni majitel) a volant vypada jak kdybych ho minimalne za jizdy ohlodaval (na nekterych mistech je prodreny az na vnitrni penu ci co to je).
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane II

Příspěvek od peto 1 » sob čer 01, 2013 07:11

Skús sa opýtať na vrakáči, čo by chceli za kožený...ja mám kožený 2003-ku a je to OK
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Kuno » sob čer 01, 2013 17:41

renaultman píše:Zdravím,

uvažujem o kúpe Méganu II 1,9 cdi 88 kW z roku 2004. Dokonca som bol jeden pozrieť mal najazdených 145 000 km. Všetko by bolo fajn, len interér a hlavne volant vyzeral pre mňa v otrasnom stave. Volant odretý ako po 300 000 km. Uchyty na sverách boli tiež pekne ošúchané. Inak auto vyzeralo fajn, malo históriu, bol som v servise, vyzeralo fakt, že má tých 145 tisíc. Je to normálen, že volant sa takto ničí? Chlapík povedal, že v minulosti mal Scénic a tam to bolo ešte horšie. Vraj volant sa nederie keď je kožený (to by ešte bolo keby sa takto predral aj kožený). Dá sa s týmto volantom prípadne niečo robiť? Výmena je asi blbosť čo? Najmä kvôli airbagu.
Pokud chceš mermomocí rozšířit řady majitelů,kteří do auta cpou desetiticíce kč aby ho vůbec udrželi v provozu,udělej to ale předtím si přečti o četných poruchách tohoto "zázraku techniky" v příslušném foru.
Vím o čem píšu,jednoho jsem bohužel pořád vlastníkem :evil: a dva zadřené-také auta "štastných majitelů" mi stojí momentálně na servisu.Mají najeto plus minus 140 tis.km.
S poruchou jsou neprodejné a cena opravy se rovná ceně takového auta v bazaru.

suchojik
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: pát dub 03, 2009 13:55

Re: Renault Megane II

Příspěvek od suchojik » sob čer 01, 2013 17:53

Ahoj Kuno - ty jedna lisko podsita :o) - zakladas auto muzeum ???

Taky jsem se ho snazil prodat cca 12 mesicu za prijatelnou cenu pro me ... Ted jsem to prehodnostil jak padne vstrik tutbo dvojhmota pujde na ND nebo na vrakac.
Kupuji Dacii a pak ji za 4 roky poslu na vrakac taky. Uz nekoupim auto mirne ojete ani stredne ojete !!
Laguna III, dCi-110 kW, Grandtour
Megane II, dCi-96 kW, Grandtour
Pardubice

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Zefek » sob čer 01, 2013 22:04

Já myslím, že ta 1.9 je docela vychytaný agregát a netrpí jako tolik jako motory 1.5. Samo, má své mouchy, jako třeba vstřiky, turbo, nebo dvouhmota, ale je to i o tom, jak se člověk k autu chová.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

suchojik
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: pát dub 03, 2009 13:55

Re: Renault Megane II

Příspěvek od suchojik » sob čer 01, 2013 22:18

jj motor je moc prijemny a povedeny. koupil jsem ho s najezdem 40 tkm najel jsem 160 tkm a ted to a 205 tkm. 2x rozvody, 1x tlumice, 1x desticky, 1x poloosa, 1x ERG cisteni, 2x husi krk v kufru, nepocitane mikrospinace v klikach, 1x problem s nejakym relatkem ventiulace, 5x "zapomenuta" automaticka klima jako kazde jaro. Oderky a praskliny diky mladicke nerozvaznosti ;o)) Jinak oleje a fitry v beznem rozsahu. Nic vic.

Nemohu rict zatim nic spatneho - jen jako rodina zaciname pocitovat pozadavek po nejakem vetsim aute - GrandScenic, Lodgy, Touran. Dal jsem si zavazek nejdriv prodam jedno a pak koupim nove. Mezidobi preklepu se sluzebakem ... Dve auta soubezne nechci

jo a spotreba za poslednich 5 let 5 litru leto a 5,5 zima. Denni obvykla cesta 60 km do prace a odpoledne zpet. 2/3 okresky 1/3 dalnice
Laguna III, dCi-110 kW, Grandtour
Megane II, dCi-96 kW, Grandtour
Pardubice

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Kuno » ned čer 02, 2013 00:09

Obě auta zadřené na klice jsou 1.9 DCI,jedno z nich má navíc zadřené i turbo. Za tento rok je to již TŘETÍ zadřený Renault Megane II řady.
Známý koupil i přes mé varování M III,auto je "nabarvené"jak od lakýry z prvního ročníku.Ujel 3 tis.km a už mu rachotí předsuvník.... Tak až začne zas někdo plkat,že se kazí i jiné značky tak at si spočítá jen ty zadřené motory zde z fora.
Vím,udělali jsme blbost koupí toho zázraku (mnozí si to neuvědomují ale to přijde,žádný strach :) ) ale proboha-nelžeme si do kapsy jaká máme skvělá auta!

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Kuno » ned čer 02, 2013 00:16

suchojík:....snazil prodat cca 12 mesicu za prijatelnou cenu pro me......
Ano,to je také problém. To auto nikdo nechce,protože lidi většinou ví,jak to s ním je.
I stará rezavá Felicie s nezaplacenou E.D si najde kupce.Proč asi?
Já ho koupil před 4 lety za 160 tis a ted nikdo ho nechce ani za 45. To byl nejlblbší kup auta,co jsem kdy udělal.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Zefek » ned čer 02, 2013 00:45

Kuno: Já tomu nevěřím ze dvou důvodů:
1) Kolem mě se pohybuje spousta motorů 1.9dCi s náběhem přes 250 tisíc a několik již překračuje náběh 300 tisíc km
2) Na lince jedou ty auta za sebou a na lince se vyrábí i tři, nebo čtyři modely. Ten motor se montuje napříč všemi modely a vzhledem k tomu o jak starou jde koncepci, prostě nevěřím tomu, že by se kazil jen v Mégane II, když ten sám motor se montoval do Scénic II, Laguna II, VelSatis, ... Prostě je k neuvěření, že motory z jedné série se budou kazit jen v Mégane II. Spíš to bude záležitost údržby.

Jinak přesuvník pro mě není vada a při prvním startu chvilku podržím plyn, prostě jsem si na to zvykl. Systém časování je funkční i když to rachotí, takže nic "není" pokažené, kontrolky nesvítí :)
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Kuno » ned čer 02, 2013 08:14

Proboha-auto,co rachotí při startu-to není vada? Cukání za studena,díry v akceleraci... to je "ochrana" studeného motoru,že? To tak má dělat?
Za chvíli se tu bude tvrdit,že rachtání je skvělá "akustická kontrolka" startu. :D
Mám tu opravdu přepisovat všechny ty nestandartní závady co se řeší v sekci M II? To je čtení na dlouhé zimní večery.
Čemu nevěříš?

To moje se zatím také nezadřelo,má 175 tis možná i víc.Kdoví-třeba už zadřené bylo. Nechci a nemohu o tom spekulovat ale nejsem ani pokrytec.
Nicméně se na něm pos.ralo x jiných věcí a se.ou se dál. Podotýkám,že nemám sebemenší důvod hanět značku,(jako opravář bych mohl být dokonce rád,že se tato auta kazí) jen popisuji skutečnost.

P.S Ty zadřené auta nesou označení Scenic,r.v je 2004,2005. :) Předtím zadřené Kanggo 1.5DCI.
U jiné značky jsem takovou závadu řešil za těch 25let praxe JEDNOU.

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane II

Příspěvek od peto 1 » ned čer 02, 2013 10:08

Tie ložiská u dci a presuvník u 1,6 16v sú naozaj na zlosť, to si treba priznať a myslím, že výrobca nemá záujem riešiť to kvôli servisu. Som presvedčený, že o tom vedia, veď tieto motory sa vyrábajú vyše 10 rokov a spätná väzba zo značkových servisov tam určite je, ale podobné veci majú takmer všetky značky aut, avšak "diera v plyne" u benzínových aut nie je výhradne záležitosť Renaultu. Ani drahšie značky nie sú zárukou, že to auto sa nebude kaziť a ak sa pokazí, tak je častokrát oprava drahšia ako u Renaulta.
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Zefek » ned čer 02, 2013 10:20

Já bych chtěl někdy tu díru v plyně zažít, moje auto to nemá, nebo jsem si toho nevšiml. Ale s čím se vyloženě setkávám, tak je zanedbaná údržba a to i když je auto dáváno do servisu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Kuno » ned čer 02, 2013 18:12

No a ted třeba tu o Perníkové chaloupce.... :D

Tak namátkou:

Zefek
Předmět příspěvku: Re: CIEVKY A ŽHAVIČE - CUKANIE MOTORA...
PříspěvekNapsal: pon úno 14, 2011 10:45 am
Offline
Grafoman
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 29, 2007 8:12 pm
Příspěvky: 8014
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy
Dneska se opět projevilo cukání a to v dost značné míře. Začínám mít podezření na vodu v nádrži, protože bylo pod nulou. Do kopce auto nejelo přes 3 tisíce otáček, jak jsem přejel horizont, tak se to zase rozjelo.
Na svíčkách nemám najeto ani 10 tisíc a cívky to nebudou, protože s cukáním už jsem najel přes 200km.

A je toho mnohem mnohem víc....

_________________
Nebo je to vlastnost ? Anebo zanedbaná údržba či erupce na slunci? :D

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Zefek » ned čer 02, 2013 19:28

A byla to překvapivě cívka, kdybych to lépe diagnostikoval, neřešil bych to tady na foru :D
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

suchojik
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: pát dub 03, 2009 13:55

Re: Renault Megane II

Příspěvek od suchojik » ned čer 02, 2013 21:25

no asi tak berme auto jako vec ktera se sype a bude sypat, asi VW nejsou bez chyby. My zname jen ty R chyby uz to tak bude
Laguna III, dCi-110 kW, Grandtour
Megane II, dCi-96 kW, Grandtour
Pardubice

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Kuno » ned čer 02, 2013 22:21

Ano,žádné auto není bez chyb,to je jisté,jen je třeba poctivě rozlišovat kolik ji které má a jak snadno či obtížně jsou odstranitelné a co to majitele stojí.
Ten můj "veterán" co mám v avataru,má daleko více výbavy (o které se M II i III řady ani nezdá)motor má skoro třikrát větší výkon a přesto i po těch letech vše "maká" jak má a např.plníci ventily klimy-která bezvadně funguje jsou zaplombované ještě z doby kdy auto jezdilo na Floridě! :D
Prostě to auto je technicky i kvalitou úplně někde jinde a většina značek také-to je jisté ale chápu,že se tu o tom nesluší psát. :D

suchojik
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: pát dub 03, 2009 13:55

Re: Renault Megane II

Příspěvek od suchojik » ned čer 02, 2013 23:13

3x vetsi vykon to me zajima povidej a prehanej

ucetne jsem auto uzavrel a ted nez pujde do vecnych lovist zacal cas na experimenty
Laguna III, dCi-110 kW, Grandtour
Megane II, dCi-96 kW, Grandtour
Pardubice

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Kuno » ned čer 02, 2013 23:34

6válec,24V,Twin turbo,224 KW,stovku dělá za 4.3 sec. :D Když se mu šlápne,padá tam i 18l na 100,-holt není to žádné prdítko o 1.6 nebo 1.9 ccm. :D ale kdo má opičku,musí mít pro ni na banány....

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane II

Příspěvek od peto 1 » pon čer 03, 2013 07:15

Kuno píše:Ano,žádné auto není bez chyb,to je jisté,jen je třeba poctivě rozlišovat kolik ji které má a jak snadno či obtížně jsou odstranitelné a co to majitele stojí.
Ja som auto zháňal pol roka a v porovnaní ročník-výbava-cena, som vždy skončil pri Renaulte, tak som ho kúpil a neľutujem. Za tie peniaze, ktoré som vtedy za to dal, by som kúpil len o 2-3 roky starší golf, ktorý nemal ani okná v elektrike...ano prežil som si s tým autom svoje od otravných elektronických závad až po rachotenie pri štartoch, ale odkedy som to porobil, mám pokoj, ale netreba hneď utakať do značkového servisu, často sú elektrikári "amatéri" šikovnejší a lacnejší...
Kuno píše:Prostě to auto je technicky i kvalitou úplně někde jinde a většina značek také-to je jisté ale chápu,že se tu o tom nesluší psát. :D
Kludne to sem píš, ja si to rád prečítam, ale som praktický človek a asi by som šporťák nikdy nekúpil, aspon nie na každodnné použitie...
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: Renault Megane II

Příspěvek od kmarty » pon čer 03, 2013 10:16

peto 1 píše:... by som kúpil len o 2-3 roky starší golf, ktorý nemal ani okná v elektrike...
Ale bud si jistej, ze co se tyce moturku u stahovani skel, byl by to fakt drzak :-D
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Kuno » pon čer 03, 2013 10:41

peto1:Koupil jsem si ho pro zábavu a trochu i jako investici do budoucna,máme ještě další tři auta,takže nejsem odkázaný pouze na GT.

Máš pravdu,koupil jsi vybavené a levné i hezké auto. Vadou na kráse je pouze sktečnost,že cenu ojetých aut určuje poptávka,takže je jasné proč jsou některá auta levná.
Nicméně-toto tema je o něčem jiném...

Uživatelský avatar
nomadm
Experienced member
Příspěvky: 587
Registrován: úte pro 20, 2011 22:34
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane II

Příspěvek od nomadm » pon čer 03, 2013 13:56

suchojik píše:3x vetsi vykon to me zajima povidej a prehanej

ucetne jsem auto uzavrel a ted nez pujde do vecnych lovist zacal cas na experimenty

Prodavas svuj kocar? Zda se byt maly?
Renault Megane II Sportway Grandtour 1.6, r.v.2009
Obrázek

suchojik
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: pát dub 03, 2009 13:55

Re: Renault Megane II

Příspěvek od suchojik » pon čer 03, 2013 14:40

jj zvazuji to
Laguna III, dCi-110 kW, Grandtour
Megane II, dCi-96 kW, Grandtour
Pardubice

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů