Renault Megane II

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Zefek » úte led 19, 2016 16:46

Pravá mlhovka ani svítit nemá.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

no_gold
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 04, 2016 09:53

Re: Renault Megane II

Příspěvek od no_gold » pát bře 04, 2016 10:21

Megane II Grandtour 1,6 16V koupený nový 2003 najeto cca 190.000 - dodneška jezdí v pohodě.

Údržba ve značkovém a neznačkovém servisu. Měněny rozvody, pružiny přední i zadní, zadní tlumiče, manžety, stabilizátory, postupně všechny cívky - vše při servisních prohlídkách.
Nikdy se mně nestalo, že bych nedojel. Jediná větší porucha - snímač otáček hřídele - auto při volnoběhu zdechalo.. i tak jsem dojel 300 km :D .

Jízdní vlastnosti - podle mně slušné (nebo jsem si zvykl) S novými auty se to ale nedá srovnávat.

Karosérie - na krytu motoru, na krajích dveří a krytech blatníků oklepané důlky v laku od kamínků, lehce rezne dolní hrana pátých dveří.

Plasty - bez problémů, palubka na kočičích hlavách trochu drnčí, Při vysoké vlhkosti vzduchu se některé plasty ( na páčkách, ) jakoby táhnou.. , levá strana volantu hodně "ožužlaná".

Spotřeba ( při jízdě - 70 % meziměsto, 30% město) - léto 6,6 , zima 7,1 ( tahle zima 6,8)

Zvláštní vlastnosti:
Občas nešel zavřít kufr - chtělo to auto dálkáčem zamknout a odemknout, někdy několikrát a pomohlo to.... posledních cca 7 let to už nedělá.
Cyklovač stěračů - občas se stěrače po změně frekvence stírání zastaví - stačí vypnout a zapnout a zase to jede.

Stávající poruchy:
Nefunkční otvírání pravého předního okna - 3 návštěvy značkového servisu mně pouze informovaly o tom, kde chyba není :shock:

Jinak si myslím, že s ním ještě nějakou dobu vydržím.

Uživatelský avatar
marek230177
Senior member
Příspěvky: 1999
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Renault Megane II

Příspěvek od marek230177 » úte čer 14, 2016 09:14

Srdečně vás tu všechny zdravím, pánové (a snad i dámy?).

Jsem tu nový. V neděli jsem se stal majitelem tohoto pěkného modelu ve verzi Grandtour. Chtěli jsme benzinovou verzi 1,6, ale bohužel nic pěkného, zač bych byl ochoten zaplatit, jsme nenašli, tak nakonec je to 1,5dCi 78kW. Je to ročník 2008 vyrobený na podzim toho roku, najeto dle servisních záznamů i potvrzení Cebia 110 tisíc km. Uvnitř jako nové, zvenčí prakticky rovněž.

Snad jsem nešlápl vedle. S Renaultem nemám žádné osobní zkušenosti, jen z rodiny (a nepříliš dobré, ačkoli je to už dávno). Doufám, že mě Grandtour nezklame. Zatím se snaží na mě zapůsobit v tom nejlepším světle.

Prosím o shovívavost ke mně - pokud bych náhodou udělal něco v rozporu s pravidly, netlučte mě holemi, já se polepším. Jsem členem několika diskusních fór a všude jsou ta pravidla malinko jiná, stejně tak i řád a uspořádání fóra. Já si zvyknu..... ;-)
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

jiri cerv
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 27, 2016 16:17
Bydliště: Praha

Re: Renault Megane II

Příspěvek od jiri cerv » čtv črc 28, 2016 16:28

Dobrý den,

taktéž přidám své zkušenosti.

Nebudu zde psát úplně vše, ale pouze poruchy. (destičky,rozvody,oleje atd. se mění na všech autech).
Automobil ma momentalne najeto cca 170 000 km

-Cívky už mám měněny 2 ( az odejde 3. necham preventivne vymenit i tu poslední)
-Minulý rok mě odešla pojistka na starteru (nekde primo na dilu - kde netusim). V originale si s tim poradili rychle, ale draze skoro 1700 a vymenena byla pouze ta pojistka za 10 Kč :D
-Momentálně řeším svítící kontrolku airbag - bude to nejpravděpodobněji jiz dobře znamy krouzek pod volantem - mezi packama ( chvili z tama sel zvuk - jako když jde něco přes ozubene kolo)
-Problikava mi na palubovce par kontrolek (o vikendu se na to chystam - pocitam ze to budou nekde kontakty)

A to je ze zavad vse. Auto mam 8 let a myslim si, ze na renaulta jsem tech poruch nemel az tak moc.
Cenim si hlavne toho, ze tohle auto me nikdy nenechalo nekde stat.
I když se nejaka porucha objevila, tak jsem byl schopny dojet domu.

A spotřeba? Mozna me nebudete verit, ale jezdim (v lete) za prumer 6,2l a to jezdim hodne po dalnici - nejsem zadny rychlik (po dalnici jezdim cca tech 130km/h, takze na tachometru cca 140). V zime se samozrejme spotřeba o nejakou tu desetinku pohne nahoru.
Renault Megane II 2005
1.6 16v, 83 kW

Bagrr
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned dub 16, 2017 07:49
Bydliště: Praha

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Bagrr » úte zář 04, 2018 08:08

Tak za me relativní spokojenost. Megos 2005 1.6 16V. Jsem treti majitel. Prede mnou ho mela sestra, kterazto ho koupila s 60t km na hrbu. Najezdila s nim cca 20t km, s tím, že ji dvakrát auto vypeklo. Jednou ji klekla civka a jednou ji zdechlo a neslo nastartovat. Ja ho prebral s cca 80t km na krku, mam ho rok a pul a krom údržby a spotrebniho materialu se jako bonus menily pruziny, bo jedna praskla a cely rizeni, neb melo vuli na ulozeni hrebenu jako krava... Nejspis to prvni majitel poslal pres pangejt... Jinak ma se mnou najeto o 40t km vic a jsem naprosto spokojenej...
Jizdne me bavi, je predvidatelny a dobre drzi stopu. Komfort nesoudim, protoze predesla Xantia postavila latku sakra vysoko. Jo je to komfortnejsi jak nemci, ale na hydropneu pruzeni proste nic nema 😁
Spotreba? Kdybych chtel, tak umim jezdit pod 6.5 ale vzhledem k tomu, ze nechci, pohybuju se okolo 7.5 a to ho nesetrim 😁 interval oleje jsem zkratil na polovinu, neb predepsanych 30t mi projde smrtici... Celkove longlife oleje jsou dle me nesmysl...
Tot asi tak ve zkratce moje poznatky 😁
:haji: :ups:
Megane II 1.6 16V 83kW
5D HB 2005
Modrá metla, 18" Fondmetal, -35mm TA technix pjužiny..
JVC headunit, Infinity 16,5cm ve dveřích, 2x Dexon 8" krmeny Carpowerem 😁

Bagrr
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned dub 16, 2017 07:49
Bydliště: Praha

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Bagrr » úte zář 04, 2018 08:09

Tak za me relativní spokojenost. Megos 2005 1.6 16V. Jsem treti majitel. Prede mnou ho mela sestra, kterazto ho koupila s 60t km na hrbu. Najezdila s nim cca 20t km, s tím, že ji dvakrát auto vypeklo. Jednou ji klekla civka a jednou ji zdechlo a neslo nastartovat. Ja ho prebral s cca 80t km na krku, mam ho rok a pul a krom údržby a spotrebniho materialu se jako bonus menily pruziny, bo jedna praskla a cely rizeni, neb melo vuli na ulozeni hrebenu jako krava... Nejspis to prvni majitel poslal pres pangejt... Jinak ma se mnou najeto o 40t km vic a jsem naprosto spokojenej...
Jizdne me bavi, je predvidatelny a dobre drzi stopu. Komfort nesoudim, protoze predesla Xantia postavila latku sakra vysoko. Jo je to komfortnejsi jak nemci, ale na hydropneu pruzeni proste nic nema 😁
Spotreba? Kdybych chtel, tak umim jezdit pod 6.5 ale vzhledem k tomu, ze nechci, pohybuju se okolo 7.5 a to ho nesetrim 😁 interval oleje jsem zkratil na polovinu, neb predepsanych 30t mi projde smrtici... Celkove longlife oleje jsou dle me nesmysl...
Tot asi tak ve zkratce moje poznatky 😁
:haji: :ups:
Megane II 1.6 16V 83kW
5D HB 2005
Modrá metla, 18" Fondmetal, -35mm TA technix pjužiny..
JVC headunit, Infinity 16,5cm ve dveřích, 2x Dexon 8" krmeny Carpowerem 😁

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1611
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Renault Megane II

Příspěvek od niky79 » úte zář 04, 2018 08:52

Tak spatna civka neni nic, co by se dalo oznacit za "auto te vypeklo". S tim se da porad jet, jen výkon je pryc a vibruje.

Jinak ten najezd je teda hodne maly :)
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1611
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Renault Megane II

Příspěvek od niky79 » úte zář 04, 2018 09:06

no_gold píše:
pát bře 04, 2016 10:21

Stávající poruchy:
Nefunkční otvírání pravého předního okna - 3 návštěvy značkového servisu mně pouze informovaly o tom, kde chyba není :shock:
To je vtip? :lol: :lol: Znackovy servis si nedokaze poradit s OKNEM? Pokud je motorek a stahovacka v poradku, pak muze byt jen chyba v nejakem kontaktu.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Bagrr
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned dub 16, 2017 07:49
Bydliště: Praha

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Bagrr » úte zář 04, 2018 11:27

niky79 píše:
úte zář 04, 2018 08:52
Tak spatna civka neni nic, co by se dalo oznacit za "auto te vypeklo". S tim se da porad jet, jen výkon je pryc a vibruje.

Jinak ten najezd je teda hodne maly :)
Najezd je maly, o tom zadna, ale realny ;)
Kazdopadne segra zastavi a radsi zavola servis, kdyz auto zacne vibrovat... Poucena po zadreni feldy 😂 Kazdopadne me asi bude pri rozvodech cekat i presuvnik, neb se za ten rok a pul uz dvakrat ozval (vzdy pred vymenou oleje, kdy ho bylo nepatrne min).
:haji: :ups:
Megane II 1.6 16V 83kW
5D HB 2005
Modrá metla, 18" Fondmetal, -35mm TA technix pjužiny..
JVC headunit, Infinity 16,5cm ve dveřích, 2x Dexon 8" krmeny Carpowerem 😁

Radeagle
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 19, 2019 18:50

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Radeagle » úte bře 19, 2019 20:01

Zdravim, mam renault megane 1,6 83kw 2003 grantour a chtel bych se zeptat jestli se nahodou nekdo nesetkal s problemem s : servolenkung defekt ... problem se servorizenim ? po vymazani chyby s ridici jednotky posilovac normalne funguje treba cca mesic a potom zase zniceho nic nastartuju a hodi to tuto chybu ztuhne volant a pise servis ...
Prijde mi divny, ze by bylo rizeni spatny, kdyz to po vymazani z ŘJ zas nejakou dobu uplne normalne funguje :/ nevite nekdo nahodou v cem by mohl byt problem ? nebo nejaky rady ? nebo si myslite ze to rizeni je fakt spatny ikdyz to treba zas mesic, dva funguje normalne ? v diagnostice mi to pise

C1606 MOTOR PRO SERVORIZENI INTERNI ELEKTRONICKA ZAVADA

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Šamša » úte bře 19, 2019 22:32

Tady ti nikdo nedá relevantní odpověď, zde jsi v pokecu o modelu. Technická sekce je jinde.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Bedra
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 21, 2021 13:18

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Bedra » pát zář 10, 2021 18:32

Má čtečka karet svoji pojistku? Nevidí kartu, karty jsou v pořádku, Vyhořelá komfortní jednotka byla vyměněna za jinou identickou, vin byl kód přepsán, karty to ale nevidí. 1,5dCi, 78kW, 2008 Poraďte prosím někdo.

Bedra
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 21, 2021 13:18

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Bedra » pát zář 10, 2021 18:34

Má čtečka karet svoji pojistku? Nevidí kartu, karty jsou v pořádku, Vyhořelá komfortní jednotka byla vyměněna za jinou identickou, vin byl kód přepsán, karty to ale nevidí. 1,5dCi, 78kW, 2008 Poraďte prosím někdo.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Renault Megane II

Příspěvek od kotasekh » pát zář 10, 2021 18:59

Velky cerveny ramecek na zacatku stranky jasne rika:
Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

tek
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: stř bře 11, 2009 00:17

Re: Renault Megane II

Příspěvek od tek » sob úno 25, 2023 18:19

Zdravím,

teď skoro po 14 letech a 278tis. km myslím mohu napsat pár zkušeností. Bylo to před těmi lety moje první nové auto, takže to tehdy byl skok do jiného vesmíru po všech stránkách.

Auto se z důvodu závady zastavilo a muselo jet na odtahovce jen jednou. To když se předminulý týden vysypalo spojkové ložisko a nešlo zařadit. Ale mohu si za to tak trochu sám, byla už naplánována výměna spojky, ale ještě na poslední chvilku se muselo jet na výlet.

Do loňska téměř výhradně servis v Renaultu - ze začátku Autoavant, potom Zličín

Co se rozbilo a muselo se vyměnit za ty roky a km:
zámek dveří spolujezdce - šlo zamykat, ale nešlo po odemčení zvenku otevřít
zámek zadních dveří - šlo zamykat, ale nešlo po odemčení zvenku otevřít
záchyt reakce motoru, tj. ten silentblok pod motorem
repase alternátoru - přestal dobíjet -uhlíky, stírací kroužky, nájezd cca 250tis.km
dvakrát se opravovala kabeláž do dveří kufru kombíku - nešlo zamykat dveře, nefungoval stěrač, vyhřívání zadního okna
vysypané ložisko spojky - nová spojka, nájezd cca 278tis. km
vymlácené uložení ramen přední nápravy - servis přelisoval nové uložení do starých ramen, nájezd cca 278tis.km
dvakrát se doplňovalo médium do klimatizace
po mnoha pádech startovací karty na zem se ulomila anténa uvnitř, tak jsem to zase spájel.
dvakrát se měnila zásuvka zapalovače - jezdím neustále s telefonem v nabíječce

Dlouhodobá spotřeba je 7l/100km, valná většina cest je při obsazení 4 osobami

Po asi 7 letech se pod pravým ramenem na sedadle řidiče udělala díra v čalounění, možná jsem se moc často otáčel dozadu kvůli dětský sedačkám.

Občas se po parkování na dešti objeví voda (jezero) v předních dveřích v odkládacích kapsách, případně ve schránkách v podlaze vpředu.

Začíná se viklat opěradlo řidiče.

Namontoval jsem před 7 lety denní svícení Philips DayLight abych zmenšil frekvenci výměny žárovek, ale nevím, jestli to pomohlo. Sada H7 co půl roku.

Interiér už při nižší teplotě vrže, ale se zahřátím je to lepší.
Nemám pocit, že by se s věkem nějak ztrácel výkon motoru.
Auto na hrbolech nedrncá, jezdí stále celkem potichu.

Já jsem s autem spokojen, zatím není v plánu ho nahradit.

Jediná věc, co bych vytkl je to, jak se při používání stěračů špiní boční okno u řidiče. To francouzský konstruktér u sklenky vína trochu podcenil.
Renault Megane II Grandtour ICE 1.4 16V 72kW rv. 2009, km: 280tis

martinecondrej
Advanced member
Příspěvky: 407
Registrován: pon čer 11, 2007 15:15
Bydliště: Tuchlovice

Re: Renault Megane II

Příspěvek od martinecondrej » pon úno 27, 2023 09:58

poslední jmenované jde krásně řešit nanesením tekutých stěračů na boční okna :)
Megane II 1,5 DCI 78kw 132000km zadřená klika, 164000km a fouklé těsnění pod hlavou
171000km preventivní výměna šál. Jsou z neskutečně měkkého materiálu!!!!! cca 178000km znovu KO těsnění pod hlavou, 185000km prasklá hlava a jsem moc rád, že jsem to prodal. Obyčejná, jednoduchá Felicie vydržela daleko víc než tento výtvor tvůrce!!!

Uživatelský avatar
marek230177
Senior member
Příspěvky: 1999
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Renault Megane II

Příspěvek od marek230177 » pon úno 27, 2023 18:25

Anebo bezprůvanové ofuky na boční skla.
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Zefek » úte bře 21, 2023 10:06

Na to jezero mrkni na odtoky ve spodní části dveří. Mi to občas dělá laguna. Teda nemám jezero, ale ve dveřích šplouchá voda. Po větších deštích obejdu auto a zespoda zatahám za ty gumy, co překrývají odtoky.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host