Renault Laguna II 2001 - 2007

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
anawarr
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: pon črc 11, 2005 13:34
Bydliště: jsem všude zdejší
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od anawarr » pát úno 24, 2006 12:53

Peugeot 607 2.2 HDi + Renult megane cupe 2.0i

Lemon
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 18, 2006 17:30

Renault Laguna 2001 - *

Příspěvek od Lemon » čtv bře 02, 2006 21:56

Děkuji za odpověď (tyto stránky sem viděl), ale špatně jsem formuloval otázku. Měl sem na mysli standartní poruchy, resp. na co si dát při výběru bacha (kilometry necháme stranou na to je pěknej článek v FM DNES :D ) třeba u staré laguny to byly např.: prasátka v zadních bubnech, převodovka prostě součásti, který rychleji odpadávají. Tak sem to myslel. :roll: Zatim

marecek
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 02, 2006 22:50

Příspěvek od marecek » čtv lis 02, 2006 22:56

ahoj, uvazuji o koupi ojetiny a chtel bych si vybrat z nasledujiciho:

- laguna po 2001 (dobra vybava, 6 rychlosti, dle techto stranek celkem problemova, cena okolo 200 000)

- ford mondeo po 2001 (standardni vybava, spolehlivost??, cena kolem 200 000)

- peugeot 406 po 2001 (nejlepsi cena, celkem ok vybava)

budu na delsi dobu pracovat v nemecku a potrebuji zejmena spolehlivost, pohodli a bezpecnost (caste cesty pouze o dalnici), mela by to byt nafta

pokud mate tip na neco jineho tak taky uvitam.
diky
marek

Uživatelský avatar
Duško
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 07, 2006 13:21

Laguna 2002

Příspěvek od Duško » úte lis 07, 2006 13:50

Zdar,

koupili jsme si Lagunu r.v. 2002, dovoz z D. Autem jezdil nejaký děda,
( ročnik 1936 ), podle toho ta kára taky vypadá, je jako nová, bez škrábance a opotřebení interieru, výbava je super, polokůže 6 balonu, mech. klima, šíbr, ABS,ESP, mlhovky, CD. Je fakt, že jsem četl pár recenzí a dělalo se mi pěkně horko :shock: , tak snad to nebude tak zle. Zatím jsme moc nenajeli, ani moc nejezdím za rok 6-8 tisíc km, proto jsme šli do benzínu. Jinak dojmy z jízdy jsou pozitivní, auto sedí dobře, sedačky jsou fakt měkčí ( no a co ), ventilátor hlučnější ( mi to neva ), no a díly jsou drahé i na škodovky ( Fabia, Oktavka ). Chtěli jsme velké, pohodlné a bezpečné auto pro rodinu...
Je to naše první kára, předtím škoda120, služební škoda Fabia 1.4TDI a sem tam od rodičů Toyota Yaris, takže moc srovnávat nemůžu :oops:
Duško
Laguna II 1.8-16V, r.v. 2002

Duchač Luděk
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned kvě 28, 2006 09:48
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Duchač Luděk » stř lis 15, 2006 22:35

marecek píše:ahoj, uvazuji o koupi ojetiny a chtel bych si vybrat z nasledujiciho:
- laguna po 2001 (dobra vybava, 6 rychlosti, dle techto stranek celkem problemova, cena okolo 200 000)...
- pokud mate tip na neco jineho tak taky uvitam.
diky marek
Já bych snad měl jen uklidňující postřeh: měl jsem k plné spokojenosti Lagunu 1994, zakoupenou v roce 1997, benzin 2,0 s aut. klimatizací (předtím Favorit, Š 120...), zcela spolehlivá - najeto 190.000km, jen běžné opravy - letos zjara jsem začal shánět nejlépe mladší nástupkyni, ale když jsem objevil některé HRŮZOSTRAŠNÉ příspěvky v tomto i dalších fórech, začal jsem dle radičů shánět Octavii. Naštěstí jsem neustoupil z podmínek - aut. klima, r.v. nad 2002, motor nad 1,8, kombi, najeto do 100.000km - 3 měsíce nedostupná kombinace, tak jsem to "risknul" a v květnu koupil Lagunu 3/2002, dvouzónová aut. klima, 1,9 dci, 54.000km a spoustu dalších blbinek - z toho plyne poučení: na fórech se celkem logicky koncentrují negativní zkušenosti až to budí dojem, že se to týká většiny aut, což ale jistě není pravda !
Už se mi ale rady hodily, protože mi rezonoval "výfuk" a já už věděl, že to byl vlnovec - výměna = klid, vrzne mi sedačka - už vím aspoň proč, až mi zhasne osvětlení klimy, nenechám si jí za 20.000Kč vyměnit, ale vyřeším to jako přede mnou jiní atd.
Dnes mám najeto 65.000km a nestěžuju si...
Plyne z toho závěr, že rozhodnout se musíš samostatně na základě předchozích zkušeností, sympatií a třeba informací pracně posbíraných z podobných diskuzních fór, protože JEDINÁ správná odpověď na Tvojí otázku neexistuje - takže LOVU ZDAR ...
Laguna GrandTour 2.0dCi 180k 11/2008, Carminat Bluetooth DVD

Babik78
Člen RCČR
Příspěvky: 608
Registrován: úte led 04, 2005 22:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Babik78 » stř lis 15, 2006 22:45

Duchač Luděk píše:
marecek píše:ahoj, uvazuji o koupi ojetiny a chtel bych si vybrat z nasledujiciho:
- laguna po 2001 (dobra vybava, 6 rychlosti, dle techto stranek celkem problemova, cena okolo 200 000)...
- pokud mate tip na neco jineho tak taky uvitam.
diky marek
Já bych snad měl jen uklidňující postřeh: měl jsem k plné spokojenosti Lagunu 1994, zakoupenou v roce 1997, benzin 2,0 s aut. klimatizací (předtím Favorit, Š 120...), zcela spolehlivá - najeto 190.000km, jen běžné opravy - letos na jaře jsem začal shánět nejlépe mladší nástupkyni, ale když jsem objevil některé HRŮZOSTRAŠNÉ příspěvky v tomto i dalších fórech, začal jsem dle radičů shánět Octavii. Naštěstí jsem neustoupil z podmínek - aut. klima, r.v. nad 2002, motor nad 1,8, kombi, najeto do 100.000km - 3 měsíce nedostupná kombinace, tak jsem to "risknul" a v dubnu koupil Lagunu 3/2002, dvouzónová aut. klima, 1,9 dci, 54.000km a spoustu dalších blbinek - z toho plyne poučení: na fórech se celkem logicky koncentrují negativní zkušenosti až to budí dojem, že se to týká většiny aut, což ale jistě není pravda !
Už se mi ale rady hodily, protože mi rezonoval "výfuk" a já už věděl, že to byl vlnovec - výměna = klid, vrzne mi sedačka - už vím aspoň proč, až mi zhasne osvětlení klimy, nenechám si jí za 20.000Kč vyměnit, ale vyřeším to jako přede mnou jiní atd.
Dnes mám najeto 65.000km a nestěžuju si...
Plyne z toho závěr, že rozhodnout se musíš samostatně na základě předchozích zkušeností, sympatií a třeba informací pracně posbíraných z podobných diskuzních fór, prože JEDINÁ správná odpověď na Tvojí otázku neexistuje - takže LOVU ZDAR ...
Pod tohle se podepisu. Stejny problem. Jen jsem LII kupoval o 3 roky drive. Takze jich byl jeste pomerne nedostatek. Ale byla to laska na prvni pohled (od 2001) a zadne recenze uz me nemohly odradit. A taky nelituji.
**************************
Laguna GrandTour II 1.9dCi 88kw - Privilige 2001 k 12/18 335.000km
Grand Espace IV 2.0dCi Phase IV 127kw aut. - Initiale Paris 2014 k 12/18 115.000km
Milan alias Babik78

petersk
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: pát čer 15, 2007 15:37

Příspěvek od petersk » čtv srp 16, 2007 08:46

Na Slovensku je vacsia firma ktora sa rozhodla pre doveru Renaulta.Tak si kupili 4 ks Lagun 2002 DCI. Do dvoch rokov co je okolo 70.000 boli v servise komplet vsetky.Porucha - vadne turbo. Tazko povedat ci to bola nejaka seria,kazdopadne firma sa rozhodla napisat list do renaultu zo staznostou na spolahlivost motora. Soudruzi z Renaultu odpovedali : jedna sa o spatne pouzivanie automobilu...hmm. Takaze chlapci a chlapi.Kto sa podujme na to aby nas naucil spravne jazdit ???? Inak pribeh sa konci tak ze vestkych 4 lagun sa okamzite zbavuju za akutaku primeranu cenu a prechadzaju na novu znacku.
-PD-
Laguna 1.9Dci Grandtour, 88kW , 2002,Privileg

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » čtv srp 16, 2007 10:23

Ony věci se mají tak, že spousta mechaniků jsou tak voprásklý, že "ušetří" a třeba nevymění vůbec olej, jen vymění filtr, aniž by o tom vedoucí pracovníci věděli. Pak se ušetřený soudek někde v hospodě směnil za jiný naturálie. A chtěl bych vidět ten olej jak něco maže(třeba turbínu) po 60.000km. Toto jsem slyšel od člověka od fochu, jaká je, nebo byla praxe. Možná si také nechali servisovat Laguny od takových "odborníků". :?
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
andrea.n
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: pon říj 22, 2007 10:09
Bydliště: Havířov

Příspěvek od andrea.n » pon říj 22, 2007 10:38

No tak jsem teda zvědavá, jestli jsem udělala dobře, nebo ne...před dvěma dny jsem koupila Lagunu 1.9 DCi 88kW...auto je jak nové, výbava Authentique, r.v.2002. Za tu výbavu a rok mi to přišlo jako auto za rozumnou cenu, jediné, co mi v autě vadí je hlučný větrák a nefunkční polohování sedadla spolujezdce, což ale nepředpokládám, že by mě zrujnovalo...dneska už se ale asi moc nevyspim, pěkně jsem se tady vyděsila :cry:

tiko
Člen RCČR
Příspěvky: 64
Registrován: stř říj 24, 2007 21:18
Bydliště: Tlmače

?????????????????

Příspěvek od tiko » stř říj 24, 2007 21:35

Od roku 2001 jazdím na Lagune 3 litrová, V6/24V odjazdených má 350 000 km,a menené boli tlmiče pri cca.280 000 km,pravé rameno,a lavý čap riadenia a všetky cievky (problém a u peugeotu a citronu ),ináč a musím zaklopať šlape aj ked sa hovorí že tento model nebol vydarený.Tak toto bol asi nejaký omyl.Už mám objednanú Lagunu II v plnej výbave.Ked som pri vybave nevie niekto aky je rozdiel medzi Garminatom CD za 41000Sk a Garminatom DVD za 82000Sk.

Babik78
Člen RCČR
Příspěvky: 608
Registrován: úte led 04, 2005 22:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ?????????????????

Příspěvek od Babik78 » čtv říj 25, 2007 11:46

tiko píše:Od roku 2001 jazdím na Lagune 3 litrová, V6/24V odjazdených má 350 000 km,a menené boli tlmiče pri cca.280 000 km,pravé rameno,a lavý čap riadenia a všetky cievky (problém a u peugeotu a citronu ),ináč a musím zaklopať šlape aj ked sa hovorí že tento model nebol vydarený.Tak toto bol asi nejaký omyl.Už mám objednanú Lagunu II v plnej výbave.Ked som pri vybave nevie niekto aky je rozdiel medzi Garminatom CD za 41000Sk a Garminatom DVD za 82000Sk.
Nevím jestli DVD neumi delat 3D nahledy na krizovatky apod.
**************************
Laguna GrandTour II 1.9dCi 88kw - Privilige 2001 k 12/18 335.000km
Grand Espace IV 2.0dCi Phase IV 127kw aut. - Initiale Paris 2014 k 12/18 115.000km
Milan alias Babik78

Uživatelský avatar
Luke.CZ
Junior member
Příspěvky: 245
Registrován: ned lis 04, 2007 18:54
Bydliště: Nejjihovýchodnější morava
Kontaktovat uživatele:

Laguna II

Příspěvek od Luke.CZ » ned lis 04, 2007 21:09

Když jsem se nedávno rozhodoval jaké auto koupit, asi čtvrt roku předem jsem si začal vybírat. Nakonec mi z těch všech mých požadavků vyplynulo BMW 530d kombi v M-packetu. Našel jsem i konkrétní kus a šel jsem do bazaru pro něj. No a vedle stála Laguna. Auto které jsem před tím nikdy nijak neregistroval a už vůbec o něm neuvažoval. Auto staré necelé dva roky, v plné výbavě a mojí nejoblíbenější bílé barvě. Týden jsem váhal a nakonec ji vzal. Už to budou dva měsíce, auto funguje na 100%, najel jsem na něm skoro 5t km, ale dodnes váhám jestli jsem neměl jít (opět) do BMW. Tak doufám že se mi má důvěra a investovaný půlmilion vyplatí a auto mi bude dobře sloužit alespoň ty tři roky, co mám v plánu si jej ponechat.

Je fakt že co se jízdních vlastností týče, přesednutí z BMW 320d do tohoto auta bylo krokem z5 a přineslo mi pár horkých chvilek. Na mě důvěrně známých místech, které BMW zvládalo s naprostou bravurou, jsem rychle narazil na limit tohoto auta a měl jsem plné ruce toho, abych neskončil mimo silnic.
Audi S4, r. 2009
VW Phaeton 3,0TDI, r. 2005
Reanult Laguna 1,9dCi, Dynamique, r. 2005

Uživatelský avatar
petbau
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát zář 21, 2007 22:37

Bourani

Příspěvek od petbau » pon pro 10, 2007 19:51

Zdravim Vas vsechny, kdyz si tak procitam oddeleni "me zkusenosti s Renaulty" tak se docitam vetsinou o samych zaporech. O tom, jak se komu co kazi apod. Trochu se zapomelo v tomto tematu na to, co hlavne se jmenem "Renault laguna II" vlastne kupujeme a to je v kazdem pripade bezpecnost. Je tomu asi mesic, co jsem svoji lagunku grantour II 3.0 V6 naprosto znicil. Predjizdel jsem par aut a najednou primy stret s bmw 530d. Muzu rict, ze nikomu bych nepral zazit podobny zazitek, ale pokud uz se to melo stat, tak jsem skutecne vdecny, ze se to stalo v lagune II. Pokud premylim, jake auto bych si koupil jako dalsi, tak spis stale mam psychicky blok, jestli vubec nejake si mam koupit, ale kdyz to v sobe prekonam, tak bych asi sel zase do lagunky. Asi zadne penize se nevyrovnaji bezpecnosti, kterou si za ne muzete koupit. A ted nelobuji za renaulty, proste ted vim, ze se budu prvni zamerovat na vysledky crash testu a potom me bude zajimat poruchovost. Podotykam, ze jedinne, co me po teto havarii bolelo byla narazena zebra od loketni operky. Pokud nekdo bude chtit poslat fotecku me laguny po nehode, muze mi napsat, poslu obratem.

Petr mi poslal fotku, takže přikládám. DDT
Obrázek
Naposledy upravil(a) petbau dne stř srp 27, 2008 06:00, celkem upraveno 1 x.
Renault Vel Satis 2.2 DCI

1vlada
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 07, 2007 22:05
Bydliště: nachod

havarka

Příspěvek od 1vlada » ned pro 30, 2007 20:14

to ja jsem si koupil Lagunu predevsim kvuli bezpecnosti, nebyli by jeste nejake fotky a dalsi informace o teto havarce?
Vlada

housing
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pon pro 17, 2007 18:06

Příspěvek od housing » čtv led 10, 2008 21:12

Ahojte,
ja mam Lagunku 1,9DCI r.v.2003 a som snou velmi spokojny,ma najazdenych 86tis. a okrem problemu s podsvietenim digitalnej klimy a vrzganim sedacky ziadne problemy nemam. Digitalnu klimu som rozobral a prepajkoval odpor ako bolo napisane tu na fore a funguje to nadalej bez problemov,sedacku sa chystam este namazat tekutym silikonom alebo WDckom ako som tu cital a pevne verim ze to tiez bude v pohode. Inac je auto super,pohodlne,rychle a bezpecne.

Ja by som Lagunu doporucoval kazdemu,a ako tu uz niektori pisali,nenechajte sa odradit vsetkymi tymi poruchami,ved kazde auto ma poruchy a na to tu je to forum aby sme si spolocne vymienali informacie.

Verte tomu ze omnoho vacsi pocet vlastnikov Lagun ma auto v poriadku a je s nim spokojna,preto tu ani nechodieva.

Pozrite sa na toto forum aj takymto pohladom. :lol:

expresmann
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: stř úno 20, 2008 19:19
Bydliště: Slovensko

Laguna II

Příspěvek od expresmann » pát bře 21, 2008 12:11

Zdravím potrebujem poradiť ohľadom vstrekovania na Laguna 2,2dci. Asi mi odišiel jeden vstrek. Čo to asi stojí a kde sa to dá zohnat najlacnejšie. A eštwe môžem s tým jazdiť?

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » pon bře 24, 2008 02:33

petbau: Pekne napisane, tiez sme rozmyslali ze tentokrat pojdeme skusit automobilky ako Ford, Hyundai, Toyota. Konecne slovo a rozhodnutie pre nas urobila stranka http://www.euroncap.com/. Auto je spotrebny tovar a s tym treba pocitat, zivot je len jeden.V osudny moment by clovek kupil aj 100x turbo alebo inu suciastku len aby vyviazol zivy.

Uživatelský avatar
david001
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 08, 2008 13:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od david001 » stř dub 23, 2008 09:12

Mám teď Lagunu II 2,0 2006 , najeto 20.000km z toho mých 7.000km. Zatím naprostá spokojenost. Jen trochu někdy blbne rádio, ale to budu řešit ještě v rámci záruky. Zatím jsem měl vždy kliku na auta. První renault 11 glx 160.000 km běžné opravy. Pak 5 let felda na opravy v poho, pak octavia 7let v poho , ale pak 3 roky opravy a tak šla ve 150.000km. Na a jsem opět u renaulta. Doufám, že vydrží jako ty předchozí auta.
Laguna II 2,0 16V Expression 99kW , 2006

Uživatelský avatar
jiri.ostrava
Advanced member
Příspěvky: 278
Registrován: čtv dub 24, 2008 15:14
Bydliště: Frýdek - Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jiri.ostrava » čtv dub 24, 2008 15:29

Zdravím, tak musím říct, že jsem již 2měs vlastníkem 2,2dci 02rv grandtouru, dovezeno z Fr, serviska, výbava Privileg, najeto sice 153tis při koupi, nyní 3tis mnou a co se týče závad: výměna silenbloku zadní nápravy, vlnovec. To sem ale věděl při koupi. Jinak dle záznamu v Renaultu, je tam nové turbo, převodovka, nějáká část elektroinstalace. Nicméně, vše co sem se tady dočet, tak sem se s tím tam setkal a s čím ne, tak to bylo podle servisky odstraněné, takže mě ještě čeká: blikající klima, vrzání sedadla a tečemi do řidičových dveří, ale to asi mou vinou, když sem měnil žárovku v blinkru :oops: tak snad mě už nic dalšího nečeká.. a souhlasím s tím, že je to celkem prostorné, bezpečné, nadstandartně vybavené, pohodlné auto, za slušné peníze, spolelivost tu zatím já nemůžu soudit, ale až na tu spotřebu..těch 150koní si něco pápne :twisted:
aktuálně Laguna coupe, rv 2012, 3.0dci, 177kW full - mazec pánové :D
aktuálně: GS II, 2.0T 125kW
předěláno na LPG systém BRC, prům. spotřeba 10L lpg
http://jiriceeek.rajce.idnes.cz/nastenka#DSC_0330.jpg
http://jiriceeek.rajce.idnes.cz/nastenka#DSC_0332.jpg

ex:
Megane II rv 09, 1.6i, coupe
Laguna II rv 02, 2.2dci, kombi
Laguna I rv 97, 2.2d, hatch

xlaguna
Advanced member
Příspěvky: 282
Registrován: ned črc 06, 2008 10:24
Bydliště: Blansko, Brno, Boskovice

Příspěvek od xlaguna » úte črc 08, 2008 21:27

Před pár dny jsem koupil Lagunu II Grandtour 1,8 11/2002. Nikdy jsem nechtěl Francouze, byl jsem v bazaru kouknout na Audi A6 (byla to plečka) a vedle stála Laguna. Za ty peníze mě zaujala, tak jsem začal pokukovat po Lagunách. Nakonec jsem koupil přímo u dealera Renault po prvním majiteli 71.000km. Auto je jako nový, každej si myslel že mám koupenou funglovku :lol: stála necelých 200tis.
Má to velkou NAVI, polokůži, parkovací senzory, atd... Auto jezdí jako nové, jsem úplně unešenej a to jsem přešel z Passata B5, kterého jsem nechal jako pracovní auto a oproti Laguně je to plečka. Podle záznamů servisu se na Laguně nic neopravovalo, vše původní. Pro srovnání jak se hovoří třeba o Passatech jak jsou nesmrtelné, tak nápravu jsem dělal každých 50tis. km a kdo zná multi-link VW, tak je mu asi jasná cena nápravy. Váha vzduchu nevydrží 100tis. ani náhodou, z turba chčí olej, teče chladič, kousl se mně teď klimakompresor, uložení motoru bylo dělaný několikrát, tlumiče, hadice serva, atd... Nacpal jsem do něj ranec a to jsou ty spolehlivý VW. Toď pro ty, co píší o poruchovosti Laguny 8)

LAGUNA 3.0 V6
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob črc 12, 2008 16:43
Bydliště: praha

Příspěvek od LAGUNA 3.0 V6 » sob črc 12, 2008 16:47

ČAU LIDI MÁTE TADY NIKDO LAGUNU 3.0 V6 AUTOMAT?
MÁM JÍ 3 MĚSÍCE A JETO SUPER KÁRA.

Uživatelský avatar
Vendous
Advanced member
Příspěvky: 274
Registrován: ned dub 06, 2008 21:57
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: achjaj

Příspěvek od Vendous » ned črc 13, 2008 08:04

anawarr píše:
DDT píše:
krupica píše:

Jak snadno zjistíš, měla Laguna problémy s některými komponenty v roce výroby 2001 a počátku 2002. Teď už podle mne není čeho se bát.


DDT:nebo sem nikdo s novějšími lagunami své problémy nepíše :wink:
.

No já mam lagušu z 05roku od dubna takže ne moc dlouho ale zatim velká spokojenost. Kupoval sem jí dotaženou od Frantíků po prvním majiteli se servisní knížkou. Podle knížky i tachometru měla najeto 168tis a teď je najeto 171600, takže sem zatim najel přes 3500km většinou po Praze, 2x Kladno a asi 5x Kolín (ne po dálnici).
Za tu dobu mam průměrnou spotřebu 7,2l ale až pojedu na dovolenou tak věřím že klesne. Jinak sou mé krátké zkušenosti jenom kladné.
Renault laguna II r.v.2005
expresion 1,9dci 88kw

xlaguna
Advanced member
Příspěvky: 282
Registrován: ned črc 06, 2008 10:24
Bydliště: Blansko, Brno, Boskovice

Re: achjaj

Příspěvek od xlaguna » pát črc 25, 2008 11:16

Vendous píše:
anawarr píše:
DDT píše:
krupica píše:

Jak snadno zjistíš, měla Laguna problémy s některými komponenty v roce výroby 2001 a počátku 2002. Teď už podle mne není čeho se bát.


DDT:nebo sem nikdo s novějšími lagunami své problémy nepíše :wink:
.

No já mam lagušu z 05roku od dubna takže ne moc dlouho ale zatim velká spokojenost. Kupoval sem jí dotaženou od Frantíků po prvním majiteli se servisní knížkou. Podle knížky i tachometru měla najeto 168tis a teď je najeto 171600, takže sem zatim najel přes 3500km většinou po Praze, 2x Kladno a asi 5x Kolín (ne po dálnici).
Za tu dobu mam průměrnou spotřebu 7,2l ale až pojedu na dovolenou tak věřím že klesne. Jinak sou mé krátké zkušenosti jenom kladné.
Spotřeba 7,2/100km? :shock:
S takovou spotřebou jezdím 1,8 16V (město+okresky).
Teď poslední 2 nádrže 8/100km, ale to je polovina dálnice a pod 160 nejedu :)

Podle mě Ti to moc žere...

Uživatelský avatar
petbau
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát zář 21, 2007 22:37

Ahoj - po dlouhe dobe

Příspěvek od petbau » stř srp 27, 2008 05:24

Ahoj po dlouhe dobe, mam na Vas otazku ohledne spotreby. Me zaporne pocity pomalu odeznivaji a blizi se cas, kdy si dokonce budu moct delat ridicak a opet ridit.
Jak jsem psal v mem predchozim prispevku, opet bych rad do laguny. Tentokrat uz to bude asi s rozumnejsim motorem. Protoze si ji budu porizovat v Anglii a mam v planu jezdit tak 3x za rok domu (autem), otazka spotreby je nasnade. Nejvice me zajimaji spotreby na dalnici. A protoze velka cast cesty vede pres Nemecko, kde se to da pekne rozjet, specialne by me zajimala spotreba okolo tech 180 - 200. Ted tak premyslim, ze ani nevim, jake jsou maximalni rychlosti u techto mensich motoru. Ja kdyz jsem jel Nemecko s mym byvalym trilitrem, tak jsem se pohyboval v rychlostech okolo 180 - 220 km/h a vysledna prumerna spotreba byla okolo 11 litru.
Byl bych Vam vdecny za odpovedi o spotrebach v ruznych rychlostnich relacich a cestovnich podminkach.
Takze predem diky moc a preji hodne ujetych km bez nehody.
Renault Vel Satis 2.2 DCI

DoctorDuriDr
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 31, 2008 21:08
Bydliště: SR

fault injection

Příspěvek od DoctorDuriDr » čtv zář 18, 2008 20:19

Dobry den, chcem sa opytat mam Lagunu 2.2 dCI automat a ako som sa vracal z dovolenky, pomaly mi zacali klesat otacky motora a vypinal sa mi tempomat a display mi ohlasil chybu fault injection. Z manualu som sa dozvedel ze sa jedna o elektronicku poruchu vstrekovania alebo pritomnost vody v nafte. Ma niekto s tym skusenost? Teraz auto stoji v servise asi 250 km od domova a cakam co mi poradia...
dakujem

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů