Renault Laguna 1994-2001

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od DDT » úte pro 30, 2003 22:58

Zkušenosti s Renaultem Laguna r.v. 1994-2001
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

zdeněk švec
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 15, 2004 16:32

Příspěvek od zdeněk švec » čtv led 15, 2004 16:38

Chystám se koupit 1,9 dci 99-00 uvítal bych jakékoli informace s provozu, o spolehlivosti nebo na co si dát pozor při koupi. Děkuji.

Uživatelský avatar
hobitt
Junior member
Příspěvky: 225
Registrován: pát led 02, 2004 11:06
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Laguna 1.8i rv.97

Příspěvek od hobitt » čtv led 15, 2004 22:46

Spotřebu dieselu nemohu porovanat protože mám benzin,ale na spolehlivost nedám dopustit - no až na to, že my začala zlobit ABS ale na tom už pracují v servisu, slabá místa na Lagunách jsou prasátka zadních brzd pokud jsou bubnové (tečou) a koroze zadního tlumiče výfuku. A ještě bych zkontroloval poloosy
Petr, Laguna 1.8i r.v.97

Uživatelský avatar
Filip
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon led 26, 2004 12:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Laguna 1.8 8V

Příspěvek od Filip » čtv led 29, 2004 11:22

Zdravim všetkých.
Som stastnym majitelom Laguny 1.8 8V, r.v. 97-98. Kupil som ju dovezenu z Talianska. Tiez som mal poskodene brzdove valceky, vymena mam stala cca 1000,- Sk za material. Laguna ma na tachometri cca 85 000 km, ale predchadzajuci majitel priznal ze to nieje realny stav.
Moj najvacsi problem je prevodovka. Niekedy ide hladko a bez problemov, ale inokedy mam obrovsky problem s 1. a 2. prevodovym stupnom. Cital som na nete, ze to je bezny problem vsetkych starsich Lagun a tak by ma zaujimalo, ci sa s tym niekto stretol a ako to riesil. Ja som tam predbezne nalial nejaky super pripravok, ktory by to mal casom vyriesit. Kamarat to nalial do Nevady a problem so zaradovanim sa vylepsuje..chce to ale najazdit okolo 5 - 10 000 km....
Este mam problem so zasekavanim centralneho zamykania na zadnych dverach, ale to je iba malickost, ktoru dam do poriadku hned ako bude vonku teplejsie.
Co sa tyka spotreby, zerie mi to 10 litrov v meste v zimnom obdobi, som zvedavy kolko zozerie v lete. Zda sa mi to dost ale bohuzial nieje to 16V.
Takze zatial tolko....pozdravujem vsetkych...
Filip
P.S. Nemate niekto namontovane LPG v tomto aute? Za akekolvek info budem vdacny...

Uživatelský avatar
Conan
Junior member
Příspěvky: 112
Registrován: stř led 21, 2004 11:44
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conan » čtv led 29, 2004 12:20

Mám tu samou co ty a ta spotřeba je taky stejná, bohužel :(
V létě to bylo za 9L, ale mám tam širší gumy 205/45 R16.

S převodovkou jsem měl akorát jeden problém a to že se uvolnila šroub kterým je přidělaná ke karosérii. Takže se mi do ní vysypal tisícihran jedné nápravy :(
Jinak řazení jde normálně, najeto (podle tacho) 158.000km.
Renault Clio 1.2, r.v. 1995
Měl jsem Lagunu RT 1.8 8V, r.v. 1995
Nyní je Volvo V40 T4 r.v. 1998 -> 147kW, 300Nm

ren
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: stř led 21, 2004 17:24

Příspěvek od ren » čtv led 29, 2004 15:07

Ja mam to samou Lagunu jako Conan, najeto 130t km a s LPG (dovoz Holandsko).
Zatim v pohode - menil jsem svicky, termostat a radiator-netopila a radiator byl cely zaneseny takovou hnedou sr*ckou. Na jare chystam vymenu klinovyho remenu a oleje.

Jinak jezdim skoro jen na LPG. Ted v zime cca 10l/100km coz mi prijde celkem dobry. V lete by tohlo byt jeste lepsi.

Takze zatim jsem spokojen - je to my 1. auto.
ren R Laguna '95 1.8 LPG

Uživatelský avatar
Filip
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon led 26, 2004 12:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip » čtv led 29, 2004 15:17

Vdaka za odpovede...
Ren...to LPG tam mas od vyroby alebo montovane dodatocne? Aku znacku? Je to u vas v Cechach homologizované? Na slovensku je homoligizovany plyn iba v Megane.
Co sa tyka kurenia, tiez sa mi zda ze by to mohlo ist aj lepsie. Mal som doteraz Feliciu a ta kurila ovela lepsie. Laguna sice fuka teply vzduch, ale rozhodne nie podla mojich predstav (ja som taka zmrzlina). Kamarat tvrdi ze je to vdaka klime (digitalna). Vraj vsetky vozy s klimou maju slabsie kurenie. No neviem......
Inak ja som si dal vymenit aj klinovy remen aj rozvodovy..pre istotu. Kladka rozvodoveho remena je vraj OK.
Zatial tolko....majte sa..

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » čtv led 29, 2004 15:59

Filip píše: Co sa tyka kurenia, tiez sa mi zda ze by to mohlo ist aj lepsie. Mal som doteraz Feliciu a ta kurila ovela lepsie. Laguna sice fuka teply vzduch, ale rozhodne nie podla mojich predstav (ja som taka zmrzlina). Kamarat tvrdi ze je to vdaka klime (digitalna). Vraj vsetky vozy s klimou maju slabsie kurenie. No neviem......
..
Digitální klimatizace nemá nic společného s kvalitou topení. Pokud ti to topí málo, je pravděpodobně:
1) ucpaný pylový filtr > stačí ho na vyzkoušení vyndat a pokud se to zlepší tak hned koupit jiný
2) zanesený radiátor topení > buď vyčistit a nebo koupit nový. Já bych volil druhou možnost.
3) než bys měnil radiátor, doporučoval bych abys zajel na diagnostiku a nechal si změřit teplotu motoru (budík nemusí být spolehlivý). Pokud by byla teplota motoru nízká byl by v háji nejspíš termostat malého/velkého okruhu.

Laguna i s digitální klimou, pokud je v pořádku topí tak, že topení lze používat jako fén. (vyzkoušeno praxí :-) )
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Filip
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon led 26, 2004 12:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip » pát led 30, 2004 09:43

DDT...Dakujem za dobru radu.....

Martin
Člen RCČR
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 02, 2004 13:22
Bydliště: Praha-východ

Laguna ´95

Příspěvek od Martin » úte úno 03, 2004 13:40

Ahoj, mám Lagunu ´95,1.8i, dovoz z Německa,najeto poctivých 116 tis.km, 2xAB,digi klima,el.okna vpředu.

Problémy s převodovkou mám také, když jsem ji v listopadu koupil,bylo to celkem OK, jakmile však teplota klesla k nule, bylo velmi obtížné zařadit z jedničky na dvojku, podřadit z trojky na dvojku bez citlivého meziplynu naprosto nemožné. Také zařadit jedničku bylo možné jen když bylo auto v naprostém klidu a to ještě většinou na druhý až třetí pokus. Situace se vždy zlepšila po prohřátí motoru jízdou po pár kilometrech,což při častějších jízdách po městě nebylo zkrátka ono :? Když jsem vypustil olej z převodovky, který mimochodem nechala předchozí majitelka jen nedávno vyměnit, vyteklo z převodovky cosi,co připomínalo spíše vazelínu než převodový olej :( Po výměně převodového oleje se stav rapidně zlepšil,nicméně řezení jedničky je s mírnými obtížemi. Pomáhá na křižovatce zařadit z neutrálu nejprve dvojku a z ní už na jedničku bez obtíží.

Co se topení týče,auto netopilo takřka vůbec, pomohlo až propláchnutí radiátoru topení (díky Viktorově radě v Dotazech a vzkazech :wink: ) a také výměna termostatu za vadný,který nezavíral.

Jinak jsem s autem maximálně spokojený, jen výkon 1.8i je pro tento vůz jen tak tak, ale na mé klidné ježdění to bohatě stačí. Doufám, že v létě zvládne i zapnutou klimu :)

Přeji mnoho šťastných kilometrů s Renaulty všech typů :D

Martin
Naposledy upravil(a) Martin dne pát bře 05, 2004 15:41, celkem upraveno 1 x.

Martin
Člen RCČR
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 02, 2004 13:22
Bydliště: Praha-východ

Laguna ´95

Příspěvek od Martin » úte úno 03, 2004 13:45

Jinak je to krásné a pohodlné velké auto, kam se hrabe Oktávka :lol:

Uživatelský avatar
hobitt
Junior member
Příspěvky: 225
Registrován: pát led 02, 2004 11:06
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

manuál

Příspěvek od hobitt » stř úno 11, 2004 21:13

Sehnal jsem manuál na LAGUNU 94-98 v češtině, pokud máte někde zájem o kopii tak my dejte vědět
Petr, Laguna 1.8i r.v.97

Uživatelský avatar
hobitt
Junior member
Příspěvky: 225
Registrován: pát led 02, 2004 11:06
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

manuál

Příspěvek od hobitt » čtv úno 12, 2004 21:59

manuál mám okopírovaný - o víkendu ho oscanuji a rozešlu na Vaše emaily
Petr, Laguna 1.8i r.v.97

Uživatelský avatar
honza
Advanced member
Příspěvky: 294
Registrován: stř led 21, 2004 17:29
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honza » čtv úno 12, 2004 23:16

měl bych zájem
Naposledy upravil(a) honza dne stř srp 19, 2009 15:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Conan
Junior member
Příspěvky: 112
Registrován: stř led 21, 2004 11:44
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conan » pát úno 13, 2004 08:52

pokud můžu prosit, tak by se mi taky ten manuál hodil
conan.mail@centrum.cz
Renault Clio 1.2, r.v. 1995
Měl jsem Lagunu RT 1.8 8V, r.v. 1995
Nyní je Volvo V40 T4 r.v. 1998 -> 147kW, 300Nm

Jusbery
Junior member
Příspěvky: 160
Registrován: úte úno 03, 2004 13:44

Příspěvek od Jusbery » pát úno 13, 2004 19:45

Ahoj, jestli můžu požádat o manuál k.dada@atlas.cz
Děkuji.

Uživatelský avatar
hobitt
Junior member
Příspěvky: 225
Registrován: pát led 02, 2004 11:06
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

manuál

Příspěvek od hobitt » ned úno 15, 2004 23:08

dnes jsem Vám odeslal na Vaše emaily manuál v CZ.¨Vzhledem k jeho velikosti jsem ho rozdělil na části. Jená se o část manuálu a komplet uživatelskou příručku
Petr, Laguna 1.8i r.v.97

Uživatelský avatar
Hlinda
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pát led 02, 2004 23:04
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hlinda » pon úno 16, 2004 10:11

Cau, mam Lagunu ´96 ,1.8i, dovoz z Nemecka, najeto 130 tis.km (poctivych-servisni kniha), 2xAirBag, man. klima, el.okna vpředu, ABS.
Spotreba tak do 8 litru (vetsinou 7,5l) na 100Km i v zime. V lete to sleze k 7l /100Km.
Jezdim tak 30 procent kilometru ve meste jinak mezimesto, hlavne dalnice.
Ted v zime (jak je trochu zima) mam take problemy s razenim, ale neutral a pak za 2 a pak za 1 to resi. Chce to upatrne.
Jinak bez problemu. Ted budu delat rozvodak s kladkama (cca. 5000Kc) a olej. Davam polosyntetiku. Jeste mi blbne spinac osvetleni u ridicovych dveri, ale az bude teplo tak se na to kouknu. V autorizovanym servisu mi rekli ze to bude chti prasatka do brzd, trochu pry slzi prevodovka a mam trosku vuli na tycce rizeni. Jinak OK.

vdave
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon úno 16, 2004 11:49
Bydliště: Plzen

Re: manuál

Příspěvek od vdave » pon úno 16, 2004 11:52

hobitt píše:dnes jsem Vám odeslal na Vaše emaily manuál v CZ.¨Vzhledem k jeho velikosti jsem ho rozdělil na části. Jená se o část manuálu a komplet uživatelskou příručku
mohl bych taky poprosit o zaslani manualu k Lagune na vdave@seznam.cz.
jsem od patku take cerstvym lagunarem a nedostal k tomu samozrejme vubec nic. diky moc

stydly
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 17, 2004 19:45

Re: manuál

Příspěvek od stydly » úte úno 17, 2004 19:54

hobitt píše:manuál mám okopírovaný - o víkendu ho oscanuji a rozešlu na Vaše emaily
Čau! Mě by se taky ten manuál docela hodil! Kdyžtak mi ho pošly! bmwe34@centrum.cz
Dík moc!!

stydly
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 17, 2004 19:45

Re: manuál

Příspěvek od stydly » úte úno 17, 2004 19:54

hobitt píše:manuál mám okopírovaný - o víkendu ho oscanuji a rozešlu na Vaše emaily
Čau! Mě by se taky ten manuál docela hodil! Kdyžtak mi ho pošly! bmwe34@centrum.cz
Dík moc!!

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 489
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Laguna

Příspěvek od Ladislav Ballý » stř úno 18, 2004 11:30

Ahoj lidi, mám 2.2D a auto super. Jak psal Hlinda ta převodovka zlobí. Mě za studena i tepla stejně. Má najeto 200tis a na těch sinchronech to bude asi znát. Dveřní spínač u řidiče mě taky blbne. Spotřeba je dobrá kolem 6-6.5 ve smíšeném provozu a zimě do 7 litrů, ale to používám nezávislé topení. Jsem rozmazlenej a topení nedám z ruky. Nedávno jsem k němu dodělal ze starého autoalarmu dálkové ovládání a to nemá chybu. : :wink: Jenom ten zvuk motoru za studena je docela rambajs, ale ve vnitřku není nic slyšet. Rendlům zdar Láďa B.

michal
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon úno 23, 2004 12:29

Příspěvek od michal » pon úno 23, 2004 12:32

1.8, 1998, jeste 8V.
spotreba - dost jsem jezdil Nemecko a dalnice - pri bezne cestovni rychlosti 160 (coz je BTW tak asi rozumne trvale maximum, motor toci 4 500 rpm) to bylo neco mezi 8.5 az 9, pri dalnici 130 az 140 je to pod 8.5 a pri delsich cestach mimo dalnici se da dostat i pod 8, ale to spise vyjimecne.
Jinak jsem spokojeny, menil jsem vyfuk, ale jinak OK. A doufam, ze to tak zustane.

Uživatelský avatar
hobitt
Junior member
Příspěvky: 225
Registrován: pát led 02, 2004 11:06
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

manuál

Příspěvek od hobitt » úte úno 24, 2004 20:57

jelikož se my rozbil scaner tak zbytek manuálu rozešlu až o víkendu až budu mít nový
Petr, Laguna 1.8i r.v.97

Uživatelský avatar
Honza_Laguna1.8 LPG
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: úte led 06, 2004 14:23
Bydliště: Praha

Re: manuál

Příspěvek od Honza_Laguna1.8 LPG » stř úno 25, 2004 16:42

hobitt píše:dnes jsem Vám odeslal na Vaše emaily manuál v CZ.¨Vzhledem k jeho velikosti jsem ho rozdělil na části. Jená se o část manuálu a komplet uživatelskou příručku
Ahoj Petře,

můžu Tě taky požádat o jedno "vydání" návodu ? :)

Díky, Honza

copan@volny.cz

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti