Renault Laguna 1994-2001

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MaD@x
Člen RCČR
Příspěvky: 1267
Registrován: ned črc 29, 2007 23:23
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaD@x » pát pro 05, 2008 11:37

karci píše:
MaD@x píše:
karci píše:Je zajimavy že se vždy chlubite že mate spotřebu do deseti litru stači se podivat na foru laguna klub a nebo na srazech se bavite jak jezdite okolo 8 l itru , tak fakt nevim
je to promenny, karci...uz jsem to rikal ja osobne i klukum z lk...ono je to podle nalady...casto jezdim dalkove pod osm litru upe v pohode...ale jde to i za patnact...tak jsem to ted zaokrouhlil...
Neboj ja to dobře znam ja vlastnil taky třilitr ,nebyla to sice laguna ale byl to automat ja jezdil pruněrně něco okolo 14 l . No benal za 22,50 si v Ostravě mužeme jen nechat zdat
ja jsem nasel nejlevnejsi u tesca v trebovicich za 23,90 :evil:
Ofce v TDÍ, ale nedělá pou
ex Renault Laguna 95 1,8RN 69kW - Letadlo
ex Renault Laguna 99 3.0RXT 140kW - sekačka(bo žere aj travu kol cesty)
ex Renault Clio Grandtour 1,2 55kW Ice - Služební koza
ex Renault Laguna Grandtour 03 1,9dCi Privilege 88kW - Silver spur
ex Mercedes-Benz Citan 111 1,5dci - Kangoo pro kolotočáře

Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý...

Uživatelský avatar
Tibi7
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: stř srp 20, 2008 21:59
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tibi7 » pát pro 12, 2008 03:59

Caute,
benzin je lacnejsi ale neviem ci si niektore benzinky nekompenzuju zisky a neriedia ho trosku. Prave mam problem so svojou Lagunou a to taky ze mi cuka(klepe,trha motor a to pri volnobehu pri stati a pocas jazdy pri nizsich otackach. Mam tam nove rozvody,kladky, klinak, filtre, naplne,baterku.
Kvapaliny neubudaju, kolesa sa nenahrievaju takze neviem co to je.
Vraj by to mal byt zly benzin, takze som natankoval full OMW carrera 100 a dolial cistic vstrekov a denaturovany lieh a uvidim ci pomoze.
Inac zacalo to potom co auto stalo asi 9dni pod snehom tak si myslim ze mozno navlhli nejake kontakty alebo nieco. No, pojazdim nieco a ked neprejde skocim ku mechanikovi.
Nemate nahodou niekto podobnu skusenost?
dik
:wink:
Laguna 1,8 RT, 96´

Uživatelský avatar
Tibi7
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: stř srp 20, 2008 21:59
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tibi7 » pát pro 12, 2008 04:03

Inac krasavica - album_pic.php?pic_id=736,
album_pic.php?pic_id=735
co vy na to?
Laguna 1,8 RT, 96´

Uživatelský avatar
MaD@x
Člen RCČR
Příspěvky: 1267
Registrován: ned črc 29, 2007 23:23
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaD@x » pát pro 12, 2008 10:35

Tibi7 píše:Inac krasavica - album_pic.php?pic_id=736,
album_pic.php?pic_id=735
co vy na to?
pekna, pekna...ale mel by sis poridit ten kryt sterace... :D ostatne jako mnoho jinych...
Ofce v TDÍ, ale nedělá pou
ex Renault Laguna 95 1,8RN 69kW - Letadlo
ex Renault Laguna 99 3.0RXT 140kW - sekačka(bo žere aj travu kol cesty)
ex Renault Clio Grandtour 1,2 55kW Ice - Služební koza
ex Renault Laguna Grandtour 03 1,9dCi Privilege 88kW - Silver spur
ex Mercedes-Benz Citan 111 1,5dci - Kangoo pro kolotočáře

Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý...

Uživatelský avatar
Tibi7
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: stř srp 20, 2008 21:59
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tibi7 » sob pro 13, 2008 13:06

Naco ten kryt? Je to dobra vec?
Laguna 1,8 RT, 96´

Uživatelský avatar
MaD@x
Člen RCČR
Příspěvky: 1267
Registrován: ned črc 29, 2007 23:23
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaD@x » sob pro 13, 2008 20:43

Tibi7 píše:Naco ten kryt? Je to dobra vec?
no, chrani ti ten kloub pred nesvary pocasi...a spravne by tam byt mel...ale celkem casto se to krade... :evil:
Ofce v TDÍ, ale nedělá pou
ex Renault Laguna 95 1,8RN 69kW - Letadlo
ex Renault Laguna 99 3.0RXT 140kW - sekačka(bo žere aj travu kol cesty)
ex Renault Clio Grandtour 1,2 55kW Ice - Služební koza
ex Renault Laguna Grandtour 03 1,9dCi Privilege 88kW - Silver spur
ex Mercedes-Benz Citan 111 1,5dci - Kangoo pro kolotočáře

Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý...

Uživatelský avatar
Tibi7
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: stř srp 20, 2008 21:59
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tibi7 » ned pro 14, 2008 09:46

Dik za info. :wink:
Laguna 1,8 RT, 96´

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirke » ned pro 14, 2008 10:35

Tibi7 píše:Naco ten kryt? Je to dobra vec?
To je teda otazka, opravdu... Ja bych odpovedel uplne jinak - bez toho plastu to je hnusny a auto je tim padem NEKOMPLETNI. Asi jako kdyby ti chybelo lizatko pod naraznikem nebo krytky taznych ok v narazniku...
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
Georgus
Člen RCČR
Příspěvky: 175
Registrován: čtv dub 17, 2008 21:59
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Georgus » ned pro 14, 2008 13:26

Jirke píše:
Tibi7 píše:Naco ten kryt? Je to dobra vec?
To je teda otazka, opravdu... Ja bych odpovedel uplne jinak - bez toho plastu to je hnusny a auto je tim padem NEKOMPLETNI. Asi jako kdyby ti chybelo lizatko pod naraznikem nebo krytky taznych ok v narazniku...
Kdysi jsem tu měl dotaz na vlastnost plastového čehosi pod nárazníkem (plastový profil "L" profilu) a ty jsi to tu pojmenoval jako "lízátko" jestli máš namysli to samé co já. Můžeš mi osvětlit k čemu to je dobré? Jako jedinou odpověď jsem dostal: nevím už rok mi to leží v garáži.
R19 1.4 RN - 1995 - již nemám, ale byla SUPER
Laguna Grandtour 1.8 RN - 1995 - pořádnej kočár, už si jí užívá někdo jiný


Megane Scenic 1.6 16v Air - 2001 - nynější mazel

Obrázek

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Davidak79 » ned pro 14, 2008 13:30

Georgus píše:
Jirke píše:
Tibi7 píše:Naco ten kryt? Je to dobra vec?
To je teda otazka, opravdu... Ja bych odpovedel uplne jinak - bez toho plastu to je hnusny a auto je tim padem NEKOMPLETNI. Asi jako kdyby ti chybelo lizatko pod naraznikem nebo krytky taznych ok v narazniku...
Kdysi jsem tu měl dotaz na vlastnost plastového čehosi pod nárazníkem (plastový profil "L" profilu) a ty jsi to tu pojmenoval jako "lízátko" jestli máš namysli to samé co já. Můžeš mi osvětlit k čemu to je dobré? Jako jedinou odpověď jsem dostal: nevím už rok mi to leží v garáži.
Máš nižší předek a dá se pěkně urvat o obrubník :wink: sice se mi to nepovedlo ale nechybělo moc. Jinak to s tím autu sluší.
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Uživatelský avatar
MaD@x
Člen RCČR
Příspěvky: 1267
Registrován: ned črc 29, 2007 23:23
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaD@x » ned pro 14, 2008 14:43

od toho to tam je...aby se to rvalo o obrubniky a takove veci...vis, kdyz treba jedes do podzemky, tak to tam obcas skrabnes...no a vem si, ze kdybys nemel lizatko, ktery muzes vymenit, tak bys musel po case asi vymenit cely naraznik, nebo jezdit s poskubanym, odrenym...atd.atd....tak to proste vymenis a jsi jako novej...a taky to dobre vypada... :wink:
Ofce v TDÍ, ale nedělá pou
ex Renault Laguna 95 1,8RN 69kW - Letadlo
ex Renault Laguna 99 3.0RXT 140kW - sekačka(bo žere aj travu kol cesty)
ex Renault Clio Grandtour 1,2 55kW Ice - Služební koza
ex Renault Laguna Grandtour 03 1,9dCi Privilege 88kW - Silver spur
ex Mercedes-Benz Citan 111 1,5dci - Kangoo pro kolotočáře

Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý...

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirke » ned pro 14, 2008 19:34

Georgus píše:
Jirke píše:
Tibi7 píše:Naco ten kryt? Je to dobra vec?
To je teda otazka, opravdu... Ja bych odpovedel uplne jinak - bez toho plastu to je hnusny a auto je tim padem NEKOMPLETNI. Asi jako kdyby ti chybelo lizatko pod naraznikem nebo krytky taznych ok v narazniku...
Kdysi jsem tu měl dotaz na vlastnost plastového čehosi pod nárazníkem (plastový profil "L" profilu) a ty jsi to tu pojmenoval jako "lízátko" jestli máš namysli to samé co já. Můžeš mi osvětlit k čemu to je dobré? Jako jedinou odpověď jsem dostal: nevím už rok mi to leží v garáži.
Mad@x ti v zasade odpovedel. Ale ja tenkrat myslel, ze mluvis o jinym plastu - pod chladicem je jeste takovy "L" plast myslim. Ale lizatko snad nemusime resit. Sam sem jednu zaparkoval proti schodum, gumovy lizatko se cely zkroutilo pod naraznik, couvl sem, lizatko se vratilo a zustalo jen par neviditelnych skrabancu. Kdybych mel napriklad Audi v paketu S-line, tak bych mel vydelano...
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
MaD@x
Člen RCČR
Příspěvky: 1267
Registrován: ned črc 29, 2007 23:23
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaD@x » ned pro 14, 2008 20:30

Jirke píše:
Georgus píše:
Jirke píše:
Tibi7 píše:Naco ten kryt? Je to dobra vec?
To je teda otazka, opravdu... Ja bych odpovedel uplne jinak - bez toho plastu to je hnusny a auto je tim padem NEKOMPLETNI. Asi jako kdyby ti chybelo lizatko pod naraznikem nebo krytky taznych ok v narazniku...
Kdysi jsem tu měl dotaz na vlastnost plastového čehosi pod nárazníkem (plastový profil "L" profilu) a ty jsi to tu pojmenoval jako "lízátko" jestli máš namysli to samé co já. Můžeš mi osvětlit k čemu to je dobré? Jako jedinou odpověď jsem dostal: nevím už rok mi to leží v garáži.
Mad@x ti v zasade odpovedel. Ale ja tenkrat myslel, ze mluvis o jinym plastu - pod chladicem je jeste takovy "L" plast myslim. Ale lizatko snad nemusime resit. Sam sem jednu zaparkoval proti schodum, gumovy lizatko se cely zkroutilo pod naraznik, couvl sem, lizatko se vratilo a zustalo jen par neviditelnych skrabancu. Kdybych mel napriklad Audi v paketu S-line, tak bych mel vydelano...
presne...kamarad ma ten model 2006, SLine a presne hodil patnik u nas na parkplacu...nadaval jak svina, protoze to je durch nalakovany v jednom kuse...a tuhost taky neni jak to nase gumovy lizatko...takze to cely prasklo...ani nevim, kolik takovej naraznik muze stat, ale urcite ranec...
Ofce v TDÍ, ale nedělá pou
ex Renault Laguna 95 1,8RN 69kW - Letadlo
ex Renault Laguna 99 3.0RXT 140kW - sekačka(bo žere aj travu kol cesty)
ex Renault Clio Grandtour 1,2 55kW Ice - Služební koza
ex Renault Laguna Grandtour 03 1,9dCi Privilege 88kW - Silver spur
ex Mercedes-Benz Citan 111 1,5dci - Kangoo pro kolotočáře

Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý...

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Člen RCČR
Příspěvky: 37
Registrován: sob bře 08, 2008 20:28
Bydliště: Ústeckoorlicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MOPADŽI » ned pro 28, 2008 21:32

Tibi7 píše:Caute,
benzin je lacnejsi ale neviem ci si niektore benzinky nekompenzuju zisky a neriedia ho trosku. Prave mam problem so svojou Lagunou a to taky ze mi cuka(klepe,trha motor a to pri volnobehu pri stati a pocas jazdy pri nizsich otackach. Mam tam nove rozvody,kladky, klinak, filtre, naplne,baterku.
Kvapaliny neubudaju, kolesa sa nenahrievaju takze neviem co to je.
Vraj by to mal byt zly benzin, takze som natankoval full OMW carrera 100 a dolial cistic vstrekov a denaturovany lieh a uvidim ci pomoze.
Inac zacalo to potom co auto stalo asi 9dni pod snehom tak si myslim ze mozno navlhli nejake kontakty alebo nieco. No, pojazdim nieco a ked neprejde skocim ku mechanikovi.
Nemate nahodou niekto podobnu skusenost?
dik
:wink:
Ahoj, podle toho co jsi popsal, to bude určitě benzín.
A jak píšeš, buďto zředěný vodou, nebo starý a "zvodnatělý", nebo se ti do nádrzě někudy dostala(dostává), voda. Třeba nětěsností nalévací hadice s hrdlem, nebo nádrží, což se projeví, právě v tomto počasí, kdy pořád prší a je vlhko.
Píšeš, že jsi vzal "plnou" 100 Carrery. Ani to nemusí být ale výhra. Důvodem je to, že u některých, méně frekventovaných benzinek, se právě tyto "dražší" benzíny méně prodávají a potom ztrácejí své původní hodnoty a hlavně, vodnatějí. Vysokooktanové benzíny, tankuj tedy u benzinek, kde je po nich poptávka a tudíž se v nádržích "točí". To je má osobní zkušenost.
Poslední, co ti mohu doporučit, když už máš nějakou tu trošku vody v nádrži (kdyby jí bylo hodně, tak to nepojede vůbec), nalej do nádrže Velfobin. Je to přípravek, proti zamrzání benzínu, ale co je podstatné, váže na sebe vodu...
Renault Alpine A610turbo, Renault Master 2,4dci a nějaká Kangaaaa

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Novotka » stř úno 11, 2009 23:28

Dnes mě zradil hlasový radil v autě. Nenahlásil prázdnou nádobku ostřikovače kolega mi poléval okno za jízdy perlivou vodu ta zamrzala docela nářez.Ještě že benzínka byla nedaleko.
Nerozsvítila se ani kontrolka . Čím to muže být že by nějaká pojistka přijel sem v noci takže sem nekoukal. Ale příjde mi divný že to není zdvojený.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirke » čtv úno 12, 2009 15:34

Novotka píše:Dnes mě zradil hlasový radil v autě. Nenahlásil prázdnou nádobku ostřikovače kolega mi poléval okno za jízdy perlivou vodu ta zamrzala docela nářez.Ještě že benzínka byla nedaleko.
Nerozsvítila se ani kontrolka . Čím to muže být že by nějaká pojistka přijel sem v noci takže sem nekoukal. Ale příjde mi divný že to není zdvojený.
Nov
Muze to byt tim, ze tvoje auto, stejne jako moje, nema kontrolni system na hladinu ostrikovace. Mam to dokonce potvrzeny ve vypisu vybavy primo od Renaultu.
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » čtv úno 12, 2009 16:11

Jo nektere Laguny to nemaji
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Uživatelský avatar
Georgus
Člen RCČR
Příspěvky: 175
Registrován: čtv dub 17, 2008 21:59
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Georgus » čtv úno 12, 2009 21:31

Jirke píše:
Georgus píše:
Jirke píše:
Tibi7 píše:Naco ten kryt? Je to dobra vec?
To je teda otazka, opravdu... Ja bych odpovedel uplne jinak - bez toho plastu to je hnusny a auto je tim padem NEKOMPLETNI. Asi jako kdyby ti chybelo lizatko pod naraznikem nebo krytky taznych ok v narazniku...
Kdysi jsem tu měl dotaz na vlastnost plastového čehosi pod nárazníkem (plastový profil "L" profilu) a ty jsi to tu pojmenoval jako "lízátko" jestli máš namysli to samé co já. Můžeš mi osvětlit k čemu to je dobré? Jako jedinou odpověď jsem dostal: nevím už rok mi to leží v garáži.
Mad@x ti v zasade odpovedel. Ale ja tenkrat myslel, ze mluvis o jinym plastu - pod chladicem je jeste takovy "L" plast myslim. Ale lizatko snad nemusime resit. Sam sem jednu zaparkoval proti schodum, gumovy lizatko se cely zkroutilo pod naraznik, couvl sem, lizatko se vratilo a zustalo jen par neviditelnych skrabancu. Kdybych mel napriklad Audi v paketu S-line, tak bych mel vydelano...
Já měl na mysli opradu ten "L" plastový bazmek pod chladičem. Když se tady začalo mluvit o lízátku myslel jsem, že je to ono a neměl jsem na mysli gumový okraj nárazníku. Proto jestli víte o nějakém rozumném důvodu proč to tam "frantíci" nainstalovali sem s tím :D Nechce se mi to sundávat i když to visí na jednom nýtu (zbytek je zatím přidrátovaný)

Dík za typy :)
R19 1.4 RN - 1995 - již nemám, ale byla SUPER
Laguna Grandtour 1.8 RN - 1995 - pořádnej kočár, už si jí užívá někdo jiný


Megane Scenic 1.6 16v Air - 2001 - nynější mazel

Obrázek

Uživatelský avatar
Georgus
Člen RCČR
Příspěvky: 175
Registrován: čtv dub 17, 2008 21:59
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Georgus » čtv úno 12, 2009 21:38

Jirke píše:
Novotka píše:Dnes mě zradil hlasový radil v autě. Nenahlásil prázdnou nádobku ostřikovače kolega mi poléval okno za jízdy perlivou vodu ta zamrzala docela nářez.Ještě že benzínka byla nedaleko.
Nerozsvítila se ani kontrolka . Čím to muže být že by nějaká pojistka přijel sem v noci takže sem nekoukal. Ale příjde mi divný že to není zdvojený.
Nov
Muze to byt tim, ze tvoje auto, stejne jako moje, nema kontrolni system na hladinu ostrikovace. Mam to dokonce potvrzeny ve vypisu vybavy primo od Renaultu.
To je zajímavé, divím se že moje Laguša 95 1,8 RN v základu mi hlásí kontrolkou, že jsem na dně. Se mi ani nechce věřit, že u vyšších výbav by na tom ušetřily. :D
R19 1.4 RN - 1995 - již nemám, ale byla SUPER
Laguna Grandtour 1.8 RN - 1995 - pořádnej kočár, už si jí užívá někdo jiný


Megane Scenic 1.6 16v Air - 2001 - nynější mazel

Obrázek

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » pát úno 13, 2009 15:41

Videl sem 2.0 8v RXE rok 96 co to nema
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Člen RCČR
Příspěvky: 37
Registrován: sob bře 08, 2008 20:28
Bydliště: Ústeckoorlicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MOPADŽI » sob úno 14, 2009 11:37

Já měl postupně tři laguny a ani jedna to neměla.
1,8 16V RXT r.v. 2000 kupoval jsem novou
3,0 24V RXT r.v. 2000 kupoval jsem zab.leasing, byl to manuál
3,0 24V RXT r.v. 2000 také jsem koupil zab leasing. byl to automat

Všchny auta měli původ, tedy byly kupované jako nové v CZ a všecny to měli ve výbavě uvedené, jako že to tam je. Jak píši ale výše, fakticky to nebylo ani v jedné...
Renault Alpine A610turbo, Renault Master 2,4dci a nějaká Kangaaaa

Uživatelský avatar
Georgus
Člen RCČR
Příspěvky: 175
Registrován: čtv dub 17, 2008 21:59
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Georgus » sob úno 14, 2009 12:21

MOPADŽI píše:Já měl postupně tři laguny a ani jedna to neměla.
1,8 16V RXT r.v. 2000 kupoval jsem novou
3,0 24V RXT r.v. 2000 kupoval jsem zab.leasing, byl to manuál
3,0 24V RXT r.v. 2000 také jsem koupil zab leasing. byl to automat

Všchny auta měli původ, tedy byly kupované jako nové v CZ a všecny to měli ve výbavě uvedené, jako že to tam je. Jak píši ale výše, fakticky to nebylo ani v jedné...
Já mám auto původem z Německa a vždy když dochází ostřik rozsvítí se mi "SERV" a ikona plováku kapaliny ostřiku

Se mám :D
R19 1.4 RN - 1995 - již nemám, ale byla SUPER
Laguna Grandtour 1.8 RN - 1995 - pořádnej kočár, už si jí užívá někdo jiný


Megane Scenic 1.6 16v Air - 2001 - nynější mazel

Obrázek

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » sob úno 14, 2009 13:30

Me to hlasi Helmut a rozsviti se servise,se mam :lol: :lol: :lol:
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Dávid Wilimský
Člen RCČR
Příspěvky: 503
Registrován: čtv úno 15, 2007 07:13
Bydliště: Brno

Soupáčí stěračů v Lagu I Ph II

Příspěvek od Dávid Wilimský » sob úno 14, 2009 14:04

Zdravím

Jsem spokojeným majitelem níže uvedeného mazla 8) . Za dva a půl roku užívání problémy skoro žádné. Měním žárovičky (2 ks), náplně, filtry (tak jak se má), komponenty brzd..., fakt, musím zaklepat. Krom nefunkčního spínání ventilátoru chlazení motoru (vada neobjevená při koupi) a zlomených drátků v oblasti pátých dveří (známé slabé místo asi ne jen u Lagun) nic. Tedy skoro nic.
Asi před rokem a půl se stěračum nechtělo do práce. Dík netěsnosti přirezlá a skoro zadřená "osa" řidičova stěrače. U kámoše s potřebným vybavením, jsem soupáčí vyndal, rozebral, nemocné místo vyčistil, přebrousil, vyleštil, namazal, soupáčí složil a vrátil na původní místo. Maje tucha, že se problém může opakovat, jsem prostřednictvím fóra zkoupil soupáčí náhradní, dle inzerenta z Lagu 1.9 dTi r.v. 99. Před týdnem se problém vyskytl zas, a tak jsem se pustil do výměny. A ejhle - poněkud jinak řešená pevná část soupáčí (to by ještě nemuselo vadit) a zcela odlišné řešení uchycení motorku :shock: :shock: :shock:, viz obrázek. Co už? Složím ze dvou jedno. Pro zkušené renaulťáky asi nuda, já ale zíral jak puk.
Že je Renault tvůrce automobilů o tom není pochyb, ale že přetváří kontinuelně během výroby až v takových detailech, no to by mě ani ve snu :D.
Obrázek s patrnými rozdíly (nahoře moje původní, dole zakoupené na fóru) najdete v Album -> Testovací, nejak nechápu, jak ho připojit k textu :oops:.
album_pic.php?pic_id=841
ex: Laguna Grandtour, 1.6 16V, Concorde, 5. 11. 1998; 01:36 CET; pohodlná, prostorná, stále krásná...., byla prostě výborná.
nyní: Laguna Grandtour II, 2.0T GT, 2006; taková tichá, přemotorovaná raketa:-)

Jirka I
Junior member
Příspěvky: 238
Registrován: stř lis 30, 2005 08:34
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Jirka I » pon úno 16, 2009 08:23

To, cos koupil bylo z laguny 2000 (mojí) a nijak jsem to nezatajoval, a že je jiné uchycení motorku jsem upozorňoval. Pro mě to bylo taky překvapení, když jsem sháněl motorek po vrakáčích.
Laguna Grandtour 1.9 dTi, Concorde, r.v. 2000, automat
Obrázek
Land Rover Freelander TD4, 2005
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů