Renault Laguna 1994-2001

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 489
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » čtv črc 08, 2004 16:40

Nazdar lidi, dva roky jsem na svojí dieslovou Lagunku ani nesáh a při 205tis km jsem se na ni podíval před cestou do CHorvatska :shock: Začalo to již zmíněnou poruchou tlumených světel potom to šlo ta ta ta ta a možná ještě rychlejš.
Únik brzdovky--- sjeté pakny
Obří únik oleje z převodovky--- ruplá manžeta na poloose. Jsou tam 4 a jenom jedna je pod olejem :evil:
Tekoucí vodní pumpa--- o tý jediný vím delší dobu
Vyběhaný kladky na řemenu alternátoru--- obě, vyměna 7 800,-
Vyběhaná kladka na řemenu serva a vývěvy--- 3 200,-
Výměna kulových čepů--1 200,-
Pravé zadní ložisko taky nic moc, ale dovolenou musí přežít jinak pojedu na Mácháč a jenom na sobotu.
Výfuk tam má někde nádech tuningu, ale malá útěcha je že to najelo 65tis více méně po Praze.
Až se vrátím z CHorvatska (možná) tak se možná vzpamatuju a budou na ředě pneumatiky. :roll:
Kurňa lidi, co bys me dělali celý volný výkendy, vždyť nás to vlastně hrozně baví nebo se pletu? :D Láďa B

Vladimír Říha
Člen RCČR
Příspěvky: 37
Registrován: stř pro 31, 2003 13:51

Laguna a dovolená

Příspěvek od Vladimír Říha » čtv črc 08, 2004 21:38

Ahoj Láďo! :D
Kdybych v té Laguně nejel a neznal tě tak bych si myslel,že někdo píše o autu z vrakáče. :( Věřím,že se Vám dovolená vydaří a kdyby jsi jel na Ten Mácháč tak dej vědět! Nejdřív jsem chtěl napsat soukromou zprávu ale pak jsem si řek,že to využiji a popřeji pěknou dovolenou všem lidem dobré vůle a příznivcům Renaultů obvzlášť!!! :lol:
Vláďa

Uživatelský avatar
laguna
Advanced member
Příspěvky: 310
Registrován: úte kvě 25, 2004 12:47
Bydliště: bratislava

Příspěvek od laguna » pát črc 09, 2004 08:04

Menil som daleko viac vecí ako Lada a opravoval všetko možné o čom sa mu ani nesníva a nemyslím si že mam auto z vrakaču :lol: Uvedom si že 205tis. km je dosť na auto a material sa opotrebuva takže vždy časom treba niečo meniť!!! Počnúc od trabantra cez volva, mercedesy, bmw, jpn car atd. Neexistuje auto ktorému by niečo po 200tis. neodišlo.

Ja sa blížim ku 320tis. km a nestažujem si, ale pripadam si akoby som staval novú lagunku hehe :wink:

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 489
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » pát črc 09, 2004 17:27

Ahoj lidi, tak zaprvé díky Vláďo za přání a za druhé si taky nestěžuju, ale občas když se to ser..... tak se to ser.... Já bych ty DROBNOSTI tak najednou neřešil, ale když mě to náhodou nechá někde venku je to vždy dražší to dostat domu než kolem Prahy. Stejně bych to musel dát dohromady než přijde zima. Čím dřív tím líp. Na loňském jarním srazu mi trochu vybrovaly vrtule klimatizace na chladiči a než jsem se dostal k opravě tak mi prošoupaly chladič klimatizace a oprava byla o 6 000,- dražší. Jenom ty ceny dílů je řádná šupa. Teď to zase dobu bude jenom jezdit. Nikdy mě holka nikde nenechala tak doufám, že si to nepokazí. :wink:

Uživatelský avatar
Laguna2000
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: ned bře 28, 2004 18:16
Bydliště: Bratislava

rezonancie

Příspěvek od Laguna2000 » pát črc 09, 2004 23:09

laguna píše: A najviac ma zaujíma či aj Vám ostatným lagunakom :) rezonuje interier ako mne a ako to vyriešiť??? Napr. zadné plato, zadne sedačky atd.
Ahoj, mne interier tiez rezonuje.
Dost mi rezonovalo tretie brzdove svetlo pri tahani do vyssich otaciek motora, to som vypodlozil gumou a je svaty pokoj.
Taktiez mi rezonuje cely stredovy panel, skusal som rozobrat a vybrat tie rozne zasuvky co v panely su a vystlat volne miesta a stycne plochy molitanom a gumou ale pomohlo to asi na 10 sekund. Po prvych nerovnostiach to zacalo znovu. Potom som zistil ze ten panel vrzga cely staci nanho mierne zatlacit zboku, tak som skusil nastriekat wd-40 na stycne plochy plastov, do skar. To pomohlo asi na 3 kilometre jazdy, bolo to fakt uplne ticho. Potom to zacalo znovu a vzdal som to... pustam si silnejsie radio :-)
Zadne sedadla ani kryt batoziny mi nevrzgaju ani nerezonuju..
Laguna 1.9 dCi, r.v. 2000
79kW (109k), 250Nm
Green Air-Filter

Uživatelský avatar
lagunn
Junior member
Příspěvky: 194
Registrován: čtv úno 26, 2004 21:54
Bydliště: pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lagunn » sob črc 10, 2004 00:00

Ahoj !
Safra - to jsem to tady nějak popíchnul 8) Koukám, že tady asi platím za šťourala jako v práci. :shock: Doufám jen, že jste všichni pochopili, že to nemyslím špatně - jenom jsem si tady všimnul určité " stagnace" :x
Všem majitelům Rendlíků přeju mnoho šťastně najetých kilometrů a vydařenou dovolenou :D
Zdraví lagunn
Laguna 1.8 RN combi + LPG

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Tak to vidíš....

Příspěvek od Čeněk Urbanec » sob črc 10, 2004 20:05

...a ze stagnace je pláč a skřípění zubů..... :lol:
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
lagunn
Junior member
Příspěvky: 194
Registrován: čtv úno 26, 2004 21:54
Bydliště: pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lagunn » sob črc 10, 2004 20:17

Ahoj !
Tak tragicky bych to zase neviděl :D
Zdraví lagunn
Laguna 1.8 RN combi + LPG

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

No, ale vidíš....

Příspěvek od Čeněk Urbanec » sob črc 10, 2004 20:20

...že malé příčiny mohou mít velké následky.....Mávnutí křídel motýla .....
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
lagunn
Junior member
Příspěvky: 194
Registrován: čtv úno 26, 2004 21:54
Bydliště: pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lagunn » sob črc 10, 2004 22:35

Safra !
Čeňku - tys hotový básník :shock:
Zdraví lagunn
Laguna 1.8 RN combi + LPG

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » ned črc 18, 2004 11:49

Vážení,
mám problém, kolem kterého chodím jako hladový kolem hrnku kaše :D U sedadla spolujezdce je slyšet aerodynamický hluk (vítr...). Voda tam neteče, nikde vevnitř necítím proudění vzduchu... Na straně řidiče to není. Už jsem v koncích, rozebral jsem vnitřní výplně dveří, uložil je "lépe" a pořád nic.
Nějaká zkušenost či nápad? :idea:
Dík,
Martin

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Možná Tě vyděsím...

Příspěvek od Čeněk Urbanec » ned črc 18, 2004 12:30

...ale ve většině případů stačí posunout kolečko, regulující ofukování ve dveřích spolujezdce ... několik dnů jsem řešil divné zvuky z motoru, náhodou jsem posunul středovým kolečkem....motor se spravil... :wink:
Jinak jsou dost slyšet zrcátka, zvláště, mají-li na kloubu sklápění mezeru ( u bouraných aut, ale viděl jsem zrcátko v " mezipoloze..." ). A "hagussy" jsou v některých režimech také hlučné, i když ne tak, jako jiné zahrádky...
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » čtv črc 22, 2004 12:52

A ještě jedna věc. Anténa.
Vždy když ji sklopím a vjedu do myčky, tam mi vrchní kartáč ohýbá a vrací anténu zpátky a na druhou stranu kupředu. Tak v myčce běhám a ohýbám anténu a trnu, ať se neurve.
Pánové (a dámy), co s tím? Odšroubovat se nedá, více ohnout blíže ke střeše také ne. Můžu jenom čekat, až ji konečně někde urvu? :idea:
Martin

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 489
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » čtv črc 22, 2004 13:24

K tomu hluku u spolujezdce bych to taky viděl na zrcátko. Ono má jinej úhel proti zrcátku řidiče. Mohla by to být i nějaká průchodka ve dveřích (kolem omezovače otevírání), ale i vymačkaná guma kolem dveří. Nemám rád bouchání dveřma, :evil: tak jsem vyladil zámky a stačí klap a je to. :wink: Jedny zadní dveře taky svištěly, protože guma byla natržená. Dotáhl jsem zámek o chlup a je klid.

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » čtv črc 22, 2004 13:57

Lenka Švestkova píše:A ještě jedna věc. Anténa.
Vždy když ji sklopím a vjedu do myčky, tam mi vrchní kartáč ohýbá a vrací anténu zpátky a na druhou stranu kupředu. Tak v myčce běhám a ohýbám anténu a trnu, ať se neurve.
Pánové (a dámy), co s tím? Odšroubovat se nedá, více ohnout blíže ke střeše také ne. Můžu jenom čekat, až ji konečně někde urvu? :idea:
Martin
Když anténu přiklopíš ( jestli čte Lenka : přiklopíte... :oops: ) na střechu tak se nemůže zvednout.... A odšroubovat jde, jen bývá zarostlá... Také by mohla vydržet, sklopená co nejvíc podél skla.... Ale nevím, jestli všechny myčky točí kartáčem ve směru dolů po skle....
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » čtv črc 22, 2004 19:59

Možná je těžké tomu uvěřit, ale i když ji přiklopím na max. tak ji kartáče zachycují a přehýbají. A to je ten problém. On spodek antény je trochu rozšířenej a sedí v lůžku, který ji také trochu zvyšuje ... no a problém na světě.
Jinak, u těch dveří je to fakt odchlípnuté těsnění. Lze jej trvale vytvarovat zpátky? Ve dveřích sedí dobře, ale vypadá to, že sluníčko/mechanický zásah ... ji zdeformoval a teď drží špatný tvar.
Nějaký :idea: ?
Martin

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » čtv črc 22, 2004 22:38

Lenka Švestkova píše:Možná je těžké tomu uvěřit, ale i když ji přiklopím na max. tak ji kartáče zachycují a přehýbají. A to je ten problém. On spodek antény je trochu rozšířenej a sedí v lůžku, který ji také trochu zvyšuje ... no a problém na světě.
Jinak, u těch dveří je to fakt odchlípnuté těsnění. Lze jej trvale vytvarovat zpátky? Ve dveřích sedí dobře, ale vypadá to, že sluníčko/mechanický zásah ... ji zdeformoval a teď drží špatný tvar.
Nějaký :idea: ?
Martin
Tak to bych se s tím nemazal ( opravdu nejde vyšroubovat, ani pásovými kleštěmi?) tak ji přilepím na střechu lepící páskou - Duck je dobrý...
Nemá to těsnění plechovou vložku...dalo by se to něžným tvarováním vrátit...
Ve které části dveří to je?
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » pát črc 23, 2004 07:01

Nejjednodušší řešení jsou nejlepší. Lepicí páska bude asi fakt to pravé.
To těsnění je v horní části dveří, přímo v rohu a je odchlípnuté v délce cca 10cm o 4-5mm směrem ven (manžeta přesahující rám dveří). Jenom nevím, jak je to s tvarovou pamětí gumy. Teplem, nebo stačí mechanicky? :?:
Martin

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pát črc 23, 2004 14:20

Lenka Švestkova píše: To těsnění je v horní části dveří, přímo v rohu a je odchlípnuté v délce cca 10cm o 4-5mm směrem ven (manžeta přesahující rám dveří). Jenom nevím, jak je to s tvarovou pamětí gumy. Teplem, nebo stačí mechanicky? :?:
Martin
Teď nemám Lagunu po ruce a nepamatuji se, jak to tam vypadá... ale opravdu to nemá plechovou vložku?
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát črc 23, 2004 14:22

Čeněk Urbanec píše:
Lenka Švestkova píše: To těsnění je v horní části dveří, přímo v rohu a je odchlípnuté v délce cca 10cm o 4-5mm směrem ven (manžeta přesahující rám dveří). Jenom nevím, jak je to s tvarovou pamětí gumy. Teplem, nebo stačí mechanicky? :?:
Martin
Teď nemám Lagunu po ruce a nepamatuji se, jak to tam vypadá... ale opravdu to nemá plechovou vložku?
U rámu dveří ano, vně už ne.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pát črc 23, 2004 14:31

DDT píše: U rámu dveří ano, vně už ne.
Máš recht, už jsem to našel.... Až zjistím Lenčinu tajnou adresu, tak jí to pošlu.... :wink:
Lenko, prosím Vás, pošlete mi mailovou adresu, abych Vám mohl poslat milostné schéma těsnění dveří....jiné nemám.... :oops: Ale tajně, aby o tom nikdo nevěděl... :lol:
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 489
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » pát črc 23, 2004 16:06

Těsmění dveří je svi.... V práci jsme měli v autě zavřenou meluzínu. Značkovej servis vyměnil všechny gumy kolem dveří a kufru a nic kolem 80km/hod. zese meluzína. půl roku kolega trpěl než mu jako Ivanovi ukradli anténu. Při cestě do práce zjistil, že meluzína je fuč. Pak se zjistilo, že tu orinal anténu někdo ukrad před 2 lety a původní řidič prostě koupil na pumpě náhradní prut stejného designu, tak nikoho nenapadlo, že je to vono. Ta orinal ( jak ukázal výzkum na jiném voze) je podstatně měkší a za jízdy se ohne dozadu. Ta tvrdá řezala vzduch a pískal. To bylo poprvé co kolega děkoval zlodějům a pořál jim ať si to užijou, pokud neskončila v sado-maso salonu.
Originál anténa na Laguně musí jí vyšroubovat. Já ji poctivě čistím a mažu a stejně někdy jí musím pomoct kleštěma.

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » pát črc 23, 2004 18:18

to Laďa : já mám strach zabrat kombinačkama, abych ji neurval. A s okem u toho místa ani nevidím rýhu či cokoli jiného, kdy by mohl být zhruba závit/styk obou dílů. Fakt je, že nevím, zda je to originál.
Martin

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 489
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » pát črc 23, 2004 18:26

Abys mě pak nezneuctil, že jsem ti poradil za to zabrat :x a ona nebyla originál :evil:

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pát črc 23, 2004 18:56

Lenka Švestkova píše:to Laďa : já mám strach zabrat kombinačkama, abych ji neurval. A s okem u toho místa ani nevidím rýhu či cokoli jiného, kdy by mohl být zhruba závit/styk obou dílů. Fakt je, že nevím, zda je to originál.
Martin
Je to v místě asi tři milimetry pod poslední drážkou plastového kořene antény...Takže, zabereš-li kombinačkami v místě těch prolisů ( žeber ), tak točíš anténou a ne Lagunou... Pokud máš originální anténu s obdélníkovou základnou a napůl schovaným čepem sklápění...
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů