Renault Laguna 1994-2001

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
fort.a
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: stř črc 29, 2009 12:06
Bydliště: Praha

Nováček

Příspěvek od fort.a » sob dub 03, 2010 11:07

No právě, toho se bojím. Průběžně něco málo vydělávám, ale nevím jestli by to stačilo a dávat všechny peníze do aute se mi nechce. Ještě jsem si tak všiml to, že budu mít u Laguny časem problem s řazením je skoro "samozřejmost", co? Nebo je jiný auto, co by jste mi doporučili kolem týhle ceny?

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » sob dub 03, 2010 11:35

Laguna je celkem lehke auto,pokud bys mel kde si to sam delat,tak spoustu penez usetris.Uz je to tak stare auti ze netreba se bat,ze neco pokazis nejak extra(Timto ho samozrejme nehanim Lagy I je nej auti),dily se daji sehnat i za levno kdyz vis kde a nechces treba uplne top kvalitu.Ja si spoustu veci delal sam a to nejsem zadny odbornik
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

safy
Experienced member
Příspěvky: 534
Registrován: čtv kvě 15, 2008 18:45

Re: Nováček

Příspěvek od safy » sob dub 03, 2010 13:01

fort.a píše:Zdravím,
pročetl jsem si část vašich příspěvků a usoudil jsem, že koupě Laguny nebude nikdy bez investic. Jsem student a protože mamka jezdí v R19, tak se mi Laguna docela zalibila. Jenže myslel jsem si, že koupím auto za 25tis. a vyrazim na dovolenou. Jak to tak posloucham tak tam bude řada oprav a jiných investic. Jaký jsou teda Vaše zkušenosti? Doporučili by jste mi tuhle koupi s mejma omezenýma inevsticema? Díky všem za odpověď
Jestli takhle přemýšlíš,tak si Renaulta nekupuj.To je jedno jakého.Kup si za 20 pěkného Favorita,vyměn svíčky,olej,vzduchový filtr,namaž řazení a dojedeš s ním na severní pól.U Laguny počítej,že 25 za ní dáš a 25 do ní a to nebude nic moc.Přesně,jak tady všichni píší.Věř jim. :)
Renault Safrane 2.5 20V Renault Megane 1.6e Renault 9 TC Renault 8 1130 Renault 8 1132 Renault 16 TL,TS,TX Peugeot 205 GRD Peugeot 504 TI Barkas B 1000 Opel Astra 1.4 Fiat Uno 55 Fiat Regata 1.9ds Ford Sierra 2.0 Ford Taunus Coupé 1.6 Alfa Romeo 1750 Berlina Wartburg 311 Wartburg 353 Škoda Favorit

Simir
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob dub 03, 2010 16:01
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Simir » sob dub 03, 2010 16:34

ahoj..jsem tady novy...vcera jsem si koupil Lagunu B56, 2.0 8v 83kW F3R..jak jsem si tady procital tak s timto motorem nebudu mit sebemensi problem...ale je neco na co bych se mel zvlaste zamerit a vymenit rovnou nez abych zustal nekde trcet? co se tyce vybavy tak tam je mam pocit RXE cili 1abg, dig klima, servo, central, imobiliser, abs, 4x el okna, 2x el zrcatka, mlhovky a palub pc ktery na me šprechtí skopčácky..za jakekoliv rady budu jenom rad...diky
Naposledy upravil(a) Simir dne pon dub 12, 2010 22:35, celkem upraveno 1 x.

karci
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: stř bře 21, 2007 17:42
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od karci » pon dub 12, 2010 16:31

Simir píše:ahoj..jsem tady novy...vcera jsem si koupil Lagunu B56, 2.0 8v 83kW F3R..jak jsem si tady procital tak s timto motorem nebudu mit sebemensi problem...ale je neco na co bych se mel zvlaste zamerit a vymenit rovnou nez abych zustal nekde trcet? co se tyce vybavy tak tam je mam pocit RXT cili 1abg, dig klima, servo, central, imobiliser, abs, 4x el okna, 2x el zrcatka, mlhovky a palub pc ktery na me šprechtí skopčácky..za jakekoliv rady budu jenom rad...diky
Zdravim pokut neviš jestli byli dělany rozvody tak určitě vyměnit a samozřejmě to same plati o naplnich a filtrech a tak dale

Uživatelský avatar
DragonIII
Advanced member
Příspěvky: 331
Registrován: pát srp 01, 2008 08:25

Re: Nováček

Příspěvek od DragonIII » stř dub 14, 2010 09:40

fort.a píše:Ještě jsem si tak všiml to, že budu mít u Laguny časem problem s řazením je skoro "samozřejmost", co?
No já nevím. Já tu mojí koupil před dvěma roky a jediné co jsem opravoval bylo pravé zadní ložisko, levý přední čep a snímač otáček - na to že má najeto přes 190 000 km je to myslím spolehlivé auto :t18: <> . A o nějakém problému s řazením nevím nic. Abych to ale nezakřik :wink: .
Asi záleží na předchozích a i současném majiteli :!:
Já: Renault Laguna I liftback 1,6l 16V r.v.1999
Manželka: Renault Twingo 1,2 (D7F) r.v.1996

karci
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: stř bře 21, 2007 17:42
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od karci » pát dub 16, 2010 15:43

Ja mam lagunu 4 rok .Je to rok 95 a zatim jsem musel měnit předni ložisko o tom jsem vědel při koupi a kulovy čep ,potom vyfuk což nepočitam jako zavadu a par drobnosti mi tet přestal jit ukazatel paliva asi plovak a vyhřivani zrcatek mi nejde nejakou dobu ale to jsou prkotiny,jen upozornuji že jezdim deně

Uživatelský avatar
Alexein
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon bře 29, 2010 22:21
Bydliště: Střední Čechy

Tkušenosti s Lagunou r.v. okolo 1999 1.8

Příspěvek od Alexein » pon dub 19, 2010 10:14

Ahoj,
jaké máte zkušenosti s Lagunou vyrobenou kolem roku 1999?
Já jí mám celkem krátce a musím říc,že poježdění je v ní moc příjemný.Jedinou vadou na kráse je,že se mi při přibržďování dost rozklepe volant.Myslíte,že to můžou být kotouče?
Tohle je ona: http://alexein.rajce.idnes.cz/Renault_Laguna_I_1999/
Je dělaná na zakázku pro nějakého francouze

Díky za reakce.

karci
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: stř bře 21, 2007 17:42
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od karci » pon dub 19, 2010 10:31

Ja bych řekl že na 90 procent to jsou kotouče

Uživatelský avatar
Alexein
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon bře 29, 2010 22:21
Bydliště: Střední Čechy

kotouče

Příspěvek od Alexein » pon dub 19, 2010 11:03

Asi ano,protože se ten volant třese doleva,doprava,doleva,doprava..... :)
A to celkem drasticky.

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Davidak79 » pon dub 19, 2010 11:35

Takhle jsem to nemyslel . Zkušenost s vozem psát sem a ten problém s kotouči řešit v tech sekci
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Uživatelský avatar
Alexein
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon bře 29, 2010 22:21
Bydliště: Střední Čechy

sekce

Příspěvek od Alexein » pon dub 19, 2010 12:04

Omlouvám se,ještě tady nemám ty vlákna tak okoukaná.Jsem tu pár dní.
To se zlepší :wink:

EDIT:Mimochodem,kde se dá na fóru založit nějaká fotogalerie a podobně?
Nějak to nemůžu dohledat...

Děkuji.

radu posílám do SZ
David

mihapiha
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 19, 2010 22:26
Bydliště: Ostrava

Laguna 1,9 r.v2001, najeto 205 000

Příspěvek od mihapiha » pon dub 19, 2010 22:32

Prosím všechny znalé o radu. Přečetla jsem toho tady dost, nekdo haní a nekdo se Laguny zastává.
Uvažujeme o koupi Laguny 1,9, rv2001, ma najeto 205 000km a servisní knížku. Jsme s mužem uplní anafalbeti co se aut týče. Tak chce si zeptat, zda laguny r. 2001 jsou kazové? Nebo se to spíše týka novějších modelů?

Jak jako laici poznáme, zda je auto v dobrém stavu? Kam mají směrovat naše pohledy a dotazy? turbo? jak poznáme,zda je v pořádku? elektronika? tlumiče? atd

Prostě na co si máme dát pozor při koupi tak starého auta?
děkuji za odpověd.

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Re: Laguna 1,9 r.v2001, najeto 205 000

Příspěvek od Hrnecek » pon dub 19, 2010 22:46

mihapiha píše:Prosím všechny znalé o radu. Přečetla jsem toho tady dost, nekdo haní a nekdo se Laguny zastává.
Uvažujeme o koupi Laguny 1,9, rv2001, ma najeto 205 000km a servisní knížku. Jsme s mužem uplní anafalbeti co se aut týče. Tak chce si zeptat, zda laguny r. 2001 jsou kazové? Nebo se to spíše týka novějších modelů?

Jak jako laici poznáme, zda je auto v dobrém stavu? Kam mají směrovat naše pohledy a dotazy? turbo? jak poznáme,zda je v pořádku? elektronika? tlumiče? atd

Prostě na co si máme dát pozor při koupi tak starého auta?
děkuji za odpověd.
Já bych doporučil obětovat nějakou pětku a vzít s sebou mechanika. Na dálku se těžko radí, kdyby bylo možno nám poslat odkaz na inzerát, abychom viděli alespoň foto. Pokud se původní majitel o auto staral, je vysoká pravděpodobnost, že mušky a kazy, jež první ročníky Lagun dCi měly, budou odstraněny...Ehm, bavíme se o Laguně 1, či 2????
Jinak bych opravdu doporučil vzít s sebou mechanika, slušný prodejce Vám umožní auto zvednout a prohlédnout i spodek....
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

mihapiha
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 19, 2010 22:26
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od mihapiha » pon dub 19, 2010 23:02

tady je odkaz, nabídka aut, str.2 a ta Laguna je tam jen jedna za 85.
http://autotichy-ostrava.dealer.peugeot.cz/

Melo by to být auto na protiúčet.
myslím,že je to Laguna II,ale nejsem si zichr.

Jinak to se dá, najmout si cizí automechanika,at jde s náma? tak to se asi po někom poohlídneme.
děkuji moc

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » pon dub 19, 2010 23:08

Yeees, je to L II, tudíž pročíst spíš :
:arrow: http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=24
a
:arrow: http://forum.renaultclub.cz/viewforum.php?f=44

Najmout si mechanika jde a jak říkám, jestli se jedná o slušného prodejce, umožní Vám kompletní prohlídku vozu. Opište si VINko vozidla pod čelním sklem a hybaj do Renaultu, nechť se pokusí dohledat a vyjet servisní historii auta. Máte známého mechanika? Jste někde od Ostravy?

Jinak zapomněl jsem dodat, že já jsem jeden z těch, kteří Lagunu chválí a je nás většina, někdo víc, někdo míň, ale to auto si zamilujete po prvním svezení...jen se s koupí neunáhlit....
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » pon dub 19, 2010 23:34

Já jsem se tak díval na ty fotky a mám z toho pocit, že přední nárazník a dveře mají lehce jiný odstín, ale taky to může dělat světlo. Taky na zadním lemu se mi zdá, že je nějaký hrbol, právě tam mi přijde, že ty dveře jsou tmavší, než zbytek, ale nahoře to se střechou zase sedí.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

mihapiha
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 19, 2010 22:26
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od mihapiha » úte dub 20, 2010 07:58

zefek

ano, je fakt,že nám říkali,že dveře jsou přetřené, ale nemělo by být bourane, tak nevím, no... raději at se na to podívá někdo kdo to mu rozumí.říct nám tam mohou cokoliv, že???

máte náhodou na někoho tip z Ovy??? vůbec nemáme známého mechanika

jeste se nám pozdává tato http://www.cars.cz/xchanger/custom/auto ... &offset=20 je to tmavá zelen. metalíza 139 000, ale neviděli jsme jí na živo.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » úte dub 20, 2010 11:45

Oni všichni říkají, že auto nebylo bourané. U mého taky, a když jsem to pak zvedli a byl vidět svařovaný práh, tak se okamžitě ve smlouvě objevilo, že karoserie je po opravě. A jestli někdo lakoval dveře, tak k tomu měl asi důvod.
Není třeba špatné se domluvit v nějakém blízkém servise, že máte zájem o to a to auto a jestli by to nemohli vzít na prohlídku. Já jsem to tak udělal. Sice nikdo neřekne ano tohle auto kupte, ne, nekupujte, ale řeknou, kdy to auto bylo naposledy u nich v servise, kolik mělo najeto a co se všechno provádělo za údržby. Navíc to auto zvednou, zkontrolujou různé vůle, podívají se pod auto a provedou i diagnostiku, jestli tam nejsou nějaké závady.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Alexein
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon bře 29, 2010 22:21
Bydliště: Střední Čechy

Cukání volantu vyřešeno

Příspěvek od Alexein » úte dub 20, 2010 13:36

Tak to cukání volantu při brždění,byl prý nějaký náboj,ve kterém je ložisko.
Prý ohnutý.Nechtěl sem to nechávat komlet vyměnit,protože jenom material by vyšel na cca.10 000,-,tak to prý sjedou na soustruhu,podle toho náboje a vymění brzdové destičky.Tak jsem na to zvědavej.

mihapiha
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 19, 2010 22:26
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od mihapiha » úte dub 20, 2010 14:11

tak na to první se nejdem ani podívat, jedeme rovnou na to druhé. pročetla jsem rady před koupí, opsala si je na papír, zatím to jen okouknem a pak se bude hledat bud automechanik nebo půjdeme na stk. díky moc všem za pomoc, urcite jeste napíšu.

Jo a jeste me napadlo, co to je EGR? a PaK IC?

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » úte dub 20, 2010 15:25

Vážení,
pro dotazy je místo v technické sekci.
Tady je místo pro výměnu zkušeností.
Dotazy, jakož i odpovědi budou (bohužel) smazány.

děkuji za pochopení
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

richard.ridick
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: stř črc 15, 2009 19:42

Příspěvek od richard.ridick » stř čer 09, 2010 09:06

Tak jsem si řekl, že využiju tohohle vlákna a tak trochu se rozloučím. Měl jsem lagunu 2,0 8V, přelom 97/98. Byla v exkluzivním stavu, snad jen podvozek byl trochu narezlý, ale jinak naprostá spokojenost. Svezení bylo odpovídající, nikoho jsem na silnici nezdržoval a přitom jsem jezdil většinou za 7,5, nikdy nad 8, takže si nemůžu stěžovat. Ale v rámci štetření na barák jsem přesedlal na passata s LPG. Stejný rok, podobná výbava. Než jsem si lagunu koupil, tak jsem renaulty nemusel, byla to spíš volba peněz než záležitost srdce, ale o to vís teď musím uznat, že passat na lagunu nemá. Nemá na ní zpracováním interiéru, nemá na ní pohodlím a hlavně mu chybí ta "líbivost" interiéru. Třeba se k ní ještě jednou vrátím, klidně k první generaci, nějak se mi víc líbí než dvojka. Každopádně srovnáním mých aut: mazda - renault - vw to u mě jednoznačně vyhrála. Takže všem majitelům gratuluju a pokud někdy na jihu Čech uvidíte chlápka v passatu kombi, který na vaší lagunku smutně kouká, tak to jsem prosím já... Hodně šťastných km všem na silnici i v životě...

safy
Experienced member
Příspěvky: 534
Registrován: čtv kvě 15, 2008 18:45

Příspěvek od safy » stř čer 09, 2010 10:20

richard.ridick píše:Tak jsem si řekl, že využiju tohohle vlákna a tak trochu se rozloučím. Měl jsem lagunu 2,0 8V, přelom 97/98. Byla v exkluzivním stavu, snad jen podvozek byl trochu narezlý, ale jinak naprostá spokojenost. Svezení bylo odpovídající, nikoho jsem na silnici nezdržoval a přitom jsem jezdil většinou za 7,5, nikdy nad 8, takže si nemůžu stěžovat. Ale v rámci štetření na barák jsem přesedlal na passata s LPG. Stejný rok, podobná výbava. Než jsem si lagunu koupil, tak jsem renaulty nemusel, byla to spíš volba peněz než záležitost srdce, ale o to vís teď musím uznat, že passat na lagunu nemá. Nemá na ní zpracováním interiéru, nemá na ní pohodlím a hlavně mu chybí ta "líbivost" interiéru. Třeba se k ní ještě jednou vrátím, klidně k první generaci, nějak se mi víc líbí než dvojka. Každopádně srovnáním mých aut: mazda - renault - vw to u mě jednoznačně vyhrála. Takže všem majitelům gratuluju a pokud někdy na jihu Čech uvidíte chlápka v passatu kombi, který na vaší lagunku smutně kouká, tak to jsem prosím já... Hodně šťastných km všem na silnici i v životě...
Hezky napsané.Ono to bude asi tím,že Lagy první generace a obzvláště po face je opravdu Pan automobil.Vždycky byl a vždycky bude.Nejen tím,jak krásné tvary v roce 94 přinesl.Ale i pohodlím,pohodou při jízdě a také tím,proč asi máme Renaulty.Člověk si sedne,zavře za sebou dveře a je mu dobře. :)
Renault Safrane 2.5 20V Renault Megane 1.6e Renault 9 TC Renault 8 1130 Renault 8 1132 Renault 16 TL,TS,TX Peugeot 205 GRD Peugeot 504 TI Barkas B 1000 Opel Astra 1.4 Fiat Uno 55 Fiat Regata 1.9ds Ford Sierra 2.0 Ford Taunus Coupé 1.6 Alfa Romeo 1750 Berlina Wartburg 311 Wartburg 353 Škoda Favorit

Uživatelský avatar
DragonIII
Advanced member
Příspěvky: 331
Registrován: pát srp 01, 2008 08:25

Příspěvek od DragonIII » stř čer 09, 2010 11:09

Musím souhlasit. Kdysi jsem šel koupit Opela a přivezl jsem si Lagunu :P . Všichni mi říkali "Renault, ty jsi se zbláznil!" , ale já na ní po dvou letech jezdění nedám dopustit. Je to jako pojízdný obývák s velkým sklepem na věci a to vše navíc v krásném domě :D .

A konečně porovnává WV a Renault někdo, kdo jezdil s oběma, a tudíž má právo porovnávat.
Já: Renault Laguna I liftback 1,6l 16V r.v.1999
Manželka: Renault Twingo 1,2 (D7F) r.v.1996

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů