Renault Laguna 1994-2001

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
Ivo Varholík
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 01, 2008 22:25

zkušenost a otázka

Příspěvek od Ivo Varholík » pát úno 11, 2011 19:27

Jsem z těchto příspěvků docela vyděšenej. :shock:

Já osobně mám Lagunu 1.8 kombi r.v. 1996 a před 14ti dny mi upadl výfuk (koroze) a držák středového tlumiče mi urval brzdový trubičky.Podotýkám že mám Lagunu 8 let a najeto má 180 tisíc a za 8 let co jí vlastním jsem neměl žádný problemy až ted s tím výfukem,nepočítám výměnu alejů a výměnu rozvodového řemenu.Za 8 let jsem nemusel pod auto zalezt a něco opravovat,ale teď mě okolnosti donutili zalezt pod auto a uplně jsem se zhtozil jek je spodek zkorodovanej,ale jen část kolem zadní nápravy,vím že ne tomto stavu nesu svůj díl odpovědnosti :oops: ,ale o tomto jsem tu nechtěl psát.Každý mi Lagunu rozmlouval,ale na nikoho jsem nedal a koupil jsem si jí,udělal jsem dobře.Ted jsem se rozhodl že omladím trošku vozový park a přemýšlím opět o Laguně II kombi,ale po tom co jsem si zde přečetl,tak mám opravdu strach a ještě jsem se chtěl zeptat majitelu Lagun s kartami jaké májí zkušenosti,slyšel jsem že dost často nechtějí auta s kartami komunikovat.
Jsem z těchto diskuzí teda opravdu :shock:

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od faldicek » pát úno 11, 2011 22:29

Hele nezoufej, Lagunka druhé generace je na tom stejně jako ta první. Kdekdo na ni nadává, ale najdou se i tací co ji budou vychvalovat do nebe. Vše je to o péči...

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2424
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od Jirke » čtv bře 03, 2011 22:55

L II. neni v zadnym pripade tak spolehlivy auto jako L I. Mel jsem dobrou L II., dobre vybavenou, pohodlnou, ale L I. byla takova spravna...i kdyz hlucnejsi. A nemela temer zadny detsky nemoci az na zadni napravu..
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od Martan » čtv dub 14, 2011 10:39

L I byla asi nejlepší a nejspolehlivější auto co jsem kdy měl (celkem už 13). U L II mám celkem smíšené pocity a závady, které se občas vyskytují se jednoznačně nedají připsat tomu, že by si Francouzi vzali příliš velké sousto při vytváření nadčasového auta. Docela mě například dostala pískající a následně rozsypaná stahovačka okna řidiče + nová stahovačka za cca 10 000 ! Jsou to přece už dávno vychytaný systémy. Nebo že by vliv globalizace a součástky Made in China :?:
Laguna II

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2424
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od Jirke » čtv dub 14, 2011 14:49

Martane, stahovacka ridicovo okna se mi rozsypala taky, koupil jsem pres sbazar nahradni dily za 900,- a opravil to.. Doufam, ze jsi neplatil tech 10.000,- !!!!?
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od Martan » čtv dub 14, 2011 15:58

Nene (to by snad nekoupili ani do služebáku), vyřešil jsem to podobně - přes eBay - opravnou sadu za cca 500 :)
Laguna II

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od DanielCh » stř čer 08, 2011 08:18

Zdravim vas , mam ted chvilku cas tak alespon popisu moji zkusenost s timhle uz v rodine tretim Renaultem....

Auto jsem kupoval asi pred 4 - 5 mesici (ted presne nevim ) z autobazaru kde bylo v kosmisnim prodeji. Historie vozu byla dolozena a nasledne ovrena u Renaultu dle VIN. Vsechno sedelo jak melo. Takze nebylo pochyb a na auto jsem se jel podivat. Bylo nadherny , laska na prvni pohled.....Vzal jsem si sebou znameho mechanika, projeli jsme se....tlumice , ramena , cepy rizeni , poloosy vse drzelo spravne. Z vyfuku se linul takovej zajimavej zapach "novoty". (Stejny mame na meganu kupovaneho jako noveho r.v. 96 s najetymi 105 tisici km)...U auta hralo servo cerpadlo.

Byla mi na nej poskytnuta 2 tisice sleva , mechanik rikal , at stim jezdim ze ono casem si rekne o vymenu...Nebylo o cem rozhodovat auto jsem dotahl domu a zacal pravidelne snim dojizdet do prace 40 km tam a 40 km zpet.

Mesic na to auto bylo bez posilovace , sehnal sem servo cerpadlo presne za dva tisice pouzite se zarukou na pul roku (vlastni vymena)....Potom prisel na radu olej , komplet vsechny filtr a naplne....Nakoupil jsem desticky na vsechy kola (kotouce) zadni uz meli na male , tak jsem je vymenil...predni byli dostatecny tak jsem je nechal a nove zalozil do police na pozdejsi casy...

Potom zacala problikavat po case jizdy kontrolka vstrikova + STOP...na diagnostice nasli zavadu vahy vzduchu a bylo mi receno , ze kontrolka vstrikovani je vseobecne pro motor (jina zavada na diagnostice nebyla).

Vahu vzduchu jsem si teda vycistil od te doby mam po problemech. Vsechna elektronika v aute funguje jak na povolel az se docela divim u 11 let stareho auta (r.v. 2000)

Potom se podarilo odejit turbodmychadlu...Zhruba pred tisicem km (dnes 186 tisic km)....Pri bezne akceleraci za mestem se ozvala z motoru rana , zacalo cerne kourit a stracet vykon. Turbo se vysypalo do vyfuku. Repas turba me vysel na 7 tisic kc....Zaroven delane i rozvody + kladky i s vodni pumpou 5500 kc + 5000 kc prace (s vycistenim erg, vymenou turba tech rozvodu, rozhebani brzdoveho trmenu a opravy gumicek na nem) ....

Bylo mi receno , ze turbo odeslo kvuli zanesenemu erg ventilu. Mechanik rikal , ze kdyz to rozebral bylo to absolutne nepropustny....

U auta mam uz bezne investice z krku , ted me jeste ceka asi pristi rok, mozna jeste tenhle pokud to stihnu vymena vsech 4 pneumatik nejspise pujdou do novych.

Celkovou zkusenost hodnotim hodne kladne ikdyz na aute odeslo turbodmychadlo a nebyla to mala investice nicmene nebezel jsem pro auta za 50 tisic s 50 tisici v kapse , ale pro auto za 50 tisic z 75 tisicema v kapse...

S pozdravem DanielCh

Zapomel jsem dodat , ze se jedna o 1.9 dCi 79 kw
Spotrebu mam dlouhodobe (900 km) 5,7 litru (dle pal PC)
Naposledy upravil(a) DanielCh dne čtv čer 09, 2011 00:42, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od Martan » stř čer 08, 2011 10:06

Ono zrovna to turbo u dieselu z druhé ruky je dost problematická záležitost :? Ostatní věci krom toho serva jsou běžný spotřební materál.
Tak to ti držím palce, ať už žádné závady nejsou :wink:
Laguna II

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od DanielCh » čtv čer 09, 2011 00:50

Martan - ano , urcite...je to docela problemove , ale turbo by melo byt puvodni....a na jedno turbo najet prez 180 tisic ? To mi pride hodne krasnej pocet km...pokud tenhle repas zdola alespon 130 tisic km , ja budu vic jak nadmiru spokojeny.....Na aute by nemela byt uz zadna jina zavada....Ted akorat moji vinou odesel vysousec na klime (pry se ma po dvouch letech menit) , nicmene klima lehce prchala pomalu a jeste prcha , je to takova moje momentalni zalezitost....nechal jsem ji odsad a vymenil jsem tesneni na kondenzatoru..ale po pokusu ji naplnit stale prcha a hodne silne...

Nekde v kondenzatoru je dira...Chtel bych to skusit normalne ztlacenym vzduchem (kompresor) a najit ji....vymena vysousece je samozrejmnosti , chci se zeptat pokud to udelam behem sletu dvou dnu mohu to udelat tim vzduchem ?...tj. prvni den to nafouknu zjistim diru (melo by to bejt nekde kolem tesneni odtud to uchazelo) , zkusim diru vyspravit , vymenit vysousec a hned druhym den z rana bych klimu nechal doplnit...co myslite ? jde mi hlavne o tu vlhkost :(

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od Martan » pát čer 10, 2011 13:39

No u toho vysoušeče nevím. Jak se vlastně pozná, že je vysoušeč kaput? Vím, že mi ho vždy cpou, když se dělá servis klimatizace, ale když je okruh dobře utěsněn, tak se tam přece vlhkost nemůže dostat (myslím).
Jinak estli je u tebe ten okruh netěsný, tak to nijak nemorduj a nech to určitě do odborného servisu. Sledoval jsem, jak monitorují i nepatrné úniky plynu speciální sondou, takže když to natlakují tak najdou i mikroskopické netěsnosti :wink:
Laguna II

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od DanielCh » pát čer 10, 2011 16:37

Myslim , ze je psano ze by se mel po dvouch letech menit ten vysousec...nekdo zase rikal , ze ten vysousec pohlti maximalne nejakych 10 kapek vody...co je na tom pravdy to netusim....

a) filtrovat obíhající chladivo od nečistot uvolňujících se z různých vnitřních částí okruhu jako jsou drobné částečky kovů, které se oddělují z činných částí kompresoru, nebo částice uvolněné od zkorodovaných, nebo zoxidovaných povrchů . Koroze je způsobena přítomností vlhkosti v okruhu
b) pohlcovat případnou vlhkost, která se vyskytne v klimatizačním okruhu
c) Působit jako sběrač chladiva na vysokotlaké straně u systémů s termostatickým expanzním ventilem, nebo nízkotlaké (sací )

Tohle jsem nasel jako jeho naplni , ale jak se pozna ze uz je po smrti to ti vazne nereknu :) nevite nekdo ?

lucistrnad
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: čtv srp 04, 2011 12:04
Bydliště: Most

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od lucistrnad » ned srp 14, 2011 18:40

My jsme kdysi měli lagunku I. a měli jsme jí cca 4 roky,nalítáno neskutečných kilometrů a co s ní bylo? Nic! Klasika,výfuk,destičky,olej atd. atd. Největší závadu co měla,rozbytý zámek u kufru a plastové očko u táhla u řidiče,jinak maximální spokojenost,fakt dost nalítala a dost odvozila.Bohužel nás respektivě Sněhurku utáhla koroze :(
Šmoulinka rv95

jozka_II
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: sob bře 14, 2009 12:29

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od jozka_II » pát říj 14, 2011 14:09

Jsou to tri roky, co jsem se zacal shanet po nastupci Nevady. Trvalo to pul roku. nejdriv laxne, pak uz casteji, ze zacatku bylo v hledacku povicero typu, v pulce to vypadalo na Espace, uz jsem si i byl nejakeho projet a nakonec z toho byl souboj Laguna/Xantia. Vyhlidnutou Xantii mi nekdo koupil, zkousena 1.9dti mne neuchvatila. Nakonec to byla 1.9 dCi rv2000, na konci rijna se mi ocitla doma. Muj prvni naftak. Mela to tezky, srovnavala se s Nevadou 2.2. Mela sedacky "polokuze", nebyly to nevadacky kresla. Radio melo CD, nemelo vstup na jacka. Kdyz se vzadu sklopily sedacky, podlaha nebyla rovna. Na to ze to je nafta, zaber v nizsich otackach byl slabsi, ze zacatku m parkrat na krizovatce chcipla. Kdyz jsem ji vytocil pres 3500 ot, dala mi vzpomenout na stodvacu. Ale zase mela klimu, zadni okynko se dalo otevirat bez otevirani kufru (supr vec!), razeni bylo o dost presnejsi a casem (trvalo to dlouho) jsem prisel na to, jak s ni jezdit. A jejich 250 N.m. je uzasnych, hlavne kdyz je auto nalozeny nebo tahne vlecnak. A tak to spolu tahnem uz treti rok. Koupena mela najeto 128080 km, ted skoro 205000 km. Prumerna spotreba se pohybuje okolo 6,5l, vcera, kdyz jsem jel trasu 40 km, dostal jsem se bez problemu na 4,7l. Co se tyce spolehlivosti, tak (tuk tuk na drevo) jsem spokojen. Po nakupu vymena rozvodu, baterie. Po roce odesel startek, previnut za asi 1500 CZK, Po dvou letech pri navratu z dovolene (pres 3000km po Balkane, zpatecni cesta temer komplet cela v desti) zablikala kontrolka ABS, pry ridici jednotka. Nakonec to byl slusnutej kabel. Jinak samozrejme takovy ty veci jako olej, desticky a predni kotouce. Letos zacinam bejt nervozni, protoze vyroci se blizi a Laguna jeste nic nevymyslela... Preci jenom ma pres dveste tisic, tlumice puvodni, vyfuk puvodni (myslim, co to mam ja), turbo puvodni, spojka puvodni... Co je spatne jsou svetla. konkretne ty plastove kryci bazmeky. Uz druhym rokem se rozhoupavam, ze to prelestim a porad nic. No, technicka je pristi rok...
Scenic 1.6 16V
ex Laguna Grandtour I 1.9dCi

DarkS
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pát zář 23, 2011 10:02
Bydliště: Sokolov (Karlovy Vary)

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od DarkS » pon říj 17, 2011 19:54

Tak mi to nedá, abych taky nepřispěl :D

Na konci srpna jsem si pořídil jedničkovou lagunu po face, vzal si s sebou známého mechanika a přestože jsem hledal v jiných značkách, ze zoufalosti, že mi všechna ostatní auta utekla mezi prsty, a že jsem už auto potřeboval nutně, jsem sáhl po Laguně, která se mi za cenu 35 000 a najetejch 180t km líbila, sáhl, z cennové kategorie kolem 40 tis Kč, jsem byl až překvapenej, že na svůj rok výroby má vše v el., aut. klimu, pěknej design jak exteriéru i interiéru a pohodlý větší než v Oplu Vectra B BPočítal jsem samozřejmě s dalšíma investicema, takže se do ní hned mechanik pustil. Museli jsme objednat uni centrál, protože auto šlo zamikat jen ručně zevnitř a pak zamknout dveře u řidičiče. Vyměnili jsme všechny kapaliny, nechali seřídit geometrii, brzdy, podvozek skvělý, takže jen očistit a stříknout antikorozním nátěrem a ochrannou vrstvou proti vodě, kort před zimou, zbrousili a vyleštili přední lampy, dali komplet nový mlhovky, žárovky Osram Cool blue 4000K, stříkli přední lištu nárazníku, zbylé plasty plánuju. Interiér do lesklé bílé, protože se nahoře u okna loupal nátěr. Foto určitě přihodim až bude komplet hotová :) :twisted: Co jsem s ní mezi servisem jezdil denně do práce 50 km max spokojenost i se spotřebou, fakt si mě získala a přirostla k srdci :) Po fŕu furt lítám, čtu všechno možný, objednávám doplňky, na poličku už očekávám model v měřítku 1:43 :lol: Jen po nějakých cca 1 500 km mi odešla spojka, nejspíš utrženej diferenciál a synchrony asi taky už vypovídaly službu, takže komplet převodovka se spojkou z vrakoviště, snad jí to jedině jízdníma vlastnostma pomůže, možná bude o trochu tišší. Holt daň za pořízení levnýho auta, ale čím víc jí renovujeme, tím spíš bych se jí už nechtěl zbavovat!! Toť závěrem <3 :oops:
Renault laguna I 1.9 dTi RXE, 2001, ± 5,5 l/100 km

Uživatelský avatar
Dalibor89
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: sob črc 09, 2011 17:48

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od Dalibor89 » pát říj 21, 2011 12:02

Mám Lagunu rok.99 a jsme spokojeny zamiloval sjem si interier v kuži vyhřivané sedačky digitalní ovladani klimi. Jen nefunguje klimatizace od koupi odešel kopresor což je škoda ale na jaře kupuji starší..... Najeto 202510cca a koupil jsme ji v červenci s 196t km. Nové rozvody vyměna řemene u alternatoru, olej,filtry(olejovej a vzdušny).Ted me ceka vymenit zadni silenbloky a torzní tyče....ale přes všechny prachy jsem zamilovanej jelikož slouží mi dobře a to jsme nověpečenej řidič...
+palubni počitač
+dovoz z neměcka
+servisák pan Vivial:))(super mechanik)

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od DanielCh » stř lis 30, 2011 19:16

Dalibore z vlastni zkusenosti muzu doporucit dojit do servisu chladicich zarizeni (lednicky,mrazaky atd.) a nechat si kompresor repasovat...meneji snad vsechno co v kompresoru je , znamej to knim posila a rikal ze stim jeste v zivote nemel problem. Repas vyjde na dva tisice....

Duch4321
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: sob lis 26, 2011 16:33
Bydliště: Letovice

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od Duch4321 » stř lis 30, 2011 22:50

Ahoj vseci ja jsem si koupil pred 14 dni lagunu 99 2.0 83 kw. Vzdy se me tyto auta libyla tak proc ne. Osobne jsem mel pred tim megana ale kdyz jsem zrazyl zajice tak me rozbyl obe dve predni mlhovky a cela eletrika se me uplne rozhadala.Dal sem to kamosum a ti hned rikaly at to prodam ze je do do srotu ze je to proste renault.Opravdu jsem ho prodal jelikoz jsem sel na vojnu tak musel. Ted mam lagunu a cela spokojen krome teda svitivosti palubky ze trosku blazni zarovky a pak ze me nesviti v zadu svetla na leve strane ale jinak v pohode. Ani sam nevim proc nesciti jelikoz jsem tam dal vse nove a ztejnak nic.Ale proste te to moc moc krasny auto a to je na tom nej. Zdravim Honza
Laguna 1 2.0 8 ventil 83 kw

Uživatelský avatar
Dalibor89
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: sob črc 09, 2011 17:48

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od Dalibor89 » ned led 22, 2012 21:27

Ahoj všem co maji radi laguny mam Lagunu RV 99 1.6 16V 79KW/107koní....jsme sní spokojeny od chvile jak jsme ji viděl v autobazaru měla najeto 196tisic km ale co byla levna jenze nesla klimatizace a nevědlěo se jestli jsou rozvody nove. Tak jsem rozvody vyměnil z vymenou oleje atd... Klimatizace nefunguje zatim porad jelikož musím koupit čerpadlo které si seženu za levnej peníz :))) .. mam to v plne palbě v kuži a musím říct že lepší auto ani nechci jelikož jsem velice spokojeny. Taky díky dobrého servisového technika pana Viviala. Letos chci vyměnit silenbloky a popřipadě dodělat tu kklimatizaci ikdyž elektrické okna funguji jen vepředu zadní motorky jsou někde pryč....
Ale chci říct že jedničková laguna je strašně fajn auto a natrhávám zadnici jedničkovím octavkám což se divím :))))
Takže jedině bych šel jen do laguny jiné auto prsotě lepší není francouzové ví jak udělat pohodlné auto...
+palubní počitač komplet
PS:Co se tyka řidičáku mam ho od dubna najeto 7,5tisc km (není kde jezdit) jsem štastnej chlap
Naposledy upravil(a) Dalibor89 dne čtv úno 02, 2012 16:09, celkem upraveno 1 x.

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od DanielCh » čtv úno 02, 2012 10:12

V porovnání s motorama 1.9 TDI 66 kw a 81 KW máš pravdu...Comon Rail s 79 kw je vykonější....asi ne uplně k dosažení 0 - 100 km/h , ale na dalnici při 130 km/h rychlosti na stoupání když sešlápneš plyn na podlahu tak je síla uplně o ničem jiném než v Octavii....Krom toho má Laguna oblejší tvary a tím pádem i menší tření vzduchu

edwardb
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 12, 2012 22:14

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od edwardb » úte bře 13, 2012 21:15

Dobrý den,vlastnim Lagunu combi 99 1.6 16v,mám jí teprva 5 dnů,ale už se vyskytla první chybička páté dveře nešli otevřít ani okno.Díky bohu jsem našel toto forum a hravě opravil,majitel mi řekl že byli dělány nové rozvody,spojka,výfuk,zadní náprava,komplet brzdy,takže takovej jeho miláček.Má najeto 165 tkm,tak doufám že do 200tkm vydrží,jinak pro začátečníka co má řidičák 7dnů,tak mi malinko dělaj problémy v rozjezdech a velikost auta ,jinak velmi pohodlné a pohodové autíčko. Koupil jsem ho za 30000kč..

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od Concionator » stř bře 14, 2012 08:36

Kéž dobře slouží! Ve všem menším se ti později bude jezdit lépe... ;)
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

jarda144
Člen RCČR
Příspěvky: 252
Registrován: čtv led 13, 2011 00:15
Bydliště: Praha Letňany

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od jarda144 » ned dub 28, 2013 16:38

Na Lagunky nedám dopustit. Obě jezdí bez problémů. Jen běžný servis a slušné zacházení :-)
Škoda 1000-136 favorit felicia vw passat santana chevrolet kalos
Renault 21 Nevada 1.7 TSE r.v.1988 prodáno

Renault Laguna RT 2.2D r.v.1995 prodáno

Renault Laguna 1.9dci r.v. 2000 od 20.3.2014 prodáno


Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 aktual

Renault Laguna 3.0 24v r.v. 1999 aktual

edwardb
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 12, 2012 22:14

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od edwardb » úte bře 11, 2014 19:52

edwardb píše:Dobrý den,vlastnim Lagunu combi 99 1.6 16v,mám jí teprva 5 dnů,ale už se vyskytla první chybička páté dveře nešli otevřít ani okno.Díky bohu jsem našel toto forum a hravě opravil,majitel mi řekl že byli dělány nové rozvody,spojka,výfuk,zadní náprava,komplet brzdy,takže takovej jeho miláček.Má najeto 165 tkm,tak doufám že do 200tkm vydrží,jinak pro začátečníka co má řidičák 7dnů,tak mi malinko dělaj problémy v rozjezdech a velikost auta ,jinak velmi pohodlné a pohodové autíčko. Koupil jsem ho za 30000kč..

Tak pišu po dvou letech mé zkušenosti.
Začnu tím co jsem na autě udělal
Rozvody
Komplet brzdy (zadní , přední)
Nové 5 dveře bohužel jina barva
Nová zadní náprava
Silentblok
Starter
Čepy
Vyčištění světel
To bude asi vše jediný co jsem musel měnit je ta zadní náprava jinak vše pro sichr.

Čeká mě ještě něák zjistit proč mi auto svévolně přidává a ubirá plyn ,kdybi jste nikdo věděl tak mi prosím písněte eduardobarnt@gmail.com
Každopádně auto slouží na jedničku. Je to sice první moje auto ,ale jiné bych ani nechtěl na co? Mám tam vše jenom klima zlobí občas jde občas ne ,kdybi nikdo věděl co s tim tak taky písněte. Jinak moc děkuji za tento servr pač bezněho bych vyhazoval penize akorád tak z okna opravdu mi ušetřil spustu starostí

Uživatelský avatar
Gordonfreeman1
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: sob úno 26, 2011 10:50
Bydliště: Dobřany, Plzeň-jih

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od Gordonfreeman1 » stř lis 25, 2015 09:13

Ahoj,
tak já se vrátil po pár letech od koncernu ( Passat AFN 81 kW ), zpět k Lagušce. Koupil jsem ji za 22 000, najeto má 199 000 a je to kombík, 1.6. 79 kW, r.v. 6/1998. Zatím největší problém jsou silentbloky na motoru, nad 2500 otáček rezonuje celý vůz...zatím to řeší zesílené rádio. Co mně hodně pobavilo je že před lety jsem koupil model Laguny, a teď mám úplně tu samou...i barva sedí :). Výbavu mám podle nějaké edice Concorde, tzn digiklima ( dělá si co chce :) ), všechna okna v el, a výklopné okno pátých dveří, což je věc která se mi strašně líbí a je to fajn vychytávka. Auto je z venku docela dost zachovalé, i interiér je pěkný. Nikdo to nepoužíval jako zednickou plečku, majitel ji měl deset let. No a výletil jsem pro ni až do Pardubic, což byl z Dobřan u Plzně slušný výlet :). Spotřeba vypadá dobře, při lehčí noze a jízdě do 100 km/h jsem na 7 l/100 km
Renault Laguna Grandtour r.v.1998, 1.6 79 Kw, edice Concorde

jozka_II
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: sob bře 14, 2009 12:29

Re: Renault Laguna 1994-2001

Příspěvek od jozka_II » stř lis 09, 2016 08:46

...a je z domu... takze ted muzu teprve sepsat svoji definitivni zkusenost. Nevyhodou toho je, ze uz to nejspis nebude nikomu uzitecne :-D

V rijnu 2008 jsem si poridil Lagunu Grandtour 2000 s 1.9dCi. Celkem mi byl tenhle motor rozmlouvan, nicmene jsem se pro nej nakonec rozhodl. Kousek vypadal zachovaly, mel 128tkm, nevypadal stocene, zborene... Menil jsem pokud si dobre pamatuji lozisko v prednim kole, zarovicku v klime, instaloval kouli a samozrejme delal rozvody. Auto bylo pouzivano vicemene denne, cas od casu delsi vyjezdy s nakladem a/nebo vlekem. Rocni najezd 20-25tkm. Nekolikrat do RP (cca 800km), Slovensko (700km), SLO+ITA (2000km), ctyrikrat (5x?) Balkan az po Albanii (cca 3000km). Naposledy letos v zari (coz byla asi posledni kapka), nejdelsi trasa v kuse cca 1600km. Brala si mezi 5-7 litry (podle toho, kudy), dlouhodobe pod sest (odhad). Spolehlivost bych oznacil jako solidni, jednou rok az rok a pul si neco vymyslela, nejvaznejsi bylo cerpadlo nafty (sranda asi za 8 litru), kvuli slusnutemu kabelu odpalena jednotka ABS nebo odesly starter. Az teda do letosniho jara. Od brezna do rijna postupne prehnily drzak chladice klimy => proderaveno (vymena), znovu starter (oprava), odesly doraz PZ dveri (ignorovano), "zpolofunkcneni" klimy (ignorovano), praskla torzka (naprava z vrakace), prehniti pasu co drzi zespodu nadrz (opraveno) a odesly alternator (posledni kapka, ignorovano). Paradoxne tak vydrzely veci, kterych jsem se bal nejvic (turbo, vstriky, spojka), ale zacaly se sypat veci kolem.Vzhledem k tomu, ze koncila technicka a musel bych kupovat gumy, rozhodl jsem se poslat auto do vecnych lovist a poridit nastupce. Teoreticky jsem ho mohl umyt, stocit na 220tkm a dat ho za dvacet do acek jako lestenku po dedovi, ale lidi, kterym bych pral takovou koupi moc neni :-D Tacho se zastavilo na 303tkm (srandovni je, ze vyroci byla vesmes na vyjezdech, 150 na Braci, 200 nad Tarou v MNE a 300 nekde mezi Stolacem a Trebinje v BiH), takze jsem za tech osm let najel 175tkm. Pokud bych mel shrnout moji zkusnost s autem, tak je veskrze pozitivni. Dostatecne vykonne, az na ten strasny turbopytel pod 1800 ot, pohodlne, prostorne (i kdyz, kam se hrabe na predchozi Nevadu) a spolehlive (ale ten posledni pulrok!). Rekl bych ze zpetneho pohledu, ze to byl optimalni mix vyspelosti a solidnosti. To auto uz melo vychytano spoustu veci, ale jeste jej nepostihlo silenstvi zelenych khmeru a manazerskeho serezavani nakladu. Budu na nej a cesty s nim vzpominat rad.
Scenic 1.6 16V
ex Laguna Grandtour I 1.9dCi

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů